ברק מחמוד אובמה - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברק מחמוד אובמה

חיים בליזובסקי

Recommended Posts

יואב קראתי כמה מהתגובות שלך ואת הוויכוחים עם danker

עדיין לא הבנתי מה העמדה שלך אתה בעד שלום ? חושב שיש סיכוי לשלום אמיתי עם האיסלם הרדיקלי שמסתובב בכל מקום

ועכשיו גם משתלט על אירופה ואל תגיד שרוב האנשים המוסלמים רוצים שלום כי מי ששולט זה האיסלם הקיצוני והוא בסוף לוחץ על ההדק

היום שרפו בעזה פארק מים אני שואל למה ?! כאילו מה אין עם מי לדבר ואני שואל אותך אם זה האנשים שאתה חושב שאפשר לעשות איתם שלום

ולדון איתם על שטחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה די פשוט - אני בעד שלום אך לא בכל מחיר, אני בעד להושיט יד אבל אם מקבלים סטירה אז לתת אגרוף (ימין מרכז).

אני כן חושב שיש סיכוי לשלום עם המדינות השוכנות. עם הפלסטינים לכל הפחות, יש סיכוי - ברגע שנרחיק את הגורם המפריע שהוא החמאס ונקים משטר-בובה של במדינה הפלסטינית. עם ירדן ומצריים יכול להיות לנו שלום פורה; את השאר נצטרך להפחיד על מנת לשמור על שלום, וזה בסדר. נוכל להתערב קצת במשטרים שהולכים שם אבל את העבודה העיקרית נשאיר לכלבים הגדולים. אני בטוח שארה"ב תוכל להקים משטר-בובה שלה בסוריה (לבנון היא לא איום).

שלום יהיה כשהאיסלאם הראדיקלי יאבד כוח. וזה יכול לקרות, אבל כדי שזה לא יקרה רק עוד 200 שנה (או שלא יקרה בכלל) אנחנו צריכים לדחוף את אירופה וארה"ב לעזור לנו לגלגל את המפלגות המתונות לשלטון.

שרפו בעזה פארק מים? WTF... קודם כל ממתי יש פארק מים בעזה ><"

שנית, תן מקור.

שלישית, יפית.

ד' מה הקשר בכלל. אני לא מציע אפילו לשנייה לנהל מו"מ מול החמאס (ששולט בעזה). אני מדבר על הרשות הפלסטינית שגם היא נלחמת בחמאס. אנחנו צריכים להשתמש בטקטיקת ה-The enemy of my enemy is my friend. גם אם זה אומר לקבל החלטות כואבות, זה עדיף על פני המצב הנוכחי וכמובן חשוב לוודא שתהיה לנו האפשרות להגיב במהירות ובכוח על כל תקרית שתפרוץ, ובמקרה הצורך להשתלט חזרה על שטחים (כמו שברק רוצה לעשות עם הגולן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די פשוט - אני בעד שלום אך לא בכל מחיר, אני בעד להושיט יד אבל אם מקבלים סטירה אז לתת אגרוף (ימין מרכז).

אני כן חושב שיש סיכוי לשלום עם המדינות השוכנות. עם הפלסטינים לכל הפחות, יש סיכוי - ברגע שנרחיק את הגורם המפריע שהוא החמאס ונקים משטר-בובה של במדינה הפלסטינית. עם ירדן ומצריים יכול להיות לנו שלום פורה; את השאר נצטרך להפחיד על מנת לשמור על שלום, וזה בסדר. נוכל להתערב קצת במשטרים שהולכים שם אבל את העבודה העיקרית נשאיר לכלבים הגדולים. אני בטוח שארה"ב תוכל להקים משטר-בובה שלה בסוריה (לבנון היא לא איום).

שלום יהיה כשהאיסלאם הראדיקלי יאבד כוח. וזה יכול לקרות, אבל כדי שזה לא יקרה רק עוד 200 שנה (או שלא יקרה בכלל) אנחנו צריכים לדחוף את אירופה וארה"ב לעזור לנו לגלגל את המפלגות המתונות לשלטון.

זה מה שחשבו גם בתחילת מלחמת לבנון הראשונה. לא רק שזה לא עבד, זה עשה יותר נזק מתועלת.

ובאופן כללי, יואב, אני חושב שאתה נורא נאיבי. הערבים בחיפה זו לא האוכלוסיה שאתה מנסה לעשות איתה שלום, לכן הניסיון שלך איתם שווה כקליפת השום.

