אם מישהו פה שקל פעם לעבור למדינה אחרת, ממליץ לו לקרוא את הכתבה הבאה - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם מישהו פה שקל פעם לעבור למדינה אחרת, ממליץ לו לקרוא את הכתבה הבאה

card

Recommended Posts

אנשים שהם עם כיפה סרוגה, הם אכן שונים מהשאר.

הם עושים ועובדים, ובכלליות אנשים טובים.

הטענה שלי היא כלפי חרדים, לא כלפי אנשים שהם כיפה סרוגה.

לך אין בעיה.. השאלה אם אתה הוא הרוב?

אם הייתה בסופשבוע, זה היה מאפשר להרבה אנשים(ואני בינהם) לוותר על הרכב שלהם.

אבל כשביומיים היחידים בשבוע שבהם יש לך זמן חופשי, אין תחבורה, אז זה קצת הופך את הרעיון של לעבור לתחבורה ציבורית ללא ישים.

ביומיים היחידים בשבוע שבהם אתה בחוץ כשיש אור יום, אתה לא יכול לזוז לשומקום.

פלא שיש הרבה מכוניות על הכביש?

ולמרות זאת בחרת להזכיר את ההתנחלויות באחת מהודעותייך. אתה מכליל כשנוח, ומגמד כשלא נוח. דמגוגיה לשמה.

כפי שאמרתי, לא כל חוליי המדינה מקורה בחרדים, ונראה שאתה מחפש אשמים כדי להצדיק את מגמתך.

בנוגע לסטטוס קוו הקיים - ספק אם אני מהווה את הרוב, אך היות וכמות החרדים, דתיים, מסורתיים, וחילונים עם זיקה למסורת עולה על סך החילונים הגמורים, אז כנראה שדעתי אכן מהווה את דעת הרוב. למרות זאת, יש מקום לבדיקת הנושא - אך עד שהוא ייבדק, לך אין זכות להציג את הדברים כאילו היו גחמתם הבלעדית של החרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 168
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בקיצור, אפשר לסכם את הויכוח הזה בזה שמדינת היא לא מדינת כלל אזרחיה.

ישראל היא מה שקורה כששמים הרבה יהודים במקום אחד - כל אחד גונב לעצמו כמה שהוא רק יכול כול השאר שיחפשו מה טוב להם.

אני חושב שאם אני כבר משלם למדינה 99.9 אחוז מהמשכורת שלי היא לפחות תתן לי להתחתן פה כמו בנאדם, ולא יבוא אלי איזה בחור בשחור ויגיד לי שבגלל שאני לא סכיזופרן-מדבר-עם-אנשים-בלתי-נראים כמוהו אני לא זכאי לחתונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמרות זאת בחרת להזכיר את ההתנחלויות באחת מהודעותייך.

אתה מכליל כשנוח, ומגמד כשלא נוח.

בהודעות שלי הזכרתי התנחלויות, אבל לא אמרתי משהו רע על אנשים עם כיפה סרוגה.

למה אתה מערבב בין שני דברים שלא זהים?

מה שאמרתי על התנחלויות, הוא שבגלל שהמדינה מסבסבדת שם דירות ובתים למגורים, אז מישהו צריך לשלם את הסבסוד הזה.

ואז יוצא שמי שגר בהתנחלויות, מקבל דירה או בית פרטי אפילו, במחיר שיכול להיות לפעמים חמישית מהמחיר הרגיל המפוצץ שכולנו נאלץ לשלם ביום שנחליט לקנות בית.

אמרתי את זה, ואני עדיין עומד מאחורי זה, ולא מגמד את זה.

שים לב שלא כל התנחלות זה כיפה סרוגה,

ולא כל כיפה סרוגה גרה בהתנחלות.

אתה בחרת לערבב ולמזג שני דברים ביחד,

ואחרי אתה בא אליי בטענות בגלל זה.

תבדיל בין שני הדברים.

וכדי שלא תגיד שאני מגמד משהו,

אז אני אחזור על זה שוב:

אם נותנים לאנשים שגרים בהתנחלויות דירות במחיר הזוי,

מישהו אמור לשלם את ההפרש.

מישהו אמור לשלם את הסבסוד הזה.

לא ייתכן שאזרחים מסוימים יקבלו דירה במחיר הזוי,

ואזרחים אחרים יקבלו דירה במחיר שצריך 30 שנה משכנתא בשביל לשלם אותו.

התופעה הזו גורמת לירידה מסיבית מהארץ.

לפני כמה שבועות עברתי על הספר טלפונים שלי, תחת הקטגוריה של חברים שלמדו איתי את התואר.

מבין כל האנשים שיש לי בקטגוריה הזו,

40% כבר עזבו את הארץ.

לא חופשה בחו"ל, לא טיול של שנה,

אלא דאגו לעצמם למסמכים, ופשוט עברו לארץ אחרת.

רובם בקנדה,

חלקם בארה"ב,

ומיעוטם באוסטרליה.

הם שם, וטוב להם שם.

לא חבל שזה קורה?

אתה מבין מה זה 40%?

וככל שהזמן עובר האחוז הזה גודל.

זה מספר עצום, שהמדינה בכלל לא טורחת לספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, אפשר לסכם את הויכוח הזה בזה שמדינת היא לא מדינת כלל אזרחיה.

ישראל היא מה שקורה כששמים הרבה יהודים במקום אחד - כל אחד גונב לעצמו כמה שהוא רק יכול כול השאר שיחפשו מה טוב להם.

