איזה חברה טובה למגבה? (הארד דיסק חיצוני) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה חברה טובה למגבה? (הארד דיסק חיצוני)

yuval12321

Recommended Posts

אני רוצה הארד דיסק חיצוני 3TB (בזאפ ראיתי יש רק של WD אבל באיביי יש עוד כמה)

זה בשביל לשים בו הרבה סרטים (הרוב HD..)ולראות בטלוויזיה (בינתיים אין לי מחשב עם חיבור HD אז אני יראה באיכות רגילה..אם יש לכם המלצה גם למדיה סנטר עד 700 ש"ח תכתבו פה)

אם אני יראה איתו הרבה בטלווייזיה זה יגמר אותו מהר?

כדאי לקנות באיביי?

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=external+Hard+Drive+3+TB&_sacat=0&LH_TopRatedSellers=1&LH_BIN=1&LH_ItemCondition=11&LH_PrefLoc=2&_odkw=Western+Digital+Hard+Drive+3+TB&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשק חיצוני?

ואני לא חושב שאלו מוצרים משתלמים. עדיף לקנות 2TB+1TB (או אפילו 2x2TB) ולהתאים מארז חיצוני שמאפשר חיבור של שני כוננים. למשל:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SE-RAID-302-U&cart=129788535069919095〈=heb

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SE-RAID-202-U&cart=129788535069919095〈=heb

הראשון הוא בחיבור 3.0 והשני ב-eSATA.

היתרונות העיקריים הם הממשקים והאפשרות לשדרג/להחליף כוננים מתי שרוצים מבלי לפגוע באחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממהר לקנות דיסקים קשיחים חיצוניים לגיבוי באיביי. אני מתייחס לדיסקים קשיחים כמו משהו מתכלה. השאלה היחידה אם זה מתכלה בזמן האחריות או לא בזמן האחריות. אם הדיסק שלך נדפק אחרי שנה אתה תעדיף את האחריות כאן שתאפשר לך לקבל דיסק חדש במקום, במקום לחכות למוכרים מחו"ל ולשלם מיסים עוד פעם על מוצר חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשק חיצוני?

ואני לא חושב שאלו מוצרים משתלמים. עדיף לקנות 2TB+1TB (או אפילו 2x2TB) ולהתאים מארז חיצוני שמאפשר חיבור של שני כוננים. למשל:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SE-RAID-302-U&cart=129788535069919095〈=heb

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SE-RAID-202-U&cart=129788535069919095〈=heb

הראשון הוא בחיבור 3.0 והשני ב-eSATA.

היתרונות העיקריים הם הממשקים והאפשרות לשדרג/להחליף כוננים מתי שרוצים מבלי לפגוע באחריות.

מה זה מה שהבאתה?

זה כאילו להכניס דיסק קשיח רגיל לתוך מארז ואז הוא יהיה חיצוני?

זה עדיף על לקות מחברה שעושה את זה?

כמה זמן מחזיק דיסק חיצוני של WD אם אני רואה בו סרט אחד כל יום בטלוויזיה?

ומותר למלות אותו שישאר בו רק 10 ג'יגה או שזה יכול להרוס אותו?

ובמחשב שלי אין 3.0 אז כמה ג'יגה הארד דיסק פנימי עם 3.0 אפר לקנות ב300 ש"ח?

זה מעביר הרבה יותר מהר מUSB 2.0?

שווה לקנות הארד דיסק חדש?

והחנות הזאת בלינק שלך היא בארץ?

מאיפה כדאי לקנות?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה מה שזה, מארז ודיסק קשיח בנפרד במקום לקנות מוצר שלם. האם זה עדיף? על היתרונות והחסרונות של זה אתה יכול לקרוא בסטיקי כוננים קשיחים. באופן כללי אין ממש חסרונות, הייתי אומר רק יתרונות.

כמה זמן יחזיק? אני לא נביא, אף אחד לא יכול לדעת. הדיסק יכול למות יום לאחר הקנייה וגם יכול להחזיק חמש שנים.

כן, אתה יכול להשתמש בכל הנפח שהכונן מציע, זה לא הורס שום דבר.

אם אין לך 3.0 אז אתה יכול לקנות את הגרסה של המארז עם eSATA. במידה ואין לך eSATA אז אפשר לקנות bracket /מתאם, זה ממש זול באיביי.

כן, 3.0 נותן רוחב פס טוב יותר מאשר ב- 2.0. ב- 2.0 תוכל לצפות לקצב העברה של עד כ-30MB לשנייה ולעומת זאת ממשק USB 3.0 לא יגביל שום דיסק קשיח כך שקצב ההעברה יהיה תלוי לחלוטין בדיסק הקשיח (יכול להגיע גם ל-100MB לשנייה).

