כרטיסי אשראי - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיסי אשראי

Chaosruler

Recommended Posts

אין כבר עמלות המרה, יש לך שער בנקאי + % מסויים וזה תלוי בתנאי החשבון שלך לא בכרטיס.

אותו % מסוים מעל השער זוהי עמלת ההמרה, הלא כן.

יצא לי לעיין בחוברת המידע של האמקס שלי. התנאים לגבי רכישות בחו"ל הן כאלה - רכישות בדולר / אירו מומרות ישירות לשקל. רכישות במטבע אחר - מומרות לדולר ומשם לשקל. כמו כן, אם יש לך חשבון מט"ח באירו או בדולר, יש אפשרות לחייב עסקאות במטבעות אלה ישירות לחשבון המט"ח וכך להימנע מעמלת המרה כלשהי. ייתכן שזוהי הייתה הכוונה.

לא יודע לגבי ויזה/מסטרקארד - האם יש להם תנאים דומים או שבאמת לויזה יש הסדר כזה רק לדולרים ולמסטרקארד רק עם יורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגידו כל הויזות שנמכרות פה מאפשרות לשלם באתרים בחו"ל או שזה תלוי במנפיק? יש כל כך הרבה ויזות פה, קאל וכדומה..

לא ידעתי שאני משלם יותר בישרכארט עלך עסקאות בחו"ל כדוגמת איביי, שם הכל בדולרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו % מסוים מעל השער זוהי עמלת ההמרה, הלא כן.

יצא לי לעיין בחוברת המידע של האמקס שלי. התנאים לגבי רכישות בחו"ל הן כאלה - רכישות בדולר / אירו מומרות ישירות לשקל. רכישות במטבע אחר - מומרות לדולר ומשם לשקל. כמו כן, אם יש לך חשבון מט"ח באירו או בדולר, יש אפשרות לחייב עסקאות במטבעות אלה ישירות לחשבון המט"ח וכך להימנע מעמלת המרה כלשהי. ייתכן שזוהי הייתה הכוונה.

לא יודע לגבי ויזה/מסטרקארד - האם יש להם תנאים דומים או שבאמת לויזה יש הסדר כזה רק לדולרים ולמסטרקארד רק עם יורו.

לא נכון, עמלת המרה הייתה קיימת לפני הרפורמה באשראי שהשלב האחרון שלה הסתיים בסוף 2009, לפני זה הייתה לך הקצאת מט"ח מחשבון הבנק(בד"כ 1000 דולר) כאשר כל ההמרות בכל כרטיסי האשראי היו הולכות בד"כ מדולר בלבד לשקל בשער בנקאי + % על המרות ממטבע אחר הייתה לך עמלת המרה קבועה(7-8 שקל בד"כ) לכל רכישה כלומר אם לדוגמא קנית משהו בחצי פאונד, שילמת פי 2 על עמלת ההמרה מאשר המוצר. היום עמלת ההמרה עפו מהעולם הזה לפחות ברכישה במטבעות תחליפיים(מטבעות CLS) בין הבנקים. בנוסף על זה מסגרת האשראי לרכישות בחו"ל אוחדה עם מסגרת האשראי שלך לרכישות בארץ ושניהם נמצאות במסגרת אחת שצמודה לחשבון. בנוסף לזה לא ניתן לשייך יותר כרטיסי אשראי לחשבונות מט"ח אלא באשראי חוץ בנקאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני מחזיק 2 כרטיסי אשראי, למרות שאני בקושי משתמש בהם

אפטרקארד מהבנק שלי, מהימים שלי בצבא (אי אפשר להחליף למשהו אחר אלא אם סוגרים סכום בצד, מה שנקרא... שיקפוץ לי הבנק) מוגבל לארץ בלבד

לאומיקארד שעשיתי בגלל שאני צריך ויזה שאפשר לקנות איתה בחו"ל... במקום לעשות נטען בדואר פעם ב..., לא עולה לי שקל ולא מזיק שיש עוד אחד

לגבי שער המרה... קניה אחרונה שלי מDX

קניה של 49.54 מהלאומי ירד 183.25... שער המרה של 3.699...

זה קרה בתאריך 05/11/10 שבו השער היה 3.582 לפי מה שאני רואה עכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על המרות ממטבע אחר הייתה לך עמלת המרה קבועה(7-8 שקל בד"כ) לכל רכישה כלומר אם לדוגמא קנית משהו בחצי פאונד, שילמת פי 2 על עמלת ההמרה מאשר המוצר. היום עמלת ההמרה עפו מהעולם הזה לפחות ברכישה במטבעות תחליפיים(מטבעות CLS) בין הבנקים.

