לוח אם AGPX8 socket 478 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם AGPX8 socket 478

os87

Recommended Posts

היה לי כזה במחשב שלי ועכשיו הוא כבר לא תקין כנראה, מחפש אחד אחר כזה שיש בו חיבור ל- SATA

יש כאן למישהו דבר כזה שיכול למכור לי ? משומש מן הסתם

החנויות המעטות שעוד מחזיקות דבר כזה רוצות למכור את זה ב- 350 שקל שזה יותר מדי לחומרה שלא מייצרים כבר.

אני יודע שעדיף לי לקנות מחשב חדש כבר, אבל אין לי כרגע כסף להשקעה הזאת ורוצה בכל זאת להציל את הישן שיש לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות ב-TradeZone.

אם לא תמצא אז אולי באמת כדאי לך לקנות מערכת חדשה. אם תוכל לפרט מה המפרט הקיים שלך (בעיקר וספק כוח) ומה מסגרת התקציב שאתה יכול לגייס לעניין (גם אם היא נמוכה לדעתך) אולי נוכל לבנות עבורך מפרט משתלם גם בתקציב נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה פירסמתי שם מודעה

המפרט שלי היום זה:

P4 3.0ghz

2gb ram

SATA 240GB

ספק כוח mustiff שקיבלתי עכשיו במסגרת האחריות (הקודם נהרס יחד עם הלוח אם)

מחשב שאמור להספיק לדברים הבסיסים של היום יום

אני לא יודע עדיין כמה אני אהיה מוכן להשקיע בחדש, אבל שאני אדע אולי אני אתייעץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע במקרה מה דגם לוח האם?

למחשב לעבודה משרדית אתה יכול להסתפק בתקציב של 1300-1600 שקל כתלות בדרישות. מדובר כמובן בסדר גודל תתכן חריגה מסוימת בהתאם להן.

סתם שיהיה לך מדד ושתדע אם זה בכלל אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון ללוח אם שלא תקין הדגם שלו זה P4S8X-MX

ובקשר למחשב החדש אני הולך לייעד אותו ליותר משימוש משרדי - בניית סביבת רשת ורטואלית, לראות ב- HD, אולי לשחק כמה משחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מוצא לוח חליפי מיד שנייה, אז לא יודע כמה שווה להשקיע במערכת כזאת. הכל כמובן בהתאם למסגרת התקציב - אם אין תקציב אז הוצאה קטנה יותר כדי "להחיות" את המחשב עדיפה מכלום.

חוץ ממשחקים תוכל לבצע הכל בתקציב שציינתי (ובעקרון גם משחקים, תלוי רק ברזולוציה ובציפיות שלך). כתלות במסגרת התקציב תצטרך להתפשר יותר או פחות על אלמנטים מסוימים (משחקים לדוגמה). אבל לזה נגיע, אם בכלל, בבוא העת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאפשר לקנות מ אבל מבדיקה קצרה לא עושה רושם שאפשר למצוא שם דילים זולים בהרבה (מצאתי 270 ש"ח כולל מיסים). פעם התקלקל לי המחשב ולא היה לי כסף להחליף את כל המחשב אז קניתי מאיזה בחור מאירלנד (eBay) לוח זהה למה שהיה לי. זה עלה לי כמה מאות שקלים אבל זה היה זה או לשלם אלפי שקלים למערכת חדשה. אז אני חושב שיש היגיון בלחפש חלק ישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאפשר לקנות מ eBay אבל מבדיקה קצרה לא עושה רושם שאפשר למצוא שם דילים זולים בהרבה (מצאתי 270 ש"ח כולל מיסים). פעם התקלקל לי המחשב ולא היה לי כסף להחליף את כל המחשב אז קניתי מאיזה בחור מאירלנד (eBay) לוח זהה למה שהיה לי. זה עלה לי כמה מאות שקלים אבל זה היה זה או לשלם אלפי שקלים למערכת חדשה. אז אני חושב שיש היגיון בלחפש חלק ישן.

כן, לא הכי משתלם האמת,וגם ייקח לפחות שבוע או שבועיים להגיע, אבל נראה אם אני לא אמצא פה בארץ אז אייביי יהיה אפשרות.

תודה

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=9347

330 שקל עם שנה אחריות.

הייתי בסניף שלהם ברמת גן ולא היה להם שום לוח כזה, אבל בכל מקרה 330 זה יקר מדי ללוח אם כזה ישן.

תודה בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שהוא ישן וקשה להשגה, זה המחיר שלו. מחיר סביר (לטעמי).

