[עודכן] זיכרון DDR2, בחירת מתח ותזמון + קריסות (מצ"ב תמונות).. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עודכן] זיכרון DDR2, בחירת מתח ותזמון + קריסות (מצ"ב תמונות)..

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

נתוני לוח האם (והביוס) ונתוני הזיכרון החדש שקניתי, מופיעים בתמונות המצורפות (לפי CPU-Z).

לפי הביוס של הלוח:

תדר: 800MHz (אוטומטית/ידנית)..

מתח: 1.8v (אוטומטית/ידנית), 2.0v (ידנית)..

תזמון: 5-5-5-15 (אוטומטית), 4-4-4-12 (ידנית)..

נ.ב. ידנית, אפשר להכניס ערכים אחרים לא רלוונטיים.

על-מנת שהזיכרון יעבוד בנתוניו המיטביים, אני לא יודע אם גרסת ביוס אחרת תיתן לי את ה- 1.9v.. ואולי זה בסדר לבחור 2.0v.. ואולי זה תלוי ברכיבים אחרים..

בכל אופן, גם כשכל ההגדרות אוטומטיות (הלוח הולך על 800MHz-CL5-1.8v), המחשב קורס בתדירות גבוהה (במיוחד ב- IE – לא שיודע למה), דבר שלא היה לי בכלל לפני התקנת הזיכרונות החדשים!!

עזרתכם בבקשה, ותודה רבה לכל העוזרים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם כן יש לך סיבה מאוד ממוקדת לבחירה בתזמונים מסוימים, חבל על כל ההתעסקות הזאת מכיוון שלא תרוויח מזה שום דבר בפועל.

כמו כן, ערוך בבקשה את כותרת הדיון כדי שתהיה עניניית. לדוגמה "זכרון ובחירת מתח לתזמון CL4".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1+ לאיפוס ה-. תמיד מומלץ לעשות את זה לאחר החלפת זכרון.

1. לא ברור מה ההגדרות שקבע היצרן לזכרון במתח 1.8 אבל תגדיר אותן ידנית ב- בתור שלב ראשון. בנוסף לא ברור אם הוספת לזכרון קיים או שפשוט החלפת את הזכרון שהיה בזכרון חדש.

2. תריץ בדיקה במשך כמה שעות עם Memtest (גרסת Bootable) כדי לודא שאכן הזכרון הוא הבעיה. אם אתה מקבל שגיאות תריץ כל מודול בנפרד (אם יש לך יותר מאחד) וגם בחריצים שונים.

3. מה קוד השגיאה שאתה מקבל כשהמערכת קורסת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לעשות clear CMOS' date=' תחליף זכרון אם יש לך אחר או תשאיר סטיק אחד ותבדוק עם יש עדיין קריסות...

אם עדיין יהיו קריסות, תנסה להבין מתי זה קורה (תוכנה מסויימת, עליית OS, מאמץ,...)

[/quote']

עד שראיתי את תגובתך הספקתי לעדכן גירסת ביוס.. לא שזה הוסיף לי אפשרויות לזיכרון.. בקשר להצעתך נא לקרוא בהמשך..

1+ לאיפוס ה-. תמיד מומלץ לעשות את זה לאחר החלפת זכרון.

הכוונה ל- clear CMOS כמו ש >> X << הציע, ולא להחזרת ערכי דיפולט בביוס.. נכון?

1. לא ברור מה ההגדרות שקבע היצרן לזכרון במתח 1.8 אבל תגדיר אותן ידנית ב- בתור שלב ראשון. בנוסף לא ברור אם הוספת זכרון לזכרון קיים או שפשוט החלפת את הזכרון שהיה בזכרון חדש.

אין יותר ישן.. מדובר בשני חריצים יחידים בלוח, בהם נמצאים שני הסטיקים החדשים שהגיעו כ- KIT .

את ההגדרה של תזמוני 5 עם מתח 1.8 עשיתי ידנית.. לא עזר..

את ההגדרה של תזמוני 4 עם מתח 1.9 אין לי אפשרות לעשות כיוון שלא יכול לבחור מתח כזה..

אז האם אפשר להבין ממך שגם לא תהיה אפשרות להפעילם בתזמוני 4.. או שבנתיים מנסים לראות שאין תקלות ואז יהיה איזשהוא פיתרון?

