התקנת Linux על מחשב נייד - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת Linux על מחשב נייד

Drazick

Recommended Posts

שלום, יש לי מחשב נייד מבוסס Turion ו- ATI Xpress 1100.

אני יכול להשיג מפרט מלא שלו.

מה שחשוב לי זה שימוש ב- KDE והפצה שהיא קלילה במשאבים שלה.

עוד דבר שחשוב לי זה תאימות לחומרה של המחשב.

על איזו הפצה אתם ממליצים לי?

היכן אני יכול לבדוק תאימות של כל רכיב להפצה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקין כל הפצה ותשתמש, אם יהיו בעיות תחליף

כדיי ש KDE 4 ירוץ חלק אתה צריך לפחות 768-1024 M זיכרון וכרטיס מסך נתמך

המעבד לא משנה, אם מספיק זיכרון וכרטיס מסך KDE רץ טוב גם אל סלרון

אני משתמש אם Arch אל סלרון 1.6 אם 1024 M וכרטיס מסך 915, מהיר מאוד גם כשיש אפקטים של הדסקטופ מופעלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב כפול ליבה עם 2GB זכרון שמריץ Windows7 בלי בעיות.

אני רק רוצה הפצה יחסית רזה כדי שאני אקבל מעט יותר מ- ומצד שני שהכל יעבוד כפי שצריך.

זה כרטיס מסך שמריץ את Aero של 7, כך ששוב איני רואה בעיה.

השאלה איפה אני בודק תאימות של כל רכיב?

האם יש אשף בדיקת תאימות באתר כלשהו ברשת (אני מכניס דגם רכיב והוא אומר לי האם ההפצה תומכת או לא)?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מה שמצאתי על ה- Xpress 1100:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=557905

השאלה האם הדרייבר העדכני של Radeon ל- הולך אחורה גם 4 שנים לערך.

היכן ניתן לקרוא על התאימות שלו?

לגבי כרטיסי הרשת, האלחוטי הינו תוצרת Brodacom, החוטי הינו ה- Realtek הסטנדרטי שיש לרוב, האם ידועה בעיה לגביהם?

מה לגבי גודל ההתקנה של , האם גרסאת 64 ביט פחותה במקום על ההארד דיסק שהיא לוקחת מ- 7?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני מנסה עכשיו את Open SUSE.

קצת מבלבל עניין כל המחיצות ולא ברור כמה להקדיש לכל אחת.

נתתי 3 ג'יגה ל- Swap, עוד 25 ג'יגה ל- Root, כמעט 65 ג'יגה ל- Home ועוד 10 ל- User (לסתם שימוש לסנכרון מול מחשב וספריות שירים וכו').

האם יש היגיון בזה?

לא מבין מה בדיוק ההבדל בין מחיצת User ל- Home.

נקווה שזה יעבוד מהר ויפה.

יש עצות, רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסביר את זה במושגים של וינדוס

home

בוינדוס כל השטויות של המשתמשים נשמרים ב c:\documents and settings. בלינוקס מקובל לשים את התיקיה הזאת בכונן נפרד כדיי להפריד את הקבצים וההגדרות של המשתמשים ממערכת ההפעלה (כך שאם מפרמטים את המערכת כל הדברים נשמרים). התיקיה נקראת home (ובתוכה יש תיקיות של המשתמשים בדומה לוינדוס). אתה יכול לשים אותה בכונן משלה בגודל שאתה רוצה (כמה אתה צריך ?) או לא לשים בכונן משלה ואז זה תהיה תיקיה באותו כונן אם כל יתר המערכת הפעלה

root

כונן של מערכת ההפעלה כמו c בוינדוס. מערכת לינוקס מודרנית צריכה לפחות כ 10 G כדיי שיהיה מקום להתקין תוכנות וכו (אצלי מערכת חדשה אחריי ההתקנה לוקחת משהוא כמו 5 G ואחריי התקנת תוכנות ועדכונים 7 - 8 G)

swap

לינוקס משתמשת בכונן אחר לזיכרון וירטואלי ו hibernate (מה שעושים pagefile.sys ו hiberfil.sys בוינדוס) כדיי לא לתפוס מקום בכונן המערכת (שיכול לפגוע בביצועים). תשים כונן בגודל כמה מאות M לזיכרון וירטואלי בלבד, או גדול יותר מה במחשב לזיכרון וירטואלי + תמיכה ב hibernate

boot

חלק מהמערכות ממליצות לעשות כונן נפרד ל boot, לדעתי זה מיותר (אני לא עושה)

לינוקס חייבת להשתמש במערכת קבצים משלה ל root ו home (מערכות כמו ext3/4 xfs וכו). וינדוס לא תומכת באף אחת מהמערכות קבצים האלה (קיים דרייבר שמאפשר לפתוח ext3 לקריאה בלבד אבל לא לכתיבה). כדיי שיהיה מקום משותף להעביר קבצים הוא אמור להיות משהוא שנתמך בוינדוס (למשל NTFS) ואז אי אפשר שהוא יהיה גם ה home של , אז עושים כונן אחר שפשוט יש אליו גישה מ 2 המערכות

לדעתי כונן כזה במיוחד הוא מיותר, כי מלינוקס כן ניתן להיכנס לכוננים של וינדוס אז ניתן פשוט לעשות תיקיה ב C או D של וינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני מנסה עכשיו את Open SUSE.

קצת מבלבל עניין כל המחיצות ולא ברור כמה להקדיש לכל אחת.

נתתי 3 ג'יגה ל- Swap, עוד 25 ג'יגה ל- Root, כמעט 65 ג'יגה ל- Home ועוד 10 ל- User (לסתם שימוש לסנכרון מול מחשב ווינדוס וספריות שירים וכו').

האם יש היגיון בזה?

לא מבין מה בדיוק ההבדל בין מחיצת User ל- Home.

נקווה שזה יעבוד מהר ויפה.

יש עצות, רעיונות?

איזה גרסא ואיך התקנת או DVD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...