אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות

dan79

Recommended Posts

גם זה אבא של יואב ?

שלא יהיה מה שכבר היה בתרד התת האמונה

שהטרולרוני היה נותן לבלבלס לדבר בתרד אבל לא בשמו - כי הוא סרב להתדיין כאן - הוא רצה רק בתרד שבו הוא המנהל :facepalm:

כי לא יואב עם כל הכבוד לאביך ויש אפילו הרבה כבוד למדע הרפואה וכן כולם מכירים ויודעים את המגבלות וכו' , מי שכותב רצוי שיחתום , ככה למנוע הטעיות

( באמת אין לי כוח לחזור אחרוה ולבדוק אם אביך חתום על ההודעות שהוא "ניסח" או לא )

ד.א.

דן , אני מחכה לפנגי ( הוא גם MD ) שיגיב , שויין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תפרט אם אתה יכול בבקשה..

אבי זכרונו לברכה היה חולה ריאות, מחלה בשם COPD. נגרמת מעישון רב שנים.

טיפלתי בו (אני מקווה) במסירות, והייתי אחראי על כל הטיפול הרפואי בו, מידי פעם אשפוזים, וכו.

באחד האישפוזים הארוכים, אבי נזקק להנשמה. באחת מהרחצות שנעשו לאבי צינור ההנשמה זז והזרים אוויר לקיבה. בנוסף אבי היה מורדם ולכן

מוזן עם צינורית זונדה לשקית האכלה (כמו אינפוזיה) האכלה בלחץ חיובי. אחרי המקלחת שעשו לו אני הרגשתי את הבטן שלו מאוד מאוד מאוד תפוחה. מתוחה וקשה.

אני הארתי את תשומת הלב לשני רופאים ולאח במחלקה. הרופא המטפל אמר שאני צודק ובאמת כנראה שנכנס אוויר לקיבה - אבל הפתרון הוא פשוט מאין כמוהו - ברגע שצינורית הזונדה תשוחרר מ"אינפוזית ההאכלה" כל האויר יצא בשניות. (כרגע הוא לא יכול לצאת, בגלל שהשקית של האוכל הנוזלי היא מוגבהת והיא לוחצת) הוא אמר שהוא יבקש מיד לעשות את הדבר ע"י האחות. בנתיים, סגרו את החדר (חדר טיפול נמרץ) בשביל לעשות סבב טיפולים לחולים האחרים (היגינה, לא משהו יוצא דופן או דחוף) אחרי שעה אני שומע את האחות כורזת לרופא לבוא דחוף, בנתיים אני רואה אותה מעסה (עיסוי לב) את אבי, בסופו של דבר - אבי הקיא (בגלל הלחץ בקיבה) ועשה אספירציה - הקאה ושאיפה של תוכן המזון לקנה הנשימה ולריאות. במהלך שזה קרה הוא כמעט קיבל דום לב בגלל שהוא לא נשם כמה דקות נחנק מההפרשות של עצמו וכמעט מת. אחרי שהצליחו להציל אותו, להוציא לו את הצינור, לשאוב חלק מכל הבלאגן שם, ולהכניס צינור מחדש, הוא גם סבל מדלקת ריאות קשה מאוד (שגם סיכנה את חייו והביאה אותו למצב נשימתי גרוע יותר) בגלל אותו מקרה והשאיפה של ההקאה, ראו את זה בסיטי, והרופא, הודה בפה מלא שכך הדבר וזה מה שגרם לדלקת ריאות.

את הרופא דווקא הערצתי, הוא היה רופא מסור קשוב ומאוד מקצועי, והטעות עקרונית, היתה של האחות,שפשוט התעלמה מההוראה שלו.

אגב, אם לא הייתי חובש ומבין ברפואה, מעולם לא הייתי יודע למה הסיבוך הזה קרה, למה הוא נגרם, ומי אשם.

קראו כמה מקרים כאלו, קיצוניים של רשלנות רפואית שאני הייתי עד להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי נכון היה להכניס את אביו לדיון,אדם מתוך המערכת.

חחחחחחחחחחחחחחחח,זה ממש משעשע העניין הזה,"אדם מתוך המערכת".

קודם כול אני לא יודע כמה אמת יש בהודעותיו יש יואב

שנית כול הכבוד לאביו שהצטרף לדיון

שלישית זה עדיין לא מסביר לנו את הכשלים של מערכת הבריאות והרשלנות הרפואית שבאמת לא חייבת להתרחש דווקא בחדרי המיון אלא גם מתרחשת בגם אצלי רופאי משפחה-דבר שמעלה לספקות לגבי האופן שבה בוחנים או בוחרים סטודנטים שראויים לתואר לרפואה.

