חברות מומלצות למחשבים ניידים - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברות מומלצות למחשבים ניידים

artv8

Recommended Posts

^ סמסונג נותנים שנתיים אחריות , כשהראשונה בבית הלקוח. זה נכון לגבי R590 , סדרת Q ובקשר לשאר צריך לבדוק כי הם שינו את המדיניות לא מזמן.

בכל החנויות שבדקתי וגם באתרי המכירה באינטרנט, גם לגבי r580 וגם לגבי r590, יש שנה אחריות ע"י בבית הלקוח. שנתיים אחריות, ראיתי בסמסונג רק לגבי הנטבוקים הקטנים (10.1), אלא אם כן אתה מוסיף עוד כסף ומרחיב את האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בתור טכנאי, מגיעים אלי די הרבה מחשבים ניידים.

מהנסיון שלי (אני לא יודע הרבה על נותני שירות כיוון שבד"כ אני נותן אותו...)

דל טושיבה ו ,יעבדו לך גם עוד 10 שנים.

ACER חמש שנים והוא בחתיכות

פוג'יטסו סימנס הוא מחשב חד פעמי 3 שינם יחזיק בנס,לכן הם זולים.

LG לאחרונה נראה שהעלו קצת את רמת החומרים שלהם

ASUS גם כן נמצא בערך בין סימנס לACER...

זה הנסיון שלי +-,אם יעזור לך במשהו...

למרות ההכללה (יש כל מיני קווי יצור ומחשבים שונים לכל חברה), חוות הדעת שלך מאוד נכונה לגבי דל וטושיבה. הייתי בשקט מוסיף לרשימת "10 השנים" את לנובו -IBM ואולי את סוני.

לא בטוח לגבי , אמנם הם קנו את יצרנית הניידים שהיתה פעם מספר 1 בעולם (קומפק) באיכויות ובהיצע, אבל הם רוקנו אותה מהכל וכיום משתמשים בשם לייצור קו משני של מחשבים זולים. חבל ש- לא השתמשו בידע של קומפק לשיפור משמעותי של הניידים שלהם, אבל אולי זה עוד יבוא להם, הם בסה"כ די חדשים בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל ש- לא השתמשו בידע של קומפק לשיפור משמעותי של הניידים שלהם, אבל אולי זה עוד יבוא להם, הם בסה"כ די חדשים בתחום.

הם כן. הסדרה העסקית שלהם Elitebook מבוססת על העסקיים של Compaq, ולמעשה עד לפני כשנתיים עוד נקראה Compaq.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה פה מלכלכים על אבל מהניסיון שלי יש לי רק דברים טובים להגיד.

היא לי במשך 5 שנים מחשב נייד Travelmate 802 שהסיבה היחידה שהחלפתי זה כי רציתי משהו חדש וחזק יותר. המחשב עד היום עובד נפלא אם צריך (מחשב חלופי, לנסיונות וכו'). והמחשב הזה עבד בטירוף בשנים שהשתמשתי בו, הוא עבד כל יום 8 שעות לפחות ומעולם לא היתה לי בעייה כלשהי.

היום אני משתמש ב Aspire 1810T Timeline ואני גם מאוד מאוד מרוצה, המחשב יותר חזק מנטבוק רגיל (מקביל לתקופה שקניתי אותו, כמובן שמאז יצאו דברים חדשים יותר). סוללה מחזיקה 8 שעות+ בעבודה רגילה (אינטרנט בסיסי גלישה , אופיס וכו', לא מולטימדיה)

כולל חיבורים יותר מדגמים שונים בשוק (hdmi + VGA ) יש גם חיבור שהוא SPDIF בעזרת מתאם פשוט, 3 חיבורי USB

נכון ה touchpad לא משהו אבל ככה זה ברוב הנטבוקים שאין יותר מדי שטח בשביל משטח גדול למגע.

