ברק מחמוד אובמה - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברק מחמוד אובמה

חיים בליזובסקי

Recommended Posts

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה שירדן תיקח את הפלשתינים? חלקם הגיעו מירדן חלקם הגיעו ממקומות אחרים. איזו אחריות יש לירדן עליהם? למה שכל מדינה שהיא תרצה למוטט את עצמה כלכלית למען פליטים?

כי רובם היו (ואולי עדיין) אזרחים ירדניים? כשירדן סיפחה את יו"ש ב- 1950, היא נתנה לתושבים (המקוריים, לא כולל "פליטי" 48) אזרחות ירדנית. אני לא בטוח מה קרה להם עם הוויתור הרשמי של ירדן על יו"ש ב- 1988. שללו להם את האזרחות (והשאירו אותם נטולי אזרחות "בניגוד לחוק הבינלאומי" ;)) או השאירו אותה?

[br]פורסם בתאריך: 16.09.2010 בשעה 15:32:48

לא. אני מזכיר לך שמבחינת החוק הבינלאומי גבולות 48 הם הגבולות של מדינת כפי שהם אמורים להיות.

ומאחר שאסור לרכוש שטחים במלחמה, עלינו לסגת מיד וללא תנאי לגבולות 47. או שמותר לכבוש שטחים? אני כבר מבולבל.

האמת היא שזו לא הפרשנות המקובלת לחוק בינלאומי. אמנם החלטה 181 קבעה את גבולות מדינת , אבל החלטה 242 (ויותר ממנה, החלטה 338) ביטלה את הגבולות האלו. ההחלטה קוראת ל-"זכותה [של כל מדינה באזור] לחיות בשלום, בתוך גבולות בטוחים ומוכרים" - לא גבולות 67, לא גבולות 48, לא גבולות 47, לא הגבול הבינלאומי, לא הגבול שהיה לפני המלחמה - גבולות בטוחים ומוכרים, כשהכוונה היתה שהם יושגו במו"מ בין ומדינות ערב (אף אחד לא חשב על מדינה פלשתינאית באותו זמן). זה הושג מול מצרים ומול ירדן ושם יש לנו גבול בינלאומי מוכר. מול סוריה וביו"ש (שעם ביטול הדרישה הירדנית אליהן הפכו לנושא נפרד) עוד אין לישראל גבול בינלאומי מוכר. נדמה לי שעם לבנון דוקא יש לנו גבול מוכר עוד מ- 48, אבל אני לא סגור על זה.

אפשר כמובן לא לחזור לגבלותות 67 ולהחיל את הריבונות הישראלית על כל השטחים שנכבשו ב-67. זה אומר כמובן שצריך לתת אזרחות ל-3 מיליון פלשתינים. מצד שני, הגבולות אולי ימצאו חן בעיניך יותר.

איך הגעת לשלושה מיליון? מה, אתה עדיין סופר גם את עזה? הגעת במכונת זמן מהעבר? כנסת לתרדמת לפני 2005 ורק עכשיו התעוררת? ;) המיליון/מיליון וחצי בעשה (תלוי מי סופר) בכלל לא רלוונטיים לדיון. נשארו 1.4/2.4 מיליון, כשסביר להניח שהמספר הקטן יותר קרוב יותר למציאות.

והאמת היא שגם זה לא מחוייב המציאות. מי אמר שהכל בחיים שחור או לבן? שחייבים לספח הכל או לעזוב את הכל? הרי כבר סיפחנו חלק מיו"ש - את ירושלים המזרחית הושטח שסביב לה. אז נספח עוד כמה חלקים ביו"ש, אלו בהם יושבים הרוב המכריע של המתנחלים וכמעט ואין בהם פלשתינאים, נטבל בעוד כמה שטחים כמעט ריקים פי הטעם ונגיש חם. ושהפלשתינאים יעשו עם מה שנשאר מה שבא להם. רוצים מדינה, תפאדל. רוצים להסתפח לירדן? אם הירדנים מסכימים, יאללה (ואם לא, הפיכה עוד לא הרגה אף אחד 8)). רוצים אנרכיה? אהלן וסהלן, רק שיקחו בחשבון שאנחנו יורים חזרה אם הם מנסים לירות עלינו.