מה שאתה אומר שפעם הייתה עמלת המרה קבועה (flat) והיום זה כבר לא קיים. בסדר, נכון וטוב שכך. אבל אותו % מעל השער הוא גם "עמלה" מסוימת (גם אם אתה מתעקש לא לקרוא לה בשם זה), וה% הוא חלק מהתנאים שאתה מקבל עם הכרטיס ונתון למיקוח מסוים (כרטיסים עסקיים זוכים לתנאים מועדפים ואחוז נמוך יותר). כאמור, אתה יכול לחסוך את % ההמרה לחלוטין אם יש לך חשבון במט"ח המתאים (כרגע רק $ ו€), ואתה משתמש בכרטיס חוץ-בנקאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר שפעם הייתה עמלת המרה קבועה (flat) והיום זה כבר לא קיים. בסדר, נכון וטוב שכך. אבל אותו % מעל השער הוא גם "עמלה" מסוימת (גם אם אתה מתעקש לא לקרוא לה בשם זה), וה% הוא חלק מהתנאים שאתה מקבל עם הכרטיס ונתון למיקוח מסוים (כרטיסים עסקיים זוכים לתנאים מועדפים ואחוז נמוך יותר). כאמור, אתה יכול לחסוך את % ההמרה לחלוטין אם יש לך חשבון במט"ח המתאים (כרגע רק $ ו€), ואתה משתמש בכרטיס חוץ-בנקאי.

זאת לא עמלה, עמלה זה תשלום קבוע פר משהו, אתה לא קונה דולר בשער יציג, כרטיסים עסקיים זוכים לתנאים מעודפים כי השימוש בהם בחו"ל נפוץ יותר או לפחות על הנייר ככה(ושוב אין בעיה להשיג תנאים של "כרטיס עסקי" לכל כרטיס, כולל פטור מדמי עמלות, שערי המרה, כניסה לטרקלין ומה שאתה לא רוצה,הביזנס או הלוגו של החברה על הכרטיס(כל עוד זה לא מועדון ממשלתי) זה סתם שקר היום), וכמובן שאתה לא יכול לחסוך את % ההמרה לחלוטין, אי אפשר לנהל חשבון עו"ש במט"ח, אי אפשר להקצות כרטיס אשראי בנקאי לחשבון מט"ח כבר, וכמובן שבגלל שאתה לא קונה בשער יציג(אלא אפילו בשער גבוה יותר מרוב שערי ההמרה של כרטיסי האשראי) אתה לא חוסך שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא עמלה' date=' עמלה זה תשלום קבוע פר משהו[/quote']אז נהיית המומחה לשפה העברית? תפסיק לזבל את השכל, אתה פשוט טועה. עמלה יכולה להיות קבועה או באחוזים, זה לא משנה. וזה בכלל לא משנה איך תקרא לזה.

אי אפשר לנהל חשבון עו"ש במט"ח' date=' אי אפשר להקצות כרטיס אשראי בנקאי לחשבון מט"ח כבר, וכמובן שבגלל שאתה לא קונה בשער יציג(אלא אפילו בשער גבוה יותר מרוב שערי ההמרה של כרטיסי האשראי) אתה לא חוסך שום דבר.

[/quote']ב99% מהמקרים אתה צודק, אין על כך ויכוח. מי שבמקרה יש לו הכנסות דולריות ממקור כזה או אחר - עבורו הסיפור שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא עמלה, עמלה זה תשלום קבוע פר משהו, אתה לא קונה דולר בשער יציג, כרטיסים עסקיים זוכים לתנאים מעודפים כי השימוש בהם בחו"ל נפוץ יותר או לפחות על הנייר ככה(ושוב אין בעיה להשיג תנאים של "כרטיס עסקי" לכל כרטיס, כולל פטור מדמי עמלות, שערי המרה, כניסה לטרקלין ומה שאתה לא רוצה,הביזנס או הלוגו של החברה על הכרטיס(כל עוד זה לא מועדון ממשלתי) זה סתם שקר היום), וכמובן שאתה לא יכול לחסוך את % ההמרה לחלוטין, אי אפשר לנהל חשבון עו"ש במט"ח, אי אפשר להקצות כרטיס אשראי בנקאי לחשבון מט"ח כבר, וכמובן שבגלל שאתה לא קונה בשער יציג(אלא אפילו בשער גבוה יותר מרוב שערי ההמרה של כרטיסי האשראי) אתה לא חוסך שום דבר.

