אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות

dan79

Recommended Posts

לעיתים קרובות כשאתה מגיע לרופא בקופת חולים בעקבות מחלה כלשהיא ,הוא

מפמפם אותך בתרופות מכל הכיוונים ,תרופות שאתה באמת לא צריך וכל רופא שהוא חבר\קרוב

משפחה שאין לו אינטרס יאשר זאת.

הסיבה לכך מורכבת מ-3 נימוקים :

1. כסת"ח -כדי למנוע מראש תלונה \הגשת תביעה נגדו על אי מתן טיפול,מה שעלול לייקר באופן

דרסטי את תשלומי החובה לביטוח המיקצועי שלו.

נכון שישנו אחוז זניח של סיבוכים אפשריים עקב מחלות בנאליות.

כך לדוגמא שפעת עלולה באופן פוטנציאלי להסתיים בדלקת ריאות ומוות ,

אלא מה ,

אם אתה לא בן 80 ואין לך איידס או בעיות אחרות עם המערכת החיסונית

הסיכוי שזה יקרה שואף לאפס.

למעשה יש אפילו סיכון שהאינטיביוטיקה שנרשמה לך תגרום לנזק לאיברים הפנימיים

של גופך ובעיקר לכליות שלך.

סיכונים נוספים הם אלרגייה שעלולה במקרים חמורים להסתיים במוות ללא טיפול

דחוף, והתפתחות זני חיידקים עמידים וקטלניים יותר מאלו שהיו קודם בגופך.

2. קופות החולים מעודדות את הרופאים שלהם לרשום תרופות ,גם ללא שום צורך

מפני שעל כל תרופה ,הם גוזרים קופון שמן.

(המחירים שבהם הם קונים את התרופות בשוק העולמי נמוכים כמעט ב-50 אחוז

מהמחיר "הרשמי" שהם מדווחים עליו למשרד הבריאות )

3.במקרה של תרופות מיוחדות שמשווקות באופן בלעדי, הרופא עצמו ,אם הוא עומד

במיכסות מסויימות ,מתוגמל בעקיפין על ידי חברות התרופות באמצעות מימון נסיעות

ל-"כנסים מיקצועיים" בחו"ל ,"תרומות" לקרנות מחקר בניהולו של אותו רופא ועוד אין ספור הטבות שוות כסף.

מה שכתבתי כאן ,אני יודע מפני שקרוב משפחתי הוא רופא בעצמו,

כך שאני יודע איך התעשייה הזאת עובדת מבפנים,

ואני ממליץ לכם לפני שאתם רצים לקנות ולבלוע תרופות ,פשוט לקבל חוות דעת נוספת

של רופא שאתם מכירים אישית \רופא פרטי או פשוט להיכנס לאינטרנט ולבדוק בעצמכם.

אני מבטיח לכם שאתם תופתעו לגלות שמרבית התרופות שנרשמות לפציינטים

הם פשוט מיותרות\משמשות כ-כסת"ח\לטובת האינטרסים של קופת החולים והרופא.

דוגמא קלאסית שאיתה מתמודד רופא משפחה 50 פעם ביום:

אתם חולים במחלה דמויית שפעת ועושים תרבית גרון.

מוצאים אצלכם חיידק ורושמים לכם אינטיביוטיקה.

אם הייתם בודקים, הייתם מגלים שמדובר בחיידק נפוץ בטבע שנימצא במיים,באדמה

על ירקות,פירות וכמעט על כל דבר ,

לכן נטילת אינטיביוטיקה במקרה שכזה ,הינה מיותרת לחלוטין מפני שגם

אם תכחידו אותו מגופכם,

אז במקרה הטוב ,זה רק של זמן עד שהוא יחזור ויתנחל לו שוב פעם

בגרון או חללי האף שלכם,

ובמקרה הפחות טוב יתנחל לו בדרכי הנשימה שלכם חיידק אחר

(כמו זנים מסוימים של משפחת ה-"סטפילןקוקוס)

,פתוגני ומסוכן באמת שעלול לגרום לפגיעה בלב ואף להפוך ל- "אלים"

ולגרום לפגיעה רב-מערכתית ,קטיעת איברים ואף למוות מהיר("החיידק הטורף" ).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. חולים שנזקקים לתרופות על בסיס קבוע ובעיקר כאלו שיש להם איידס הם "הצרכנים" האידיאליים של

השוק הקפיטליסטי החזירי האמריקאי,שאנחנו ב-20 השנה האחרונות מחקים כמו תוכים מאולפים.

