יציאה מצה"ל על נפשי - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יציאה מצה"ל על נפשי

r1plet

Recommended Posts

BENOR,אולי ההשוואה אינה במקום,אך הכוונה הייתה ברורה. אדם שאינו בריא בנפשו לא מסוגל לבצע עבודה רגילה,ואין לי כל ויכוח שמקומו לא בצבא,אך פגשתי לא אחד ולא שניים שיצאו מהצבא על סעיף נפשי של הסתגלות/חוסר התאמה וכו',אנשים נורמליים לחלוטין שמקבלים הוראות מהבוס בעבודה או לומדים איתי בפקולטה. למה הם יצאו מהצבא? חד וחלק כי לא התחשק להם להטריח את עצמם,כי זה כבר בגדר ה"מותר חברתית". האם הם יכלו לשרת? כן,חד וחלק,אפילו בתור לוחמים. פשוט היום יותר קל להגיד שאתה עלול לפגוע בעצמך במקום לסגור שבת רחוק מאמא והחברה.

חייו האישיים של אדם הם אכן תחומו הפרטי,אבל זה חוק. וכמו שיש את הזכות לפרטיות יש את החוק היבש,והוא שכל אחד יעלה על מדים ויתגייס. אין סתירה בין שני הדברים,ולכן אני חושב שהטיעון שלך עקר לגמרי.

אתה מדבר על אנשים שנפלטו מהמערכת, או כאלה שבחרו לא להתגייס מלכתחילה?

אדם שאינו בריא בנפשו לא מסוגל לבצע עבודה רגילה
- איך קבעת את זה ועל סמך מה? אין אנשים מדוכדכים שעובדים?

אתה רוצה למנוע מאנשים כאלה לחיות ולנהל חיים עצמאיים, מאיזו סיבה?

פרופיל 21 נפשי - כולל בתוכו קשת מאוד רחבה של בעיות/הפרעות. חלקן זמניות, שניתנות לפתרון תוך תקופה של מס' חודשים-שנים. מי שסובל מבעיות הסתגלותיות כאלה ואחרות, בחלק מן המקרים עדיף שלא יתגייס מלכתחילה ויטפל בעצמו במקום.

יש הבדל לא קטן בין לחץ של (בפרט של יחידה לוחמת) לבין לחץ של עבודה באזרחות . אני יכול להעיד, שהשירות הצבאי גרם לי ללחצים הרבה יותר גבוהים מהאזרחות גם בתקופה שהייתי ג'ובניק. האזרחות יכולה להלחיץ לא פחות אבל בצבא הייתי חשוף ללחצים, שמבחינתי לפחות היו הרבה יותר גבוהים והשפיעו עליי בצורה כזו או אחרת: בקבוק תבערה שנזרק לא רחוק ממני, שיטוט בכפרים פלשתינאיים, הקפצות באמצע הלילה, משטר "רודנות", חבר מהמסלול שהתאבד, לילות לבנים ועוד...

אני בכלל לא חושב שזה יכול להיות בר השוואה לעבודה משרדית רגילה באזרחות... באזרחות אני בוחר ומנהל את חיי כפי שאני רוצה אותם. אם משהו מזיק לי ועושה לי לא טוב, אני יכול לבחור לא לעשות אותו. בצבא, זה לא בדיוק עובד באותה הצורה.

אנשים נורמליים לחלוטין שמקבלים הוראות מהבוס בעבודה או לומדים איתי בפקולטה

עשית להם מבדק פסיכיאטרי שאתה כ"כ בטוח בזה? כנראה שלא...

איך אתה כ"כ בטוח, שהם היו יכולים להסתדר במסגרת צבאית בפרט ביחידה קרבית? בשביל זה יש אנשי מקצוע, כמו ש- LEVO אמר.

שוב פעם, פרופיל 21 יכול לכלול בתוכו קשת מאוד רחבה של בעיות...

