תוכנת DIAL A FIX מתי להריץ ? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנת DIAL A FIX מתי להריץ ?

doctorefraim

Recommended Posts

חבר שקצת מבין אמר לי טלפונית שכדאי לי להריץ את התוכנה הזאת והיא תפתור לי הרבה בעיות במחשב.

אתם מכירים ? במה מדובר ? מה זה התוכנה הזאת? ובאיזה מצבים צריך להריץ אותה ? האם יש טעם להריץ אותה סתם ככה בלי סיבה?

היא יכולה רק לעזור ?

הוא אמר לי לסמן שם הכל .לסרוק .לחכות שיסיים ולצאת. הוא מבסוט ממנה יותר מדי לטעמי..

מישהו שמע עליה ויודע מה התפקיד שלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מבין ברמזים.

רק בהסברים מדויקים.

אני מניח שהוא התכוון למשפט:

The expression is also applied metaphorically to any product with exaggerated marketing but questionable and/or unverifiable quality or benefit.

היגיון פשוט - לא מומלץ להריץ תוכנות ללא כל סיבה ובמיוחד תוכנות שאתה לא מכיר. אם שימוש בהיגיון יותר מידי מסובך בשבילך, תמיד יש את גוגל שאין יותר פשוט ממנו...

http://wiki.lunarsoft.net/wiki/Dial-a-fix

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין ברמזים.

רק בהסברים מדויקים.

אל תריץ אותה או שום תוכנה אחרת שמתיימרת לעשות קסמים במערכת.

למה? כי זה מיותר ואף עלול לגרום לנזקים כמו במקרה של מנקי Registry לדוגמה.

המערכת לא צריכה שום תיקונים של תוכנות צד-שלישי. אם אתה מתחזק את המערכת שלך בצורה נכונה ולא פעולות שבמהותן מסכנות/פוגעות במערכת היא תתפקד בדיוק כפי שהיא צריכה לתפקד. אם לא, שום תוכנה ושם "קסם" לא יעזרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ראיתי בפורום של מיקרוסופט המלצה על זה:

http://social.technet.microsoft.com/Forums/he-IL/windowshomeusershe/thread/42063d1a-89df-4603-aa6c-710f20cfdc24

תעשו חיפוש בדף CTRL+F ותכניסו Dial-a-fix כדי לראות את ההמלצה.

גם לי לפעמים הדפדפן קורס . במיוחד על ההתחלה לאחר שאני מדליק את המחשב.

ראיתי שגם באתר eset ממליצים עליה

http://eset.co.il/nod32/Dial-a-fix-v0.60.0.24.zip

טוענים שזה כלי שמתקן את ההגדרות במערכת ההפעלה.. מחזיר הגדרות/שירותים ששובשו ,לברירת מחדל ולמצב תקין. הוא מכיל את רוב התיקונים.

יש בו גם אפשרות לראות policies כנראה הרשאות ששובשו ע"י רוגלות ווירוסים ומשם פשוט מוחקים אותם ומסדרים את העניין.

ויש עוד משהו קטן repair premissions

זה בשום אופן לא וירוס .כי ראיתי שהמליצו על זה בפורום של מיקרוסופט וגם ב ESET ..

הוא גם מתקן את UPDATE אם לא עובד..

טוענים שאין סיכוי שזה הורס משהו. זה בסה"כ מחזיר הגדרות לברירת מחדל..

אני מתלבט אם לנסות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם משהו קורס צריך לאתר ולהבין למה הוא קורס.

נדבקת בוירוסים לאחרונה? המערכת שלך משובשבת בכל מה שקשור לחיבור לרשת ותקשורת נתונים?

אם התשובה היא לא, הרי שאין לך שום צורך בתוכנה הזאת. אם התשובה היא כן, אז יש לאתר את מקור הבעיה ואז לטפל בה באופן מתודי.

להריץ תוכנות "קסם" שמשנות הגדרות כלל-מערכתיות מבלי שאתה בכלל יודע מה מקור הבעיה שאתה חווה זה אף פעם לא רעיון טוב. החיפוש והשימוש הזה בכל מיני "כלי קסם" מסוג זה הוא עוד גורם שמוביל בטווח הארוך ל"שבירת" המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה הבעיה היא שכשאני מדליק את המחשב אז ברבע שעה ראשונה שאני פותח את הדפדפן הוא נתקע באוויר באמצע הפתיחה.

אבל לאחר רבע שעה שהמחשב עובד זה מסתדר.

היה בעבר מספר כן וגם רוגלות. הם נוקו ע"י תוכנה בשם malwarebytes ו avira antivirus לא מוצא כלום.