2. אין שום מוטיבציה חזקה יותר מאשר האיום במוות ומהבחינה הזאת חולי איידס

כמו גם חולים במחלות כרוניות אחרות שעלולות להביא למותם הם בבחינת

GOLD MINE

הם פשוט ה-JUNKEES האידיאליים ,קרי פרות חולבות עד סוף חייהם

וכמו שאתה יודעים ,לא שוחטים "תרנגולות שמטילות ביצי זהב"

ואין לחברות התרופות שום אינטרס לפתח תרופות לחיסול הנגיף

באופן מוחלט כדי לרפא את החולים פעם אחת ולתמיד.

למעשה ההפך הוא הנכון,זהו חלום הבלהות של כל החברות שמייצרות

את התרופות שניכללות "בקוקטייל" היומי של כל חולה איידס.

דרך אגב, לא מזמן יצא סרט ,שאני לא זוכר את שמו שמתאר איך קונצרן כזה

מתנקש בחייהם של מדענים שמצאו את התרופה שמחסלת את כל זני נגיף האיידס.

כשעל הפרק מדובר בסכומים דימיוניים של עשרות מיליארדים אני ממש לא אתפלא

שתרחיש דומה כבר קרה בעבר ,אולי לא בדרך של "העלמת" מדענים ,אבל בהחלט בדרך של

תשלום "דמי-שתיקה" או קנייה כמו שנעשה למשל בענף ההייטק כאשר חברה קונה חברה

אחרת ( "EXIT ") ,לא רק בגלל שהיא מעונינת בטכנולוגיה \בעובדים שלה

,אלא מפני שהיא רוצה להוציא מהשוק מיתחרה פוטנציאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דן צודק במידת מה

אני יכול להעיד מהכרה של הנושא - חחח

יש לי היכרות אישית עם הנבלות שקוראים לעצמים רופאים,אני אישית חטפתי לאחרונה אורטיקרה בעקבות תרופה ארורה שנתנו לי,מזל שדוד שלי הוא רופא עם שכל על הכתפיים שהעניק לי את הטיפול הנכון ולא הטיפול הבזיוני של רופאי המיון ושאר התפרנים שישרפו אמן.

ועוד משהוא-תמיד עדיף טיפול טבעי על פני תרופתי,תמנעו מלקחת כדורים באשר הם,אלא אם המצב הוא הכרחי ובגדר סיכון חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן,

ראשית אני ממליץ לך ללמוד 6 שנים, לעשות שנת סטאז' ולהתמחות משך 5 שנים נוספות. כאשר תסיים את ההכשרה נפגש על כוס קפה ונדסקס את ההודעה שלך (רמז - אתה תתבייש במה שכתבת).

שנית - אם היית מכיר את מערכת הבריאות הציבורית הישראלית היית מבין שלמרות חולייה היא עדיין אחת המערכות הטובות בעולם. למרות קשיי התקציב בתי החולים הציבוריים בישראל מתחרים באיכותם כשווים מול העשירים שבבתי החולים בעולם המערבי, ברפואה המרפאתית (הראשונית והיועצת) יש איכות גבוהה מאד למרות העומסים והלגלוג בקהל כלפי הרופאים (כפי שאתה מציג כאן).

3. למי שהתלונן על השפעת הלואי של תרופה אני רוצה להזכיר לך: מי שנתן את התרופה הוא רופא, לא נביא. רק נביא יכול לצפות את העתיד, ובכלל זה השפעת לואי של תרופה שהמטופל לא הכיר קודם.

4. זיהום סטרפטוקוקי (שהזכרת) הינו מחלה העלולה לגרום סיבוכים מסוכנים ביותר, ועל כן מחייבת טיפול אנטיביוטי מתאים ומלא (כהמלצת הרופא). אם אינך מאמין, פנה לספרות רפואית מוסמכת.

