כרטיסי אשראי - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיסי אשראי

Chaosruler

Recommended Posts

אני אישית עם ויזה לאומיקארד ומרוצה. לא לוקחים שום עמלות קבועות (חשבון סטודנט וגם בחייל זה ככה), כרטיס בינלאומי (אף פעם לא עשה לי בעיות

בקניה מחו"ל) ועמלת המרה נמוכה (בדולרים לפחות, לא יצא לי לקנות במטבעות אחרים). אני לדוגמא מחייב את הכרטיס בדולרים ולא משתמש בהמרה

של פייפל כי זה משתלם לי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש אינסוף תנאים והם משתנים מבנק לבנק, מסניף לסניף ואפילו מלקוח ללקוח.

יש לקוחות שהבנק חפץ ביקרם ויש כאלו שהוא דורש מהם ביטחונות.

בד"כ הבנקים מעדיפים מחזור חודשי גדול (משכורת או הכנסה קבוע אחרת) על פני סכום כסף סטטי שמחר יכול להתפוגג. לעיתים הם ידרשו ערבות צד ג'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.meyda.org.il/כרטיס_אשראי

קצת מידע מועיל למי שצריך על כרטיסי אשראי

(האתר הנ"ל של "המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית" מכיל עוד מידע שימושי לגבי הלוואות, משכנתאות, ביטוחים, מיסים וכו' - שווה להכניס למועדפים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.meyda.org.il/כרטיס_אשראי

קצת מידע מועיל למי שצריך על כרטיסי אשראי

(האתר הנ"ל של "המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית" מכיל עוד מידע שימושי לגבי הלוואות, משכנתאות, ביטוחים, מיסים וכו' - שווה להכניס למועדפים)

יש שם באמת הרבה מידע למי שמתעניין במגוון הקיים של כרטיסי אשראי. אבל בתור אחד שעובד במקום כזה כבר מצאתי שם כמה טעויות.. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תוכל לפרט לגבי הטעויות

ו\או ואף להגדיל לעשות וליצור קשר עם המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית על מנת שיבדקו את טענותיך ויתקנו את המידע במידת הצורך-

זה יהיה נהדר.

טעות ראשונה- לגבי כרטיס multi של לאומי קארד- כל כרטיס מולטי הוא בינל- אין כרטיס מולטי מקומי..

http://www.meyda.org.il/%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1_%D7%90%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%99/%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1_%D7%90%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%99_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99_%D7%A7%D7%90%D7%A8%D7%93_%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%99_-_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99_%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%99/

טעות נוספת- לגבי ביטול הכרטיס- אם מדובר על כרטיס חוץ בנקאי הביטול אכן מתבצע מול חברת האשראי, אבל אם מדובר על כרטיס בנקאי הביטול צריך להתבצע מול הבנק (שהוא הגורם שנתן ללקוח את האשראי בכרטיס) אלא"כ מדובר על מקרה של אובדן/גניבת כרטיס

http://www.meyda.org.il/%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1_%D7%90%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%99/:%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%95%D7%AA/#qq21

באותו עמוד ישנה טעות נוספת- במקרה של ביטול עיסקה- ניתן באמת לפנות לביה"ע לצורך טיפול בביטול אולם לחברת האשראי אין אפשרות לבטל את העיסקה- אלא"כ מדובר על מצב שהמוצר לא סופק על ידי ביהע (אם גם נשים את האינטרס האישי בצד זה גם ממש לא ריאלי שאם עשית קנייה מול גורם מסויים ואז התחרטת ואתה פונה לחברת האשראי-שלא הייתה לה החלטה בביצוע העיסקה- שתבטל את העיסקה? זה ממש הזוי- :kopfpatsch: כרטיס אשראי נותן לך ביטחון והטבות מסויימות ברכישות אבל הוא עדיין דומה למזומן וכמו שאם קנית משהו בכסף מזומן ואתה רוצה לבטל את הקנייה זהו העניין שלך עם המקום בו קנית את המוצר אותו דבר גם במקרה הזה..) הכחשת עיסקה כאשר הלקוח לא מזהה את החיוב שבוצע כלל, או שהוא מכיר את ביהע אולם לא אישר את החיוב הנוכחי או חלק מסויים ממנו