"שווה לקנות דיסק קשיח חדש?" - לא הבנתי את השאלה. זה לא הנושא של הדיון?

כן, פלונטר הם בארץ.

מאיפה כדאי? אין לי המלצה על חנות ספציפית אבל דיסקים קשיחים תמיד מומלץ לקנות בארץ (משום האחריות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה מה שזה, מארז ודיסק קשיח בנפרד במקום לקנות מוצר שלם. האם זה עדיף? על היתרונות והחסרונות של זה אתה יכול לקרוא בסטיקי כוננים קשיחים. באופן כללי אין ממש חסרונות, הייתי אומר רק יתרונות.

כמה זמן יחזיק? אני לא נביא, אף אחד לא יכול לדעת. הדיסק יכול למות יום לאחר הקנייה וגם יכול להחזיק חמש שנים.

כן, אתה יכול להשתמש בכל הנפח שהכונן מציע, זה לא הורס שום דבר.

אם אין לך 3.0 אז אתה יכול לקנות את הגרסה של המארז עם eSATA. במידה ואין לך eSATA אז אפשר לקנות bracket /מתאם, זה ממש זול באיביי.

כן, 3.0 נותן רוחב פס טוב יותר מאשר ב- 2.0. ב- 2.0 תוכל לצפות לקצב העברה של עד כ-30MB לשנייה ולעומת זאת ממשק USB 3.0 לא יגביל שום דיסק קשיח כך שקצב ההעברה יהיה תלוי לחלוטין בדיסק הקשיח (יכול להגיע גם ל-100MB לשנייה).

"שווה לקנות דיסק קשיח חדש?" - לא הבנתי את השאלה. זה לא הנושא של הדיון?

כן, פלונטר הם בארץ.

מאיפה כדאי? אין לי המלצה על חנות ספציפית אבל דיסקים קשיחים תמיד מומלץ לקנות בארץ (משום האחריות).

"שווה לקנות דיסק קשיח חדש?" - כדאי לקנות דיסק קשיח פנימי חדש שיש בו USB 3.0?

כמה ג'יגה יש בדיסק קשיח עם USB 3.0 אם אני יוציא עליו 200 ש"ח?

כמה עולה מתאם לUSB 3.0?

דיסק קשיח חיצוני של מחזיק מעמד כמו דיסק קשיח פנימי או פחות?

ואותה שאלה גם על דיסק קשיח פנימי עם מארז כמו שהבאתה

אם כונן קשיח נהרס (מפסיק לעבוד מעצמו לא אני הרסתי אותו) ויש לי בו 1.5TB סרטים יוכלו לשחזר את זה איכשהו? (באיזה מחיר אם כן?)

מה ההבדל (מבחינת מחיר) אם אני קונה מחברה לבין אם אני קונה קופסא ודיסק פנימי? (פשוט מבחינת עיצוב זה לא נראה נוח מה שהבאתה)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, אשמח אם תפסיק להכניס ציטוט בכל פעם שאתה מגיב, זה ברור אל מי אתה מתייחס בתגובות שלך. הציטוטים הללו סתם מאריכים את העמוד וגורמים לקריאה של תגובות להיות לא נוחה. תודה.

בחזרה לנושא-

"דיסק פנימי שיש בו USB3 3.0"- דיסק קשיח מציע אך ורק חיבור SATA, אתה מתכוון לקנייה של דיסק קשיח בנפרד ומארז בנפרד שמציע חיבור USB 3.0. בכל מקרה אני לא ממליץ על USB 3.0 מאחר וכפי שציינת אין לך את החיבור הזה ולכן אני ממליץ על eSATA אם מהירות ההעברה חשובה לך.

אתה מתכוון לשאול מה הנפח הכי גדול שניתן לקבל בעבור 200 שקלים? במחיר הזה אפשר לקנות כונן קשיח של 500GB, אבל איך זה בכלל רלוונטי לדיון? חשבתי שאתה מעוניין בנפח של 3TB.

שוב, אם לא הייתי ברור, מה שאני מציע במקום לקנות מוצר שלם של WD/Seagate זה קנייה של מארז כפול (שניתן להכיל בו שני כוננים קשיחים) באיזה ממשק שרוצים (USB 3.0/eSATA אם חשוב שהממשק יהיה מהיר ואם לא אז אפשר להתפשר על USB 2.0) ובנוסף לו מן הסתם לקנות שני כוננים קשיחים שפשוט מרכיבים במארז.

דיסק קשיח חיצוני של WD מחזיק מעמד כמו דיסק קשיח פנימי או פחות?

