מה זה הנדסאי? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה הנדסאי?

The Unknown Artist

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

נראה לי שאנשים לא ממש מבינים שאין שום קשר בין מה שמהנדס חשמל עושה לבין מה שהנדסאי חשמל עושה.

אתה צודק בנקודה הזאת, אבל ב90% מהמקרים אין שום הבדל בין מה שעושה בעל תואר ראשון במדעי המחשב לבין מה שעושה הנדסאי תוכנה, וברוב המקרים אין הבדל בין מה שעושה מהנדס (לא משנה מאיזה תחום לימודים) שעובד בתחום התוכנה (ואני מכיר המון כאלה) לבין הנדסאי תוכנה.

הבעייה היחידה כמו שכבר ציינו, זה הראשון שיסכים לקחת אותך לעבוד כשלמדת הנדסאי ואין לך ניסיון. אבל אז תעשה מה שעושים רבים אחרים, גם אם לימודים מתקדמים יותר, מתחילים בתור אנשי בדיקות ולאחר שנה שנתיים עוברים לתחום התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריכה להיות הפרדה ברורה בין תחום התוכנה לתחומים אחרים.

אי אפשר לעבוד מהנדס חשמל/מכונות/בניין בלי תואר אמיתי ביד - בשביל 'לחתום' על דברים מסדר גודל או מתחום מסוים צריך להיות מהנדס מוסמך. בבניין ומכונות גם צריך להיות רשום בספר המהדנסים הבנילאומי (כן, יש כזה דבר) כדי להיות רשאי לאשר דברים מסוימים וכו'.

בתוכנה זה מאד שונה - בגלל אופי העבודה גם אנשים בלי שום תואר בכלל יכולים לעבוד, ואם הם טובים הם גם מתקדמים מאד יפה (כמובן יש גבול לכמה גבוה אפשר להתקדם בלי תואר, אבל בתוכנה זה די גבוה ברוב המקומות).

גם בהיי טק הכל חוזים אישיים, אז אם אתה באמת טוב במה שאתה עושה, וגם מספיק טוב בלנהל מו"מ על שכר והעלאות (מה שנדרש גם מאנשים עם תואר כמובן..) אתה יכול להגיע למשכורות של אנשים עם תואר, אין שום הבדל.

איפה שהמשכורות די קבועות כמו עובדי ציבור וכיוצ"ב נכון שאנשים עם תואר רשמי מקבלים יותר כי יש מדרגות שכר ובונוסים וכאלה - אבל במגזר הפרטי באמת שלא קיים הבדל בין אנשים עם תואר לאנשים בלי. זה רק עניין של לדעת כמה אתה טוב, ולוודא שהמנהלים שלך גם יודעים את זה...

הפואנטה שלי זה שכל תחום התוכנה לא כ"כ רלווטני לדיון על הנדסאי/מהנדס והכדאיות של כל העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לימודי הנדסת תוכנה והתמחות בפיזיקה יישומית זה לא תואר ראשון באלקטרוניקה, אבל זה כמאט אותם קורסים (השווינו).

בכל מקרה לפחות בירושלים מתייחסים לזה כמהנדס אלקטרוניקה. לפי דעתי זה תואר יותר טוב כי רוב ההייטק בנוי ממהנדסי תוכנה שעובדים ברמות שונות (כגון: Software, driver , firmwar) והתואר הזה משלב טוב בין שני המקצועות. וכמו שאמרתי והרבה כבר אמרו בסוף חשוב מאד הניסיון, אם אתה רוצה אתה יכול לעבוד כסטודנט VLSI באינטל בזמן התואר ולאחר מכן להתברג כמהנדס בחברה, ואם הניסיון הזה תוכל להמשיך גם בחוץ.

אחד מהחברים שלי שלמד את זה בעברית ממשיך תואר שני בהנדסת חשמל בטכניון. (אם קיבלו אותו לתואר שני אז כנראה שזה כן חופף)

ולגבי המיתוסים של אם אתה טוב אתה תצליח, זה נכון ולא נכון.

אתה צריך גם הרבה קשרים ומזל, לפי דעתי רק העובדה שיש לך תואר ראשון ולא הנדסאי מקטינה את הצורך בשני המשתנים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוניברסיטה העברית התואר נקרא הנדסת מחשבים - התמחות בפיסיקה יישומית (אופטואלקטרוניקה ומיקרואלקטרוניקה).

ברור שצריך גם מזל וקשרים, אבל לרוב בחברות שרוצות להצליח אם לא תהיה טוב לא תתקבל\לא תמשיך.

יתרון בתואר מהנדס - שנת פרוייקט, לרוב בשיתוף חברות גדולות (אינטל) ככה יוצרים קשרים, ניסיון וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...