עד היום לא הייתי צריך שירות בארץ אז אני באמת לא יודע להגיד לגבי זה אבל מבחינת איכות בנייה יש לי רק דברים טובים להגיד. מחשבים שנותנים את התמורה הטובה ביותר לכסף לדעתי (לפחות בארה"ב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם כן. הסדרה העסקית שלהם Elitebook מבוססת על העסקיים של Compaq, ולמעשה עד לפני כשנתיים עוד נקראה Compaq.

כמו שהכרתי את COMPAQ (מתקופת הפנטיום 3 הם היו היחידים בשוק והנייד שקל 9 ק"ג), תרשה לי לחלוק עליך בקטע שאם קנתה משהו טוב (מאוד) ולא פרצה קדימה לפחות לשוק האליטיסטי שהיה ל-COMPAQ (כי בתכלס אין לה היום עם מה להיכנס לשוק הזה) אלא בחרה לדרדר את השם הזה לקו הניידים הזול שלה... וואללה לא מבין אותם. לא הכל זה רווחים ולהרויח כסף. מוניטין חשוב ושווה לא פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח אם תקרא שוב את מה שכתבת ואז תנסח זאת מחדש באופן שבו יהיה ברור מה אתה מנסה לומר...

HP לא דרדרה כלום. לCompaq כמו לרוב היצרנים היו מאז ומתמיד כמה קווי מוצרים. הArmada/Evo העסקיים מחד, והPresario הדרעק מצד שני. כאשר קנתה את Compaq, שמרה על שתי הקטגוריות, עד אשר הרגישה שהיא ביססה עצמה מספיק בשוק העסקיים כדי למכור את הניידים האיכותיים שלה תחת המותג החדש שלה Elitebook ולא תחת מותג Compaq הישן. בדיוק כמו מה שLenovo עשתה לThinkpad של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואוו, הפתעת אותי עם הידע על COMPAQ. כבוד.

וואללה כבוד גדול. :xyxthumbs:

לגבי , ברור שאתה בדעת הרוב (וזה בסדר גמור) ואני כנראה בדעת המיעוט. הכל תלוי מהיכן אתה מתבונן על ההתרחשויות (COMPAQ-HP).

יצא לי לעבוד עם כמה מהדגמים של ה-ELITEBOOK.

יקרים? כן.

יוקרתיים? לא בטוח (האלומיניום לא נראה לי..חה חה).

יש בהם אותו המשהו אקסטרא, שהיה ב-COMPAQים היוקרתיים בזמנו? לדעתי הלגמרי אישית, לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אענה לך בצורה הפוכה מעט ממה שביקשת..

לדעתי,

קודם יש ללכת בשיטת השלילה..

הלא מומלצים הם החברות הקיקיוניות שהחלו לשווק מחשבים ניידים לשוק החופשי,

כדוגמאת Hasse ושות',

כל מחשב ללא מותג יש לשלול לעניות דעתי.

הניסיון שלי בתיקון וטיפול בניידים עשיר מאוד,

לא ראיתי דגם אחד שבלט משמעותית מהשני - מהסיבה הפשוטה שמגוון התקלות רחב נורא ואין לדעת אם הם נגרמו ע"י המשתמש או בעיה בחומרה.

אני בחרתי ב-DELL,

אחרי התלבטויות רבות, הוחלט המחשב הנ"ל מהסיבה הפשוטה של עלות-תועלת (אחריות נכללה כמרכיב משמעותי בהחלטה).

ניסיון טוב בעבר היה לי עם Thinkpad של IBM אשר בנויים לתלפיות,

בנוסף,

ניסיון טוב יש לי עם מחשבים של Sony .

בגדול, דגמים שנתקלתי בהם עם בעיות רבות הם מהדורות הישנים ו- גם כן מהדורות הישנים.

מקווה שעניתי לך - התשובות מעורפלות אך השאלה קשה.

חג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנה טובה וחג שמח חברים!

