חברות מומלצות למחשבים ניידים - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברות מומלצות למחשבים ניידים

artv8

Recommended Posts

אני באמת לא מבין איך אנשים יכולים להמליץ על חברות... זה פשוט לא הגיוני!

לכל חברה יש את הדגמים הטובים ואת הדגמים הגרועים, כשעליהם אפשר להמליץ (או לא) בהתחשב בביקורות/ניסיון אישי.

זה פשוט מצב אבסורדי שאנשים חושבים שאם לחברה אחת היה לפטופ טוב זה אומר שכל שאר המחשבים שלהם הם טובים (אפילו בתוך אותה סדרה זה לא אומר שהמחשב טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני באמת לא מבין איך אנשים יכולים להמליץ על חברות... זה פשוט לא הגיוני!

לכל חברה יש את הדגמים הטובים ואת הדגמים הגרועים, כשעליהם אפשר להמליץ (או לא) בהתחשב בביקורות/ניסיון אישי.

זה פשוט מצב אבסורדי ...

אז לטענתך, שכל אחד ישבור את הראש ויקנה על המזל..?... וזה לא נשמע לך אבסורדי?

אבל זו היתה סתם הארה.

אני מניח שכל מי שקורא את הת'רד הזה, מפעיל גם את שיקול דעתו האישי/הפרטי ויודע לנתח לעצמו מה מההמלצות מתאים לו.

לעניות דעתי הכל מתחיל ונגמר בכסף בעצם.

מחשב יקר בא תמיד עם אחריות כבדה ומכובדה, ככה זה עם לנובו, סוני, דל ואולי טושיבה (השרות שלהם די מפשל לאחרונה).

אפילו בחברה כמו (בד"כ שרות אסוני למחשבי עמך), האמינות סבבה ושרידות בסדר.

כלל ידוע שבמחשבים ביתיים (כל אלה עם מסכי הגלוס) השרות לא משהו והאיכות כנ"ל. צריך להודות שגם המחיר הוא ללא השוואה לדגמים הנחשבים עיליים.

לסיכום, מה שבאמת צריך לשאול כל מי שהולך על ונאלץ לשלם מכיסו:

א. מהו יחס התועלת/עלות המינימלי שאני מוכן לסבול לתקופת השימוש (בד"כ 3-4 שנים וזה המון זמן).

ב. על איזה פינוקים אני לא מוכן לוותר (דקיק, קליל, סקסי, מצויין טכנית וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב מחברת HP

אני את האמת מאוכזב מאוד ממחשב נייד של חברת hp שקניתי

המחשב היינו נטבוק hp 2101121 ej

המחשב הוא מפורסם עם הפרטים האלו:

מעבד : n475 בן החזקים שיש היום

סוללה: 9 וחצי שעות

זיכרון: 1 gb ניתן להרחבה ל22 גיגה

האכזבה:

הסוללה היתה מחזיקה רק 5 שעות ועוד הסוללה בולטת למתחת המחשב מגעיל ומפריע מאוד

אין דרייבר לרשת אלחוטית אם מתקינים מערכת הפעלה לבד וגם הדרייברר באתר אינו תקין

הזיכרון אומנם אבל 667MHZ ואין להשיג אני לא יודע מאיפה אם חירטתו את זה אפילו הם לא יודעים

המחשב מתחמם מהר מאוד למטה אני לא יודע למה לא שמו לו פתחי איוורור

מה שאולי טוב בחברה הזאת זה האחריות החזרתי את המחשב בתוך 14 יום בלי בעיה נתנו לי אישור החזרה

עיצוב נחמד עשו למחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לטענתך, שכל אחד ישבור את הראש ויקנה על המזל..?... וזה לא נשמע לך אבסורדי?

אבל זו היתה סתם הארה.

זו בדיוק הטענה שלי: אז שכל אחד יהמר על סמך אחר שלא קשור למחשב שהוא קונה?

בכל מקרה, החברות מעבירות באופן די קבוע כל מחשב שיוצא למבקרים, ככה שלא כל אחד צריך לשבור את הראש אלא רק לקרוא את הביקורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק הטענה שלי: אז שכל אחד יהמר על סמך מחשב נייד אחר שלא קשור למחשב נייד שהוא קונה?