מה שסיפקתי בתמונות אלה הנתונים מה- CPU-Z, בנתונים של היצרן, רשום 1.8-1.9V ו- CL4.

2. תריץ בדיקה במשך כמה שעות עם Memtest (גרסת Bootable) כדי לודא שאכן הזכרון הוא הבעיה. אם אתה מקבל שגיאות תריץ כל מודול בנפרד (אם יש לך יותר מאחד) וגם בחריצים שונים.

להריץ אחרי ה- clear CMOS.. נכון?

3. מה קוד השגיאה שאתה מקבל כשהמערכת קורסת?

או שהמערכת נכנסת ל- FREEZE או שהיא עושה RESET לעצמה.. אין לי הודעות שגיאה..

--------------------------------------------------------------------------

אז מה אתם אומרים.. clear CMOS ואז MemTest ??

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאפס דרך המגשר (ג'מאפר) או פשוט טעינת ההגדרות האופטימליות.

לאחר מכן תיכנס ל- ותוודא שהמתח, תדר ותזמונים מוגדרים בהתאם להגדרות היצרן (מתח של 1.8 ותזומנים בהתאם).

לאחר מכן תריץ בדיקה של Memtest. אם אתה מקבל שגיאות אז תבדוק כל אחד מהמודולים בנפרד.

לגבי הודעת השגיאה. תבטל את האפשרות להפעלה מחדש (Restart) באופן אוטומטי ואז תקבל מסך כחול שבו יופיע קוד השגיאה.

כמו כן תבדוק אם נוצרו לך קובצי minidump ואם כן תקבץ כמה בקובץ zip ותעלה לכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה..

איפסתי לפי הלוח (סוללה וג'אמפר).. הזנתי את מה שצריך בביוס כולל נתוני הזיכרון: מתח 1.8 ו- ותזמונים 5 ..

אני בהרצה של MEMTEST על 62% בינתיים וללא שגיאות.. אעלה תמונה כשיסיים..

אחרי האיפוס אך לפני ה- MEMTEST הרצתי קצת את הווינדוז..

המערכת לא קרסה אבל האינטרנט אקספלורר כן והרבה.. בנוסף הנורטון הוריד עדכונים אך לא הצליח להתקין אותם.. גם היה עדכון לאקרובאט שלא הצליח להתקין.. הוא אפילו רשם (OUT OF MEMORY)..

יש מצב שמשהו במערכת ההפעלה החליט להשתבש דווקא ביום שאני מחליף זיכרון? ואולי בגלל זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לבדוק למה קורס ה-IE. אולי , אולי דיסק קשיח, אולי בעיית תוכנה. קשה לנחש ככה.

צריך להתחיל בבדיקות ולשלול בעיית חומרה או תוכנה.

קודי שגיאה למשל יכולים לעזור ולמקד יותר במקור הבעיה.

ב-Memtest תן לזה לרוץ לפחות 3 מחזורים. מחזור אחד לא מספיק. אני באופן אישי ממליץ בכלל על בדיקה של לפחות 3-4 שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב..

כמעט 5 מחזורים ללא שגיאות (מצ"ב תמונה)..

לפני שראיתי את המלצתך לבדוק במספר מחזורים, הספקתי כבר לצאת אחרי מחזור אחד (ללא שגיאות כמובן).. ואיך להגיד את זה.. הווינדוז היה זוועתי.. הנורטון לא עובד בכלל ולא היה ניתן להפעיל אותו אפילו לא ב- SAFE MODE כפי שנורטון ממליצים..

אני שוב שואל האם יכול להיות שהחלפת תישנה משהו במערכת ההפעלה או בתוכנות המותקנות בה? כי אני חייב להגיד שהמחשב שלי מתוחזק די טוב, מכל הבחינות, אין לי תוכנות לא חוקיות או לא ידועות.. ואף פעם לא ניתקלתי בבעיות כאלה.. אז מה הסיכוי שדווקא כשהחלפתי , משהו כל כך טוטאלי כזה קורה?

מה שעוד מבאס זה לא שאני מנסה לקבל את תזמוני ה- 4 במקום ה- 5 אלא בכלל שאני מנסה לייצב את המצב!

מדובר בקיט זיכרונות חדש ולא זול.. עליו שרפתי כבר את השבת.. למה לי?

להחליף את הזיכרונות למשהו אחר יהיה טוב יותר? לא? מה אתם חושבים?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...