איזה שטויות במיץ.. :bash:

תסלח לי אבל אבל תטעה אנשים בנושאים שאתה לא מבין בהם. בכרטיס בנק -שהונפק לך על ידי הבנק שלך ניתן לקשר את הכרטיס ברוב המקרים לחן מטח שקיים לך על ידי פנייה לסניף הבנק

בכרטיס חוץ בנקאי (בארץ מוכר בתור you,multi וכו..) לא ניתן לקשר בין הכרטיס לחשבון מטח מכיוןן שהחיוב של הכרטיס מתבצע כמו הוראת קבע לחן ולא מגדירים בארץ הוראת קבע לחשבון מטח עם הכרטיס

בקשר לעמלות-אולי ב AE יש פטור מעמלת המרה בקנייה ביורו/דולר אבל במטבע אחר גם הם יבצעו המרה - כמו שאמרת כנראה דרך דולר שזהו המטבע ש AE תומך בו ביותר. אבל בכל מקרה- כל חברה תחייב אותך לפי שער גבוה יותר מהשער היציג...

לחברות מסויימות שנותנים להם מועדונים יש הטבות בנוגע לחיובי מטח- שוטף/שוטף 30+/60+ ולעיתים גם בשער ההמרה. ולפעמים גם אפשרות להיכנס לטרקלין דן בנתבג או להזמין כרטיס priority pass שנותן לך אפשרות להיכנס לטרקליני אחמים ברחבי העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו כל הויזות שנמכרות פה מאפשרות לשלם באתרים בחו"ל או שזה תלוי במנפיק? יש כל כך הרבה ויזות פה, קאל וכדומה..

לא ידעתי שאני משלם יותר בישרכארט עלך עסקאות בחו"ל כדוגמת איביי, שם הכל בדולרים

כרטיס אשראי מקומי (כזה שכתוב עליו valid only in israel, בישראקארד הוא עם 8 ספרות - לא יודע מה לגבי שאר החברות) לא יתקבל באף אתר בחול.

כרטיסי אשראי אחרים - תלוי באתר שממנו אתה רוצה לקנות.

החברות שיש בארץ הן דיינרס קלאב, ויזה (כאל ולאומי - שתיהן ויזה לצורך העיניין), אמריקן אקספרס וישראקארד (רק הכרטיסים הבן נלאומיים - מאסטרקארד), ובד"כ יהיה כתוב באותו אתר (עם לוגו אפילו) באיזה כרטיסים ניתן להשתמש.

באתרים רבים אפשר להשתמש בפייפאל, שתומך באמקס, ויזה ומאסטר קארד (ואולי בעתיד גם בכרטיסים מקומיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס אשראי מקומי (כזה שכתוב עליו valid only in israel, בישראקארד הוא עם 8 ספרות - לא יודע מה לגבי שאר החברות) לא יתקבל באף אתר בחול.

כרטיסי אשראי אחרים - תלוי באתר שממנו אתה רוצה לקנות.

החברות שיש בארץ הן דיינרס קלאב, ויזה (כאל ולאומי - שתיהן ויזה לצורך העיניין), אמריקן אקספרס וישראקארד (רק הכרטיסים הבן נלאומיים - מאסטרקארד), ובד"כ יהיה כתוב באותו אתר (עם לוגו אפילו) באיזה כרטיסים ניתן להשתמש.

באתרים רבים אפשר להשתמש בפייפאל, שתומך באמקס, ויזה ומאסטר קארד (ואולי בעתיד גם בכרטיסים מקומיים).

עוד טעות מצוייה של אנשים בארץ..

יש מותג של הכרטיס- ויזה מאסטרקארד דיינרס אמריקן אקספרס (שאלו הם חברות בין-לאומיות)

ויש את המנפיק/חברת האשראי בארץ שאחראית על השירותים של הכרטיס- שבארץ יש 3 מנפיקים כרגע-ישראכרט (שנותנת כרטיסי מסטרקארד ויזה ו AE) כאל- שמספקת ויזה מסטרקארד ודיינרס. ולאומי קארד שמציעה ויזה/מאסטרקארד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...