אני חושב שאם אני כבר משלם למדינה 99.9 אחוז מהמשכורת שלי היא לפחות תתן לי להתחתן פה כמו בנאדם, ולא יבוא אלי איזה בחור בשחור ויגיד לי שבגלל שאני לא סכיזופרן-מדבר-עם-אנשים-בלתי-נראים כמוהו אני לא זכאי לחתונה.

נכון! יהודונים מסריחים! רק לגנוב כסף יודעים.

דרך אגב, אתה לא חייב להיות סכיזופרן-מדבר-עם-אנשים-בלתי-נראים כדי להתחתן דרך הרבנות. אתה צריך להיות יהודי. אה, אופס... אתה יהודי רק כאשר המשפחה שלך הייתה צריכה לברוח מרוסיה. טעות שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, אתה לא חייב להיות סכיזופרן-מדבר-עם-אנשים-בלתי-נראים כדי להתחתן דרך הרבנות. אתה צריך להיות יהודי. אה, אופס... אתה יהודי רק כאשר המשפחה שלך הייתה צריכה לברוח מרוסיה. טעות שלי.

כשצריך לשרת בצבא אתה יהודי. כשאתה רוצה להתחתן אתה לא יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים מחבר העמים שהם יהודים לכל דבר ושומרים על המסורת אפילו יותר ממספר לא מובטל של "צברים" צריכים לעבור פה השפלה מטורפת ברבנות, שאנשים "צברים" אפילו לא חלמו עלייה, גם אם אין הצדקה אמיתית לכך מלבד שיגעון של הרבנות.

ובגלל אנשים כמוך lev, המדינה מפסידה כמה מאות אלפי אנשים שרוצים לתרום למדינה, רוצים להישתלב פה ומרגישים יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה שום קשר ליהודונים, או ערבושים או נוצרים.

אני אישית לא מאמין באלוהים ואני חושב שכל הדתות בעולם הן פשוט עסקים. אני לא מבין למה בתור מישהו שמרשת בצבא של המדינה ומשלם מיסים למדינה אני לא יכול להתחתן פה. אני לא מוכן להיות אזרח סוג ב' רק כי ראיית העולם שלי ריאלית.

ואגב, זו הסיבה העיקרית שבגללה אני שוקל לרדת מהארץ, לא בגלל שיהיה לי קשה יותר לקנות אוטו.

אפשר לאכול חרא בכל מקום ואפשר לחיות טוב בכל מקום, החיים בישראל טובים יותר מבהרבה מאוד מדינות אחרות, ואני לא מדבר רק על מדינות אפריקה או דרום אמריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשצריך לשרת בצבא אתה יהודי. כשאתה רוצה להתחתן אתה לא יהודי.

האירוניה היא שזה שמחליט שהוא לא יהודי, לא שירת בצבא.

אז מי מהם יותר טוב ליהודים, יותר ישראלי, ויותר יהודי?

שום רב לא יעזור לי. אמא שלי לא יהודיה - אני לא יהודי.

אין חתונה.

תתחתן אזרחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום רב לא יעזור לי. אמא שלי לא יהודיה - אני לא יהודי.

אין חתונה.

תאמין לי שאני מכיר את המצב, קרוב משפחה שלי נמצא במצב הזה בדיוק, זה פשוט עצוב שבשביל רוב האנטישמים בעולם אתה מספיק יהודי, אבל בשביל המדינה שאתה חי בה ועושה בה שירות צבאי אתה לא מספיק יהודי, ועל כך אני אומר שהמדינה מפסידה כמה מאות אלפי אזרחים נאמנים וטובים.

card, בארץ אי אפשר להתחתן אזרחי, ומה גם, שבגלל הסטטוס שלו של חסר דת (כך מוגדרים אנשים שאבא שלהם יהודי אבל אמא שלהם לא למשל), הרבה יותר קשה למצוא בת זוג בארץ (לא בקטע של להשיג חברה, זה שטויות, אלה בקטע שמעבר לזה, בלקבל את ההסכמה של המשפחה למשל ושטויות כאלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

card, בארץ אי אפשר להתחתן אזרחי

בגלל זה ישראלים שרוצים להתחתן אזרחי, טסים לקפריסין.

זה חצי שעה טיסה או משהו כזה, וזה חופשה קטנה על הדרך =]

בכלל, הרבה ישראלים, שהם יהודים לחלוטין, ואין להם שום בעיה רשמית, בוחרים להתחתן אזרחית.

הסיבה לכך היא שחתונה אזרחית היא הרבה יותר נוחה לשני הצדדים,

ולא מערבת איזה פרימיטיב שיגיד לשני בני הזוג מה לעשות בחיים.

כמו כן, אם בעתיד השניים מחליטים להפרד, כלומר להתגרש(מה שבהחלט יכול לקרות, יותר מחצי מהזוגות הנישאים מתגרשים מתישהו),

אז להתגרש ברבנות זה ממש קשה, לעומת אזרחי שזה הרבה יותר קל לשני הצדדים.

הרבה ישראלים שהם יהודים לחלוטין בוחרים בחתונה אזרחית פשוט כי זה הרבה יותר מודרני.

כך שאם תמצא פה מישהי שאתה אוהב, ברוב המאד גדול של המקרים לא רק שלא תהיה לה בעיה עם חתונה אזרחית,

אלא היא אפילו תעדיף את זה על פני חתונה ברבנות.

כך שדווקא מהבחינה הזו, זו לא סיבה לרדת מהארץ

יש הרבה סיבות..

אבל זו ספציפית לא :) לזו יש פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...