אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אתם רוצים לדעת באמת את הסיבות שבגללם הרופאים מפמפמים אותכם בתרופות מיותרות

dan79

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רכיבת Freeride.

ME TOO

ציוד המיגון לא עזר ?

גם אני חויתי נפילה קשה ב- DOWNHILL ,

התהפכתי ועפתי איזה 10 מטר בשיפוע חד .

חצי מטר נוספים של מעוף והראש שלי היה עורך פגישה אינטימית עם סלע ענק...... :nixweiss:

לא יודע אם הקסדה הייתה עוזרת לי בפגיעה שכזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כואב... אבל זה חלק מה"תענוג" של Freeride.

הקסדה ובקבוקי המים שהיו לי בתיק על הגב הגנו עלי מפגיעת ראש וגב חזקות, אך בלימת הנפילה באמצעות כף היד שהיתה מושטת נעולה קדימה עלתה לי ב Crippled wrist. מסתבר שזה איזור יותר מדי מורכב בשביל אמצעי הרפואה הקיימים כיום, וניתוח יהיה יעיל למניעת כאבים בלבד ולא יוכל להחזיר את המפרק לפונקציונליות מלאה (או חלקית). בעסה - אם כי אין לדעת אילו פתרונות יהיו בעוד 20-30 שנה, כשזה ככל הנראה יתחיל באמת, אבל באמת להציק.

בשורה התחתונה - תדאג לביטוח תאונות אישיות (מה שלי לא היה כשזה קרה), כל השאר זה באמת בקטנה... בערך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את רוב הדיון, ואני יגיב, בהתאם להכרות שלי עם מערכת הבריאות, גם בתור מטופל וגם בתור מטפל:

להעלות ויכוח של תרופות - כן או לא, הוא דיון ענק, מקצועי, שיכול להתנהל על אלפי ועשרות אלפי עמודים. בגדול, ובאופן גס, התשובה היא כן. תרופות משפרות את איכות חייהם בני אדם, חולים, פצועים, ופגועים, באופן דרסי. התרופות מצילות חיים, התרופות יעילות, והתרופות היום, הם בדר"כ בטוחות. בלי התרופות, חיינו לא היו אותם חיים, אנשים היו מתים מוקדם יותר, להמון מחלות לא היה טיפול וכו וכו וכו.

לדעתי - גם האנשים המאמינים ברפואה משלימה, ושדוגלים ברפואה טבעית, מסכימים עם זה. כאשר אתה מטופל ע"י מטפל ברפואה משלימה הוא לא אחת שואל, ומבקש ממך לגשת גם אל הרפואה הקונבנציונלית, ולברר, לבדוק, ולטפל במקביל.

כמובן שבתחום ענק שכזה תמיד יהיה "קצוות". האם לטפל בהתקררות בתרופות להקלה? האם השימוש באנטיביוטיקה הוא תמיד מוצדק? האם נכון לטפל בתרופות בהתקרחות?

שוב - בגדול, התשובה היא כן. אנחנו בכני אדם לא צריכים כמו פעם, להשאיר לטבע שיעשה את שלו. אנחנו בונים סכרים, אני עפים במטוסים, ואנחנו מתנתקים מהכדור ועפים לחלל - אין סיבה שניתן לטבע לשלוט בבריאותנו.

כמובן שתמיד יהיה דיון לגבי היעילות הבטיחות והנחיצות של טיפול תרופתי של תסמונות ותופעות קלות יחסית, שלא גורמות לנו סבל או אי נוחות רבים, התועלת שבטיפול, לעומת הסכנות, חסרונות שלה. אני לא חושב שאפשר להתחיל בכלל לדון כי זה ענין מקצועי, וארוך.

בגדול, אני מאמין שרפואה טובה מתחילה קודם כל ברופא (או כל מטפל אחר) קשוב שקול וסבלני. כמובן ששום דבר לא יחליף מקצועיות ידע וניסיון, אבל אם רופאים יקדישו זמן לחולהם, יקישבו להם, יגעו בהם יותר (במובן של יבדקו בדיקה פיזיקלית מקיפה לפני שהם מאבחנים - הם מטפלים בגוף, והצורה הכי אמצעית לבדוק היא לגעת ולהרגיש, ורופאים קצת שכחו את זה)

אזי הרפואה תיהיה איכותית הרבה יותר, לדעתי. מאידך, הרופאים מוגבלים בזמן, קופת החולים, או בית החולים מגביל אותם בזמן לכל פציאנט.

לגבי רשלנות רפואית - בתור בנאדם שמאוד מפרגן למערכת הבריאות, ומאוד אוהד אותה, אני דווקא מאוד התאכזבתי מענין הרשלנות הרפואית. אני טיפלתי באופן מאוד צמוד באבי זכרונו לברכה, ואני יכול לספר לכם על מספר פעמים שכמעט הרגו אותו, ועל מקרי רשלנות רפואית חמורים שקרו איתו.