מצטער מראש על החפירה אבל לקוחות שמתקשרים אלינו במקרה של ביטול עסקה זה ב50% מהמקרים הולכת להיות שיחה ארוכה עד שהלקוח מבין למי הוא צריך לפנות במקרה המדובר..[br]פורסם בתאריך: 15.11.2010 בשעה 20:24:20

אם מישהו יוכל לברר לי לגבי ויזה מתחת ל 18 -

אני אשמח, תודה.

בלאומי קארד לצערי אין יותר אפשרות של כרטיס לנוער מתחת לגיל 18

עד לפני שנה בערך זה היה אפשרי אבל זה לא קיים יותר.. :s05:

אם אני לא טועה יש אפשרות רק של בנקט או איך שקוראים לכרטיס הזה אבל זה מתבצע ישירות מול הסניף באופן מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי כרטיס Visa בבנק לאומי בגיל 16 וחצי, אמרו לי שאני לא יכול: א. לגהץ ב. לקנות באינטרנט ג. לקנות דברים מחו"ל.

באותו שבוע שבו קיבלתי את הכרטיס עשיתי את שלושתם :smile1:

אם אתה צריך כרטיס בינלאומי, קח ויזה/מאסטרכארד. אין פה יותר מדי אופציות, זה לא כמו לקנות אוטו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למזלי אני עובד בש"ל של לאומי קארד אז יש לי קצת ידע בנושא.. :smile1:

כמו שציינו מקודם- לגבי ההנפקה זה כפוף לשיקול של הבנק ובדרך כלל הם לא נותנים כרטיס בינ"ל ומעלה לחיילים

אם בכל מקרה יאשרו לך- השיקול הבא בין visa ל mastercard תלוי במט"ח שאתה קונה- אם רוב הרכישות שלך הם בדולר אז תקח ויזה ואם רוב הרכישות ביורו אז מאסטרקארד- זה יחסוך לך עמלות המרה מיותרות.

כמה העמלות בכרטיסים האלו? (פחות או יותר, ברור שזה משתנה בהתאם לסוג הכרטיס)

אני משתמש באמריקן אקספרס, כשחזרתי מחו"ל הצטערתי שקניתי מט"ח לפני הנסיעה

על דולר השער שלקחו לי היה יציג+2.3% ועל אירו יציג+2.5%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה העמלות בכרטיסים האלו? (פחות או יותר, ברור שזה משתנה בהתאם לסוג הכרטיס)

אני משתמש באמריקן אקספרס, כשחזרתי מחו"ל הצטערתי שקניתי מט"ח לפני הנסיעה

על דולר השער שלקחו לי היה יציג+2.3% ועל אירו יציג+2.5%

אם היה לי מושג הייתי עונה לך..

אני עובד בלאומי קארד ולא בישראכרט :silly:

תכנס לאתר של AE ותבדוק..

https://www.americanexpress.co.il/hamara/

מקווה שעזרתי בכל זאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוציא כרטיס של לאומי קארד- תלוי בסוג הכרטיס

על ויזה- בקנייה במטח דולרי- עמלת המרה של 0.75% מהסכום

מטח אחר- 2%

במאסטרקארד- מטח יורו- 0.75%

מטח אחר- 2%

-מי ששם לב ההבדל העיקרי בין הכרטיסים הוא רק בקניות ביורו ובדולר -כרגע לא קיים כרטיס בארץ עם שערי המרה נמוכים למטבעות שונים מיורו ודולר..

נ.ב

ההמרה בכל הכרטיסים (גם של לאומי קארד וגם של חברות אחרות) מתבצעות לפי שער שהוא קצת יותר גבוה מהשער היציג.

יש חברות מסויימות שמי שעובד בהם מקבל הטבות בהמרה - לדוג עמלת המרה בקנייה של מטח דולר בויזה בסך של 0.5% במקום 0.75%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...