[עדכון-ביקורת שלי] - תכנון ובחירת 4-5 מאווררים למארז P183 [תמונות בפנים] - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עדכון-ביקורת שלי] - תכנון ובחירת 4-5 מאווררים למארז P183 [תמונות בפנים]

ksn1981

Recommended Posts

עדכון:

שלי [ביקורת השוואתית] מאווררי 120mm

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=498994.msg4270346#msg4270346

------------------------------

------------------------------

שלום לכולם,

תמונה מצורפת:

- מארז ANTEC P183 עם שני "כלובים" וכבלים מאחורי הלוח.

- מאווררי המארז העליון והאחורי על LOW (לא מעוניין לכבות אף אחד מהם).

- אין לי דרך לשנות כיוון זרימת האוויר של מאוורר המעבד, כרטיס המסך והספק.

- שני המאווררים הקדמיים הם Scythe SlipStream 120mm 1200RPM כשהעליון עובד באמת על 1200RPM (מחובר ל- CaseFan בלוח) והשני עובד משום מה על כ- 1450RPM (מחובר ל- PowerFan בלוח).

אגב, הם הומלצו לי בת'רד הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=495628.msg4242799#msg4242799

הבעיות:

- למה ה-1200RPM עובד על 1450RPM ואיך ניתן "לתקן" זאת?

- הבעיה מהת'רד הקודם לא נפתרה.. אוויר נכנס עדיין פחות מאשר יוצא (כפיצוי אוויר נכנס ממקומות שלא אמור להיכנס מהם: פתחי האוורור של חריצי ההרחבה, חירורים נוספים בגב המארז).

מסקנות:

- התיאוריה נכונה.. כשדלת המארז הקדמית פתוחה, מה שמקל על המאווררים להכניס אוויר, אין את הבעיה שתוארה. אז צריך "לחזק" את המאווררים הקדמיים..

- לא הצלחתי לראות את היתרונות שאמורים להיות למאווררים אלה (דחיפת אוויר חזקה ורעש נמוך!!) כך שבכל פיתרון שיכלול מאוורים (כתחליף/בנוסף), אמורים לקחת בחשבון שהייתי רוצה פחות רעש ויותר כח בהכנסת האוויר (כנראה שיעלה יותר).

מה עושים:

1. להחליף את שני הקדמיים?

2. להשאיר את שני הקדמיים ולהוסיף שלישי?

3. להחליף את שני הקדמיים וגם להוסיף שלישי?

יש לי 3 חריצי כוננים אופטיים פנויים.. כנראה שאוכל לשים שם או בקר מאווררים, או מאוורר שלישי.. לא?

עזרתכם בבקשה.. תודה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה taotao,

מחשב אחר "דומה" שיש לי

------------------------

ללא OC ועם מאוורר 12 קדמי יחיד בלבד (Enermax Everest).

טמפ' - אין בעיה.

רעש - אין בעיה.

אבק - יש בעיה (המאוורר המכניס לא מצליח להשתוות לאלה שמוציאים).

המחשב החדש (המתואר בפוסט הראשון)

-------------------------------------

עם OC ועם שני מאווררי 12 קדמיים (Scythe SlipStream 1200RPM).

טמפ' - אין בעיה.

רעש - יש בעיה:

אומנם לא רצינית אבל בהחלט לא "אילם" כמו המחשב הקודם. אולי מעצם היותם 2 מאווררים ולא אחד, ואולי מעצם זה שאחד מהם חורג מה- RPM שלו. בכל אופן הסיבה העיקרית לחוסר הרצון מהם היא למטה (אבק).

אבק - יש בעיה:

המאווררים המכניסים עדיין לא מצליחים להשתוות לאלה שמוציאים.

באפשרותי להחליף את שני המאווררים הקדמיים / להוסיף שלישי ו-/או להוסיף בקר מאווררים (3 חריצי כוננים אופטיים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהמאווררים מקדימה הם הבעיה של האבק ? אבק תמיד יצטבר ויהיה..

כמובן שיש תדירות וכו שאפשר להימנע מזה אבל גם זה מוגבל בסופו של דבר..

ותבדוק את הדגמים של המאוררים (מה רשום עליהם) שכן לא הגיוני שהם מאותו הדגם וכל אחד מסתבוב בRPM אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- ברור, אני מחפש למזער את עניין האבק (שייכנס רק מהמקומות עם הפילטרים המיועדים לכך).

