אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות

dan79

Recommended Posts

^^

הרופא במרפאת קופת החולים פועל במסגרת טיפולים אשר מוצעים ע"י מדינת ישראל (סל התרופות). לא מדובר באינטרס של הקופה אלא בחוקי מדינת ישראל. מעבר לכך הרופא יכול להציע טיפולים שאינם כלולים בסל הבריאות, אבל על המטופל לדאוג למימונם באופן עצמאי או במסגרת ביטוחי אחרים.

הרופא הפרטי הוא בדר"כ רופא העובד במערכת הרפואה הציבורית, אשר משלים את פרנסתו בעבודה במסגרת רפואה פרטית, ולכן לא חלות עליו מגבלות סל הבריאות.

יואב עשה לי טובה,עם כול הכבוד לאביך. שמעתי מספיק סיפורי זוועה על רשלנות רפואית אז תחסוך ממני את ההגנה המידית והברורה שלך על רופאי ישראל,יש לי קרוב משפחה-דוד נוירולוג במקצוע והוא בעצמו מעיד שאיכות האחיות והדרישה מרופאים בארה"ב ובקנדה גבוהה יותר מאשר בבתי החולים בישראל כמו תל השומר ובלינסון ועוד ועוד.

1. סיפורי רשלנות רפואית קיימים בכל בית חולים. תביעות רשלנות רפואית קיימות בכל מערכת בעולם, כולל כנגד בתי החולים הנחשבים ביותר, וברבים מהם נפסקים פיצויים כיוון שהמערכת הרפואית נתפסת כעשירה על אף שלא הייתה כל רשלנות.

2. תוצאות לא רצויות מתרחשות ברפואה גם כאשר ניתן טיפול מושלם ע"פ כל סטנדרט קיים. כמובן שעם הצטברות הידע הסטנדרטיים משתנים, אבל אין לשפוט טיפול שניתן לפני 10 שנים לפי סטנדרטיים של היום אלא של לפני 10 שנים.

3. מבחינת איכות הרופאים בישראל, היא אינה נופלת כהו זה מאיכותם של הרופאים בכל מדינה מערבית שהי, ואיכות השירות בהרבה מקומות בעולם נופלת בהרבה מאיכות השירות הניתן בישראל (בסה"כ המערכת הרפואית בישראל אינה נופלת מכל מערכת במדינה מערבית אחרת). לגבי מערכת הבריאות האמריקאית - אמנם יש בה מבתי החולים הטובים בעולם, אך לא חסרים בתי חולים ברמות פחותה מהם, ובעיקר קיימת בה בעיה קשה ביותר של נגישות לשירות, כאשר אזרחים רבים אינם מבוטחים או שהביטוח שלהם לקוי ואינם יכולים לקבל טיפול מספק מסיבות כלכליות (בעיה שבארץ מצומצמת ביותר). בתי החולים המתוארים בE.R ובהאוז הם לא יותר מפיקציה שגורמת לקהל להבין לא נכון כיצד פועל התהליך הרפואי.

אני לא יודע איזה רופא זה אביך אבל מספיק לצייר אותם כקדושים מעונים,חלק מהם יושבים בקליניקות שנים על גבי שנים כמו רופאי עור(נבלות לא קטנים) שזורקים תרופות ללא כיסוי לכול מתבגר מבלי לערוך בדיוקת דם,העיקר למכור להם עוד תרופה כימית נגד אקנה.

אבי אינו עוסק ברפואת עור, אך הוא בהחלט יודע שיש תרופות לאקנה (לא כולן) שדורשות מעקב הדוק. לגבי נושא בדיקות המעבדה - קיימים סטנדרטיים שנקבעו לתדירות ביצוע הבדיקות במצבים מסויימים שנקבעו ע"פ ממצאים של מחקרים שונים.