תמיד יהיו אנשים שיסדרו את המערכת, אנשים כאלה באמת לא בסדר. ואני לרגע לא מצדיק אותם. אבל עדיין לא בוחר להחרים אותם מן החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אף אחד לא העלה פה את שלל המיקרים החמורים באמת בהם התנהגות הצבא כלפי טובי לוחמיו הינה בגדר מעשה נבלה בהגדרה מקילה.

אלו מיקרים שהתפרסמו בציבור , והצבא \ משרד הביטחון \ המדינה (מחק את המיותר אבל אין מיותר) לא רק שזנחו אותם אלא אף שיקרו

בזדון ודנו אותם לחיי סבל מתמשכים ואף למוותץ

אזכיר את המפורסמים שבהם:

א.

לוחמי השייטת שהורעלו (בפקודה! ובמשך שנים רבות) במי הקישון המזוהמים בכימיקלים וחלו בסרטן,

והצבא \ משהב"ט הכחישו את אחריותם, שיקרו, סילפו עדויות

הסתירו פרטים וסרבו לתת להם טיפול רפואי לשלל מחלות הסרטן בהם חלו.

רק כאשר מיטב הנוער מהללו החלו למות כמו זבובים אחד אחר השני הודו בשפה רפה ובאופן חלקי בלבד, ומימנו חלק מהטיפולים הרפואיים.

ב.

בשנות התשעים נערכו ניסויים רפואיים בחיילי הצנחנים ש"התנדבו" להשתתף בניסוי מבלי שנמסרה להם מהותו, ואף הוחתמו על מסמכי שמירה על סודיות.

לימים, כששפני הניסיון חלו במחלות משונות, הצבא שיחרר אותם מייד משרות סדיר , הכחיש כל קשר בין הניסויים לתופעות החולי,

וקצין ראשי סרב לתחנוני החיילם ורופאיהם האזרחיים לספק מידע על סוד ההרעלה

על מנת שיוכלו לתת להם טיפול מותאם.

החיילים הללו סובלים עד היום ויסבלו עד סוף ימיהם (אלו שנשארו בחיים).

אף אחד מהאחראים למיקרים הנ"ל לא נתן את הדין.

הצבא דאג לכסות היטב על אנשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה זה מוכיח.

שדוקטור מנגלה ושלל טיפוסים צבעוניים יכולים להתקיים בחסות הצבא ושום דבר לא נעשה כדי למנוע או לטפל במקרים האלו עד שכבר מאוחר מדי.

וגם אז לא ממש עושים כלום חוץ מלטייח.

אני ממש לא נגד צה"ל.

זה גוף חיוני לקיום המדינה ואני לא מעוניין לפרק אותו או לפגוע בו.

אני מכבד את האנשים שמשרתים בו ומוקיר את המסירות שלהם.

ובכל זאת יש הרבה דברים לא תקינים בצה"ל וצריך לתקן אותם.

וכשהעם שומע שוב ושוב על מקרים מזעזעים שיכלו למנוע או לפחות ללמוד מטעויות ולעשות את הדבר הנכון, ובכל זאת לא נעשה דבר מתוך טובת האזרחים/חיילים,

אז בדיוק כמו הממשלה והמפלגות ותהליך הבחירות הדפוק שנמאס על העם, כך גם הצבא מאוס על העם ולא מעודד אמון או רצון להשתתף.

נמאס שמטייחים אותנו ומתייחסים אלינו כמו כוח עבודה זול, ניצול עבדים, שחיטת כבשים, סחיטת לימונים.

תנו לנו להיות גאים במדינה ובצבא הזה.

אם יש כתם צריך לנקות אותו היטב ולא לשים עליו שטיח או להפוך את הכרית.

אנחנו לא מטומטמים שנחשוב שהכל בסדר כשאחרי עשרות שנים של תרגילים מסריחים פתאום באמת דואגים לניצולי השואה.