יש הרבה שבאמת ראויים לתואר דוקטור אבל חלק מהם הם פשוט תפרנים.

הבעיה עם התגובות של יואב וגם של אבא שלו-זה שהוא חותר להראות שיש לנו בעיה שכולם מודעים לאליה אבל אומר זה מה שיש תאכלו את החרא,ואני אומר שלדעתי המערכת רקובה מבפנים ויש צורך לעשות סדר כך שכול אחד ידע את מקומו כולל האחיות והרופאים.

חוץ מזה,איזה סימוכין יש לי לכך שיואב אומר אמת אולי הוא מבלף את כול העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחח,זה ממש משעשע העניין הזה,"אדם מתוך המערכת".

קודם כול אני לא יודע כמה אמת יש בהודעותיו יש יואב

שנית כול הכבוד לאביו שהצטרף לדיון

שלישית זה עדיין לא מסביר לנו את הכשלים של מערכת הבריאות והרשלנות הרפואית שבאמת לא חייבת להתרחש דווקא בחדרי המיון אלא גם מתרחשת בגם אצלי רופאי משפחה-דבר שמעלה לספקות לגבי האופן שבה בוחנים או בוחרים סטודנטים שראויים לתואר לרפואה.

יש הרבה שבאמת ראויים לתואר דוקטור אבל חלק מהם הם פשוט תפרנים.

הבעיה עם התגובות של יואב וגם של אבא שלו-זה שהוא חותר להראות שיש לנו בעיה שכולם מודעים לאליה אבל אומר זה מה שיש תאכלו את החרא,ואני אומר שלדעתי המערכת רקובה מבפנים ויש צורך לעשות סדר כך שכול אחד ידע את מקומו כולל האחיות והרופאים.

חוץ מזה,איזה סימוכין יש לי לכך שיואב אומר אמת אולי הוא מבלף את כול העניין.

לא נראה לי שאביו שקרן,או יואב(איזה אינטרס יש להם).המידע שלכם כאן לקוח משמועות ומהתיקשורת.ובתור אנשים שרואים את הדברים מהצד.אני בטוח שהוא מכיר את העיניין יותר טוב מאיתנו.-שלא תחשבו כאן שאייני מצר על הליקויים במערכת הבריאות,אבל זוהי יותר בעייה עולמית או אונברסאלית מאשר בעייה "ישראלית"-השליטה של התאגידים בחיינו,או השאיפה שלהם לשלוט בכל היבט של חיינו.והם ימשיכו לשלטו כל עוד נשב ונבכה על זה כאן.

היה נכון יותר אם הייתם מתייחסים לנושא כמו"דיון עם רופא על הליקויים במערכת הבריאות"ולא נתקעים על על זה שהוא במקרה אבא של אחד החברים כאן

בכל מקרה האשמים כאן אינם הרופאים או האחיות.זה כמו להאשים חיילים באיזשהוא כשל צבאי.האנשים בשטח תמיד מנצחים,כי הם כמונו,אחד מאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאביו שקרן,או יואב(איזה אינטרס יש להם).המידע שלכם כאן לקוח משמועות ומהתיקשורת.ובתור אנשים שרואים את הדברים מהצד.אני בטוח שהוא מכיר את העיניין יותר טוב מאיתנו.-שלא תחשבו כאן שאייני מצר על הליקויים במערכת הבריאות,אבל זוהי יותר בעייה עולמית או אונברסאלית מאשר בעייה "ישראלית"-השליטה של התאגידים בחיינו,או השאיפה שלהם לשלוט בכל היבט של חיינו.והם ימשיכו לשלטו כל עוד נשב ונבכה על זה כאן.

כך שהאשמים כאן אינם הרופאים או האחיות.זה כמו להאשים חיילים באיזשהוא כשל צבאי.האנשים בשטח תמיד מנצחים,כי הם כמונו,אחד מאיתנו.

אני חולק עליך ,ושוב אני חוזר ואומר ,כנראה שאנשים לא קוראים את ההודעות אחד של השני. ממה שאני שמעתי מרופאים ישראלים שעבדו בחו"ל כמו בארה"ב וקנדה,הם אמרו שאכן יש עומס בבתי החולים בחו"ל מבחינת שעות תעסוקה:

אבל והאבל הגדול:

האחיות בבתי החולים בארה"ב ובקנדה הרבה יותר מיומנות מאשר הישראליות ולוקחות על עצמם יותר עבודה מנהלתית מאשר הרופאים,כך שזה מקל עליהם מאשר עמיתיהם הישראלים.