בסריקות לא נמצא כלום יותר מאז עד היום.

אני עושה ניקוי דיסק של המערכת כל יום.

מה לבדוק ואיפה כדי לאתר את הבעיה ולטפל בה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה בנתקע? לא נפתח? - ניסית לאפס דפדפן? ניסית לעבור על התוספים (Add-ons) שמותקנים בו?

תבדוק אילו תוכנות עולות לך ביחד עם המערכת (Start>msconfig>Boot), ותסיר כל תוכנה שאתה לא חייב שתעלה ביחד עם המערכת.

אגב, למה דווקא IE? תנסה דפדפן אחר (Opera, הם ההמלצות שלי) ולו רק לשם בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן איפסתי אותו .. זה לא עוזר..

גם עם פיירפוקס זה אותו דבר. הכוונה בנתקע זה , הדלקתי את המחשב (הוא עולה מהר) אני פותח את הדפדפן הוא חצי פתוח באוויר לדקה ולבינתיים אני לא יכול לעבור לשום יישום אחר עד שהוא יפתח במלואו , בהתחלה הוא קצת כבד אבל בהמשך זה מסתדר.

אותו דבר עם "התחל" לחיצה עליו לא תפתח אותו מיד זה ישאר סגור חצי דקה ואז נראה חצי שלו ורק לאחר כמה שניות נראה אותו במלואו אותו סיפור עם ההמשך לעבור לתוכניות, מסמכים, הגדרות, חיפוש , הפעלה . הפתיחה של אלו גם תהיה מאוד איטית. אבל זה רק ברבע שעה הראשונה. אחרי זה זה מסתדר.

ב MSCONFIG באתחול לא יודע אם יש משהו שאפשר להוריד, אלו מסומנים: (לא כ"כ יודע מה הם. כרטיס מסך אולי)

NMBgMonitor.exe

ctfmon.exe

igfxtray.exe

hkcmd.exe

igfxpers.exe

HKLM:Run BluetoothAuthenticationAgent rundll32.exe bthprops.cpl,,BluetoothAuthenticationAgent

avgnt.exe (אנטיוירוס אווירה)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קורה גם ב-Safe mode?

ממה שתארת זה נשמע כמו מערכת שנטענת לאט מסיבה כלשהי או שנטענים איתה יישומים תהליכים שלוקח להם הרבה זמן יחסית להטען.

בנוסף, Cold boot של (פתיחתו בפעם הראשונה לאחר עליית המחשב) היא תמיד איטית יותר, אבל לא עד לדרגה שאתה מתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לזה שזה לא נורמלי כי יש לי עוד מחשב כזה שנקנה איתו ביחד עם אותה חומרה במקום אחר ששם הכל עולה מיד ..

במצב בטוח זה גם לאט ,אבל יותר נורמלי.

אני מחפש מה יכולה להיות הסיבה. רשמתי לך את התהליכים שמסומנים באתחול (MSCONFIG)

או שאם אתה מתכוון לתוספות לדפדפן אז אין לי בכלל תוספות. אף פעם לא התקנתי תוספות..יש רק משהו של אקרובט כנראה לפתיחת PDF באמצעות הדפדפן.

איפה בודקים עוד דברים שנטענים? כדי למצוא פיתרון לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה גם איטי ב-Safe mode אז הבעיה יכולה להיות אפילו חומרתית.

השאלה עד כמה זה איטי ב-Safe mode והאם זה נתון שמדדת או יותר נתון שאתה מרגיש? כלומר, האם יש לך מדד שאותו אתה מגדיר כזמן טעינה סביר ומשווה ביחס אליו.

אני הייתי גם בדיקה חומרתית. בודק שהמעבד עובד בצורה תקינה, וכתלות בגילו של הכונן הקשיח, בודק אפילו אותו. לכל הפחות זה ישלול בעית חומרה ואז יהיה ניתן להתעמק יותר בכיוון התוכנתי.

כדי לבדוק את המעבד לדוגמה, תפתח CPU-Z, תריץ בדיקת מאמץ (כלים וקישורים נמצאים במדור התוכנות המומלצות של האתר) למעבד ותבדוק שבמאמץ הוא מגיע למכפלה ולתדר המרביים שבהם הוא צריך לעבוד. בנוסף, תבדוק גם שכל הליבות עובדות על ידי פתיחת מנהל המשימות ובחירה בלשונית ביצועים.

את הכונן הקשיח, אם תרצה לבדוק (למרות שכרגע אני לא חושב שהוא מקור הבעיה) בודקים בעזרת כלי האבחון של היצרן (שוב, קישורים במדור התוכנות המומלצות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...