להתקין את הכונן הקשיח SATA - דחוף!! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להתקין את הכונן הקשיח SATA - דחוף!!

SandSt0rm

Recommended Posts

אוקיי אז הבעיה היא ככה - קניתי מחשב חדש אתמול.

המחשב עצמו לא מגלה את הכונן הקשיח בביוס, רק את הסידירום, ואני לא חושב שזה טוב

שאני קיבלתי את המחשב אני ניסיתי להיכנס להתקנה הראשונה של xp [הכחולה הזאת]

ועל ההתחלה אחרי שהוא טען את הכל הוא אומר לי שהוא לא מגלה שום hard disk והכפתור היחידי להמשיך זה [F3=QUIT]

לבסוף ראיתי שמתי שהוא טוען את הדברים הוא נותן ללחוץ על מקש F6 לכמה שניות אחדות ששם אני יכול לטעון מהדיסקט שקיבלתי עם המחשב את הדרייברים של הSATA RAID ואז הצלחתי להמשיך להתקין אבל לאחר מכן בהתקנה הרגילה עם הגרפיקה נתקלתי בבעיה שהוא אומר לי שwindows לא מגלה איזה תוכנה כלשהי באמצע התקנת הקבצים ואם ברצוני להמשיך בכל מקרה.. אמרתי לו כן

עכשיו שאני בתוך הwindows יש לי פה מלא בעיות, למרות שהתקנתי את כל הדרייברים של הלוח אם והSATA, זה לא עוזר

השאלה שלי אם הביוס צריך לגלות את הכונן הקשיח מסוג SATA או שהוא נחשב לכונן קשיח שביוס לא יכול לגלות

האם אני באמת צריך ללחוץ על F6 בהתחלה או שיש דרך אחרת שאז אני לא יצתרך להתעסק עם ההתקנה הרגילה של הwindows

תודה [עכשיו אני מנסה ללחוץ על סמיילי עצוב אבל זה לא עושה כלום כי חצי מהכפתורים שאני מנסה ללחוץ פה על ה לא פועלים, חוץ מזה גם שאני מנסה להיכנס לwindows update הוא אומר לי שהוא לא יכול לעשות את זה מסיבה כלשהיא... ואין לי מושג מה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

לא אמרת איזה ...

הביוס אמור לזהות לך את הSATA, לפעמים גם צריך להגדיר בביוס שבקר יהיה הראשון (אצלי הרייד היה הראשון וזה עשה לי בעיות)

אחר כך להכניס דיסק עם דריבר של הבקר (אני השתמשתי בדיסקט, אולי גם על דיסק זה יעבוד) והכל רץ לי נהדר.

לא אמרת איזה תוכנה חסרה לך, למעשה לא נתת כמעט שום פרט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח אם: nf7-s

ולא חסרה לי שום תוכנה

אבל שום דבר לא פועל לי במחשב

אני מנסה ללחוץ על כפתורים וזה לא לוחץ לי

להתקין זה עושה לי הודעת error

כל דבר עושה לי בעיה

רק בגלל הSATA הזה

ושאתה מתקין את הwindows אתה לוחץ F6 בהתחלה או שאתה מתקין רגיל הכל???

ושאני מסתכל על הכונן הSATA שלי אני רואה שיש מקום לכבל אחד שלא מחובר

אולי גם אצלך יש משהו שלא מחובר?? או שהכל מחובר

אני לא יודע מה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

אחר מכן בהתקנה הרגילה עם הגרפיקה נתקלתי בבעיה שהוא אומר לי שwindows לא מגלה איזה תוכנה כלשהי באמצע התקנת הקבצים ואם ברצוני להמשיך בכל מקרה.. אמרתי לו כן

אז מה בדיוק הוא לא גילה?

ואצלי מחובר החשמל והנתונים, לא שמתי לב לשום דבר נוסף שצריך לחבר.

כן, לחצתי F6 וזה אחרי הרבה טעויות, אפילו חשבתי שהכונן פגום, הסתבר שלא...