5. מחלת ה-AIDS מוכרת כ-30 שנה, והנגיף הגורם לה זוהה לאחר זמן יחסית קצר (כ-3 שנים). מאז נעשים מאמצים גדולים מאד לפתח חיסון ותרופות למחלה, הושקעו בכך הרבה מיליארדי דולארים ואלפי שנות עבודה של מיטב החוקרים, אולם התוצאות שהושגו עדיין לא מספקות, והקוקטיילים המוכרים היום הפכו את המחלה ממחלה קטלנית בזמן קצר למחלה כרונית. עם זאת, המאמץ לפתח חיסון ותרופות כנגד הנגיף נמשך והחברות מוסיפות להשקיע בכך כסף רב. מובן שחברה המשקיעה הון כה גדול מצפה גם לתמורה על השקעתה.

*המגיב הוא אבי, רופא מומחה עם ניסיון של כמעט 30 שנה, שלא מקבל מספיק הטבות ונוסע ברכב ממוצע בן 12 וגר בדירה ממוצעת לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן אני ממליץ לכם לנצל את האפשרויות שהקופות נותנות וללכת ליעוץ "מומחה" אני יודע שבמכבי יש שלוש התיעצויות בשנה בהחזר של עד 80% ועד לסכום של 602 שח' ( מה שלמעשה זה בולשיט אחד גדול - רופא שהוא ראש מחלקה לוקח לפחות 1000 שח' על התיעצות כך שיוצא לכם לשלם 400 שח'לביקור אבל שווה לכם זה ורצוי לא לשחק ולשמוע דעה של מומחה בנושא - הם לא שואלים מהיכן אתם והם יתנו לכם חוות דעת אובייקטיבית פחות או יותר וימליצו המלצות שלרופא הקופה לא יתעלם מהן - כמובן שאני מעודד לקחת אחראיות על הבריאות שלכם ולחקור ולבדוק טוב טוב באינטרנט ואם הרופא שלכם לא מקבל את זה - תחליפו רופא ! ! ! אתם יכולים כל חודש למעשה להחליף רופא משפחה - ראיתי כבר רופאי משפחה מטעם הקופה שעובדים כמו פקידים שבאים לסיים יום עבודה - די באלקום ! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו בפוסט שכתוב בצורה נורמלית, בלי טעויות כתיב ועם עיצוב הגיוני?

SORRY

לא שפת האם שלי

ובכל מקרה חשובה המהות,

ואין לי כוונה לבזבז זמן נוסף על ניסוח מלוטש ועיצוב דקדקני.

רוצה ?

תקרא

לא רוצה?

דלג

יש כאן מספיק פוסטים של זבי חוטם בני 8 שעברית היא שפת האם שלהם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן אני ממליץ לכם לנצל את האפשרויות שהקופות נותנות וללכת ליעוץ "מומחה" אני יודע שבמכבי יש שלוש התיעצויות בשנה בהחזר של עד 80% ועד לסכום של 602 שח' ( מה שלמעשה זה בולשיט אחד גדול - רופא שהוא ראש מחלקה לוקח לפחות 1000 שח' על התיעצות כך שיוצא לכם לשלם 400 שח'לביקור אבל שווה לכם זה ורצוי לא לשחק ולשמוע דעה של מומחה בנושא - הם לא שואלים מהיכן אתם והם יתנו לכם חוות דעת אובייקטיבית פחות או יותר וימליצו המלצות שלרופא הקופה לא יתעלם מהן - כמובן שאני מעודד לקחת אחראיות על הבריאות שלכם ולחקור ולבדוק טוב טוב באינטרנט ואם הרופא שלכם לא מקבל את זה - תחליפו רופא ! ! ! אתם יכולים כל חודש למעשה להחליף רופא משפחה - ראיתי כבר רופאי משפחה מטעם הקופה שעובדים כמו פקידים שבאים לסיים יום עבודה - די באלקום ! )