ואותה שאלה גם על דיסק קשיח פנימי עם מארז כמו שהבאתה

אין שום הבדל בין דיסק קשיח "פנימי" לחיצוני. המוצרים שראית של WD או Seagate הם מארזים שבתוכם יושבים כוננים קשיחים רגילים לחלוטין ואין שום דבר יוצא דופן בהם. אז לא, הם לא שורדים יותר או פחות זמן מאשר כוננים קשיחים "פנימיים". אם אתה מתכוון לשאול "איזה כונן ישרוד יותר זמן- אחד שמחובר ישירות ללוח ב-SATA או אחד שמחובר ב-USB 2.0?" אז התשובה היא אינה מוחלטת. מה שצריך לעשות זה לא לשאול את השאלה הזו אלא לדאוג לגבות את המידע ולמנוע מהאפקט של תרחיש שכזה.

לגבי שחזור- זה תלוי לגמרי בבעיה עצמה. לפעמים ניתן לגלות שכונן מסוים "גוסס" ואז אפשר לגבות את המידע לפני שמממשים אחריות. אם הכונן עבר את השלב הזה אז בחלק מהמקרים ניתן יהיה להציל את המידע עם תוכנות שחזור כאלו ואחרות (כמו TestDisk שמומלצת בסטיקי כוננים קשיחים) ובמקרים אחרים זה לא יועיל והמפלט האחרון יהיה לפנות לחברה לשחזור מידע שבה המחירים ימדדו באלפי שקלים (לכל הפחות 500-1000 שקלים, במקרים מסוימים 5000 שקלים).

על השאלה האחרונה כבר עניתי שהתשובה המורחבת נמצאת בסטיקי כוננים קשיחים. אוסיף ואומר שאתה טועה, "מה שהבאתי" הוא פתרון הרבה יותר נח. אם קראת בסטיקי ומשהו לא ברור אז אתה מוזמן לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"דיסק פנימי שיש בו USB3 3.0"- דיסק קשיח מציע אך ורק חיבור SATA, אתה מתכוון לקנייה של דיסק קשיח בנפרד ומארז בנפרד שמציע חיבור 3.0. בכל מקרה אני לא ממליץ על 3.0 מאחר וכפי שציינת אין לך את החיבור הזה ולכן אני ממליץ על eSATA אם מהירות ההעברה חשובה לך.

אתה מתכוון לשאול מה הנפח הכי גדול שניתן לקבל בעבור 200 שקלים? במחיר הזה אפשר לקנות כונן קשיח של 500GB, אבל איך זה בכלל רלוונטי לדיון? חשבתי שאתה מעוניין בנפח של 3TB.

שוב, אם לא הייתי ברור, מה שאני מציע במקום לקנות מוצר שלם של WD/Seagate זה קנייה של מארז כפול (שניתן להכיל בו שני כוננים קשיחים) באיזה ממשק שרוצים (USB 3.0/eSATA אם חשוב שהממשק יהיה מהיר ואם לא אז אפשר להתפשר על 2.0) ובנוסף לו מן הסתם לקנות שני כוננים קשיחים שפשוט מרכיבים במארז.

התכוונתי להארד דיסק פנימי שאני ישים בתוך המחשב

אני פשוט מוריד מלא סרטים ואז לוקח מלא זמן להעביר וזה סתם מעצבן

אז אני צריך לדעת איזה הארד דיסק לקנות ב200 ש"ח שיש בו 3.0 (כאילו כמה ג'יגה יש בהארד דיסק כזה שעולה 200 ש"ח)

מה יותר יקר דיסק חיצוני 3TB או הרכבת דיסק חיצוני איך שאמרתה שיש בו שני כוננים...?

זה מסובך להרכיב דיסק חיצוני?

יש בו בכלל מאוורים וחיבורי חשמל וכאלה? (בדיסק חיצוני של יש מאווררים, צריך אותם בכלל?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

!_NIKE_! ענה על רוב השאלות שלך בהודעה הקודמת שלו. אני ממליץ שתקרא אותה שוב.

בוא נעשה סדר:

1. אתה מעוניין בכונן חיצוני או להוסיף עוד כונן פנימי? כי זה ממש לא ברור מההודעות שלך. אתה שואל על חיצוני ובהודעה האחרונה בכלל מתייחס לכונן פנימי נוסף.

2. מה הנפח הרצוי לך ו/או מה התקציב שלך לעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, אשמח אם תפסיק להכניס ציטוט בכל פעם שאתה מגיב, זה ברור אל מי אתה מתייחס בתגובות שלך. הציטוטים הללו סתם מאריכים את העמוד וגורמים לקריאה של תגובות להיות לא נוחה. תודה.

לנושא- אין דבר כזה דיסק פנימי עם USB 3.0. ממשק USB 3.0 נמצא רק בדיסקים חיצוניים (כלומר דיסק קשיח שנמצא בתוך קופסה) ואילו בדיסק קשיח "פנימי" יש רק חיבור SATA שמחברים ללוח אם.