בכל מקרה, החברות מעבירות באופן די קבוע כל מחשב שיוצא למבקרים, ככה שלא כל אחד צריך לשבור את הראש אלא רק לקרוא את הביקורות

הבעיה היא שלא מעט ביקורות שנכתבות באתרים שלא מופעלים ע"י משתמשים רגילים (כמו משתתפי הפורום הזה, והכוונה היא לYNET, CNET ועוד כמה אתרים בחו"ל), הן למעשה "העתק + הדבק" של חומר שיווקי ויח"צני של היבואנים והמשווקים בארץ. קראתי לאחרונה המון ביקורות, גם על סמסונג R580, גם על כמה דגמים מסדרת satellite של טושיבה, עם אייסר, פאקרד בל, דל ואפשר להמשיך את הרשימה. עוד לא נתקלתי בביקורת שהייתה לא טובה, אלא רק התייחסה ממש בקטן לחסרונות בחומרה או בזמן הסוללה או לעיצוב. אף ביקורת לא באמת בודקת את המחשבים הללו לאורך זמן. יש ביקורות שהעבירו את המחשבים מבחני , pcmark ודומיהם...ושוב, אף ביקורת לא בדקה את המחשבים האלו לאורך זמן.

אני חושב שפשוט צריך לבדוק במסגרת התקציב מה הכי משתלם מבחינת המפרט שאותה חברה מציעה בהתאם לדרישות השימוש של המשתמש. כמו שכבר אמרו לפני - יחס עלות/תועלת. וחשוב שתהיה אחריות ארוכה וטובה.

אני, למשל, אחרי כל הבירורים, השאלות, והסינונים, גם כאן בפורום, גם מפורומים ואתרי סקירות מחו"ל וגם אחרי סיבובים בכמה חנויות, צימצמתי את האפשרויות שלי, ואני מנסה להחליט בין inspiron n5010 לבין r580js01 עם מפרט דומה.

העיקר -לעשות בחירה נכונה וקנייה מושכלת. ולהיות שלמים עם הקניה, בכל זאת מדובר בהוצאה כספית לא קטנה. כך באמת אפשר יהיה להנות מהמחשב ולהפיק ממנו את התועלת שרוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר על זה שהביקורות לא באמת בודקות את המחשב לאורך זמן זה נכון, אבל אין מה לעשות עם זה. כי עד שמישהו יוכל לבדוק את המחשב לאורך זמן, הוא כבר יירד מייצור וייצא הדגם הבא.

בכל מקרה, לא קוראים ביקורות לא בYNET ולא בCNET ודומיהם. ביקורות קוראים באתרים רציניים, דוגמת NotebookReview, NotebookCheck, TrustedReview, LaptopMag וכו'. נכון, זה לא מכסה את כל הדגמים שיש, אבל זה מכסה די הרבה, ואת רוב הmainstream. מעבר לכך, לפעמים אפשר למצוא ביקורות אישיות של משתמש זה או אחר בבלוגים או בפורומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IdanS, אהדתי את תגובתך.

מרבית האתרים, אם לא כולם הם מגמתיים לכאן או לכאן. המצב הגיע לכך שיש אתרים (חבל שאין לי את הכתובת אבל הוא היה .ORG) שעוסקים בסטטיסטיקה של "עד כמה אמין האתר ועד כמה הוא מחוייב מסחרית למפרסמים בו".

אני, למשל, אחרי כל הבירורים, השאלות, והסינונים, גם כאן בפורום, גם מפורומים ואתרי סקירות מחו"ל וגם אחרי סיבובים בכמה חנויות, צימצמתי את האפשרויות שלי, ואני מנסה להחליט בין inspiron n5010 לבין samsung r580js01 עם מפרט דומה.

העיקר -לעשות בחירה נכונה וקנייה מושכלת. ולהיות שלמים עם הקניה, בכל זאת מדובר בהוצאה כספית לא קטנה. כך באמת אפשר יהיה להנות מהמחשב ולהפיק ממנו את התועלת שרוצים.

לשאלתך לגבי ה- 5010 או הסמסונג 580.

עבדתי ובדקתי לאחרונה את שניהם. יש בעיה עם מסכים מבריקים והיא לא אישית. ע"פ רוב ניתן במסכים האלה להסתיר המון פגמים ולחסוך עלויות ע"ח הלקוח. אם זה לא מרתיע אותך (אגב, עם מסכי מאט טובים עולים כמובן יותר), שווה לך לראות בעיניים את הסמסונג 590 דווקא (טיפה יקר יותר מהשניים ששאלת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה שלי, אל תחשוב על DELL. הניידים שלהם נוראים - במיוחד הרמקולים המובנים - והשירות.. זוועה. הם נתנו לי מראש נייד עם בעיה, ועוד דרשו שאביא אותו להרצליה - מת"א - כשרק אחי עם תחבורה והוא לא יכול לפספס יום עבודה.

אבל מה שאני מאוד ממליצה, זה . יש ברשותי שני ניידים שלהם, ושניהם מעולים לדעתי. חוץ מאיזה בעיה פיצית בעכבר, המחשבים עובדים כבר מעל לשנתיים, ופשוט.. מעולים. לא יכולה לאמר על האחריות כי לא ניסיתי חוץ משל . גם המחירים שווים את המחשב.

