ספק או לוח - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק או לוח

bennyriz

Recommended Posts

לטכנאים שבינינו שבטח נתקלו יותר מפעם אחת בבעיות של נפילת מתח או ברקים בחורף ששורפים ספקי כוח (בעיקר גנרים)

השאלה שלי האם מה שנתקלתי בו הוא תופעה או שזה צירוף מקרים ?

התסריט הוא כזה שני מחשבים שונים עם אותו לוח (gigabyte-8s648fx) ועם ספק גנרי שהפסיקו להדלק

נשמע כמו בעיה בספקים נכון ?

אבל..

בשני המחשבים הספק לא נשרף והבעיה נתפרה לאחר שניתקתי את הכבל מתח מהספק ללוח. מיד לאחר שהחזרתי את המתח ללוח הלוח נדלק.

האם זה בעיה בלוח שבנפילת מתח משתבש משהו בלוח בצורה כזו שהספק לא נדלק ?

הרי מוזר שלאחר שמנתקים את המתח מהלוח הכל חוזר לקדמותו..

ויותר מעניין זה שאפילו אם מנתקים את המתח מהספק ומחזירים אותו הבעיה נשארת..

יש לי חשד שזה בעיה בלוחות האלה של גיגהבייט למרות שזה סיכוי הרבה פחות נמוך מאשר להאשים איזה ספק גנרי שלא מצליח להדלק..

אשמח לשמוע דעות או רעיונות בנושא ואם יש למישהו מידע מהימן לגבי פיתרון לתקלה הוא מוזמן להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה מאוד ספקים לא נדלקים אחרי הפסקת חשמל עד שמנתקים אותם מהשקע ומחזירים, כנראה הגנה מפגרת אבל התופעה מוכרת.

אם אתה מדבר על שהם לא נדלקים עד שמנתקים אותם משקע החשמל אז אני מדבר על תופעה אחרת בכלל..

אני מדבר על ניתוק והחזרה של הספק מהלוח ואז הספק נדלק שוב.

זאת אומרת שאם מנתקים לחלוטין את הספק משקע החשמל ומחזירים אותו הספק עדיין לא ידלק !!

רק לאחר שמוציאים את הספק מהלוח הוא נדלק..

נשמע כמו משהו שקשור ללוח, אני טועה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להדליק מחשב אשר הלוח והספק בו הם ATX, כאשר אתה לוחץ על הכפתור, לוח האם משגר פקודה לספק להתחיל באספקת המתח.

בעבר, לחיצה על כפתור פשוט היתה סוגרת מעגל מול הספק אשר היה מספק מתח ללוח והמחשב היה נדלק.

בתקן ATX, גם כאשר המחשב כבוי הלוח מקבל מתח - 5 וולט Stand by.

ייתכן ועקב קפיצת מתח, הספק לא מספק את ה 5V Stand By, או שהוא מספק ערך לא נכון, וצריך לאתחל את הספק.

כשאתה מנתק את הספק מהחשמל, אתה צריך לתת לו כשלושים שניות על מנת שהקבלים שלו יתפרקו לגמרי, אחר כך נסה להחזיר את המתח לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...