צריך לבחור מעבד (1500-1700 ש"ח) ל- Photoshop ו-Lightroom - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך לבחור מעבד (1500-1700 ש"ח) ל- Photoshop ו-Lightroom

MichaelZ

Recommended Posts

בוא נגיד ככה, התחלתי בתחום בתקופה היפה של סאייטקס עוד לפני שקראו לפוטושופ "פוטושופ".

הרצון שלי לעזור לך לבחור מחשב מתאים, גם אני עסקתי בסריקות מגה, לצילום אויר סורקים תופיים, סאייטקס. ואגב אף אחד מהם לא סורק באמת ב-16 ביט! יותר נכון זה אמולציה לערוץ.

אפילו אימג'ר כמו למבדה עלית הדפסה דרך לייזרים על נייר פוטו כימי, מדפיסה ב-8 ביט.

עדיין לא הוכח שיש הבדלים, ותאמין לי שביצעתי המון בדיקות בתחום אפילו בשביל חברה שמתעסקת בתצלומי לוויין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה אחרונה למנהל הפורום,

אני לא עצבני או משהו אבל אני לא מבין למה נאחזת כל-כך בנושא הזה של ה SCRATCH DISK. בכוונה נתתי קצת רקע על עצמי כדי שהאנשים יידעו עם מי יש להם עסק ואתה מטיף לי חומר של כיתה א'. לא התייחסתי לנושא הזה בכלל מפני שה- SCRATCH DISK אצלי מבוטל ואני מפעיל אותו רק כשאני באמת צריך. אני לא משתמש ב- HISTORY ומההתחלה למדתי לעבוד עם UNDO שמאפשר לחזור צעד אחד אחורה בלבד. מי כמוני יודע מה זה צוואר בקבוק של כונן קשיח. בתחילת דרכי יצא לי לעבוד בפוטושופ 3 על מחשב 486 עם 8 מגה , מה שמצחיק הוא שהמחשב עלה לי 8 אלף ש"ח שזה משהו כמו 12000 במושגים של היום.

דבר נוסף שאני עושה היום בפוטושופ זה לפתוח סריקה של שקופית שהיא בסביבות ה- 250 מגה (בלי שום LAYERS) ולהתחיל לעבוד עליה. הכונן נשאר מחוץ לתמונה עד לשמירה ותאמין לי שעם המחשב שלי וגם בלי להפעיל שום פילטרים ופלאג-אינים: המחשב פשוט גוסס.

דבר זה מטריד אותי פחות מפני שלרוב אני עובד בלייטרום. יותר נכון להגיד הוא שאני כבר כמעט ולא עושה כלום בתוכנות הללו מפני שזה פשוט הפך ל-כמעט בלתי אפשרי (המחשב נורא עמוס) ואני לא צריך פה שום נקודת יחוס כדי "לצפות את מידת שיפור הביצועים" מפני ש"הביצועים" שואפים לאפס.

מבחינתי להשתדרג (עם יש מילה כזאת) למחשב חדש זה יותר גרוע מלעבור דירה. אז דחיתי את הרגע הזה עד שכבר לא יכולתי. מחשב חדש: משמעות הדבר זה שאני צריך להפסיק כמעט את כל העבודה שאני עושה. להשקיע שבועות במחקר ובחירת החומרה המתאימה. להשיג אותה, להזמין אותה, להתמודד עם כל הבעיות שיש לכל מחשב חדש, להגדיר את המערכת ולכייל אותה לביצועים אופטימליים, לפרמט את הכוננים, להתקין את החלונות, ללמוד את המערכת החדשה, לכייל אותה, להתקין את כל התוכנות שאני עובד איתן, להתאים אותן לצרכיי, להעביר אל המחשב החדש את כל הארכיון, להתחיל לריב עם המדפסות ובכלל להתמודד עם כל הבעיות של חוסר- תאימות והתנגשויות של תוכנה או ציוד נלווה. רק כשאני אעבור את החודשיים של הגיהינום הזה אני אוכל לחזור לשגרה של צילומים ו- POST PRODUCTION שהם המקצוע שלי. למזלי את הגיהינום הזה אני צריך לעבור רק פעם ב- 3 – 4 שנים אז ככה שבתוך 4-5 חודשים מעכשיו אני כבר מקווה לא לזכור את הייסורים שאני רק מתחיל לעבור ולהתמקד במה שאני אוהב לעשות. כמעט שכחתי… אתה רוצה לשמוע משהו מצחיק? אני אפילו הולך לשלם על הטיול הזה בגיהינום 7 אלף שקל!

דבר אחרון, ברור שבאיזשהו שלב אני אצטרך לשדרג את התוכנות. מה שמעצבן אותי למשל בפוטושופ שהם כל פעם משנים את השמות של הכלים או/ו משנים את המיקום שלהם בתפריטים. עד שאני מתרגל ל- LAYOUT החדש זה לוקח זמן, במקום לתקתק עבודה אני רב עם התוכנה וזה מעלה לי את הסעיף. והלייטרום… נראה לי שעוד מעט כבר צריכה לצאת גרסה 4 אז בינתיים אני אחכה.

לסיכום, למרות שלא ידעת להתייחס למצב הספציפי בו אני נמצא – עזרת לי. אני אתחיל ת'רד חדש כשהנושא טיפה יתבהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

א. אם זה לא נקרא עצבני, אז .....