- אם המאווררים הקדמיים היו מספיק חזקים, לא היה נוצר "הצורך" שאוויר ייכנס ממקומות נוספים (חריצים וחירורים).. מה שמחזק טענה זו הוא כשדלת המארז הקדמית פתוחה, המאווררים הקדמיים מצליחים להכניס יותר אוויר (כי יותר קל להם) וכתוצאה מתבטל "הצורך" הנ"ל!!

- שני הדגמים זהים לחלוטין.. רק החיבור ללוח שונה (אחד למאוורר מארז והשני למאוורר ספק)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שיש לחץ שלילי אז נכנס אבק מהפתחים השונים (לא שזה תמיד רע כן)..

בכל מקרה הפתרון כאן הוא או הגברת הRPM של המאווררים המוציאים אוויר ככה תאזן את הסירקולציה לטוב וגם בשקט יחסי..

ניסת להצליב בין המאווררים ולראות אם התופעה קוראת גם במקרה של הצלבה ? ניסת חיבור 3/4 פינים אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה taotao,

- החלפתי ביניהם.. עדיין זה שמחובר ל- POWER_FAN יעבוד ביותר RPM.. מוזר.. לא?

- איך הגעת לזה שצריך להגביר RPM למאווררים המוציאים?? אולי התכוונת למכניסים??

- המלצה למאווררים? שיכניסו יותר אוויר ובפחות רעש מה- SlipStream 1200RPM.. ברור שיעלו יותר.. לא? אולי עם בקר שליטה (פנימי/חיצוני) לכל מאוורר?

- ומה עם מאוור קדמי שלישי (3 חריצי כוננים אופטיים)? מה עם בקר לכל המאווררים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן..תבדוק איזה דגם זה בדיוק הPWM או הרגיל..

התכוונתי למכניסים אוויר ;D ומאווררים בעלי RPM גבוה יותר יהיו רועשים יותר..

לפני הכל הייתי ממליץ לך לבדוק אפשרות של לבטל מאוורר שמוציא אוויר..לדוגמאת המאוורר בגג..תבדוק את ההשפעה על הטמפ'..

מאווררים תמיד אפשר להוסיף ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- SlipStram ישנם 3 דגמים:

-----------------------------

עם RPM נתון.. שלי זה ה- 1200RPM.

או PWM עם 0-1430RPM.

או PWM Adjustable עם 329-1474RPM (ב-MIN) ו- 555-2090RPM (ב-MAX).

- מה.. אין מאווררים יקרים יותר שדוחפים יותר אוויר ועושים זאת בפחות רעש?

ברור שהכוונה שלי היא לא לנתוני יצרנים שכן ה-SlipStream קניתי אחרי המלצה פה ולא בגלל נתוני היצרן שהבנתי שאין "להסתמך" רק עליהם..

- במחשב הקודם "הדומה" נכנסתי לסרט של לבטל את המאוורר העליון.. והאבק נכנס דווקא משם.. כמה אירוני ;D .. בכל אופן ובשונה מהמחשב ההוא, אני מתכנן OC כך שלא מעוניין לבטל מאווררים ולסתום חורים..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שהמאוררים שנבדקו כאן היו תחת תנאים של התנגדות (אל מול הרדיאטור) ולכן הלחץ הסטטי היה מכריע זה עדיין ייתן לך תמונה על ביצועים אמיתיים של המאוררים ולא רק כפי שפורסמו בנתוני יצרן:

testchartfine1.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה jclarkk,

:o הלכתי לאיבוד :nixweiss: -מ-מ-ש-

אז ה- SlipStream 12/1200 אמור להצטיין מבחינת CFM (על הנייר 68.5) ואני רואה שה- "מקבילים" כאן הם ביותר מ- 60dBA (לעומת 24).. הגיוני?

אם תוכלו בבקשה לעזור לי.. אני מעיף את כל המאווררים.. גם של המארז..

רוצה 4 מאווררי 120 שקטים ביותר.. שניים "חזקים" שיכניסו ושניים "חלשים" שיוציאו.. ואם צריך, אז אחבר את כולם לבקר קדמי (בחריץ של כונן אופטי)..

המלצות???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...