NEWSFLASH ! ערוצי גנב (זהב..) מקבלים רשיון (לגזול ?) ! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NEWSFLASH ! ערוצי גנב (זהב..) מקבלים רשיון (לגזול ?) !

gil_st

Recommended Posts

הנה מה שכתוב ב-YNET !. למיטב הבנתי המחיר שהם ידרשו ממש נוגד לסיסמאות שהפריחו חברות הכבלים בחודשים האחרונים ש"המחירים שהם יציעו יהיו תחרותיים ויביאו את האינטרנט מהיר לכל בית בישראל".
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אורח athlon

בוא נעשה השוואה קטנה של עלות/ביצועים/תועלת בין ADSL לכלבים:

מחיר ADSL, לחבילת המינימום:

99 לחודש לקו ADSL לא מוגבל.

78 ש"ח דמי אחזקת קו לחודשיים.

30 דולר מאקסימום לספק.(שזה לפי שער דולר של 4.8 הכי גבוה 144 ש"ח)

המחיר לחודשיים:

99+99+78+144= 420 ש"ח לחודשיים שזה בדולרים משהו כמו 90 דולר לחודשיים, ו45 דולר לחודש, שזה בערך המחיר לADSL בארה"ב ולמי שרוצה אני יכול לסרוק מחירון של ADSL בארה"ב.

מחיר CABLE לחבילת מינמום:

240 לחודש לא כולל כסף לספק.

בטח ספק יעלה משהו בטח גם-כן כמו 30 דולר, אבל לצורך העניין נרשום אפילו 20 דולר, שזה 96 ש"ח.

תכפילו הכל בשתיים:

672 ש"ח לחודשיים!

ועכשיו נחשב את ההפרש:

672-420= 252 ש"ח. הכלבים יותר יקרים ב250 שקל יותר מקו דיגטאלי של שהוא הרבה יותר בטוח מהקו של הכלבים.

אני לא רואה שהכלבים יוצאים באיזה שהיא דרך יותר זולים מבזק. נקודה.

ואני לא מבין למה אנשים רואים בכלבים איזה שהוא מושיע מפני המונופול הגדול , בסופו של דבר הכלבים הם מונופול לא קטן, וממש לא מתחשב בציבור בדיוק אם לא יותר מבזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר לחודשיים:

99+99+78+144= 420 ש"ח לחודשיים שזה בדולרים משהו כמו 90 דולר לחודשיים, ו45 דולר לחודש, שזה בערך המחיר לADSL בארה"ב ולמי שרוצה אני יכול לסרוק מחירון של ADSL בארה"ב.

הביטוי "זיון שכל" אומר לך משהו?

זה שתראה לי חבילת aDSL בחו"ל ש"עולה אותו דבר" זה נחמד מאוד. אבל מה אתה מקבל בעבור אותו סכום? הא?

וכבר היה על זה ת'רד בנושא... הנה:

http://192.115.3.102/community/index.php?board=11;action=display;threadid=5127

בטח ספק יעלה משהו בטח גם-כן כמו 30 דולר, אבל לצורך העניין נרשום אפילו 20 דולר, שזה 96 ש"ח.

תכפילו הכל בשתיים:

672 ש"ח לחודשיים!

ועכשיו נחשב את ההפרש:

672-420= 252 ש"ח. הכלבים יותר יקרים ב250 שקל יותר מקו דיגטאלי של שהוא הרבה יותר בטוח מהקו של הכלבים.

ואני לא מבין למה אנשים רואים בכלבים איזה שהוא מושיע מפני המונופול הגדול , בסופו של דבר הכלבים הם מונופול לא קטן, וממש לא מתחשב בציבור בדיוק אם לא יותר מבזק.

אתה שוכח כמה וכמה דברים:

א. אלה לא מחירים סופיים

ב. מאיפה לך שהמחירים האלה לא כוללים את הגישה לאינטרנט דרך חברות הכבלים עצמן (nonstop, למשל, שיחזרו לפעילות ברגע שיהיה אישור בפועל) או דרך חברות-הסכם של הכבלים ?

ג. האם אתה שוכח שמהירות ההעלאה מהירה כמעט פי-10 ?