כמו כן השכר של אותם רופאים גבוה יותר וגם אפשרויות הקידום שלהם יותר נרחבות.

כמובן שיש את הבעיה של הביטוח הרפואי של ארה"ב אבל זה לא הנושא פה.

מבחינת איכות האחיות וגם איכות הרופאים יש לנו עדיין לאן לשאוף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד יש לאן לשאוף (וזה בלי קשר לכלום. שום דבר, אף פעם, אינו מושלם)

ומה שאתה שוכח להגיד, וזה חשוב מאוד, שהרפואה הציבורית בארץ היא טובה מאוד (יחסית) וגם בהישג ידו של כל אחד (פחות או יותר).

בארה"ב אולי יש באמת טובה יותר, אבל בשביל להשתמש בה רוב האנשים צריכים למשכן את אמא שלהם אז זה לא באמת מצב יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד יש לאן לשאוף (וזה בלי קשר לכלום. שום דבר, אף פעם, אינו מושלם)

ומה שאתה שוכח להגיד, וזה חשוב מאוד, שהרפואה הציבורית בארץ היא טובה מאוד (יחסית) וגם בהישג ידו של כל אחד (פחות או יותר).

בארה"ב אולי יש באמת טובה יותר, אבל בשביל להשתמש בה רוב האנשים צריכים למשכן את אמא שלהם אז זה לא באמת מצב יותר טוב.

מסכים בהחלט! לפחות בקטע הזה אנחנו מסודרים.

תשמע רובכם לא מבלים בבתי חולים וזה בסדר ונורמלי,לי יצא לצערי לאחרונה לבלות שם הודות לטעות של רופא חובבן כך שמבחינתי אני די מאוכזב מאיכות הרופאים בארץ,המזל שלי היה -זה שיש לי קרובים שהם רופאים בחו"ל והם כבר עזרו לי להרכיב את המרשם המתאים והטיפול הנכון כדי לצאת מן המצב הביש.

שוב יש אנשים שאין להם קרובים שהם רופאים ובמקרה הזה הם נתונים לחסדיהם של מערכת הבריאות והטיפשות שלה :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רחוק מהאמת.

יש בעיות במערכת הציבורים - כולם מודעים אליה, יש ניסיונות לשפר (חלקם מצליחים וחלקם לא, ולא תמיד באשמת המערכת הרפואית אלא גופים כמו משרד האוצר לדוג'), אבל בקו התחתון המצב לא נוראי כמו שדן מנסה לתאר אותו.

יש גבול שמעבר אליו מערכת הבריאות לא יכולה להגיע בגלל הגורם האנושי - לבן האדם יש מגבלות, רופאים תמיד יטעו (כן, רופא הוא לא ורופא כמו מהנדס או פקידה גם יכול לפשל, בטח עם העומס העצום שיש על הרופאים בארץ. בארץ לפחות המערכת מגנה על הרופא חוץ מבמקרים מאוד מאוד קיצוניים, בארה"ב כל פשלה הכי קטנה תעלה לרופא מאות אלפי דולרים ויותר, בנוסף לאיבוד מקום עבודתו), ואין מה לעשות בנידון. תאמין לי שבתי הספר לרפואה בארץ מעולים והרופאים הישראלים לא נופלים מהאמריקאים או האירופאים.

*רק לשם הבהרה, את הפוסט הזה והקודם אני כתבתי, את השאר אבא שלי כתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק עליך ,ושוב אני חוזר ואומר ,כנראה שאנשים לא קוראים את ההודעות אחד של השני. ממה שאני שמעתי מרופאים ישראלים שעבדו בחו"ל כמו בארה"ב וקנדה,הם אמרו שאכן יש עומס בבתי החולים בחו"ל מבחינת שעות תעסוקה:

אבל והאבל הגדול:

האחיות בבתי החולים בארה"ב ובקנדה הרבה יותר מיומנות מאשר הישראליות ולוקחות על עצמם יותר עבודה מנהלתית מאשר הרופאים,כך שזה מקל עליהם מאשר עמיתיהם הישראלים.

כמו כן השכר של אותם רופאים גבוה יותר וגם אפשרויות הקידום שלהם יותר נרחבות.

כמובן שיש את הבעיה של הביטוח הרפואי של ארה"ב אבל זה לא הנושא פה.

מבחינת איכות האחיות וגם איכות הרופאים יש לנו עדיין לאן לשאוף .