אולי אחרי שתתגייס ותראה דברים מקרוב תבין על מה אנחנו מדברים. ואם כבר גיוס הזכרנו, מתי זה קורה ולאן מיועד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי עדויות מחיילים שמספרים איך הפלסטינאים בשטחים לא שמים חצי ביצה על הסכסוך ולא משנה להם למי יהיו שייכות האדמות, העיקר שישארו בבעלות עליהן (כלומר לא יגורשו מהבתים ולא יסבלו מפעולות צבאיות/טרוריסטיות ליד הבית). הם עסוקים מדי בעבודת האדמה והחיים הקשים של פרנסה מחקלאות בכדי שתהיה להם דעה פוליטית. חלק גם מגנים את החמאס וכמובן שמי שנמצא תחת שלטונו לא אוהב את זה (הם גונבים אספקות מהאזרחים ומשתמשים בבתים כמחסני נשקים - לא נולד האזרח שאוהב לישון עם פצמ"ר ממלחמת העולם השנייה שיכול להתפוצץ מתחת למיטה שלו כל רגע).

אבל נסיון אישי אין לי.

תאריך הגיוס נקבע לי לנובמבר הבא, אבל אני בטוח שזה ישתנה מאה פעמים. מקווה להגיע לקורס חובלים ואחריו ללכת להיות קצין בצוללת (ואולי אפילו מפקד צוללת, האופציה הזאת די קוסמת לי), אבל יש לי עוד דרך ארוכה לעבור עד שאגיע בכלל לקורס (גם תלוי בקב"א שלי). רק לפני שבוע עברתי צו ראשון (לומד בי"ב) אז בכלל אין לי מושג מה הצבא יחליט לעשות איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא פוסל את קיומם של פלסטינאים שרוצים לחיות בשקט. זה לא משחק מחשב שבו יש טובים מול רעים באופן אבסולוטי, יש הרבה אפור באמצע. אבל אתה שוכח שבראש שרשרת המזון ברצועה עומד חמאס ושולט ביד רמה בכל מה שקורה.

אני לא אכנס לפרטים, אבל במשך בערך שנתיים בשירות שלי הייתה לי גישה מצויינת לדעת על כל היתקלות ברצועה - ירי, מטענים, נסיונות חדירה, ירי תלול-מסלול (=קסאם) וכדומה. מדובר במספר גדול של דיווחים כאלה על בסיס יומי. התקשורת אצלנו לא מדווחת על אפילו חצי מזה גם מסיבות אידיאולוגית וגם כי אם מישהו לא מת הידיעה לא "סקסית" מספיק.

מצטער אם מה שאני אומר יפגע בך אבל כרגע אתה מביע דעה מתוך מקום די נוח ומוגן. לדעתי אין לך את ניסיון החיים כחלק מהמערכת הצבאית, כמישהו שאמור להגן על המדינה (ולא משנה אם בקרבי או בדרכים עקיפות) ולכן אתה מתקשה להבין אותנו. אני מקווה שאחרי שתתגייס ותצבור מספיק זמן בצבא, אתה תבין את נקודת מבטינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שתושבי עזה עצמם פשוט עסוקים בלישרוד את היום כלכלית ומנטלית מאשר להיות מעורבים בכל הבלאגן, אבל רבאק למה אנו לא יכולים להבהיר ללחוץ מצידי שמסוק יטוס ויזרוק טונות של פליירים עם הסברה שכדאי להם לצאת למלחה נגד החמאס בעצמם. שיהרגו אותם בעצמם, כן יהיו קורבנות והרבה בקרב האוכלוסייה אבל התוצאה הרחוקה של חיסול חמאס ואירגוני טרור מבפנים היא הרבה יותר ריאלית מאשר הכניעה שלנו. כאילו תלחמו על העתיד שלכם ואנו נעזור איפה שאפשר כי מבחינתינו אין ממש הבדל לחסל רק את אירגוני הטרור או לשטח את כל עזה כשמטרה היא שקט קרי שלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי עדויות מחיילים שמספרים איך הפלסטינאים בשטחים לא שמים חצי ביצה על הסכסוך ולא משנה להם למי יהיו שייכות האדמות, העיקר שישארו בבעלות עליהן (כלומר לא יגורשו מהבתים ולא יסבלו מפעולות צבאיות/טרוריסטיות ליד הבית). הם עסוקים מדי בעבודת האדמה והחיים הקשים של פרנסה מחקלאות בכדי שתהיה להם דעה פוליטית. חלק גם מגנים את החמאס וכמובן שמי שנמצא תחת שלטונו לא אוהב את זה (הם גונבים אספקות מהאזרחים ומשתמשים בבתים כמחסני נשקים - לא נולד האזרח שאוהב לישון עם פצמ"ר ממלחמת העולם השנייה שיכול להתפוצץ מתחת למיטה שלו כל רגע).