גם אם עכשיו פתאום ידאגו לאותם מעט חיילים שנשארו שנפגעו מהקישון זה לא יספיק כדי לזכות באמון העם אבל זאת התחלה וחייבים לעשות את זה.

הנזק התדמיתי הוא עצום, וצריך לעשות הרבה כדי לתקן אותו.

העם צמא למשפטים ומעשים של דאגה והתחשבות אמיתית, של אומץ, כנות, אחריות משותפת.

זה לא פלא שהרבה אנשים לא רוצים להצביע, לא שמים על החוק, ולא רוצים לשרת בצבא.

אבל מאיפה יבואו האנשים שיתקנו את כל זה אם לא מתוך המנגנון עצמו ?

אתם שמתגייסים בקרוב, אתם צריכים לשנות את זה.

אתם צריכים להיות נוכחים בצבא ולהכניס בהדרגה אנושיות ואחריות ככל שניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק ד"ר מנגלה.

אולי היו אחדים כאלו אך לצידם תמיד ישנם גם אנשים 'רגילים' כמוני וכמוך שמבינים את העוול והרוע בעת הביצוע ובוודאי הרבה שנים אחרי,

אך בכל זאת משתפים פעולה מפחד מהמערכת.

ממש כמו שהחיילים המסכנים 'התנדבו' לשמש שפני ניסיון כי פחדו מתגובת מפקדיהם וחבריהם המורעלים אם יסרבו.

ממש כמו שחיילי השייטת נכנסו ביודעין למים הרעילים בקישון היות ומפקדיהם פקדו עליהם לעשות זאת למען המדינה.

ממש כמו חלק מהמגיבים בדיון זה שאני מאמין שהינם אנשים רגילים ולא רעים אך רואים דברים בשחור או לבן,

להלן ציטוטים נבחרים:

"מצוין. אף אחד לא אמר שצבא צריך להיות כיף."

"בלעתי הרבה צפרדעים מהרבה מאוד אנשים אשר "שיכורים מכוח" בלשון המעטה. אבל תמיד הייתה טמועה בי התובנה שיש דברים גדולים מהרצונות האישיים שלי"

"אני אישית חושב שהציבור מטומטם לחלוטין ושדמוקרטיה זאת שיטה מפגרת שלא מתחשבת בעובדה שרוב בני האדם טיפשים וחסרי אחריות מכדי להחליט

החלטות בעלות משמעות."

"אדם שנפלט ממסגרת כלשהי בעקבות מחלת נפש הוא אדם שגם אני לא הייתי רוצה להעסיק."

"הצבא זה לא כיף (לא תמיד נכון) וכולם עברו את זה אז גם אתה תסבול בשקט."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שעשה שירות קרבי, חד משמעית כן יש אנשים שלא מסוגלים להתמודד עם המסגרת הצבאית, אבל לא מהכיוון של "אין לי זין"(למרות שיש הרבה כאלה), אלא מכיוון אחר.

בטירונות שלי בגולני היו לא מעט אנשים שהתקשו להתמודד, חלקם יצאו לג'וב, חלקם יצאו על 21, הם נכנסו לדיכאון כבד מהמסגרת הצבאית ומהמשמעת הנוקשה.

בשבועות שטח הקרים והגשומים היו כאלה שהתחילו פשוט לבכות ולהתרסק, הצעקות שהם קיבלו מהמפקדים לא בדיוק עזרו, לא חסר כאלה שנפלו.

גם אני בהתחלה וגם כל החבר'ה שהיו איתי בטירונות אמרנו 'וואלה תראה את כל הכוסיות האלה שמעיפים, בכיינים מפונקים' - אבל בדיעבד טעיתי, יש אנשים שמטבעם לא מתאימים למסגרת מכל מיני סיבות, אלה שלא מצליחים להתמודד עם הקשיים ולהתגבר נפלטים מהמערכת וכן - יש כאלה שבאזרחות מסתדרים הרבה יותר טוב ומתפקדים כמו שצריך. הבעיה שקשה לעשות את ההבחנה.