אני לא אגיב לגבי הרופאים, אני אגיב לגבי האחיות, כי אני מכיר את הנושא מאוד מאוד טוב:

כל נושא הסיעוד בארץ עבר אקדימזציה יוצאת דופן! מה שהיה פעם אחות מעשית, חלף מהעולם. גם אחות מוסמכת, כמעט ולא נלמד במתכונת הזו.

היום, הלימודים לסיעוד (אחות) נמשכים ארבע שנים - לתואר ראשון! יתרה מזאת, כמעט כל האחיות היום עושות תואר שני (בסה"כ כמעט שש שנות לימודים!)

בנוסף, חלק מהם הולכות לקורס על בסיסי - שהוא התמחות. כמו שרופא מתחמה בטיפול נמרץ, ככה אחות היא גם מתמחה בטיפול נמרץ. יש תחומים רבים בהם אפשר להתמחות - ואל לזלזל בהתמחות הזו, היא גם נמשכת כמו תואר שני וברמה גבוהה.

יש הרבה אחים ואחיות שטיפלו באבא שלי, במחלקות הפנימיות (הפנימיות ה"רגילות", בלי כל הזוהר והתהילה מסביב. לא בחדרי ניתוח, ולא בטיפול נמרץ)

שהיו בוגרי תואר שני ובנוסף! גם קורס על בסיסי (בטיפול נמרץ ברובם)

אגב - גם הסמכויות של האחיות משתדרגות בהתאם ויש להם הרשאה לבצע פרוצדורות מתקדמות.

אתה יכול להביא הסברים או אסמכתאות על סמך מה אתה מבסס את הדברים חסרי התוכן שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חולים שנזקקים לתרופות על בסיס קבוע ובעיקר כאלו שיש להם איידס הם "הצרכנים" האידיאליים של

השוק הקפיטליסטי החזירי האמריקאי,שאנחנו ב-20 השנה האחרונות מחקים כמו תוכים מאולפים.

מה אתה יצרת בחיים שלך שאתה יכול לדבר ככה על הקפיטליזם?

אתה יודע שהקוקטיילים מאריכים ומשפרים את החיים של החולים באיידס? כן כן, אותם הקפיטליסטים מצילים חיים של מיליוני חולי סרטן ומאריכים את חייהם של מאות אלפי חולי איידס...

כמה חיים אתה הצלת, יא סוציאליסט מפגר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה יצרת בחיים שלך שאתה יכול לדבר ככה על הקפיטליזם?

אתה יודע שהקוקטיילים מאריכים ומשפרים את החיים של החולים באיידס? כן כן, אותם הקפיטליסטים מצילים חיים של מיליוני חולי סרטן ומאריכים את חייהם של מאות אלפי חולי איידס...

כמה חיים אתה הצלת, יא סוציאליסט מפגר?

המפגר האמיתי כאן ,הוא אותו אחד שלא הצליח להלביש את הקונדום על

איברו כמו שצריך ובטעות הביא להולדתך.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן - חולי איידס בעולם השלישי מקבלים (אם בכלל) קוקטילים שמיוצרים בהודו וכד' כגנריקה או תוך עקיפה של חוקי הפטנט האמריקאי.

חולי מלריה מטופלים היום ברובם בתרופות שמיוצרות בסין...

שתי התרופות עדיין ללא חיסון וקוטלות רבים.

לחברות אמריקאיות אין כמעט אינטרס כנגד חיסונים למחלות אלו.

בכל שנה משקיעים המון כסף בחיפוש אחר חיסון למחלות אלו - הן קרנות והן קרנות ממשלתיות.

תצא מתאוריות הקונספירציה המטופשות שלך.

תשמע רובכם לא מבלים בבתי חולים וזה בסדר ונורמלי,לי יצא לצערי לאחרונה לבלות שם הודות לטעות של רופא חובבן כך שמבחינתי אני די מאוכזב מאיכות הרופאים בארץ,המזל שלי היה -זה שיש לי קרובים שהם רופאים בחו"ל והם כבר עזרו לי להרכיב את המרשם המתאים והטיפול הנכון כדי לצאת מן המצב הביש.