ועניתי לך כבר, ב-200 שקלים אפשר לקנות דיסק קשיח של 500GB, אם אתה רוצה המלצה ספציפית אז גש לסטיקי כוננים קשיחים ותמצא שם רשימת דיסקים קשיחים מומלצים.

מה יותר יקר? השילוב של שני דיסקים קשיחים ומארז בנפרד הוא יקר יותר אבל גם מקבלים הרבה יתרונות.

מסובך להרכיב? תלוי את מי שואלים אבל הייתי אומר שלא - זאת אלא אם כן אתה לא יודע להשתמש במברג או לעקוב אחר הוראות רשומות שמגיעות עם מוצר.

בכונן החיצוני של אין שום מאווררים. האם צריך אותם? הם לא קיימים, אז לא, לא צריך אותם. בחלק מהמארזים החיצוניים יש מאווררים אבל זה לא אלמנט שיש לייחס אליו חשיבות רבה. וכן, יש "חיבורי חשמל וכאלה", מן הסתם, זה מארז חיצוני שנועד לדיסקים קשיחים, אז ימכרו לך אותו בלי כל מה שנחוץ בשביל להשתמש בו?

עריכה: בקיצור, אם אתה רוצה המלצה אז פשוט תרשום מה אתה מחפש: איזה נפח, איזה ממשק.. ואם יש לך דרישות נוספות אז אתה מוזמן לציין. ומן הסתם שאם אתה מעוניין לקנות שני שאינם קשורים אחד לשני אז תציין את הדרישות שלהם בנפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הוראות באינטרנט להרכבה?

כי אני רוצה לראות אם זה מסובך

אני יכול גם לקנות 2 דיסקים של 2TB ולשים במארז אחד?

ובקשר לדיסק פנימי שאני שם במחשב - לא צריך בתוך המחשב חיבור 3.0 אם אני רוצה לחבר דיסק חיצוני עם חיבור 3.0?

הדיסק הקשיח במחשב שלי הוא ישן הוא מלפני שיצא 3.0 אז אני לא יודע אם הוא עובד עם 3.0

ואיך יודעים אם הדיסק הולך להיהרס?

אם אני יודע שהוא יהרס בקרוב אני יכול עדיין לגבות את המידע (שאצלי זה יהיה 2TB סרטים) וזה לא יהרוס אותו מהר יותר? (בגלל שהוא מתאמץ כי יקח שעתיים לפחות לגבות את זה)

אפשר לשחזר את המידע בכל מצב כשאני קונה מחברה לשחזור מידע? (כאילו אפילו חודשיים אחרי שהדיסק נהרס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בתוך המחשב, אבל כן, אתה צריך 3.0 פנוי אם אתה קונה מארז חיצוני בממשק הזה.

אם זה לא ברור עדיין.. SATA = פנימי; 3.0/2.0 או eSATA = חיצוני;

כן, אפשר לשים שני קשיחים של 2TB, אמרתי את זה כבר.

איך יודעים? לפעמים יש בעיות שמקורן בדיסק הקשיח ואם נתקלים בכאלו אז ניתן לשער שהוא גוסס. במילים אחרות, אם הדיסק עושה רעשים מוזרים או שהוא לא פועל כמו שהיה כשהיה חדש אז אפשר לשער שסופו קרב.

לא כדאי להשתמש בדיסק קשיח שעומד למות כי זה עלול לפגוע בסיכויים של שחזור המידע אצל חברה לשחזור מידע. מצד שני אולי אפשר להציל את המידע מבלי לשלם על כך אז אישית הייתי בודק לפני שהייתי מחליט לשלם אלפי שקלים בשביל השחזור.

וזה לא משנה אם עברו חודשיים או שנתיים, אתה שולח את הדיסק הקשיח לבדיקה ואם הוא לא יכולים לשחזר את המידע אז תצטרך רק לשלם על הבדיקה. אם הם יכולים לשחזר את המידע אז תקבל הצעת מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SE-RAID-202-U&cart=129788535069919095〈=heb (גרסת ה-eSATA)

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=11177

329 שקלים למארז + 880 שקלים לשני כונני HD204UI.. סה"כ 1209 שקלים ולא צריך שום דבר מעבר לזה.

ולא נתקלתי בהוראות ברשת אבל המוצרים של Sedna לפחות מגיעים עם חוברת הוראות. תהליך ההרכבה אינו מסובך אבל כמו שאמרתי זה תלוי במשתמש. יש מארזים יותר ידידותיים (tool-less) ויש שפחות אבל כך או כך זה לא יותר מסובך מלהתקין כרטיס מסך חדש או להרכיב חדש בכלוב שלו במארז המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...