שמע, יש לך ידע, ואולי גם הרבה, אבל :

1.לא צריך לפסול על הסף את הידע של אחרים

2. הגישה שלך ל " גהינום " שבהחלפת מחשב - דרמטית מידי :)

3. זה טיבן של תוכנות, דברים וביצועים משתנים, כמו גם דרישות חומרה.

4. כיוונים מוזרים יכולים להאיר זוויות חדשות, אפילו לך.

ואחרון חביב ( לעת עתה ) עם מחשב חדש צריך הרגלי עבודה חדשים.

אהה, ואנשים כאן מנסים לעזור, בייחוד מנהל הפורום, תהיה נחמד ;)

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל- KAKADU

א. תראה לי איפה הייתי עצבני.

1. תראה לי איפה סתמתי למישהו ת'פה ואמרתי שהוא דפוק שלא יודע כלום.

2. הגישה שלי ל"גיהינום" שבהחלפת מחשב אינה דרמטית דיו לטעמי. :pissed:

3. כולי תקווה שבעתיד הרחוק אני אהיה מסוגל להישאר עם אותו מפרט לתקופות של 10 שנים ויותר. כי לא מעניין אותי אילו מחשבים יש ואילו ביצועים הם מסוגלים להפיק כל עוד המחשב שלי מתמודד בצורה יפה עם מה שאני דורש ממנו.

4. אני נותן דוגמאות קצת קיצוניות כדי להמחיש משהו ספציפי למישהו מסוים ואז מישהו שלישי נכנס וטוען שאני לא יודע בכלל לעבוד.

ואחרון חביב. אני מקווה שביום מן הימים המעבר בין מחשב ישן למחשב חדש יתאפשר בצורה חלקה יותר.

כל הכבוד למנהל הפורום שהקדיש מזמנו וכן יכל לעזור לי. לא ציפיתי שיהיה לו נסיון בתוכנה גרפית מסוימת והוא גם לא התיימר ליידע שכזה. ועדיין הוא זה שעזר הכי הרבה.

אני שמח לראות שאתה מתעניין בנושא הספציפי שהתחלתי. תמתין ותראה איזה מחשב אני אחליט לקנות ואולי גם תייעץ לי. עד אז אני חושב שאין טעם לדבר על הנושא ובקשתי יפה שנסגור אותו. :s07: ובינתיים אם בא לך ואתה יכול, אני אודה לך עם תעזור לי עם שאלה אחרת שהיא בפורום אמצעי (לגבי ה- RAID )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל- KAKADU

א. תראה לי איפה הייתי עצבני.

1. תראה לי איפה סתמתי למישהו ת'פה ואמרתי שהוא דפוק שלא יודע כלום.

2. הגישה שלי ל"גיהינום" שבהחלפת מחשב אינה דרמטית דיו לטעמי. :pissed:

3. כולי תקווה שבעתיד הרחוק אני אהיה מסוגל להישאר עם אותו מפרט לתקופות של 10 שנים ויותר. כי לא מעניין אותי אילו מחשבים יש ואילו ביצועים הם מסוגלים להפיק כל עוד המחשב שלי מתמודד בצורה יפה עם מה שאני דורש ממנו.

4. אני נותן דוגמאות קצת קיצוניות כדי להמחיש משהו ספציפי למישהו מסוים ואז מישהו שלישי נכנס וטוען שאני לא יודע בכלל לעבוד.

ואחרון חביב. אני מקווה שביום מן הימים המעבר בין מחשב ישן למחשב חדש יתאפשר בצורה חלקה יותר.

כל הכבוד למנהל הפורום שהקדיש מזמנו וכן יכל לעזור לי. לא ציפיתי שיהיה לו נסיון בתוכנה גרפית מסוימת והוא גם לא התיימר ליידע שכזה. ועדיין הוא זה שעזר הכי הרבה.

אני שמח לראות שאתה מתעניין בנושא הספציפי שהתחלתי. תמתין ותראה איזה מחשב אני אחליט לקנות ואולי גם תייעץ לי. עד אז אני חושב שאין טעם לדבר על הנושא ובקשתי יפה שנסגור אותו. :s07: ובינתיים אם בא לך ואתה יכול, אני אודה לך עם תעזור לי עם שאלה אחרת שהיא בפורום אמצעי (לגבי ה- RAID )

כתבתי שאתה לא עובד בדרך הנכונה! לא כתבתי שאתה לא יודע לעבוד.

ותאמין לי שבדרך שלך גם מחשב של חייזרים לא יעזור.

אולי בכלל תחכה שפוטושופ תעבור לתמיכה מלאה במעבד GPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MichaelZ

^^^^^

שמע, מה שכתבתי פשוט בא למנוע מאחרים את מה שאני מרגיש -

את תחושת " הלמה לי ? ".

אולי אתה צודק, ואולי גם חכם, אבל אני פורש מכאן -

הסגנון שלך לא בא לי טוב. :nixweiss:

לא אמרתי שכינית מישהו בשמות ולא כלום.

כולי תקווה שאחרים כן ירצו להמשיך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יקרים,

אנחנו פה כבר די סיכמנו שפשוט צריך להמתין. אני לא רואה טעם בלהמשיך לדון בנושא.

מכיוון שפותח הדיון אומר שקיבל תשובה לשאלה שעבורה פתח את הדיון ואינו מעוניין לקבל מידע נוסף או לשמוע דעות נוספות, ומכיוון שאני מרגיש שהדיון מיצה את עצמו ואינו מתקדם לשום מקום ענייני, הדיון ננעל בזאת בכבוד.

תודה רבה לכל העוזרים על עזרתם וחוות דעתם, ובהצלחה לפותח הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...