אנשים שואבים הרבה מידע מהאינטרנט, ויש להבחין בין אתרים מוסמכים (כגון אתרים של איגודים מקצועיים בעולם המערבי) לבין אתרים הנכתבים שלא ע"י גורמים מוסמכים ואינם עוברים בקרה. מעבר לכך, גישות טיפוליות משתנות הן בזמן והן לפי המקום, שכן יש הבדלים בתרופות או בהליכים שמאושרים במדינות שונות וכן יש הבדלים בין האוכלוסיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דן,

ראשית אני ממליץ לך ללמוד 6 שנים, לעשות שנת סטאז' ולהתמחות משך 5 שנים נוספות. כאשר תסיים את ההכשרה נפגש על כוס קפה ונדסקס את ההודעה שלך (רמז - אתה תתבייש במה שכתבת).

שנית - אם היית מכיר את מערכת הבריאות הציבורית הישראלית היית מבין שלמרות חולייה היא עדיין אחת המערכות הטובות בעולם. למרות קשיי התקציב בתי החולים הציבוריים בישראל מתחרים באיכותם כשווים מול העשירים שבבתי החולים בעולם המערבי, ברפואה המרפאתית (הראשונית והיועצת) יש איכות גבוהה מאד למרות העומסים והלגלוג בקהל כלפי הרופאים (כפי שאתה מציג כאן).

3. למי שהתלונן על השפעת הלואי של תרופה אני רוצה להזכיר לך: מי שנתן את התרופה הוא רופא, לא נביא. רק נביא יכול לצפות את העתיד, ובכלל זה השפעת לואי של תרופה שהמטופל לא הכיר קודם.

4. זיהום סטרפטוקוקי (שהזכרת) הינו מחלה העלולה לגרום סיבוכים מסוכנים ביותר, ועל כן מחייבת טיפול אנטיביוטי מתאים ומלא (כהמלצת הרופא). אם אינך מאמין, פנה לספרות רפואית מוסמכת.

5. מחלת ה-AIDS מוכרת כ-30 שנה, והנגיף הגורם לה זוהה לאחר זמן יחסית קצר (כ-3 שנים). מאז נעשים מאמצים גדולים מאד לפתח חיסון ותרופות למחלה, הושקעו בכך הרבה מיליארדי דולארים ואלפי שנות עבודה של מיטב החוקרים, אולם התוצאות שהושגו עדיין לא מספקות, והקוקטיילים המוכרים היום הפכו את המחלה ממחלה קטלנית בזמן קצר למחלה כרונית. עם זאת, המאמץ לפתח חיסון ותרופות כנגד הנגיף נמשך והחברות מוסיפות להשקיע בכך כסף רב. מובן שחברה המשקיעה הון כה גדול מצפה גם לתמורה על השקעתה.

לגבי אלרגייה:

אין שום קושי לעשות תבחיני עור ולזהות לאילו סוגי אנטיביוטיקה הפציינטים

אלרגיים.

חרף בדיקה פשוטה וזולה זאת ,לא נהוג משום מה לעשות בדיקה אלמנטרית שכזאת

מה שגורם לחלק מהפציינטים להגיע למיון עם תגובות אלרגניות קיצוניות שעלולות להסתיים במוות

ללא מתן זריקות אנטי סטריאידיות ישר בישבן +מתן טיפול מסייע (חמצן+תמיסת סליין באינפוזייה).

שאל כל אחות\רופא במיון והם יאשרו את דבריי .

לגבי סעיף 4 בדבריך,תעבור על תגובתי שוב פעם.

היכן ראית שאני שולל טיפול אנטיביוטי בזיהום סטרפטוקוקי???

אתה פשוט מעוות את דבריי.

הרבה רופאים במיוחד בקופות החולים ,רושמים אנטיביוטיקה שאינה מחוייבת המציאות כנגד חיידקים שאינם

ממשפחת הסטרפטוקוקים.

העניין שחלק גדול מהם רושמים אנטיביוטיקה כמו סוכריות .

הבעייה שברגע שאתה מחסל חיידקים שאינם פתוגניים בפלורה הטיבעית בדרכי הנשימה שלך \מערכת העיכול,

אתה גורם ל-"ואקום " ביולוגי ופותח פתח להתנחלות של חיידקים אחרים שחלקם עלולים להיות מסוכנים ביותר.