ד. בקשר ל"קו פרטי" של , אני שם לב שאתה לא יותר טוב מהישראלי הממוצע... קו פרטי אעלק... חחח..

"האינטרנט הדגיטלי, הביו-טכנולוגי, הפועל בשיטה הטכנולוגית המתקדמת full duplex ומאפשר Data transfer ב-high rate מהיר יותר מחיבור מודם אנלוגי רגיל ואומלל"

- שים לב איך המשפט הנ"ל מפאר את "הטכנולוגיה החדשה" ומקשקש כל מיני מילים "גבוהות" ו"מסובכות" כדי להלהיב את ההדיוט הממוצע, ואיך הוא "משפיל" את הטכנולוגיה הקיימת עם אותן מילים מטופשות ("אנלוגי" וכו') שלא אמורות להגיד כלום לישראלי הממוצע, אך בכל זאת הוא מתלהב מהן.

אני מוכן להתערב שמעל 95 אחוז מהאנשים שמתלהבים מהביטוי "אינטרנט דגיטלי" לא יודעים בכלל מה זה אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

עינקודר, אמרו לך פעם שויכוחים איתך הם דבר חסר תועלת? הממ... כן, אני חושב שבאחד שהת'רדים הלא רחוקים. אתה יודע מה הבעיה שלך? שאתה מסוג האנשים שתמיד צריכים להרגיש שמה שיש להם זה הכי טוב והכי משתלם, גם אם הדבר הוא לא בהכרח נכון. אם יש סיבה, שלדעתי, אתה כל הזמן תוקף את הADSL של בזק זה מפני שהוא לא בר השגה במקום המגורים שלך, ואתה מתנהג בדיוק כמו הזאב שלא יכול להיגע לענבים אז הוא אמר לעצמו שהם חמוצים. מה שאני אומר לך כאן זה לא רק בעניין הזה, אלא גם בעניין של המהרת מעבדים וחלקי מחשב. אני בטוח שאם היה לך מעבד עם L1 BRDIGES מחוברים היית עושה או אם היה לך את'לון 1400 היית טוען שלא צריך יותר מזה, במקום לא צריך יותר מ1 ג'יגה הרץ או בכדי להקצין את העניין אני אנסח זאת כך: אתה מסוג האנשים שאם היה נקבר עם פנטיום 4 הם היו מפארים אותו מכאן עד הודעה חדשה ומסבירים כמה הוא טוב.

אני לא מבין מה אתה כ"כ מתלהב מהכבלים, הם בסה"כ מונופול בסדר גודל של , רק בניגוד לאחרונה להם יש חובות. החיבור שלהם לא יהיה יותר מהיר מזה של נזק, ואתה יכול לראות את המספרים שפורסמו בכתבה שעליה הנושא הזה. אם זו דרך החיבור היחידה למקום המגורים שלך אז בסיידר אין לי שום בעיה שיבושם לך ותשתמש בגישה הזאתי לאינטרנט מהיר, אם אתה צריך בכלל חיבור כזה. אנשים פה סתם רואים בכלבים כאלטרנטיבה לנזק ותמיד מתייחסים אליהם נחמד וסוגדים להם במקום להתייחס אליהם כמונופול דורסני כמו . הכלבים גם לא עומדים בהבטחות שלהם לתמוך ביצירה ישראלית מקורית וסתם עשקו תקציבים מהמדינה שהיו מיועדים לזה בכדי לייבא סדרות מחו"ל, אבל אני לא אכנס לדיון הזה כי הוא ממש לא קשור, וזה מיועד רק להדגים את ההתנהגות המונופליסטית של התלית התכלת שאתה כ"כ סוגד לה ותוקף בשבילה את טכנלוגויה הADSL.

הביטוי "זיון שכל" אומר לך משהו?

זה שתראה לי חבילת aDSL בחו"ל ש"עולה אותו דבר" זה נחמד מאוד. אבל מה אתה מקבל בעבור אותו סכום? הא?

כן, הביטוי הזה אמר לי הרבה, כשאתה מתחיל תמיד להתווכח עם אנשים ואתה לא תרפה עד שיגידו לך שאתה צודק גם אם אתה לא. אתה תמשיך לזיין ולזיין ולזיין בשכל עד שיאמינו למה שאתה אמר.

