AMD Radeon HD6000 - מי מה כמה ולמה, ריכוז מידע ושאלות - עמוד 18 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon HD6000 - מי מה כמה ולמה, ריכוז מידע ושאלות

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 383
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תחרות זה חשוב ואין צורך לפרט. לא הבנתי למה הכוונה בכרטיסים "ראויים"... כל אחד והסטנדרטים \ צרכים \ תקציב שלו.

ברור שכרטיסי מתאימים לגיימינג. אבל זה לא מקנה פריבילגיה להתעלם מכל הקשור ב-IQ ושאר ירקות כשמשווים כרטיסים מחברות מתחרות. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

לגביי עומק הצבעים, אתם צודקים , NVIDIA על הגובה, זאת אפשר לראות במישחק Transformers.War.For.Cybertron ששם ממש רואים את עומק המתכת וההברקה , ועוד הרבה מישחקים שכן ראיתי שלNVIDIA יש איכות עמוקה יותר, אבל זה עדיין לא סיבה שלא לקנות את כרטיסיי , אני מניסיון עם ה6850 ראיתי שינוי לטובה עם עומק הצבעים יותר מאשר ה4850 הקודם שלי, יכול להיות שהם עובדים על דרייברים משופרים+ איכות הכרטיסים החדשים,כי חברת יודעים זאת , אם היו שואלים אותי היום איזה כרטיס היתי קונה , היתי אומר הכרטיס שיביא לי FPS גבוהים יותר ומישחק חלק , כי מה שחשוב הוא ההנאה ממישחק שלא מקרטע , אבל אני מאוד מאוד מרוצה בלי עין הרע מה6850 שלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובר על Texture Shimmering , Lower quality anisotropic filtering ו- FP16 Demotion.

deelad היחידי ששייך זאת לסיבה לא לקנות . הנקודה בכל הסיפור הזה היא שאם חשוב לך רק FPS גבוה -

תדאג לבדוק גם את באיכות דומה כי הביצועים יהיו גבוהים יותר ממה שרואים בהשוואות, ואז אולי הם ישתלמו לך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו הזוי.

אני משחק ב NFS החדש, בהגדרות מקסימליות (6850 ומפרט בצד). חצי מהזמן המשחק טס ב 60FPS, בחצי השני הוא משתעל, ומשתעל. אין קשר למה שרואים על המסך מבחינת עומס גרפי, הוא פשוט ככה.

מה עושים? עדכון ביוס? הדרייברים מעודכנים לאחרונים (22/10).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך לא מחייבת שזה קשור לכרטיס מסך.

אולי המעבד שלך יוצר צוואר בקבוק (C2D E6600 OC 2.6)

או אולי יש בעיה מסויימת במערכת ההפעלה\תוכנה או דרייבר שיוצר בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחדשתי לי היום ב HD6870 Sapphire

הולך להחליף HD4870 בן שנתיים שיש לי (עדיין לא החלטתי על איזה ריג אני מרכיב אותו).

------------

מה שכן יש לי להגיד על כל עניין דירוג הכרטיסים והשמות שלהם, הוא ששינויים דוגמת אלו שNVIDIA עשו בשלוש ארבע שנים האחרונות גרמו לי לכוויה ולסלידה כל כך חזקה מהתוצרת שלהם עד כדי כך שכיום כשאני שוקל כרטיס חדש (שילמתי ביוקר בזמנו על ה7950GT שלי וה8600GT) כמו כן אנשים שרכשו דורות מאוחרים יותר עם שמות מפוצצים כמו 9600GT WTF X S וכל החרטא הממוחזרת של ה8800 שיצא חודשיים לשוק בהפתעה אחרי הרכישות שלי). תחושת הגועל שקיבלתי מNV

כשיצא לי לגלות גם כרטיסים דוגמת סדרות ה2XX שעדיין ממחזרות את הליבות האלה מבחינת ביצועים ולולא חזרתה האגרסיבית של ATI לחיים היינו עדיין ממשיכים להיות תקועים עם טיק טוקים אין סופיים של אותם כרטיסים). אני זוכר שביום שהרכבתי את הHD4870 ובמחיר הלא יאמן שהוא נמכר בזמנו, נזכרתי בימי הVOODO העליזים (היה לי V4) השוויתי עם כל ה8800/9800/260 שעלו הון תועפות לחברים שלי. ואמרתי וואו, הלוואי שלא ייגמר.