אבל נסיון אישי אין לי.

תאריך הגיוס נקבע לי לנובמבר הבא, אבל אני בטוח שזה ישתנה מאה פעמים. מקווה להגיע לקורס חובלים ואחריו ללכת להיות קצין בצוללת (ואולי אפילו מפקד צוללת, האופציה הזאת די קוסמת לי), אבל יש לי עוד דרך ארוכה לעבור עד שאגיע בכלל לקורס (גם תלוי בקב"א שלי). רק לפני שבוע עברתי צו ראשון (לומד בי"ב) אז בכלל אין לי מושג מה הצבא יחליט לעשות איתי.

קודם כול קבל ח"ח על כך שאתה מתגייס לחובלים שיהיה בהצלחה.

שנית,אני מאמין לדעתי שכדי שהאיסלם הקיצוני יעלם מהמפה,האזור הזה יצטרך לעבור מלחמת עולם זריזה עם טילים וכל הבלאגן. זה לא יהיה כמו ב39 ששם זה היה מבוסס על כיבוש שטחים,אבל כמות ההרוגים עלולה להיות זהה לצערי.

רק אחרי מלחמת עולם אחת לפחות,אני מאמין שישוב השקט לאזור הזה בדומה לאירופה שעברה שני מלחמות עולם עד אשר התייצבה. כולי תקווה שאת הערבי הבאשאני יהרוג זה יהיה על שרתי כאשר אני משחק Killzone3 עם ה-ps3 שלי :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנית,אני מאמין לדעתי שכדי שהאיסלם הקיצוני יעלם מהמפה,האזור הזה יצטרך לעבור מלחמת עולם זריזה עם טילים וכל הבלאגן. זה לא יהיה כמו ב39 ששם זה היה מבוסס על כיבוש שטחים,אבל כמות ההרוגים עלולה להיות זהה לצערי.

רק אחרי מלחמת עולם אחת לפחות,אני מאמין שישוב השקט לאזור הזה בדומה לאירופה שעברה שני מלחמות עולם עד אשר התייצבה. כולי תקווה שאת הערבי הבאשאני יהרוג זה יהיה על שרתי כאשר אני משחק Killzone3 עם ה-ps3 שלי :).

"אתה לא יכול לגדוע את ראש ההיידרה מבלי שצרבת את כול ראשיה"

מה שזה אומר,שתצטרך לא רק לחסל את האיום הקיצוני אלא גם לחנך מחדש את הנותרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אתה לא יכול לגדוע את ראש ההיידרה מבלי שצרבת את כול ראשיה"

מה שזה אומר,שתצטרך לא רק לחסל את האיום הקיצוני אלא גם לחנך מחדש את הנותרים.

זה בסדר אחרי מיליוני הרוגים,ועולם אפוקליפטי אחרי שואה גרעינית זה יהווה חינוך מחדש לנותרים וכמובן יעלים את הדת מחיינו לתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה ולא יהיה שלום.

לא משנה כמה שטח תיתן להם הם עדיין ירצו להרוג אותך!

פשוט יהיה להם יותר קל שהם בתוך המדינה ושאנחנו בשטח קטן יותר.

מה שכן עולה אסטרטגיה שונה,

1) אתה לא יכול לפתוח במלחמה בתוך המדינה שלך,אם תתן להם מדינה תוכל להכריז עליה מלחמה,למדינה אשר שולט בה ארגון טרור

זאת עילה למלחמה, והתירוץ היחידי שלנו שנוכל למגר את תופעת הטרור ההיקיפי.

2) עיקר נוסף הוא שאתה יכול להשתמש בהם בתור מגון אנוש (שום טיל לא ייפול פה מבלי לפגוע בשטח שלהם ולהוריד להם אנשים) ואז

מי שירצה לפלוש לכאן לא יוכל להשתמש בטילים אלא רק בצבא יבשה והסתננות.

בעיה שעולה מכך היא מדינה בתוך מדינה אומר שתא הטרור יצור מתקפות ישירות על האוכלוסיה בפרקי זמן קצרים ולא כמה שבועות\חודשים כמו

שאנו חווים כעת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...