אומנם אישית לא למדתי , אבל כן למדתי ביולוגיה וחלק מקרובי משפחתי

משמשים בתפקידים בכירים במימסד הרפואי (רוקחים ורופאים בקופות חולים ובבתי חולים ציבוריים)

כך שיש לי הרבה יותר מצל של מושג על מה אני מדבר.

האלף ובית בביולוגיה הוא שאף פעם אין ואקום .

כל משטח שאתה רואה ,ובעיקר משטחים "מזינים" ,מתפקדים הלכה למעשה כצלחת פטרי ,

כמו האפיתל שמכסה את דרכי הנשימה,העיכול והעור שלך מאוכלס במיליארדי מיקרואורגניזמים שחיים במעיין ססטוס-קוו .

אם אני זוכר נכון ,עד 2 קילו ממשקלו של גבר בוגר הם חיידקים שרובם מצפים את חלקה החיצוני של

מערכת העיכול (אורך כולל של כ-8-9 מטר) כשחלק מהם חיים איתנו בסימביוזה ומייצרים ויטמין K

שקריטי לשם תיפקוד תקין של מערכת הקרישה.

לגבי שאר דבריך שאינם רלבנטיים:

לא טענתי שרופאים הם נביאים ושמערכת הבריאות בארץ היא גרועה.

אני הצבעתי על הכשלים בתוכה.

כשלים שאף אחד לא טורח לתקן במשך הרבה שנים,מפני שזה פשוט כשל מובנה של המערכת

שלא יתוקן בהסכמה אף פעם ללא כפייה מבחוץ על-ידי חוקים של הכנסת בשילוב דעת קהל.

לגביי איידס:

איידס עבר מקופים לבני אדם בשנות ה-50-40 בעקבות שימוש פסול בגופות של קופים לשם ייצור חיסונים

ולקח המון שנים עד שזיהו את הנגיף אי שם באמצע שנות ה-80.

יש לי קרובי משפחה בדרום אפריקה שסיפרו לי שכבר בתחילת שנות ה-70 אנשים מסביבם

מתו כמו זבובים מבלי לדעת את הסיבה המדוייקת לכך.

מליונים רבים של בני אדם בעיקר באפריקה מתו מאיידס אולם

הפטירות שלהם יוחסו לדלקות ריאות\סרטן שהם סיבוכים ידועים של מחלת האיידס.

עצתי לך :

אל תברבר על נושאים שאין לך בהם שום מושג.

לפחות תריץ חיפוש בגוגל לפני שאתה פולט שטויות חסרות בסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצר מי שרוצה לראות את המציאות ,ולא את התשובות המעוצבות של אדון יואב או אביו,מוזמן להגיע לבית חולים בלינסון,מאיר ,תל השומר ועוד ולראות במו עיניו איזה גן ילדים מתנהל שם: מה באמת הרופאים עושים,מה באמת האחיות עושות.

שוב אל תטעו יש רופאים ואחיות שעושים את מלאכתם נאמנה! אנשים שיודעים מהם עושים אבל הם בגדר מיעוט,רוב הרופאים והאחיות בעיקר הם ינסו לחפף אתכם כמה שיותר מהר או שיגרמו לכם להמתין שעות על גבי שעות עד אשר תקבלו טיפול ראוי.

בעניין איכות הרופאים בישראל מול העולם אני לא יכול להעיד מה טיבו,אבל מניסיוני וניסיון של קרובי משפחה שלי בחו"ל איכות האחיות בארה"ב ובקנדה עולה פי כמה על איכותם בארץ,שזה אומר פחות עומס על הרופא התורן בניגוד לפה ,שפה הכול נופל על הרופאים ולכן יש עומס בחדרי המיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סנאי איך תסביר במסגרות התאוריה שלך את נושא בדיקות ה מ ר איי כאשר רופאים של הקופה קובעים וועדת הבדיקה מטעם הקופה דוחה / שוללת , זו סתם דוגמה בסיסית ואלמנטרית

יש עוד התוויות שונות ונוספות כמו למשל סוגי טיפולים קרי תרופות שהקופה רושמת אבל מורה לבתי המרקחת לספק תחליפם שעולים רבע מחיר - מתי פעם אחרונה מישהו בכלל קיבל תרופה מקורית - חחח