אני בעד שאנשים יתרמו בכל דרך, לא משנה אם קרבי או לא קרבי, אפילו שירות לאומי לאלה שלא מתאימים לצבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בהתחלה וגם כל החבר'ה שהיו איתי בטירונות אמרנו 'וואלה תראה את כל הכוסיות האלה שמעיפים, בכיינים מפונקים' - אבל בדיעבד טעיתי, יש אנשים שמטבעם לא מתאימים למסגרת מכל מיני סיבות, אלה שלא מצליחים להתמודד עם הקשיים ולהתגבר נפלטים מהמערכת וכן - יש כאלה שבאזרחות מסתדרים הרבה יותר טוב ומתפקדים כמו שצריך. הבעיה שקשה לעשות את ההבחנה.

אני מסכים איתך לגבי העניין הזה - לא כל אחד מתאים למסגרת הצבאית הנוקשה, אבל יש לי בעיה עם אנשים שרק חושבים על טובתם האישית ומנסים לקדם את עצמם על חשבון השירות הצבאי: אמנים מסויימים, חלק מהסלבריטאים, וגם סתם אנשים שרוצים ללמוד או לעבוד בזמן הזה.

אף אחד לא העלה פה את שלל המיקרים החמורים באמת בהם התנהגות הצבא כלפי טובי לוחמיו הינה בגדר מעשה נבלה בהגדרה מקילה.

מה הקשר לדיון הזה? טיעון כזה הוא לא רלוונטי ולא קביל לגבי השתמטות/יציאה מהצבא במרמה, למרות שאני מסכים שיש בהחלט מקרים שהצבא מתנהג בצורה מחפירה לחייליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותי, אף אחד כאן לא טען שהצבא תמיד צודק, ושלא מבוצעות שום עוולות במסגרתו. יש הבדל גדול בין למחות נגד מעשים מהסוג שהוזכר כאן לבין להתנגד לגיוס באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרצות לשרת בצבא ולהגן על אזרחי המדינה זה טבעי.

לתת את גופך ונפשך להגנה על המדינה בזמן מלחמה זה טבעי.

לתת את גופך ונפשך למערכת שעליה אתה לא סומך ועלולה להזיק לך פיזית ונפשית ללא שום קשר לביטחון המדינה זה פשע נגד עצמך.

יש משתמטים (אני מכיר לא מעט) שהיו מוכנים לסבול 3-6 חודשים של טירונות כדי להיות מאומנים וערוכים להגן על המדינה בזמן מלחמה, ולהשתתף בקרב כשזאת תגיע.

אבל הם לא מוכנים לעבור התעללות ו/או להיות מבוזבזים 3 שנים סתם כגלגל מיותר במערכת מסואבת קשוחה ולפעמים אכזרית מאוד.

אז אחד מהם שכר את שירותיו של פסיכיאטר מדופלם.

השני ביים התאבדות בלקיחת קופסא או שניים של כדורים כאלו ואחרים עם עזרה מחבר שדיווח על המקרה והזמין אמבולנס ונתן עדות, ובהמשך עשו לו שטיפת קיבה והערכה פסיכיאטרית שם סיפר על נטיות אובדניות וה"טעות" שעשה.

ועוד מקרים שונים ומשונים של דרכים לצאת מהצבא.

הם לא מתנגדים לגיוס באופן כללי.

הם מתנגדים לגיוס שלהם באופן אישי.

אם הם מוכנים ללכת כל כך רחוק כדי להתחמק מהצבא אז כנראה שזה באמת עדיף בשבילם וגם בשביל הצבא.

מי שנשבר בקלות שלא יעשה צבא.

בכל מדינה נורמלית מגייסים רק את מי שמתאים, וכאן בגלל גודל האוכלוסיה והאיומים מסביב, רצון לשמור על גיוס חובה גורם לצבא לבזבז הרבה משאבים על קייטנות מסוגים כאלו ואחרים.