ניסית לעדכן את הביוס? לבדוק שהבקר נמצא ראשון בבוט? (לא יודע איך זה אצלי, אצלי אני יכול לבחור אם אני רוצה את הATA RIAD ראשון או את הSATA ראשון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך ללחוץ על F6 בהתחלה ולשים לו את הדיסקט של ה-SATA שהגיע עם הלוח אם, אין ברירה אחרת.

הוינדוס לא מסוגל לזהות בקר שיצא אחרי שהוינדוס יצא, הוא פשוט לא יודע איך לעבוד איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שהבנתי אני צריך לעשות עוד משהו לפני שאני מפעיל את ההתקנה של הwindows שקשור בSATA

לא??

ככה הבנתי

לא ישר להפעיל את ההתקנה וליצור כונן חדש C ולהתקין את הwindows אליו... קודם כל צריך לעשות משהו ואני לא בטוח מה צריך לעשות

יש על ההתחלה של המחשב לעשות CTRL+S OR F4 ואז זה נכנס לי למסך כזה אפור ושם יש 5 אפשרויות

create raid set

delete raid set

rebuild something

od mashu

format low level

ואני ניסיתי את כל האפשרויות ואף אחד לא נתן לי לעשות

רק את ה format low level הצליח ועשיתי את זה על ההתחלה שהפעלתי את המחשב וזה לא נראה לי עזר [אולי זה מה שהרס??]

ועכשיו אני הולך על האופציה שאולי הדיסקט של הwindows xp סרוט או משהו ואני ינסה להשיג מחבר שלי את הדיסק שלו ולראות

אפילו שאת כל הקבצים הוא העתיק כמו שצריך חוץ מההודעת error על איזה logo כל שהוא שאני לא מבין מה הוא רוצה ממני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

עשית LLF? איזה שטות...

זה כמו להעביר את הדיסק מתחת למכבש...

אתה צריך להתחיל את ההתקנה וללחוץ F6, להכניס את הדיסקט עם הדריברים של הSATA ולהמשיך בהתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

תחכה למומחים, בפעם האחרונה שנתקלתי בזה נגרם רק נזק (ומאז ה486 הישן והטוב לא נתקלתי בכזאת אפשרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים אפשר לחזור על אותו דבר

כשעולה ה-boot מהדיסק של ה- כתוב לך למטה press f6 to install scasi or raid

תלחץ על F6 תכניס את הדיסק של ה-SATA ותעקוב אחרי ההוראות שעל המסך, לא מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים אפשר לחזור על אותו דבר

כשעולה ה-boot מהדיסק של ה- כתוב לך למטה press f6 to install scasi or raid

תלחץ על F6 תכניס את הדיסק של ה-SATA ותעקוב אחרי ההוראות שעל המסך, לא מסובך.

אוףף אוףףף אתה לא מבין שכבר עשיתי את זה 100 פעם??

כל פעם אני עושה את זה ואני רואה שהwindows דפוק, ואז שוב מפרמט ועושה את זה שוב

מה שזה עושה זה שאני יוכל להתקין את הwindows, אם לא זה לא הייתי מדבר איתך עכשיו

בכל מקרה, אחרי זה באמצע ההתקנה הוא מודיע לי על שגיאה כלשהי ואני לוחץ continue וכנראה זה אולי בגלל הדיסק

אני מקווה שכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה גם לשים זכרון אחר.

בעיות שגיאה בהתקנות זה מאפיין קלאסי של זכרון לא מתאים ללוח (לא פגום, פשוט לא מתאים בצורה טובה)

שים DEFAULTS בביוס.

עדכן את הביוס (דרך DOS ובזהירות!!! אל תטען כלום לתוך הזכרון)

בדוק בוודאות את חיבורי כונן הקשיח שלך (תפתח את ה MANUAL, כשאין ברירה אז אין ברירה)

ובאמת כמו שאמרת... תנסה לשים דיסק אחר של .

בהצלחה!

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...