טוב בבקשה אין לי טעם להיכנס לכל הנושא

כולם גם בקופות רוצים לעשות את המקסימום במסגרת התקציב שלהם ובהתאם לתוכנית הפעולה שלהם - יחד עם זאת הקופות הן עסק שרוצה להגדיל הכנסות לטובת האירגון ולפעמים זה מתנגד עם טובת החולה מפני שהחולה הוא הצרכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצר מי שרוצה לראות את המציאות ,ולא את התשובות המעוצבות של אדון יואב או אביו,מוזמן להגיע לבית חולים בלינסון

בתור אחד שבשנה האחרונה נהנה ממנוי שנתי במחלקה האונקולוגית של ביה"ח בלינסון בפ"ת, אני דווקא יכול לומר רק מילים טובות. כנראה שמתייחסים אליך טוב רק כשאתה מגיע למצב פרה-סופני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שבשנה האחרונה נהנה ממנוי שנתי במחלקה האונקולוגית של ביה"ח בלינסון בפ"ת, אני דווקא יכול לומר רק מילים טובות. כנראה שמתייחסים אליך טוב רק כשאתה מגיע למצב פרה-סופני.

בלינסון הוא הכי פחות גרוע מכול בתי החולים,אני מדבר על בתי חולים כמו מאיר בכפ"ס,תל השומר וכמובן סורוקה.

מי זה סנאי בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד העציב אותי לשמוע את תגובתך.

לא ברור לי לגמרי ,האם אתה מדבר על עצמך או קרוב משפחתך שאתה מבקר אותו בשנה האחרונה.

באיזה סרטן מדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על עצמי.

זכיתי בלוקמיה שנתגלתה בשלביה המוקדמים יחסית במסגרת בדיקות דם כלליות שראיתי לנכון לבצע בחורף האחרון. לפני-כן לא ראיתי רופא משפחה רופא מאז היותי בן 12 (כיום בן 26), וחום גוף שעולה על 37.5 מעלות היה פוקד אותי פעם ב 4-5 שנים.

בנוסף לבשורה הזו - מס' חודשים לפני עברתי פציעה קשה במפרק כף ידי הדומיננטית, שתלווה אותי לשארית חיי. הקטע המשעשע הוא שספירת כדוריות הדם הלבנות היתה גבוהה כבר אז (בסביבות ה 45,000), אך לא חשבו כבר אז שמתפתחת לה לוקמיה, מאחר והגיוני שמרגע השבר מס' כדוריות הדם הלבנות כדרך טבע מטפס...

מאז אפשר לומר שהחלו חיי להסתובב סביב רופאים. כיום אני בשלבים סופיים של הטיפול (כימותרפי בעיקרו) ולשמחתי אין צורך להגיע למצב בו נדרש תורם מח עצם. כמו שיהיה צורך במעקב תקופתי ובמידה וזה מתפרץ שוב (ישנם סיכויים לכך), ייתכן שהפעם זה יהיה בלתי נמנע.

באופן כללי אני נמנע מלרוץ לרופאים על כל פיפס קטן, אך בהתאם לכורך הנסיבות, כעת אני די תלוי בהם. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי אני נמנע מלרוץ לרופאים על כל פיפס קטן, אך בהתאם לכורך הנסיבות, כעת אני די תלוי בהם. :-\

קודם כול אני מאחל לך רק ואושר.באמת עצה שלי לאנשים הבריאים,להיזהר שבעתיים כאשר לוקחים תרופות מרופאים ולבדוק תופעות לוואי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על עצמי.

זכיתי בלוקמיה שנתגלתה בשלביה המוקדמים יחסית במסגרת בדיקות דם כלליות שראיתי לנכון לבצע בחורף האחרון. לפני-כן לא ראיתי רופא משפחה רופא מאז היותי בן 12 (כיום בן 26), וחום גוף שעולה על 37.5 מעלות היה פוקד אותי פעם ב 4-5 שנים.