מה אתה מקבל, בADSL בארה"ב תמורת 50 דולר? מגה-ביט אחד של הורדה, ו128K של הורדה, וזה בארה"ב. ביחס לישראל והמצב שהמדינה נמצאת בו מחיר העלות של ADSL לחודש הוא בסיידר גמור.

אתה שוכח כמה וכמה דברים:

א. אלה לא מחירים סופיים

ב. מאיפה לך שהמחירים האלה לא כוללים את הגישה לאינטרנט דרך חברות הכבלים עצמן (nonstop, למשל, שיחזרו לפעילות ברגע שיהיה אישור בפועל) או דרך חברות-הסכם של הכבלים ?

ג. האם אתה שוכח שמהירות ההעלאה מהירה כמעט פי-10 ?

ד. בקשר ל"קו פרטי" של , אני שם לב שאתה לא יותר טוב מהישראלי הממוצע... קו פרטי אעלק... חחח..

"האינטרנט הדגיטלי, הביו-טכנולוגי, הפועל בשיטה הטכנולוגית המתקדמת full duplex ומאפשר Data transfer ב-high rate מהיר יותר מחיבור מודם אנלוגי רגיל ואומלל"

- שים לב איך המשפט הנ"ל מפאר את "הטכנולוגיה החדשה" ומקשקש כל מיני מילים "גבוהות" ו"מסובכות" כדי להלהיב את ההדיוט הממוצע, ואיך הוא "משפיל" את הטכנולוגיה הקיימת עם אותן מילים מטופשות ("אנלוגי" וכו') שלא אמורות להגיד כלום לישראלי הממוצע, אך בכל זאת הוא מתלהב מהן.

אני מוכן להתערב שמעל 95 אחוז מהאנשים שמתלהבים מהביטוי "אינטרנט דגיטלי" לא יודעים בכלל מה זה אומר.

א. נכון, אבל גם צריך לזכור שחברות הכלבים לא פרסמו מחירים אחרים, והמחירים שפורסמו יצאו מאיפה שהוא. חברות הכלבים מעוניינות שאנשים יתחברו אליהם אז הם היו יכולות לדאוג להכחיש/לאשר את הטענה.

ב. אין לי, נחכה ונראה.

ג. לא חמודי, מהירות ההעלאה היא פי 2.

ד. בקשר ל"קו הפרטי" בכל מקום בעולם יודעים שקו ADSL הוא יותר בטוח מחיבור CABLE. נקודה. למרות שבישראל ידוע שנזק משתמשים במרכזיות זולות יותר ופחות בטוחות, כשם שהם קוברים את הלוקוחות המפגרים שלהם עם מודם ALCATEL שנפסל לשימוש בצרפת בגלל בעיות האבטחה שיש לו. הציטוט שאתה מביא לבזק לא סותר את הטענה לקו פרטי. אולי זה לא קו פרטי ישירות לאינטרנט, אבל זו שיטת חיבור שיותר קל לך לשמור בה על הפרטיות שלך.

אני יודע, שהפרסומים של נזק הם מנופחים מאוד זה כמו טלפון סלולארי עם 50 מקומת אלפא-נומריים בזכרון שחברות הסלולר מפרסמות...

תאמין לי שהחלטתי להתחבר לADSL לא בגלל הפרסומות של נזק, אלא מתוך שיקולים שאני עשיתי כי אני לכלבים לא הולך לחכות יותר. נשבר לי מהם 4 וחצי שנים אני מחכה וכל פעם אמרים עוד חצי שנה ובסוף המחירים בשמיים וגם אז הם לא יוכלו להיות זמינים בכל בית. הכלבים משתמשים בכבלים קאוקסילים להעבר נתונים, ואלה כבלים שהפסיקו להשתמש בהם כבר שנים לשם העברת DATA כי הם פשוט לא אמינים(ע"ע מדוע אין כבל BNC - קאוקסילי - לרשתות מעל 10 מגה לשנייה). החיבור של נזק הוא דיגיטאלי מהסיבה הפשוטה שאין צורך לבזבז זמן על המרת אותות אנלוגיים(קול) לדיגיטאלים(מידע שנכנס למחשב) והפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

athlon אתה קצת טועה

ה 300 שקל בערך שיקחו הכבלים זה גם עבור הקו (קו של כבלים אבל עדיין קו ) וגם עבור החיבור לאינטרנט