וכל מי שלא מתאים חייב להפוך לנכה כדי להשתחרר.

וכך יוצא שהרבה אנשים שהם אולי כשירים אך ספק אם מתאימים משתחררים מהצבא, בעוד שהרבה אנשים שאינם מתאימים מבזבזים את תקציב הביטחון ואת מיטב שנותם.

יש אפילו נכים של ממש שמתעקשים לשרת בצבא כי זה מה שמאכילים אותם כל חייהם, ובשבילם עושים קייטנות.

זה בלתי נמנע שככל שיעבור הזמן יהיו יותר אנשים במדינה, ובהתאם לזאת יותר אנשים שלא מגויסים.

וזה בלתי נמנע שחלקם הגדול כבר לא יהיו נכים וחולי נפש, אלה אנשים נורמלים עם סבירה שמתאימים פחות מאחרים.

זה לא סתם שכל כך קל יחסית היום להשתחרר מהצבא ביחס ללפני 10 ו 20 שנה.

הצבא לא באמת רוצה את כולם, אבל רוצה לשמור על האשליה של החשיבות שכולם יעשו כדי לשמור על מוטיבציה ולברור את הטובים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משתמטים (אני מכיר לא מעט) שהיו מוכנים לסבול 3-6 חודשים של טירונות כדי להיות מאומנים וערוכים להגן על המדינה בזמן מלחמה, ולהשתתף בקרב כשזאת תגיע.

אבל הם לא מוכנים לעבור התעללות ו/או להיות מבוזבזים 3 שנים סתם כגלגל מיותר במערכת מסואבת קשוחה ולפעמים אכזרית מאוד.

אז הם פשוט החליטו מראש להקדים תרופה למכה ולהשתמט, אפילו שהם באופן אישי עדיין לא נתקלו ב"אכזריות" הצבאית ולמרות שממש לא בכל מקום בצבא זה ככה?

הם לא מתנגדים לגיוס באופן כללי.

הם מתנגדים לגיוס שלהם באופן אישי.

זה כי הם חארות. אם מבחינתם המערכת הצבאית היא מקום מרושע שיש להתרחק ממנו, עדיף שרק הם יתרחקו ושכל השאר יסבלו, נכון?

בכל מדינה נורמלית מגייסים רק את מי שמתאים, וכאן בגלל גודל האוכלוסיה והאיומים מסביב, רצון לשמור על גיוס חובה גורם לצבא לבזבז הרבה משאבים על קייטנות מסוגים כאלו ואחרים.

כשישלמו לחיילים באופן נורמאלי, או יתנו הטבות אחרות, או שלא נצטרך לעמוד על המשמר מול שכנינו, אז אני אסכים איתך. בינתיים זה לא המצב. למה אני צריך לשרת 3 שנים במשכורת של מאות שקלים בודדות, בזמן שאחרים שהחליטו שזה לא מתאים להם יכולים לעבוד ולהרוויח באופן סביר או ללכת ללמוד?

וכך יוצא שהרבה אנשים שהם אולי כשירים אך ספק אם מתאימים משתחררים מהצבא, בעוד שהרבה אנשים שאינם מתאימים מבזבזים את תקציב הביטחון ואת מיטב שנותם.

יש אפילו נכים של ממש שמתעקשים לשרת בצבא כי זה מה שמאכילים אותם כל חייהם, ובשבילם עושים קייטנות.

יצא לי להכיר אחד, עם ניוון שרירים, המרותק לכיסא גלגלים ממונע, ששירת ביחידת מחשוב כמתכנת. האם הוא מיותר או "עשה קייטנה"?

זה בלתי נמנע שככל שיעבור הזמן יהיו יותר אנשים במדינה, ובהתאם לזאת יותר אנשים שלא מגויסים.

וזה בלתי נמנע שחלקם הגדול כבר לא יהיו נכים וחולי נפש, אלה אנשים נורמלים עם סבירה שמתאימים פחות מאחרים.