בנוסף לבשורה הזו - מס' חודשים לפני עברתי פציעה קשה במפרק כף ידי הדומיננטית, שתלווה אותי לשארית חיי. הקטע המשעשע הוא שספירת כדוריות הדם הלבנות היתה גבוהה כבר אז (בסביבות ה 45,000), אך לא חשבו כבר אז שמתפתחת לה לוקמיה, מאחר והגיוני שמרגע השבר מס' כדוריות הדם הלבנות כדרך טבע מטפס...

מאז אפשר לומר שהחלו חיי להסתובב סביב רופאים. כיום אני בשלבים סופיים של הטיפול (כימותרפי בעיקרו) ולשמחתי אין צורך להגיע למצב בו נדרש תורם מח עצם. כמו שיהיה צורך במעקב תקופתי ובמידה וזה מתפרץ שוב (ישנם סיכויים לכך), ייתכן שהפעם זה יהיה בלתי נמנע.

אני מבין את מה שעובר עלייך.

סבי ניפטר מהמחלה הארורה הזאת.

הטיפול הכימותרפי היה קשה מאוד עבורו.

אני מקווה שאתה תסיים את מלוא הטיפול עד תומו.

זה פשוט עניין קריטי כדי למנוע חזרה של המחלה.

כמו כן חייבים להקפיד לבצע בדיקות דם תקופתיות על בסיס קבוע

גם לאחר שאמרו לך שאתה "נקי".

שמעתי שיש כבר בארצות הברית ערכות זולות לבדיקת דם עצמית.

אני מאמין שהם יגיעו בקרוב לארץ.

אגב ,באילו נסיבות ניפצעת בכף ידך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אלרגייה:

אין שום קושי לעשות תבחיני עור ולזהות לאילו סוגי אנטיביוטיקה הפציינטים

אלרגיים.

חרף בדיקה פשוטה וזולה זאת ,לא נהוג משום מה לעשות בדיקה אלמנטרית שכזאת

מה שגורם לחלק מהפציינטים להגיע למיון עם תגובות אלרגניות קיצוניות שעלולות להסתיים במוות

ללא מתן זריקות אנטי סטריאידיות ישר בישבן +מתן טיפול מסייע (חמצן+תמיסת סליין באינפוזייה).

שאל כל אחות\רופא במיון והם יאשרו את דבריי .

1. חלק גדול מתופאות הלוואי של תרופות אינן תופעות אלרגיות אלא נגרמות ממנגנונים אחרים.

2. תבחיני העור מוגבלים הן מבחינת זמינות (קיימים רק לחומרים נבחרים), וקיימת מגבלה ביכולתם לחזות תופעות אלרגיות.

3. מעבר לכך, תבחינים אלו לוקחים זמן שלא תמיד מצוי עקב דחיפות הטיפול.

4. קיימים מצבים רבים בהם הסיכון בעיכוב הטיפול במחלה עולה על הסיכון בתופעות הלוואי.

לגבי סעיף 4 בדבריך,תעבור על תגובתי שוב פעם.

היכן ראית שאני שולל טיפול אנטיביוטי בזיהום סטרפטוקוקי???

אתה פשוט מעוות את דבריי.

הרבה רופאים במיוחד בקופות החולים ,רושמים אנטיביוטיקה שאינה מחוייבת המציאות כנגד חיידקים שאינם

ממשפחת הסטרפטוקוקים.

העניין שחלק גדול מהם רושמים אנטיביוטיקה כמו סוכריות .

הבעייה שברגע שאתה מחסל חיידקים שאינם פתוגניים בפלורה הטיבעית בדרכי הנשימה שלך \מערכת העיכול,

אתה גורם ל-"ואקום " ביולוגי ופותח פתח להתנחלות של חיידקים אחרים שחלקם עלולים להיות מסוכנים ביותר.

השימוש באנטיביוטיקה במחלות זיהומיות שונות היה נפוץ מאוד, והיה לחץ גדול של הציבור לשימוש נרחב באנטיביוטיקה, שלא תמיד הרופאים יכלו לעמוד מולו. בשנים האחרונות הולך ומתברר, באמצעות מחקרים חדשים, כי חלק מהמצבים שבהם היה מקובל טיפול אנטיביוטי אינם מצריכים טיפול כזה וההנחיות לשימוש משתנות בהתאם לכך. עם זאת, הטמעת הנחיות חדשות אורכת זמן.