אני יכול לנסות לסייע לכם יותר בהחלטה הנ"ל, מלאחר ניהול של 3 שנים במעבדת בארץ , אוכל לומר לכם בבטחה כי כלל המחשבים המשווקים בארץ שנעים בעלויות של 1000-5000 ש"ח עומדים על אותו סטנדרט מבחינת כל הפרמטרים; ניתן לשים לב כי איכות החומר,הנדסת האנוש,הפלסטיקה, דחיסות החומר וכדו' בנויים בצורה פשוטה וללא חשיבה יסודית- בשל כך לרוב מחשבים אלו שורדים מעט זמן באופן יחסי (בין שנה לשנתיים ).

לעומת זאת מחשבים שנעים בין 5500 ומעלה ניתן לזהות שינויים מהותיים בכלל הפרמטרים.

הצעתי אליכם היא לדעת לאמוד נכון את הקנייה שלכם, אני למשל שואל את עצמי לפני קנייה האם אני מוכן לשלם X כסף למוצר מסויים ואני מעריך כי המוצר יחזיק לטווח קצר, באם המשוואה יצאה חיובית אני קונה ומודע לערך המוצר פחות או יותר.

דבר נוסף וחשוב הוא נושא האחריות, כמובן שכדי לקחת מחשב עם אחריות ארוכת טווח (כ-3 שנים) ולעיתים כדי אפילו לשלם עבור הארכת האחריות (80$ לשנה לערך)

כמו כן עליכם לשים לב לפני רכישה האם יש מעבדה רשמית של אותה חברה בארץ, נכון להיום ישנן מעבדות לחברות הבאות (HP;LENOVO;DELL) לשאר החברות אין מעבדה ובכל זאת הם משווקים בארץ, בשל עובדה זו מחשבים שיצאו מאחריות נתקשה למצוא עבורם חלקי חילוף ונצטרך להסתייע בשרותם של מעבדות .

בנוסף מומלץ לשים לב לארץ היצור לרוב המחשבים שמיוצרים באירופה ובגרמניה בפרט יהיו בעלי עמידות גבוהה יותר.

המלצות:

אתחיל העובדה הפשוטה שמי שלא צריך להיות עם מחשב האופציה הטובה ביותר היא מחשב נייח!

לגיימרים כמובן אמליץ על או על מחשב שנע בין 7000 ש"ח ומעלה.

למשתמש הפשוט אמליץ על און מחשבים סטנדרטים שנעים בין 2000-5000 ותמיד לזכור את המשוואה בין העלות למה שמקבלים.

למגזר העסקי אמליץ דווקא על המחשבים הישנים יותר כגון T40-42 D505-D820 של או לחילופין מחשבים ללא כונן צורב כDון X40-61

אמנם אינם נמצאים בשיא הטכנולוגיה אך עושים עבודתם נאמנה וניתן לסמוך עליהם שיעבדו ללא הפסקה.

מקווה שעזרתי להוריד החלטה :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום. :hi:

יש דברים נכונים במה שאתה אומר, ובכל זאת איני יכול להסכים עם חלק מהמסקנות שלך.

לגיימרים כמובן אמליץ על או על מחשב שנע בין 7000 ש"ח ומעלה.

לגיימרים - על MAC? :o עם זה שמרבית המשחקים עובדים על Windows בלבד? ברור שאפשר להתקין Windows על , אבל אז אין שום טעם לקנות אותו מלכתחילה - היא חבילה שבה החומרה והתוכנה תפורים ביחד, ורק ככה היא עובדת באופן אופטימלי.

למגזר העסקי אמליץ דווקא על המחשבים הישנים יותר כגון T40-42 D505-D820 של או לחילופין מחשבים ללא כונן צורב כDון X40-61

אמנם אינם נמצאים בשיא הטכנולוגיה אך עושים עבודתם נאמנה וניתן לסמוך עליהם שיעבדו ללא הפסקה.