זה לא סתם שכל כך קל יחסית היום להשתחרר מהצבא ביחס ללפני 10 ו 20 שנה.

הצבא לא באמת רוצה את כולם, אבל רוצה לשמור על האשליה של החשיבות שכולם יעשו כדי לשמור על מוטיבציה ולברור את הטובים לו.

כל עוד קיים חוק גיוס חובה, מן הראוי שבאמת יהיה גיוס חובה. פשוט, לא? מבחינתי את אלה שמרמים את המערכת יש להוציא להורג בכיכר העיר, או לכל הפחות לזרוק לשנים בכלא. למה? לא כי הם חיוניים למערכת (אני מסכים אתך שכנראה הם לא), לא כי עדיף שהלא מתאימים ישרתו (עדיף באמת שמי שלא כשיר גופנית או נפשית יהיה בחוץ), אלא כי אדם שקם ואומר "אני לא מוכן לתרום את מה שהחוק דורש מכולם, ומבחינתי לשקר ולרמות, רק להתחמק - וכל השאר על הזין שלי" מבחינתי אינו ראוי להקרא "אדם". מקסימום פרזיט אינטרסנט שחושב אך ורק על התחת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LEVO,אתה ממשיך לקפוץ מעל הפופיק. אני חוזר ואומר לך. יש לי יותר ניסיון ממך בדברים הללו,ויותר ידע בצבא,בגלל שהייתי בדרג פיקוד ביניים וראיתי דברים. לכן אתה מתווכח לריק,אין לי כוונה לענות לך עד שתציג טיעונים רלוונטים שלא מתבססים על השערות.

אני לא מתווכח לריק, אתה מצהיר פה הצהרות שאין לך בכלל מושג בהן. משווה בין מחלות נפש לאוטיזם ומוסיף על זה גיבוב שטויות לא מהעולם הזה.

זה שהיית איזה קצין זוטר, עדיין לא נותן לך זכות להעביר ביקורת ולהטיף מוסר לאנשים שאין לך מושג מה הבעיות שלהם.

גם לא נותן לך זכות להחזיק מעצמך כאילו דעתך שווה יותר, היא לא, כי אתה עדיין היית בורג קטן במערכת שלא רואה ולו בקצת את התמונה המלאה

(פיקוד ביניים עלאק, מה היית? סגן? תעשה לי טובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר לדיון הזה? טיעון כזה הוא לא רלוונטי ולא קביל לגבי השתמטות/יציאה מהצבא במרמה, למרות שאני מסכים שיש בהחלט מקרים שהצבא מתנהג בצורה מחפירה לחייליו.

העליתי את המיקרים המזעזעים של נטישת חיילי השייטת החולים וביצוע ניסויים רפואיים בחיילים קרביים - הכחשתם ומניעת תרופה לנפגעים,

וזאת מבלי לפרש מה הקשר לדיון זה במכוון כדי לקבל תגובה כמו שלך.

אם אתה לא מבין מה הקשר אני אסביר בקיצור, אבל ודאי שאתה לא תקבל את ההסבר בגלל התהום העמוקה שחוצצת בינינו בענייני שלטון ודמוקרטיה.

ובכן, אתה חייב להתגייס לצבא, והצבא חייב לשמור על בריאותך ולא לסכנה ביודעין שלא לצורך.

אם הצבא מפר את חובתו זו, ואף מתחמק מאחריותו, והשלטון עוזר לו בכך בבחינת יד רוחצת יד,

יש לאזרח הקטן זכות ואף חובה להגן על עצמו ולא להתגייס לצבא.

ככל שיותר אנשים יבינו ויעשו זאת, אולי הצבא והממשל (חד הם, הרי כולם גנרלים שם) יבינו שנדרש שינוי מהותי

שקוראים לו : שמירה על חיי הפרט ובריאותו, וגם "לקחת אחריות" על פשלות - להעניש את האחראים וללמוד לקח לעתיד לבוא.