או שהם יכולים לנהל איתנו מו"מ כן ואמיתי עם נכונות לפשרות אמיתיות מצידם. אבל אם זה יקרה, המשיח יגיע וממש לא בא לי להפוך לחרדי. אז עדיף שזה לא יקרה.[br]פורסם בתאריך: 16.09.2010 בשעה 15:57:19

סבבה נגיד הפלסטינים לקחו את הכסף והסכימו לעבור כולם לירדן (יה, רייט, כאילו אתה מצפה מהם לוותר על הארץ שלדעתם שייכת להם?).

איך אתה תגרום לירדן להסכים לקחת 3 מליון פלסטינים (=להתאבד כלכלית)?

3 מליון איש חסרי השכלה שלא יכולים להשתלב בכלכלה המקומית זה מכה כלכלית. יש סיבה שמצריים זרקו אותם החוצה מהסכמי סיני.

רגע, אתה מצפה מהם לוותר על הארץ שלדעתם שייכת להם, לא? חיפה, יפו, רמלה וכו'. ירדן כבר לקחה את אותם פלשתינאים, הם היו אזרחים דה יורה עד 1988 ודה פקטו עד 1967. ושוב, זה לא שלושה מיליון אפילו לפי ההערכות הגבוהות ביותר.

אגב, נראה לך שכל תושבי ירדן הם בעלי תואר דוקטור ומעלה? נראה לך שכלכלת ירדן נמצאת אי שם הראש ה- G8? הרי אין הבדל משמעותי בין הירדנים לפלשתינאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה השאלה "מה הפתרון שלך" היא תמימה. כולם יודעים איך הכל ייגמר (נסיגה לגבולות 67 עם חילופי שטחים, מתן פיצויים לפליטים וחלוקת ירושלים כך שחלקה המזרחי יהיה בריבונות פלשתינית), אין שום אפשרות אחרת, זה רק עניין של זמן.

אתה מתבלבל. זה לא ייגמר בזה, זה רק יתחיל בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:

אתה מתבלבל. זה לא ייגמר בזה, זה רק יתחיל בזה.

זה באמת יגמר בזה כי זה יהיה הסוף של בית שלישי :xyxthumbs:.

אחר כך אל תבכו שוב בגלות,הפעם הזאת זו בגללכם בלבד,וגם שני הפעמים הקודמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:זה באמת יגמר בזה כי זה יהיה הסוף של בית שלישי :xyxthumbs:.

אחר כך אל תבכו שוב בגלות,הפעם הזאת זו בגללכם בלבד,וגם שני הפעמים הקודמות

א. אני לא רואה פה בית שלישי.

ב. שתי הפעמים הקודמות היו בגללי? וואלה לא ידעתי שהשפעתי כה גדולה שהיא מגיעה 2,000 שנה לעבר. טוב לדעת. זה כמו שהומואים גורמים לרעידות אדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני לא רואה פה בית שלישי.

ב. שתי הפעמים הקודמות היו בגללי? וואלה לא ידעתי שהשפעתי כה גדולה שהיא מגיעה 2,000 שנה לעבר. טוב לדעת. זה כמו שהומואים גורמים לרעידות אדמה.

דיברתי בכלליות על העם היהודי כולל אני אתה ושאר העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך העם היהודי היה בדיוק יכול למנוע את חורבן בית ראשון ושני?

עזוב אתה אבוד. תפתח פעם ספר היסטוריה ותנ"ך למעני.

תשים לב שבבית ראשון ,לפני הנפילה הייתה שחיתות שלטונית שהביא להכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא באמת מאמין שחורבן בית ראשון בא עלינו עקב גילוי עריות, כיוון שזה אומר כי מדובר בעונש מה'.

יותר הגיוני שחורבן בית ראשון הגיע כי בבל מחצו אותנו מבחינה צבאית.

תגיד למדת היסטוריה?? מי דיבר על גילוי עריות,על פיצול ממלכת שמעת?

על השחתיתות של מלכי האחרונים,לא כולם,שמעת?

לא דיברתי על גילוי עריות בכלל דיברתי על סיבות הגיוניות שבגללם ממלכת נפלה בדומה לסיבה לכך שממלכת אחרות בהיסטוריה נפלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה גבולות היו ב47???

ואני בטוח שהמשיח לא יהפוך אותך לחרדי,חוץ מזה אני לא חושב שיתנו לו אזרחות...

גבולות תוכנית החלוקה (החלטת האו"מ 181):

PartitionPlan1947.PNG

זכרו ילדים: אם חובה להחזיר שטחים שנרכשו במלחמה, זו המדינה שצריכה להיות לכם.

ובנוגע למשיח, יש סיכונים שאני לא רוצה לקחת. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...