זה טיפשי לחלוטין? למה ללכת על מחשבים ישנים, כשיש מחשבים עסקיים חדשים שלא נופלים מהם באיכות ומתעלים משמעותית בביצועים ובפיצ'רים? גם למי שנמצא בתקציב לחוץ, יש עסקיים זולים בסביבות ה4000-5000 שקלים. אין סיבה ללכת על מחשב ישן וללא אחריות. אפרופו, T40-T42 - מדובר בסדרה שבהרבה מובנים היא איכותית ביותר, אך היא סובלת מבעיות אמינות חמורות - חלק לא מבוטל ממחשבים אלה סופו למות בטרם עת בגלל כשל בחיבורים בין השבב הגרפי ללוח האם. לא הייתי ממליץ לאיש לקנות מחשב כזה יד שנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במה אתה רואה את אותו "משהו אקסטרא" שהיה בCompaq האיכותיים בזמנו, ושחסר, לדעתך בעסקיים של כיום?

הייתי במפעל ההרכבה של COMPAQ באירלנד.

אחרי שהיית רואה את איכות החלקים, שמרביתם יוצרו ע"י COMPAQ עצמה או במיוחד עבורה ובסטנדרטים שהיא קבעה (למשל ליצרני הדיסקים הקשיחים),

את הפרטים הקטנים כמו סיכוך מיוחד לחיווט, לבידוד חום, למניעת קרינה ועוד כהנה וכהנה.. שלא לדבר על איכות ההרכבה המודולרית,

בקרת האיכות הקטלנית.. וואללה אלה פינוקים שבעולם של (שמורכבים במליון מפעלונים בסין) כיום לא קיימים בכלל.

המלצות:

אתחיל בעובדה הפשוטה שמי שלא צריך להיות עם מחשב האופציה הטובה ביותר היא מחשב נייח!

מקווה שעזרתי להוריד החלטה

..אחת ההמלצות החכמות שראיתי בפורום הזה (בלי להתיחס לשאר דבריו המאוד לא מדויקים) . חובה להדגיש את זה לכל מי שמחפש כי זה טרנדי. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הElitebook מורכב באירופה (גרמניה)...

בכל מקרה זה ממש דעות קדומות שכל מה שמגיע מסין הוא זבל, במיוחד כשמדובר על חברות בסדר גודל של ,שיש להם בקרת איכות ככה שאתה לא תרגיש בהבדל אם המחשב שלך הורכב בארמון המלכה באנגליה או במפעל בלי בסין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הElitebook מורכב באירופה (גרמניה)...

מאוד יכול להיות.

לי יצא לבדוק/לעבוד איתם בישראל ובארה"ב ומשום מה היה כתוב עליהם Made in ROC ודגם אחר שהורכב במקסיקו

לגבי הדעות הקדומות על - אתה צודק. מודה ומתודה שיש לי דעות קדומות על מפעלים בסין מאז סיפור הצעצועים לילדים שנעשו מפסולת גרעינית...פשוט אין להם סף תחתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מנסיוני...

היה לי Compaq Presario , שקניתי לפני 6 שנים, ומכרתי לחבר, ועדיין עובד כמו גדול !!!

מחשב מעולה. אמנם כבד, אבל כולם היו כך אז. (מעבד Pentium 4 2.6GHz)

הלך לי אז הצורב, והחליפו לי במסגרת אחריות (הייתי צריך להגיע לת"א)

אח"כ קניתי HP 6910P, עסקי, והייתי מבסוט מאוד מאוד מאוד.

קניתי אותו עם מסך דפוק ולוח אם תקול (יד 2, אבל עדיין באחריות) אני לא יודע אם אתם מודעים לאחריות העסקית של HP, אבך הרמתי טלפון, ולמחרת הגיע טכנאי אלי היתה, והחליף לי לוח ומסך חדשים.

חודשיים לפני שנגמרה האחריות החלפתי לEliteBook 6930p שאני איתו עכשיו, ובחיים לא הייתי מבסוט ככה ממחשב נייד.

בקיצור, כדאי מאוד מאוד ללכת על הסדרות העסקיות. מחשבים אמינים, חזקים, ואחלה אחריות.

אין לי ניסיון עם מחשבים "רגילים" של HP.

נ.ב. מכרתי לפחות 20 ניידים של , ולמי שלא מומחה במחשבים, ומחפש מחשב פשוט, הם בסדר גמור. לא קיבלתי תלונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...