מה לעשות ופה זה עולם שלישי ולא אמריקה. רופאים פה באמת על הפנים, אחות מתלמדת באמריקה יכולה לנהל פה מחלקה. טוב, שמה יש להם טכנולוגיות מתקדמות, לימדו אותנו בבית ספר לרפואה שבאמריקה יש מכונה כזאת שאפשר לראות איתה את הבפנים של הבן-אדם ועוד מכשיר כזה שמראה את החשמל של הלב. פלאי פלאים באמריקה. כל הזמן אנחנו נתקלים פה במחלות משונות שהרי טרם מוגרו הביצות וקדחת המלריה והבילהרציה מכות ללא רחם באוכלוסין וחייבים לשלוח טלגרמה לאמריקה לקבל ייעוץ שמה מהפרופסור. לפעמים עד שחוזרת תשובה למשרד הדואר הפציינט בר-מינן וחבל.

אני לא מבין מה אתה עדיין עושה כאן - במקומך הייתי אורז את הפעקלעך ובורח צ'יק-צ'אק לאמריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן - חולי איידס בעולם השלישי מקבלים (אם בכלל) קוקטילים שמיוצרים בהודו וכד' כגנריקה או תוך עקיפה של חוקי הפטנט האמריקאי.

חולי מלריה מטופלים היום ברובם בתרופות שמיוצרות בסין...

שתי התרופות עדיין ללא חיסון וקוטלות רבים.

לחברות אמריקאיות אין כמעט אינטרס כנגד חיסונים למחלות אלו.

בכל שנה משקיעים המון כסף בחיפוש אחר חיסון למחלות אלו - הן קרנות פרטיות והן קרנות ממשלתיות.

תצא מתאוריות הקונספירציה המטופשות שלך.

אחרי "שחפרתי" בעניין האפידימולוגיה של האיידס הגעתי בצער למסקנה שהצדק איתך.

אני אומר ב-"צער",לא כול כך משום שאני נאלץ להודות בטעות,

אלא משום שאני פשוט אחוז פלצות אחרי שקראתי את תוצאות המחקרים האחרונים שנעשו בעניין וירוס HIV .

יש לי ידע נירחב במכניזים הפעולה של ,פיטריות וחידקים ,

וחרף זאת אני פשוט המום ממה שהתברר בזמן האחרון על הנגיף הזה.

עבורי זה היה כמו להסתכל ב-"לבן של העיניים" של השטן.

מאז הפיגוע הכפול והניבזי בבית ליד לא נתקלתי ברישעות כה מזוקקת.

בתור אחד שלמד ביולוגיה ברור לי כשמש שלעולם לא יהיה חיסון לאיידס,

מפני שמתן חיסון שמורכב מחלקי הנגיף פשוט לא יעיל,

ואילו מתן חיסון שמורכב מנגיף "מוחלש \ מנוטרל " , פשוט קטלני מפני שהנגיף הזה ,

גם במצב "מוחלש \ מנוטרל " יודע "לתקן"

את עצמו ולהחזיר אליו את יכולתו המקורית להרוס את מערכת החיסון.

כמו כן יכולתו המדהימה של הווירוס להיטמע במטען הגנטי של "המארח"

ולהישאר במצב רדום במשך 50 שנה יותר ,מונעת כל פיתוח של תרופה נגדו.

בנוסף לכך "אופיו " המוטוציוני והחמקמק של נגיף ה-"HIV " מסכלים מראש כל פיתוח

של חיסון \תרופה נגדו.

הויורוס הזה הוא לא פחות מוירוס מהגיהנום ,מפני שהוא משלב תכונות

של ממשפחות שונות לחלוטין,

מצד אחד יש לו את היכולת להישאר במצב רדום בתוך תאי המארח כמו הווירוסים ממשפחת ההרפס,

ומצד שני הוא ניחן ביכולת המוטציונית הרבה של הווירוסים ממשפחת הרטרו- שגורמים לשפעת המוכרת,

רק בשיעור רב בהרבה.

המשמעות המעשית היא שכל אחד שנידבק באיידס ,יצטרך לסחוב אותו בתוך גופו עד יומו האחרון.

כמו כן הפסקה בנטילת הקוקטייל תביא להתפרצות מחודשת של הווירוס תוך זמן קצר ולתחלואה סופנית.

אבל מה שהכי מדאיג לדעתי היא העובדה שכל אלו הנגועים באיידס, ובמיוחד כל אלו שמאריכים חיים

בזכות הקוקטייל שהם נוטלים מדי יום ,משמשים הלכה למעשה

לחממה להתפתחות זני HIV קטלניים ועמידים יותר בפני התרופות המוכרות.

אני סבור שצריך להתנות את קבלת הקוקטייל המסובסד בהתחייבות של הנגועים

לנהל אורח חיים זהיר שאינו מסכן את הציבור ואף להסכמה שלהם לביצוע מעקב אחר אורחות

חייהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...