בדיעבד ה4850 בגרסאות המומהרות התעלה אפילו בכמה משחקים (דוגמת GTA IV) על ה4890 המאוחר יותר. (מסיבות שעדיין לא הבנתי).

התחושה היתה של מהפכה בעולם כרטיסי המסך. כך לפחות אצלי ואצל אלו שהשליכו את הNV מתוך המארזים. (ובצדק).

לעניין הדירוג, ה5770 אינו בדיוק אחד לאחד המחליף של ה4870 - למרות שהוא הכי קרוב אליו בביצועים, הוא בעצם 4850/4830

מה שכן הוא תומחר טיפה גבוה, כנראה רצו להרוויח קצת מהוואקום שהם עצמם יצרו בשוק.

נכון לתמחור של היום עם כניסת ה6850 (קרוב מאוד במחיר ל5770 מאובזר) אין שום סיבה לגעת ב5770

לדעתי גם בסדרה 67XX הארכיטקטורה ההיא תמשיך להתקיים רק במחיר נמוך יותר. כי בסך הכל לNVIDIA עד היום אין שום תשובה

לכרטיסים ברמת יחס ביצועים מחיר.

נכון לעכשיו וככל הנראה לשנים הקרובות אני לא אהיה לקוח של כרטיסי היי אנד גבוהים, נראה לי די לא כלכלי להוציא 2400+ וצפונה על כרטיס שבכל מקרה ישודרג לכרטיס שייתן 75% ביצועים תוך שנה וחצי שנתיים. לכן אזור ה1000-1400 ש"ח הוא האזור המעניין לגביי, וכך גם לדעתי לרוב המשתשמים שגם משחקים וגם עושים דברים אחרים. וגם כן נתח השוק הזה אינו שדה המלחמה העיקרית בין היצרניות אלא דווקא שוק הביניים הנמוך יותר, שם מתבצעות רוב המכירות.

הוויכוח על ה580 מול 6990 עתידי מעניין לי בסופו של דבר מבחינה מעשית את הקצה של ה... אם אני לא מריץ קיר מלא מסכי 24 ומעלה ההבדל בFPS לא יורגש לעין

חוויית המשחק שלי לא תשתנה. ואף אחת לא תרצה לגעת בי ברחוב או לבקש ממני לפתוח בשבילה את המארז.

המשמעות היחידה עבורי וכך עבור יתר אלה שכן רוצים עדכוני דור בחלונות של עד שנתיים (מה שגורם לשאר המערכת איכשהו עדיין להשאר מעודכנת).

אני חייב להגיד שאפילו היום אני לא רואה סיבה לשדרג את הQ6600 שלי עד לדור הבא של SB או מי יודע איך יראה הבולדוזר. (מה שיגרום למערכת משנת 2007

להוציא 7.6 באינדקס של WIN 7 גם בשנת 2012 ככל הנראה). נכון להיום עדיין לא נתקלתי במשחק שה4870 והמעבד שלי לא יכלו להתמודד איתו, או הרגשתי קירטועים כלשהם באיזשהו משחק. (מסך 24+ מסך 19 גבוה). מאחר שיש לי שלושה ריגים כל שדרוג כרטיס דוחף את הכרטיס הקודם למחשב המשני. (כך שככל הנראה אמא הולכת לקבל 7950GTKO OC - מריץ FARMVILLE ב2000 FPS "_~ מהסיבה שהוא לא נכנס למארז HTPC).

עכשיו בסופו של דבר מה שמדהים זה שאנשים כאן מתווכחים בעיקר על כך ה68XX לא מחליפים בדיוק את ה58XX ומשווים אותם ל5770 הנחות ל4870.

מה שמסתמן נכון לעכשיו ששניים 4870 בCF שווים ל6870 אחד.

מאחר שה5770 שהושווה כאן משום מה על ידי כמה אנשים (וכך גם בפורומים אחרים) לשניהם ואין לי מושג למה חוץ ממשבצת המחיר של הכרטיסים החדשים לעומת מחירי ההשקה משנה שעברה) השורה התחתונה היא ש6870 אחד עושה מה שעושים שני 4870 ויותר ממה שעושים שני 5770, בפחות אנרגיה תוך פחות משנה מההשקה ובעלות של כמעט חצי...