פלורה טבעית שאינה גורמת מחלה אינה מהווה סיבה לטיפול, למעט מקרים חריגים של חיידקים עם פוטנציאל אלים במיוחד.

לגבי שאר דבריך שאינם רלבנטיים:

לא טענתי שרופאים הם נביאים ושמערכת הבריאות בארץ היא גרועה.

אני הצבעתי על הכשלים בתוכה.

כשלים שאף אחד לא טורח לתקן במשך הרבה שנים,מפני שזה פשוט כשל מובנה של המערכת

שלא יתוקן בהסכמה אף פעם ללא כפייה מבחוץ על-ידי חוקים של הכנסת בשילוב דעת קהל.

למערכת הבריאות בישראל, כמו בכל מקום בעולם, יש בעיות, אולם במבחן התוצאה הטיפול הרפואי בישראל ככלל הוא ברמה גבוהה ותוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם. כמו כן, קיימת פעילות נרחבת ביותר של מונעת שלא כל האוכלוסייה מודעת אליה, ויש אפילו פעילות נגדה כדוגמת ההיסטריה שפעלה נגד החיסון לשפעת החזירים בחורף שעבר.

לגביי איידס:

איידס עבר מקופים לבני אדם בשנות ה-50-40 בעקבות שימוש פסול בגופות של קופים לשם ייצור חיסונים

ולקח המון שנים עד שזיהו את הנגיף אי שם באמצע שנות ה-80.

יש לי קרובי משפחה בדרום אפריקה שסיפרו לי שכבר בתחילת שנות ה-70 אנשים מסביבם

מתו כמו זבובים מבלי לדעת את הסיבה המדוייקת לכך.

מליונים רבים של בני אדם בעיקר באפריקה מתו מאיידס אולם

הפטירות שלהם יוחסו לדלקות ריאות\סרטן שהם סיבוכים ידועים של מחלת האיידס.

התיאור הראשון של מחלת האיידס התפרסם בשלושה מאמרים בשנת 1980, וגם אם היו חולים קודם לכן, הרי שלא הייתה מודעות לכך ועל כן ועניין לא נחקר. מעת שהתפרסמו אותם שלושה מאמרים, קיימת פעילות מחקרית אינטנסיבית, הן להכרות מעמיקה עם תהליכי המחלה והן לפיתוח אמצעים למניעה וטיפול בה.

עוד כמה דברים לגבי ההודעה הראשונה שלך:

רפואה מתגוננת היא תוצאה של אוירת "עליהום" כנגד המערכת הרפואית וגורמת נזק גדול למטופלים שעוברים תהליכי בירור וטיפול מיותרים, ומאידך פוגעת במטופלים אשר זקוקים לאמצעים האיבחוניים והטיפולים בשל שימוש מיותר לאנשים שאינם זקוקים להם.

לגבי נושא ה"הטבות" שרופאים מקבלים מיצרני התרופות - מדובר במתנות פעוטות ברמה של עטים מאיכות ירודה, או לוחות שנה וכדומה, כמקובל בכל מערכת שיווק אחרת, וקיימים כללי אתיקה ברורים לגבי תמיכה של חברות תרופות בכנסים מקצועיים. עם זאת, מחקר רפואי אינו יכול להתבצע ללא שיתוף של רופאים ושל חולים כנבדקים, והרופאים המשתתפים במחקר זכאים לפיצוי תמורת הזמן והמאמץ שהם משקיעים בביצוע המחקר. מצב שבו צוות רפואי לא יתוגמל תמורת מאמציו בשתתפות במחקר יגרום לקריסת המחקר הרפואי, ולהפסקת התקדמות הרפואה. השתתפות בכנסים מקצועיים למרבית הרופאים מהווה עול ולא הנאה וחיונית להתעדכנות המקצועית שלהם, וכללי האתיקה מגבילים מאוד את יכולתם "להנות" מההשתתפות בכנס מעבר לקידום המקצועי. למשל, קיימות הגבלות חמורות ביותר על אירוח בן/בת זוג של רופא אשר משתתף בכנס.

