מה ההבדל בין אסטרטגיהה למשחקי תפקידים? - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין אסטרטגיהה למשחקי תפקידים?

בלבולה

Recommended Posts

והאם אני יכול לשחק בזה גם בלי לקנות?

איך משחקים??[br]פורסם בתאריך: 24.01.2011 בשעה 16:17:35

אני לא מצליח להתקין Starcraft II: Wings of Liberty

והאם זה רק לנוער?

ומה עם civ V?[br]פורסם בתאריך: 24.01.2011 בשעה 16:20:41

?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום המשחקים הם שילוב בין כמה ג'אנרים ביחד. עדיין יש משחקים שרוב המשחקיות היא האסטרטגית/טקטית ובמשחקים כאילו שולטים לרוב על יותר מדמות או קבוצה אחת. משחקי תפקידים הם בגדול משחקים שאפשר להתקדם בהם ביכולות של הדמויות ולרוב יש גם עלילה אבל לא חובה.

בקשר למשחקים צריך לקנות את רובם אבל לא חייבים לשלם מחיר מלא. אם מחכים שנה-שנתיים המחיר יורד לחצי או רבע וגם אפשר לקנות אותם במבצעים בחנויות כמו ו impulse .

יש משחקים שהם freeware והם לא דורשים כסף אבל זמן הפיתוח שלהם הוא לרוב ארוך יש גם משחקים שהם shareware ולרוב אפשר לשחק בהם בגרסה מוגבלת ואז לשלם איזה מחיר הרשמות שהוא לרוב נמוך (אבל הוא גם לרוב לא יורד עם הזמן) . המשחק שאני משחק עכשיו שנקרא dwarf fortress הוא חינם אבל המפתחים שלו קיבלו השנה תרומה של איזה 30-40 אלף דולר ופיתחו אותו כבר 10 ?! שנים :nixweiss: אני מכיר גם משחק שפיתחו אותו 15+ שנים. אם אתה אוהב RTS ובניה וניהול ולא אכפת לך מגרפיקה חפש lazy noob pack . המשחק קשה ללימוד אבל ממכר ברמות. יש שם מערכת קרב מאוד מסובכת ויש לי איזה גמד שלא יכול ללכת (לא הבנתי איך אומרים לו להשתמש בקביים ) כי נחתך לו העצב ברגל ולאחד אחר נחתכה כל הרגל. יש לי גם ראש עיר מעצבן שאוסר על מכירת gauntlets- אפשר לסדר לו תאונה קטנה (עליו את התקרה בחדר שינה) אבל התחלתי מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Civilization V הינו משחק אסטרטגיה שמתבצע בתורים.

התצוגה היא מלמעלה, כאשר אתה רואה את מפת העולם ויכול להתקרב לאזורים ספציפיים.

לעומת משחקי אסטרטגיה פשוטים של בנית יחידות ויציאה לקרב, כאן יש דגש על התקדמות טכנולוגית של הערים, השקעה בתרבות שתניב בונוסים כאלה ואחרים, יצירת ידידות מול ערי מדינה וכו', כאשר ניתן לנצח לא רק בלהביס את האויבים, אלא גם ניצחון טכנולוגי, תרבותי או דיפלומטי.

כך שהמשחק הוא עמוק יותר וקצבו איטי יותר (משחק בודד לוקח כמה שעות). תראה קצת גיימפלי ותחליט:

http://www.youtube.com/watch?v=icQTu-PRMvk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספציפית, Civilization הוא מקטגוריית משחקי ה-4X (קיצור של Explore, expand. exploit and exterminate) - תת-ז'אנר של משחקי האסטרטגיה, שלא רק מתמקדים בשדה הקרב (כמו רוב המשחקים) אלא גם בכל הדברים ש-G-Man ציין מעליי (התפתחות טכנולוגית, כיבוש שטחים וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול תמיד להוריד דמו של משחק ולנסות אותו לפני שאתה קונה.

במקרה שלך, היה לינק לדמו של המשחק - http://news.bigdownload.com/2010/09/22/download-civilization-v-demo/

קח בחשבון שגם הדמו שוקל דיי הרבה, 2.6 ג'יגה ליתר דיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחקי אסטרטגיה הם בד"כ מסובכים, אחרת איזה מן אסטרטגיה הייתה בהם?

ובכלל, משחקים שהם לא מסובכים בד"כ נמאסים די מהר למי שיש לו באמת זמן לשחק. אבל דווקא היום הולכים יותר לכיוון של משחקים שנמאסים מהר והם ממש פשוטים כמו Call of Duty ו- (סדרות ארוכות של משחקים) ודומיהם, אבל זה יותר בז'אנר של משחקי יריות לאנשים שרוצים להיכנס למשחק מיד, לירות בכמה אנשים וללכת לישון.

ב-RPG כמעט כל המשחקים מסובכים מצד אחד, אבל מצד שני 99% מהמשחק (ברובם) קל גם למי שלא מבין כלום מכל הסיבוך, לפחות כשמשחקים ברמה הקלה. אפילו ברוב משחקי האסטרטגיה בד"כ יש רמה קלה למי שרוצה להצליח גם בלי להבין כלום מהדברים המסובכים.

נראה לי שכיסו די יפה את כל הקטע של תשלום/חינם, רק כדאי להוסיף שכמובן שבד"כ רואים הבדל עצום ברמת ההשקעה בין משחק חינמי למשחק בתשלום (שלא נדבר בכלל על משחקים בתשלום חודשי, שזה המיעוט של המשחקים, ובהם בד"כ משקיעים הכי הרבה גם באופן שוטף אחרי שהמשחק יצא). ולפחות לרוב המשחקים שהם לא בתשלום חודשי, המחיר בכלל לא יקר למי שבאמת מתכוון לשחק ולהנות מהמשחק ומסוגל היה בכלל להרשות לעצמו לקנות מחשב שמסוגל להריץ אותו.

אם אתה רוצה ממש פשוט, יש בלי סוף משחקי flash באינטרנט ובפייסבוק בחינם, אבל הרמה שלהם מתאימה לילדים בני 9 או לאנשים שמתחשק להם לשחק במשחקים שמתאימים (ברמה שלהם) לילדים בני 9.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמשיך לצפות בוידאו לאחר מכן

אבל זה נראה ממש מסובך.

כוס אמק למה זה ככה?

זה ממש לא מסובך.

קופצים למים ולומדים מכל משחק.

יש דרגות קושי שמתאימות לכל שחקן בהתאם לנסיון שלו עם המשחק והיכולת שלו להשתמש בזה לטובתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי אותם[br]פורסם בתאריך: 27.01.2011 בשעה 15:35:55

אולי יש אבל אני לא מוצא אותם

:kopfpatsch:

אם אני זוכר נכון בתפריט הראשון תבחר בSingle Player ושם תמצא את זה.

אם אתה לא מצליח למצוא את הtutorial במשחק אולי כדאי שתפרוש למשחק אחר...

Civ5 הוא משחק קצת יותר מורכב מFPS, לא תקבל הסבר מעמיק וטוב בהודעה בפורום.

תנסה ללמוד לבד, תתחיל משחק על רמה קלה ותתקדם. אם תתקל בבעיה ספציפית תשאל שאלה ממוקדת בדיון הראשי כאן בפורום.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...