הממ, גם שמתי לב שלHP וDELL יש נייד דומה מאוד, רק שהרמקולים של זוועתיים.

אם כך, לסיכום:

DELL - מחשב בכללי נוח, רמקולים גרועים, אחראיות ושירות נוראיים שאפילו המחשב לא שווה לעבור אותם.

ACER - מעולים, אוהבת אותם אישית ונוחים מאוד. לא יכולה לאמר משהו על האחריות.

יש לי נסיון של מספר שנים עם כל היצרנים:

בגדול לכל יצרן יש סדרה טובה יותר וסדרה שאסור להתקרב אליה אבל יש יצרנים שהם מאוד מאכזבים.

DELL לא ממליץ בכלל , פשוט בית חרושת לניידים ללא איכות והנדסת אנוש זוועתית (לא כולל את סדרת LATITUDE )

HP - לא מתקרב עם מקל - יש להם רק סדרה אחת טובה וזאת הסדרה העסקית elitebook - כל השאר פלסטיק זול , מחשבים שפשוט מתפרקים אחרי מספר חודשים

APPLE - ממליץ בחום, מאוד אמינים איכות גימור ותמיכה ללא תחרות (חסרון רק המחיר....)

ACER - לדעתי התמורה הכי טובה לכסף היום - יש להם סדרות מעולות והם נותנים תמורה מעולה למחיר.

FUJI - כמו ACER

ASUS - כל הזמן משתפרים אבל ביחס למחירים שלהם עדיף ACER/FUJI

TOSHIBA - סדרה R מאוד מומלצת , האחרים לא נותנים תמורה למחיר

LENOVO - חוץ מ זה פשוט זבל סיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסיון של חבר שלי אם - אחריי שבוע הבין שהוא לא יותר ממחשב לפאנבויז ומכר אותו לכאלה במחיר המתאים, קנה מחשב הרבה יותר טוב של HP במקום

אני פשט לא מסכים ש הם מחשבים גרועים. לאנשים שאני מכיר יש DELLים שלא שמעתי אליהם דברים שליליים. לי עצמי יש בן 5 ולא מהסדרות היקרות והוא עובד עד עכשו ללא תקלות או סימנים של תקלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור טכנאי, מגיעים אלי די הרבה מחשבים ניידים.

מהנסיון שלי (אני לא יודע הרבה על נותני שירות כיוון שבד"כ אני נותן אותו...)

דל טושיבה ו ,יעבדו לך גם עוד 10 שנים.

ACER חמש שנים והוא בחתיכות

פוג'יטסו סימנס הוא מחשב חד פעמי 3 שינם יחזיק בנס,לכן הם זולים.

LG לאחרונה נראה שהעלו קצת את רמת החומרים שלהם

ASUS גם כן נמצא בערך בין סימנס לACER...

זה הנסיון שלי +-,אם יעזור לך במשהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד יהיו ביקורות לכאן או לכאן. אני קראתי לא מעט על איכות החומרים הזולה וההרכבה המזלזלת של . כנ"ל לגבי בן הטיפוחים החדש שלהם, PACKARD BELL (למרות שבסה"כ די התלהבתי מהעיצוב של PB, באחת החנויות ייעצו לי לא לקנות את ה-easynote שלהם). לעומת זאת, הרבה כתבו על איכות חומרים והרכבה מאוד טובים בסדרות השונות של Toshiba Satellite, במיוחד דגמי A, R ו-L השונים. לגבי , אני דווקא התרשמתי לטובה מה-INSPIRON N5010. מקלדת טובה, איכות הרכבה וחומרים טובה. מה גם שאחריות של 3 שנים זה יתרון, בעוד שכדי לקבל אחריות כזו אצל יצרנים אחרים יש להוסיף עוד כסף. לגבי סמסונג R580, הוא ניראה טוב ומהונדס טוב והמחיר שלו יחסית שפוי ביחס לחומרה והמפרט שהוא מציע. הבעיה היא - אחריות של שנה לעומת 3 שנים של . לכן השארתי כאופציות אחרונות לבחירה את inspiron n5010 מול r580js01. אני מודע לחסרונות של מסכים מבריקים, וגם את הטענה שלפיה יצרניות מכסות על פגמים ומוזילות עלויות על חשבון הלקוח בהתקנת מסכים שכאלה, קראתי לא פעם.

שוב, הכל עניין של תקציב, צרכים, יחס עלות/תועלת, והרצון במחשב שישאר איתך לאורך זמן.

וכמובן, תודה לכולם על העזרה וההכוונה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...