בקיצר מי שרוצה לראות את המציאות ,ולא את התשובות המעוצבות של אדון יואב או אביו,מוזמן להגיע לבית חולים בלינסון,מאיר ,תל השומר ועוד ולראות במו עיניו איזה גן ילדים מתנהל שם: מה באמת הרופאים עושים,מה באמת האחיות עושות.

שוב אל תטעו יש רופאים ואחיות שעושים את מלאכתם נאמנה! אנשים שיודעים מהם עושים אבל הם בגדר מיעוט,רוב הרופאים והאחיות בעיקר הם ינסו לחפף אתכם כמה שיותר מהר או שיגרמו לכם להמתין שעות על גבי שעות עד אשר תקבלו טיפול ראוי.

אבי אינו מכיר מקרוב את בתי החולים שהוזכרו אך כן מכיר בתי חולים שאינם פחות עמוסים. חלק גדול מהעבודה הרפואית אינו נעשה ליד מיטת החולה כיוון שבמערכת הישראלית מספר העוזרים לרופא קטן, מוטלות עליו מטלות מרובות כגון תיאום בדיקות, בירור תוצאות בדיקות, תיאום אישפוזים וכו'. מי שמצבע עבודה זו נראה לקהל כמי שאינו עובד, אולם מדובר בעבודה חיונית לא מפחות מהעבודה הישירה מול החולה.

בעניין איכות הרופאים בישראל מול העולם אני לא יכול להעיד מה טיבו,אבל מניסיוני וניסיון של קרובי משפחה שלי בחו"ל איכות האחיות בארה"ב ובקנדה עולה פי כמה על איכותם בארץ,שזה אומר פחות עומס על הרופא התורן בניגוד לפה ,שפה הכול נופל על הרופאים ולכן יש עומס בחדרי המיון.

אתה מבלבל בין איכות אנשי הצוות ולבין מספרם. מובן שמקום שבו יש יותר אנשי צוות, השירות יהיה יותר מהיר, אולם במגבלות הקיימות במערכת הבריאות הישראלית, מספר אנשי הצוות יחסית קטן. אחת המלחמות שעורכת ההסתדרות הרפואית היא עדכון התקנים במוסדות הרפואה כדי להתאימם לצורכי האוכלוסייה שגדלה מאוד מאז שנקבעו התקנים. העובדה שיש יותר אנשי צוות אינה מעידה על כך שהאנשים הנמצאים במערכת הם בעלי יכולות פחותות מאשר במערכות היותר עשירות.

סנאי איך תסביר במסגרות התאוריה שלך את נושא בדיקות ה מ ר איי כאשר רופאים של הקופה קובעים וועדת הבדיקה מטעם הקופה דוחה / שוללת , זו סתם דוגמה בסיסית ואלמנטרית

מדובר בטיפולים אשר במסגרת סל הבריאות מוגדרים למטרות מסוימות, בשל עלותם וקושי לתת אותם לאוכלוסייה גדולה הם עוברים בקרה בדרגים מנהליים יותר גדולים. בחלק ממקרים אלה אכן קיימת בעיה של אי אישור בדיקות. בעיה דומה קיימת בכל מערכות הבריאות בעולם ונובעת מחוסר אמצעים (הם תקציביים והן פיזיים) ובחלט מהווה בעיה. עם זאת, קיים ניסיון לאזן בין הצרכים למשאבים שאינו תמיד עולה בהצלחה.

לדוגמה, במערכת האמריקאית (הפרטית), יש למבטחים שונים הסכמים עם נותני שירות, ולעיתים נדרשים מטופלים לקבל טיפול במוסדות רפואיים הנמצאים במרחק אלפי ק"מ מביתם, למרות שהשירות קיים בקרבת מקום מגוריהם, אולם למוסד הרפואי אין הסכם עם המבטח לגבי שירות זה.