אני יוכל לפרט אם תרצו. בקשר לנושא הזה, אני לא יודע מה המצב הכללי בבתי החולים - שכן אני מסתכל על המיקרו ולא על המאקרו, אבל אני כן חושש להגיד, שיש הרבה מאוד מקרים של רשלנות - שציבור המטופלים לא מודע אלהם כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את רוב הדיון, ואני יגיב, בהתאם להכרות שלי עם מערכת הבריאות, גם בתור מטופל וגם בתור מטפל:

להעלות ויכוח של תרופות - כן או לא, הוא דיון ענק, מקצועי, שיכול להתנהל על אלפי ועשרות אלפי עמודים. בגדול, ובאופן גס, התשובה היא כן. תרופות משפרות את איכות חייהם בני אדם, חולים, פצועים, ופגועים, באופן דרסי. התרופות מצילות חיים, התרופות יעילות, והתרופות היום, הם בדר"כ בטוחות. בלי התרופות, חיינו לא היו אותם חיים, אנשים היו מתים מוקדם יותר, להמון מחלות לא היה טיפול וכו וכו וכו.

לדעתי - גם האנשים המאמינים ברפואה משלימה, ושדוגלים ברפואה טבעית, מסכימים עם זה. כאשר אתה מטופל ע"י מטפל ברפואה משלימה הוא לא אחת שואל, ומבקש ממך לגשת גם אל הרפואה הקונבנציונלית, ולברר, לבדוק, ולטפל במקביל.

כמובן שבתחום ענק שכזה תמיד יהיה "קצוות". האם לטפל בהתקררות בתרופות להקלה? האם השימוש באנטיביוטיקה הוא תמיד מוצדק? האם נכון לטפל בתרופות בהתקרחות?

שוב - בגדול, התשובה היא כן. אנחנו בכני אדם לא צריכים כמו פעם, להשאיר לטבע שיעשה את שלו. אנחנו בונים סכרים, אני עפים במטוסים, ואנחנו מתנתקים מהכדור ועפים לחלל - אין סיבה שניתן לטבע לשלוט בבריאותנו.

כמובן שתמיד יהיה דיון לגבי היעילות הבטיחות והנחיצות של טיפול תרופתי של תסמונות ותופעות קלות יחסית, שלא גורמות לנו סבל או אי נוחות רבים, התועלת שבטיפול, לעומת הסכנות, חסרונות שלה. אני לא חושב שאפשר להתחיל בכלל לדון כי זה ענין מקצועי, וארוך.

בגדול, אני מאמין שרפואה טובה מתחילה קודם כל ברופא (או כל מטפל אחר) קשוב שקול וסבלני. כמובן ששום דבר לא יחליף מקצועיות ידע וניסיון, אבל אם רופאים יקדישו זמן לחולהם, יקישבו להם, יגעו בהם יותר (במובן של יבדקו בדיקה פיזיקלית מקיפה לפני שהם מאבחנים - הם מטפלים בגוף, והצורה הכי אמצעית לבדוק היא לגעת ולהרגיש, ורופאים קצת שכחו את זה)

אזי הרפואה תיהיה איכותית הרבה יותר, לדעתי. מאידך, הרופאים מוגבלים בזמן, קופת החולים, או בית החולים מגביל אותם בזמן לכל פציאנט.

לגבי רשלנות רפואית - בתור בנאדם שמאוד מפרגן למערכת הבריאות, ומאוד אוהד אותה, אני דווקא מאוד התאכזבתי מענין הרשלנות הרפואית. אני טיפלתי באופן מאוד צמוד באבי זכרונו לברכה, ואני יכול לספר לכם על מספר פעמים שכמעט הרגו אותו, ועל מקרי רשלנות רפואית חמורים שקרו איתו.

אני יוכל לפרט אם תרצו. בקשר לנושא הזה, אני לא יודע מה המצב הכללי בבתי החולים - שכן אני מסתכל על המיקרו ולא על המאקרו, אבל אני כן חושש להגיד, שיש הרבה מאוד מקרים של רשלנות - שציבור המטופלים לא מודע אלהם כלל.

יש אימרה משעשעת שהולכת כך:

"רפואה זה המקצוע היחידי שבו קוברים את הטעויות עמוק מתחת לאדמה ...."

יצא לי במקרה ובלי שום כוונה לשמוע שיחה של קרוב משפחה שלי שהוא כבר 40 שנה רופא,

ונידהמתי לשמוע (הוא לא היה מודע שאני מאזין לשיחה) אותו אומר שהוא "הרג" 4 פציינטים.