ישן וקשה להשגה לא מצדיק את המחיר, על מוצרים מסוימים צריך להפסיד כסף אין מה לעשות... החנויות צריכות להיפטר מחומרה ישנה כזאת ולא להחזיק אותה אצלה במחיר שאני יכול לקנות כבר חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישן וקשה להשגה לא מצדיק את המחיר, על מוצרים מסוימים צריך להפסיד כסף אין מה לעשות... החנויות צריכות להיפטר מחומרה ישנה כזאת ולא להחזיק אותה אצלה במחיר שאני יכול לקנות כבר חדש

זה לא עובד ככה. חומרה ישנה שכבר לא בייצור = המחיר שלה לא יורד עם הזמן אלא רק "עולה" בהשוואה לחומרה חדשה. כלומר, אתה יכול לקנות חומרה חדשה במחיר זהה או נמוך יותר מזה של חומרה מיושנת. כך עובד השוק.

לכן אמרתי שבמקרים כאלה יש שתי אפשרויות:

1. להחליף/לתקן את החומרה התקולה מתוך ידיעה שהעלות לא משתווה לתמורה. מצד שני אם המערכת הזאת מספקת אותך אז העלות כן משתווה לתמורה.

2. אם קרה חוסר מזל והמערכת כבר לא שמישה, לשקול האם החלפת רכיב החומרה משתלמת ביחס למחיר, או שאולי כדאי לנצל את ההזדמנות וכבר לשדרג פלטפורמה.

אגב, מה בדיוק הבעיה עם הלוח הנוכחי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה לא ינחם אותך, אבל אני בדיוק לפני חודש זרקתי כזה לפח :kopfpatsch:

אחרי ששדרגתי את המחשב

:kopfpatsch: אם רק זה היה קורה חודש לפני...

זה לא עובד ככה. חומרה ישנה שכבר לא בייצור = המחיר שלה לא יורד עם הזמן אלא רק "עולה" בהשוואה לחומרה חדשה. כלומר, אתה יכול לקנות חומרה חדשה במחיר זהה או נמוך יותר מזה של חומרה מיושנת. כך עובד השוק.

לכן אמרתי שבמקרים כאלה יש שתי אפשרויות:

1. להחליף/לתקן את החומרה התקולה מתוך ידיעה שהעלות לא משתווה לתמורה. מצד שני אם המערכת הזאת מספקת אותך אז העלות כן משתווה לתמורה.

2. אם קרה חוסר מזל והמערכת כבר לא שמישה, לשקול האם החלפת רכיב החומרה משתלמת ביחס למחיר, או שאולי כדאי לנצל את ההזדמנות וכבר לשדרג פלטפורמה.

אגב, מה בדיוק הבעיה עם הלוח הנוכחי?

מצד אחד אתה צודק, מצד שני יש גם בכלכלה דבר שנקרא ביקוש והיצע, ואתה בטח תסכים איתי שהביקוש לחומרה הישנה הזאת הוא לא גדול, ככה שבהתאם לכך המחיר לא צריך להיות כזה גבוה (יחסית).

אני בעצמי לא יודע מה קרה שם בדיוק, האמת שאתמול ניסיתי לחבר אותו מחדש עם הכל מתוך תחושה שאני לא לגמרי סומך על האבחנה של החנות מחשבים פה ליד הבית שלי, והוא לא עבד (המחשב לא נדלק), אבל הנורה על הלוח ליד הביוס כן דולקת וכמה נורות אחרות שקשורות לכרטיסים על הלוח (לדוגמא: כרטיס כן דלקו),

ככה שאם אני צריך לשער זה או חיבור של הלוח לספק כוח או משהו בפינים של שמחברים בין הלוח לכפתורי הפעלה של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק מקרה קלאסי של ביקוש והיצע מכיוון שמדובר למעשה בחלקי חילוף. ככל שיותר קשה להשיג חלקי חילוף (כי המספר שלהם בעולם מוגבר, כבר לא בייצור) כך מחירם יהיה גבוה יותר. בכל מקרה, אני מציע לך לבחון את העניין מבחינת התמורה שתקבל. אני הייתי ניגש לזה ככה:

1. האם המערכת הנוכחית מספקת אותי? או שגם ככה התחלתי כבר להרהר בשדרוג?

2. מה התקציב שעומר לרשותי ב"חירום"?

אם התשובה על 1 היא שכבר פזלת לעבר שדרוג אך התקציב מגביל אותך משמעותית לקניית מערכת חדשה - הייתי משקיע בלוח.

אם התשוה על 1 היא שכבר פזלת לעבר שדרוג ואתה יכול לגייס מספיק תקציב כדי לשדרג למערכת טובה (אפילו אם בשלב ראשון לא למשחקים) - הייתי שוקל ברצינות שדרוג.

לעניין הבעיה עצמה. קצת קשה לאתר כך את הבעיה. יכולים להיות מספר גורמים לבעיה, הלוח או המעבד הם רק שניים מהם. אני באופן אישי לא הייתי ישר קופץ למסקנה שהלוח-אם הוא דווקא הבעיה (אולי לדוגמה). אם יש לך אפשרות לבדוק עם אחר כדאי לנסות. אם לא ואין לך את הציוד, ניסיון הדרוש (למרות שמהבחינה הזאת אפשר לנסות לעזור לך), אולי שווה לך להשקיע עוד 100 שקל ולקחת את המחשב לבדיקה במעבדה של חנות שאתה סומך עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...