הארכיטקורה החדשה משתמשת ב1120 לעומת קרוב ל1600 ב58XX- ומצליחה להתקרב לביצועים של הדור הקודם (בין 5850-5870) במחיר זול יותר משמעותית ותוך שימוש בפחות . ועוקף את ה470 או משתווה לו.

למען האמת יש כרגע יותר מדי כרטיסים טובים בשוק ברמת המחיר הזאת והמצב פשוט מבלבל.

עצם ההכרזה על מספור קצת מוזר לסדרה הזאת אומר כמו שידוע לכולם שה69XX הוא בחזקת אקדח מכוון לרקה של NV שעדיין לא ירה.

מה שכן, בשביל רובנו הטכנולוגיות האלה יהיו זמינות במחיר כשיגיעו בכלל גרסאות ה78XX. במחיר שווה יותר לכל נפש חפצה.

ולגבי NV - לא תודה אני לא רוצה 460 לא כזה ולא כזה וגם לא SE וגם לא עם 1740GB. או כל גימיק אחר. בטח לא כשעדיין הם מצליחים למכור את הסחורה של אתמול במחירים של מחר. תשקיעו בעגבניות או בחמאה. תמורה יותר טובה לכסף היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לא מקולקל - אל תתקן את זה. לNVIDIA אולי יש דורות חדשים של כרטיסים אבל בהחלט אי אפשרר לקרוא לזה ממוחזר, כרטיסים חדשים זה תמיד תמיד טוב כי כרטיסים אחרים יירדו במחיר, אין שום דבר רע מהשקה של כרטיסי מסך חדשים לשוק.

ועכשיו לציטוטים:

בדיעבד ה4850 בגרסאות המומהרות התעלה אפילו בכמה משחקים (דוגמת IV) על ה4890 המאוחר יותר. (מסיבות שעדיין לא הבנתי).

זה גם אני לא הבנתי, הHD4890 בעקרון חזק בצורה משמעותית מHD4850. כל הבדל לטובת הHD4850 מראה על בעייה תוכנתית עם HD4890.

לעניין הדירוג, ה5770 אינו בדיוק אחד לאחד המחליף של ה4870 - למרות שהוא הכי קרוב אליו בביצועים, הוא בעצם 4850/4830

גם את זה לא הבנתי. HD5770 הוא מחליף ראוי של HD4870 וחזק ממנו באחוז אחד בחתך 1920X1200. אבל גם עלה כמוהו בהשקה, אני זוכר שאנשים עוד העדיפו גרסאות מומהרות של 1GB על פני HD5770 בהשקה כי אפילו הן היו באותו המחיר.

לדעתי גם בסדרה 67XX הארכיטקטורה ההיא תמשיך להתקיים רק במחיר נמוך יותר. כי בסך הכל לNVIDIA עד היום אין שום תשובה לכרטיסים ברמת יחס ביצועים מחיר.

בודאי שיש לה, את הGTS450 שנמכר ב600 שקלים יש לה, את הGTX460 SE שימכר ב680-750 שקלים יש לה, את GTX460 768MB וGTX460 1GB שנמכרים ב850 ו1000 שקלים יש לה, עכשיו גם את GTX470 שנמכר ב1250 ובקרוב ממתינים בפינה גם GTX560 ו-GTX570 להכנס לזירה הזאת, עם יעילות גבוה יותר ומחיר בהתאם.

ולגבי NV - לא תודה אני לא רוצה 460 לא כזה ולא כזה וגם לא SE וגם לא עם 1740GB. או כל גימיק אחר. בטח לא כשעדיין הם מצליחים למכור את הסחורה של אתמול במחירים של מחר. תשקיעו בעגבניות או בחמאה. תמורה יותר טובה לכסף היום.

פה אני קצת משוחד אבל אני יכול להגיד לך שכשיש לך 850 שקלים ותתלבט HD5770 או HD5830, הGTX460 יהיה שם מוכן לבעוט להם בצורה במחיר הוגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...