ברור שה- "הריגה" ,מיוחסת לטעויות מיקצועיות שנבעו בראש ובראשונה לתנאים המחפירים, המביישים

והתת-אנושיים שבהם מועסקים רופאים בבתי החולים הציבוריים.

לנהג משאית אסור לנהוג יותר מ-12 שעות,

רופאים לעומת זאת נאלצים לתפקד במשמרות סהרוריות שנימשכות לעיתים 48 שעות בפועל.

אלו לא תנאי עבודה ,אלו תנאי עבדות של SWAT SHOPS מימי ראשית המהפכה התעשיתית באנגליה הויקטוריאנית.

בתור אחד שראה איך חי רופא בבית חולים ציבורי ואיך הדבר משפיע על בריאותו,משפחתו ,מצב רוחו

וכיוצא בזאת ...אני מצהיר קבל עם ועדה שאני מעדיף לעבוד בזבל\לשדוד\לעבוד במכרה פחם מאשר

חס וחלילה לעבוד בבית חולים ציבורי בתור רופא ,

ועוד לא הזכרתי את הסיכונים הביולוגיים והבריאותיים שאליהם חשוף רופא בעת עבודתו

עם אנשים חולים וחומרים כימיים פעילים על רקע יום-יומי מיצטבר.

בחיים לא הייתי מסכים שאישתי תעבוד במקום כזה ,עקב החשש המשמעותי

לחטוף אחת מהמחלות הקשות והעמידות ששורצות בבתי חולים ציבוריים.

אם רק היו מאלצים אותי לעבוד רק שבוע אחד במקום כזה ובתנאים כאלו

הייתי קרוב לוודאי חוטף התמוטטות עצבים \בורח כול עוד נפשי בי.

האמת ,אני פשוט מרחם על הרופאים בבתי החולים הציבוריים ברוב המחלקות ,

מפני שאת ההתיחסות אליהם אפשר להגדיר לא פחות מאשר התעללות בבני אדם.

לא פלא שהרופאים עוזבים בהמוניהם את המקצוע \ מהגרים למדינות

שמיתיחסים אליהם כבני אדם ולא כאל בהמות שדם מותר.

אבל בסופו של דבר מי שמשלם בחייו זה אנחנו וקרובי משפחתנו

שעלולים בכל רגע נתון להגיע לאישפוז \ניתוח בבית חולים

ולידיים של רופאים שמחמת מחוסר בשעות שינה הם מתפקדים

ברמה דומה או אף פחותה משיכור שדפק את הראש בוודקה...

לדעתי ,בתנאים הללו זה בכלל פלא שאין יותר מקרי רשלנות שמסתיימים במוות.

אני למשל בנסיבות שכאלו הייתי מסוגל "להרוג" כמה פציינטים בכל תורנות

מפני שאני בכלל לא מסוגל להתרכז ולתפקד כייאות אם לא ישנתי לפחות 6 שעות בליילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא , אנחנו מנסים לעשות דבר כזה שנקרא דיון שמבוסס על עובדות / הנחות / מסקנות וכו'

לא על ידי "עדות מפי השמועה "

( אבא שלי ינצח את אבא שלך - עברנו את זה כבר בכיתה א' ) ( והמבין יבין )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למקרה שזה לא היה ברור, הפוסטים נוסחו ע"י אבא שלי, שמכיר הן את השיקולים המקצועיים והן את הבעיות והשיקולים של המערכת קצת יותר טוב מאדם שבא מבחוץ. כל מערכת מפשלת ובוודאי מערכות בסדר גודל כזה, אבל המצב לא כל כך נוראי כמו שאתה מתאר אותו, בטח לא שמשווים את זה לשאר העולם (אגב, בארה"ב רופא שעושה חצי פשלה מאבד את המכנסיים בתביעה, וככה גם רופאים מצוינים שעשו פעם אחת טעות - ואין רופא שלא עושה טעויות, פשוט נפלטים מהמערכת). אני חושב שדן, שתיאר את התנאים החפירים שמועסקים בהם הרופאים בבתי החולים (מעט זמן לפציינט, משמרות ארוכות מאוד, משכורות ברצפה וכו'), הסביר יפה חלק גדול מהבעיות של בתי החולים. מחסור ברופאים היא בעיה שקיימת בכל העולם, רק אלינו היא הגיעה עכשיו, וכרגע המגמה היא שהמחסור רק ילך ויגדל (מה לעזאזל יעזור להקים/להרחיב בית חולים קיים ולהוסיף גם 5000 מיטות, אם אין רופאים שיטפלו באותם חולים לעזאזל... השטות של הקמת בית ספר לרפואה בצפון, פגיעה אנושה במערכת הבריאות משיקולים פוליטיים נטו, להרחיב את בתי הספר לרפואה הקיימים היו לוקחים הרבה פחות זמן ומתבצעים הרבה יותר ביעילות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...