שום דבר מזה לא קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, אתה חייב להתגייס לצבא, והצבא חייב לשמור על בריאותך ולא לסכנה ביודעין שלא לצורך.

אם הצבא מפר את חובתו זו, ואף מתחמק מאחריותו, והשלטון עוזר לו בכך בבחינת יד רוחצת יד,

יש לאזרח הקטן זכות ואף חובה להגן על עצמו ולא להתגייס לצבא.

אז אני מבין שאתה אנרכיסט. בעולם בו לחוק אין משמעות ואיש הישר בעיניו יעשה, אין צורך לשמור על חוקים ולבצעם, כולל תשלום מסים ונהיגה עם רשיון.

אגב, מה שהחייל יכול לעשות בעניין כזה הוא לקבול את האחראים על מתן פקודה בלתי חוקית בעליל. יש נציב קבילות חיילים במיוחד בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר חייל "לא עושה כלום" במשך שלוש שנים, אז עדיף בהרבה שיהיה באזרחות.

בתור חייל אתה עולה כסף למשלם המיסים, ואם התפוקה שלך לא שווה את הסכום בו משקיעים בך(שהוא נמוך), אז באזרחות תוכל לתרום הרבה יותר למדינה ולחברה - תעבוד, תשלם מיסים וכו'.

בקשר לפרופיל 21 נפשי:

יש לי שני חברים שיצאו על נפשי, אחד עוד לפני הגיוס, עושה שירות לאומי ותורם יותר מרוב רובם של החיילים בצה"ל(ג'ובניקים, תומכ"לים וקרביים כאחד) לעתידה של המדינה בכך שעוזר בחינוך ובייעוץ לנערים מרקע לא קל בכלל.

השני יצא לאחר שירות של כשנה, וגם הוא עושה שירות לאומי - אומנם בעל מאפיין פחות "לאומי", אך עדיין עושה עבודת קודש בעזרה לאוכלוסיות מאוד מוגבלות.

כאשר הברירה היא בין לא לתרום ואף לעלות כסף, לבין לתרום יותר - התשובה ברורה.

לפי ההגיון, אולי אתה צודק. אבל לא כשמדובר בארגון צבאי.

כשחייל שירת בבסיס ויוצא על 21, לוקח זמן עד שמגיע מישהו להחליף אותו (מחזור חדש), ומדובר על כמה חודשים טובים. בזמן הזה, יש X-1 חיילים במחלקה, שיעבדו וישמרו במקום החייל הזה. כלומר, במקום לעשות שבת לשלוש, תעשה שבת לשתיים, במקום לשמור פעמיים בשבוע, תשמור פעמיים. וכשמדובר באחוז גבוהה של משתמטים ויוצאי 21, אז הדבר הזה מורגש טוב מאוד אצל כל החיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מבין שאתה אנרכיסט. בעולם בו לחוק אין משמעות ואיש הישר בעיניו יעשה, אין צורך לשמור על חוקים ולבצעם, כולל תשלום מסים ונהיגה עם רשיון.

אגב, מה שהחייל יכול לעשות בעניין כזה הוא לקבול את האחראים על מתן פקודה בלתי חוקית בעליל. יש נציב קבילות חיילים במיוחד בשביל זה.

חחח, מצחיק מאד!

אתה מציע לחיילי השייטת להגיש קבילה?

ואולי גם לחיילים שביצעו בהם ניסויים להגיש קבילה ?

ואם היית פעם קרבי אז היית יודע שאפשרות הקבילה הינה תיאורטית בלבד.

אולי אני אנרכיסט בעיניך, אבל אתה בעיני דוגמטי ומקובע.

נראה אותך אם חו"ח יקרה משהו לך או לבן משפחתך בדרגה ראשונה איך תדבר אז ואם לא תאמר איזה טיפש הייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...