בהתחלה הם היחידים שיספקו את השירות ואת התשתית אחר כך הם יאפשרו גם לחברות אחרות

חוצמזה שנכון להיום יש שתי וחצי חברות שיודעות לספק על כבלים (נטויז'ן נונסטופ כשהם עוד חיו ושהיום זה בעצם מתב ונדמה לי שגם בינלאומי עכשיו נכנסים לספק את החיבור לנסיינים של הכבלים )

זהו אף חברה אחרת לא יודעת לספק בכבלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

ה 300 שקל בערך שיקחו הכבלים זה גם עבור הקו (קו של כבלים אבל עדיין קו ) וגם עבור החיבור לאינטרנט

אני יודע, גם לנזק משלמים 87 או 78 שקל אחזקת קו ואם שמת לב כללתי גם את זה במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר לחודשיים:

תכפילו הכל בשתיים:

672 ש"ח לחודשיים!

ועכשיו נחשב את ההפרש:

אם לא שמת לב, אומנם חישבת מחיר לחודשים אבל איפה עוד 144 שקלים שהיית צריך לשים, הרי ה - 30 דולר זה לחודש, היית צריך להוסיף -עוד 30 דולר ואז היית רואה שהמחיר הוא כזה:

99+99+78+144+144

שזה יוצא - 564 שקלים.. שזה קצת יותר מ 90 דולר לחודשים זה יותר כמו 120-125 דולר לחודשים !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מדובר בסכום של 240 עד 300 שקלים בחודש. סכום זה מורכב מתשלום של כ-120 שקלים לחברת הכבלים עבור התשתית והשאר תשלום לספק האינטרנט עבור גלישה."

ציטוט מתוך YNET... ;D

חוץ מזה, בשביל אנשים כמוני שלא יכולים להתחבר לADSL בגלל מרחק פיזי (וניסיתי...), הכבלים הם האפשרות היחידה לקבל מהיר, ולדעתי התחרות תעשה רק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מדובר בסכום של 240 עד 300 שקלים בחודש. סכום זה מורכב מתשלום של כ-120 שקלים לחברת הכבלים עבור התשתית והשאר תשלום לספק האינטרנט עבור גלישה."

ציטוט מתוך YNET... ;D

חוץ מזה, בשביל אנשים כמוני שלא יכולים להתחבר לADSL בגלל מרחק פיזי (וניסיתי...), הכבלים הם האפשרות היחידה לקבל מהיר, ולדעתי התחרות תעשה רק טוב.

מזל שיש כאן מישהו עם גישה הגיונית. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר לחודשיים:

תכפילו הכל בשתיים:

672 ש"ח לחודשיים!

ועכשיו נחשב את ההפרש:

את'לון, חשבתי שאתה שונא מתמטיקה... ;)

אגב, אחלה השוואה(במידה והנתונים נכונים...). :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכולם קצת קופצים מהר מדי לפני העגלה שלא התחילה לנסוע עדיין.. צריך לתת לכל העסק הזה זמן, שכל חברות הכבלים יקבלו את הרישיון הנכסף. שיתחילו לחבר אנשים בצורה מסחרית (לא בטא טסטינג יותר), יתחילו , אולי תתפתח תחרות מול נזק ורק אז תהיה אפשרות להשוות. וגם אז, כל השוואה תהיה זמנית כי תמיד יופיע מישהו חדש שיוריד עוד קצת את המחיר ויהיה יותר אטרקטיבי. מודם ADSL עולה היום אולי חצי ממה שהוא עלה לפני שנה ומשהו, זאת כבר התקדמות חיובית לא ? נראה איך כל זה יעבוד עם הכבלים.

בסופו של דבר כולנו יודעים שיחסית לאינטרנט מהיר במדינות כמו ארה"ב, נורבגיה וקנדה, האינטרנט שלנו ישאר דרעק לעוד הרבה זמן :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

את'לון, חשבתי שאתה שונא מתמטיקה... ;)

אגב, אחלה השוואה(במידה והנתונים נכונים...). :)

בשביל מה אתה חושב יש CALCULATOR מובנה במערכת ההפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...