ה-MRI הוא דוגמה למצב זה. מספר המכשירים בארץ, בעיקר בפריפריה, מוגבל, ועל כן יש צורך בבקרה על ההפניות וקביעת קדימויות.

יש עוד התוויות שונות ונוספות כמו למשל סוגי טיפולים קרי תרופות שהקופה רושמת אבל מורה לבתי המרקחת לספק תחליפם שעולים רבע מחיר - מתי פעם אחרונה מישהו בכלל קיבל תרופה מקורית - חחח

תרופות גנריות הינן תרופות אשר מיוצרות לאחר שפג תוקף הפטנט על התרופה המקורית, ומאושרות לשיווק רק לאחר שבבדיקות הוכח כי הן שוות ערך לתרופות המקוריות. אכן יש מקרים בהם תרופה גנרית מסוימת אינה מתאימה למטופל מסוים, אבל כיוון שמדובר בהוזלה של עשרות אחזוים בהשוואה לתרופות המקוריות, השימוש בתרופות הגנריות מאפשר טיפול בהרבה יותר מטופלים, כאשר רק מיעוטים יזדקקו לתרופה המקורית (כיוון שהגנרית תמצא לא מתאימה להם) ורובם יזכו להשפעה זהה ע"י תרופה זולה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביחיאת סנאי על תעשה לי "טרולרוני" עכשיו עם ההודעות הארוכות האלו ,

אתה יכול להיות בטוח שאני יודע ומכיר את הענף לא פחות טוב מימך ובצורה הרבה יותר אישית מימך זה בטוח - חח

יש כאן בעיה רצינית ביותר ששורשיה הן במשרד האוצר בעיקר שמנסה ליצר בסיסית להמונים ורפואה מתקדמת לעשירים דרך הביטוחים הפרטיים ,

מנגד עומדות הקופות עם הסירבול שלהם וניסיונתיהן לשרוד ולהגדיל קופה ובאמצע ניצב האזרח שבפניו עומדות שתי אפשרויות - ביטוח פרטי או להמשיך לסמוך על הסטטיסטיקה של הרפואה ציבורית מתוך חוסר ידע , טימטום חושים ,עצלנות , אמונה עיוורת ,חוסר מזל , איבוד של תאים אפורים כתוצאה משעות צפיה מרובות בכוכב נולד ועוד ועוד .

בקיצור , מי שדואג לעצמו ולמשפחתו מוטב לו עם פרטית ולא לסמוך רק על טוב ליבם של עובדי המערכת הרפאוית הציבורית .

דרך אגב , אבא שלך רופא , במה הוא מתמחה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביחיאת סנאי על תעשה לי "טרולרוני" עכשיו עם ההודעות הארוכות האלו ,

אתה יכול להיות בטוח שאני יודע ומכיר את הענף לא פחות טוב מימך ובצורה הרבה יותר אישית מימך זה בטוח - חח

יש כאן בעיה רצינית ביותר ששורשיה הן במשרד האוצר בעיקר שמנסה ליצר בסיסית להמונים ורפואה מתקדמת לעשירים דרך הביטוחים הפרטיים ,

מנגד עומדות הקופות עם הסירבול שלהם וניסיונתיהן לשרוד ולהגדיל קופה ובאמצע ניצב האזרח שבפניו עומדות שתי אפשרויות - ביטוח פרטי או להמשיך לסמוך על הסטטיסטיקה של הרפואה ציבורית מתוך חוסר ידע , טימטום חושים ,עצלנות , אמונה עיוורת ,חוסר מזל , איבוד של תאים אפורים כתוצאה משעות צפיה מרובות בכוכב נולד ועוד ועוד .

בקיצור , מי שדואג לעצמו ולמשפחתו מוטב לו עם פרטית ולא לסמוך רק על טוב ליבם של עובדי המערכת הרפאוית הציבורית .

דרך אגב , אבא שלך רופא , במה הוא מתמחה ?

פגעת באחד משורשי הבעיה.

זה לא רלוונטי לדיון התמחותו של אבי, אך הוא עובד במערכת הציבורית (ומתוך עקרון לא עובד באופן פרטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...