איני מתווכח אתך לגבי מחירי ההתייעצות. רק כדאיל דעת שבמצבים רבים יש יותר מדרך טיפול "נכונה" אחת ומומחים שונים, בעלי מעמד מקצועי שווה, יציגו דרכי טיפול שונות, בהתאם להבנתם את מצבו של המטופל, בהתאם לניסיונם האישי. למשל - כאשר במצב מסויים יש דרך טיפול תרופתית ודרך טיפול ניתוחית שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות שונים ומומחים שונים יציעו דרכי טיפול בהתאם לכך. העובדה שרופא מסויים מציע ניתוח ואחר מציע טיפול תרופתי אינה פוסלת את שיטת הטיפול של האחר, ולעתים קרובות מה שקובע הוא ההעדפה האישית של המטופל. רופאים רבים יציעו למטופל יותר מדרך טיפול אחת, יסבירו את יתרונותיה וחסרונותיה של כל דרך ויטילו על המטופל לבחור בטיפול הרצוי לו. כמובן שיש מצבים דחופים בהם אין זמן להתיעצות שניה ויש מצבים שבהם כל המומחים ימליצו על אותו טיפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן,

ראשית אני ממליץ לך ללמוד רפואה 6 שנים, לעשות שנת סטאז' ולהתמחות משך 5 שנים נוספות. כאשר תסיים את ההכשרה נפגש על כוס קפה ונדסקס את ההודעה שלך (רמז - אתה תתבייש במה שכתבת).

שנית - אם היית מכיר את מערכת הבריאות הציבורית הישראלית היית מבין שלמרות חולייה היא עדיין אחת המערכות הטובות בעולם. למרות קשיי התקציב בתי החולים הציבוריים בישראל מתחרים באיכותם כשווים מול העשירים שבבתי החולים בעולם המערבי, ברפואה המרפאתית (הראשונית והיועצת) יש איכות גבוהה מאד למרות העומסים והלגלוג בקהל כלפי הרופאים (כפי שאתה מציג כאן).

3. למי שהתלונן על השפעת הלואי של תרופה אני רוצה להזכיר לך: מי שנתן את התרופה הוא רופא, לא נביא. רק נביא יכול לצפות את העתיד, ובכלל זה השפעת לואי של תרופה שהמטופל לא הכיר קודם.

4. זיהום סטרפטוקוקי (שהזכרת) הינו מחלה העלולה לגרום סיבוכים מסוכנים ביותר, ועל כן מחייבת טיפול אנטיביוטי מתאים ומלא (כהמלצת הרופא). אם אינך מאמין, פנה לספרות רפואית מוסמכת.

5. מחלת ה-AIDS מוכרת כ-30 שנה, והנגיף הגורם לה זוהה לאחר זמן יחסית קצר (כ-3 שנים). מאז נעשים מאמצים גדולים מאד לפתח חיסון ותרופות למחלה, הושקעו בכך הרבה מיליארדי דולארים ואלפי שנות עבודה של מיטב החוקרים, אולם התוצאות שהושגו עדיין לא מספקות, והקוקטיילים המוכרים היום הפכו את המחלה ממחלה קטלנית בזמן קצר למחלה כרונית. עם זאת, המאמץ לפתח חיסון ותרופות כנגד הנגיף נמשך והחברות מוסיפות להשקיע בכך כסף רב. מובן שחברה המשקיעה הון כה גדול מצפה גם לתמורה על השקעתה.

*המגיב הוא אבי, רופא מומחה עם ניסיון של כמעט 30 שנה, שלא מקבל מספיק הטבות ונוסע ברכב ממוצע בן 12 וגר בדירה ממוצעת לחלוטין.

יואב עשה לי טובה,עם כול הכבוד לאביך. שמעתי מספיק סיפורי זוועה על רשלנות רפואית אז תחסוך ממני את ההגנה המידית והברורה שלך על רופאי ,יש לי קרוב משפחה-דוד נוירולוג במקצוע והוא בעצמו מעיד שאיכות האחיות והדרישה מרופאים בארה"ב ובקנדה גבוהה יותר מאשר בבתי החולים בישראל כמו תל השומר ובלינסון ועוד ועוד.

אני לא יודע איזה רופא זה אביך אבל מספיק לצייר אותם כקדושים מעונים,חלק מהם יושבים בקליניקות שנים על גבי שנים כמו רופאי עור(נבלות לא קטנים) שזורקים תרופות ללא כיסוי לכול מתבגר מבלי לערוך בדיוקת דם,העיקר למכור להם עוד תרופה כימית נגד אקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...