נא עזרתכם להימצאות במבוך הלוחות P55/H55 של GIGABYTE - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נא עזרתכם להימצאות במבוך הלוחות P55/H55 של GIGABYTE

kobin

Recommended Posts

ברצוני להרכיב מחשב עם מעבד intel Core i3, שישמש בין השאר גם למישחקים ברמה בינונית.

כחסיד של לוחות GIGABYTE, חיפשתי לוח מתאים ולא הכי יקר.

הוצע לי לוח GA-P55-US3L, שעולה 520 ש"ח.

קיים גם לוח GA-P55-UD3L, שעולה בערך אותו דבר

נראה כי ההבדל היחידי בין 2 הלוחות הוא שבלוח עם האות D כל הקבלים הם SOLID STATE,

ואילו בלוח עם האות S רק הקבלים שסביב תושבת ה-CPU הם כאלה

(כלומר שלוח ה-D עדיף)

אבל... הפתעה!

כשנכנסים למיפרט של 2 הלוחות האלה מתברר שה-CHIPSET הוא H55,

ולא P55 כפי שעשוי להשתמע מן השם של הלוחות

(וידוע ש-GIGABYTE, חוץ מלבלבל אותנו עם כל מיני סיומות, תמיד מקפידים שהשם של ה-CHIPSET בשם של הלוח יהיה מדוייק)

ובעצם העניין של הסיומות קיים בכל הלוחות, גם ASUS ו-MSI ושאר יצרנים משחקים עם הסיומות

ההפתעה היותר גדולה, היא כי קיימים לוחות עם אותו שם בדיוק,

שמבוססים על P55, וההבדל ביניהם הוא ב-REVISION

הנה לדוגמה GA-P55-UD3L שמבוסס על H55

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3501#ov

ולוח עם אותו שם בדיוק שמבוסס על P55:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3293#sp

הראשון הוא Rev. 2.x והשני Rev. 1.x

כמובן שיש ל- עוד לוחות H55,

והם נקראים GA-H55-xxx - שם ברור שזה H55

כנראה שהלוחות P55-UD3L המוצעים בארץ הם H55.

זה מספיק טוב לצרכים שלי?

או שאני חייב לוח P55, שיקר ב-200 ש"ח לפחות? (GA-P55A-UD3 - תומך גם ב- 3 ו-SATA III)

ובכלל מה ההבדלים בין ערכות השבבים האלה?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, המיתוג של GB קצת מבלבל בלוחות האלה.

יש לוחות זולים יחסית שמבוססים על ערכת שבבים H55 אך לא מכילים את יציאות הווידיאו ולמעשה לא מאפשרים לנצל את הליבה הגראפית המובנית של מעבדי .Clarkdale הם כנראה ממותגים כ-P55 כדי למנוע בלבול, מצב בו משתמש יקנה לוח כזה בציפייה לנצל את הליבה הגראפית המובנית במעבד.

בארץ נמכרות שתי הגרסאות של הלוחות גם כאלה המובססים על ערכת השבבים H55 וגם על ערכת השבבים P55 (ככלל אצבע ניתן לזהות מי מבוסס על מי על פי המחיר, לוחות ה-P55 לרוב יקרים יותר).

בכל מקרה העניין די פשוט לדעתי. אם אין לך דרישות מיוחדות מהלוח ערכת שבבים H55 תהיה המתאימה ביותר עבורך, ולוח H55 "אמיתי" גם יאפשר לך לנצל גם את הליבה הגראפית המובנית במעבד. למה זה טוב? אם הכרטיס הייעודי שלך יתקלקל תוכל להשתמש בה כגיבוי ולא תשאר עם מחשב מושבת. שנית, אם בעתיד תייעד את המערכת לשימושי HTPC תוכל להשתמש בליבה הגראפית המובנית שצורכת פחות אנרגיה ופולטת פחות חום מכרטיס מסך ייעודי.

אם חשובים לך חיבורי USB 3.0 (אם אתה נוהג לחבר התקני אחסון חיצוניים או מתכוון לעשות זאת בעתיד) אז תבדוק את הלוח H55M-USB3.

אם יש לך דרישות מיוחדות מהלוח, אנא ציין אותן.

ושאלה אחרונה, למה לא לבחור בפלטפורמת לשימושים שציינת (אם כי לא ציינת את כולם)?

אם תפרט את מלוא השימושים שלך במערכת יהיה ניתן לקבוע זאת ביתר ביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תשובתך

קודם כל לגבי , לא יודע... פשוט יש לי נטייה ל-INTEL

פעם הייתי חסיד של , זה היה לפני שנים, קניתי 2 מחשבים עם 3200+, ובזמנו הם היו עדיפים על ה-PENTIUM למיניהם

שסבלו מהתחממות רבה וביצועים נחותים

יש לי מחשב מבוסס INTEL 7200 שקניתי לפני שנתיים, ןאני מאוד מרוצה ממנו.

לכן המחשב שאני רוכש עכשיו (עבור הילד) מבחינתי INTEL, אלא אם שוב מובילים עליהם בגדול

(ואני לא מתכוון שאפשר אולי לחסוך 200-300 ש"ח - בלי לזלזל בסכום)

ושוב לגבי P55 או H55, אני מבין מדבריך שהסיבה שלוחות H55 האלה נקראים P55 היא כדי לציין שאין להם יכולת להוציא וידאו,

ואילו לוחות שבהם מופיע H55 תומכים ביציאת וידאו

בכל מיקרה, על המחשב הזה יהיה כרטיס מסך שכבר קנינו לאחרונה,

זה Sapphire HD 5670

קראתי בכל מיני אתרים, אבל לא הבנתי בדיוק,

שאולי לשבבים P55 ו-H55 יש איזו מגבלה במהירות של חרי. ה-PCI-Exprss 16 המיועד לכרטיס מסך.

האם באמת יש מיגבלה או שהבנתי לא נכון?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותו סדר גודל מחיר של פלטפורמת Core i3 (שהוא כפול ליבה) אתה יכול לקנות מעבד משולש או מרובע ליבה של ולבנות פלטפורמה הרבה יותר משתלמת.

לא ציינת באיזה רזולוציה ישוחקו המשחקים, אך ברזולצוציות נמוכות-בינוניות (עד אזור 1680x1050) המעבד הוא צוואר הבקבוק, ובגלל שמגמת שוק התוכנה (כולל משחקים) היא לעבור לתמיכה בריבוי ליבות, פלטפורמת מציעה בסדרי הגודל התקציביים האלה פתרון משתלם הרבה יותר.

לגבי מה שקראת, אני מניח שקראת על מגבלת רוחב פס בהפעלת צמד כרטיסי מסך בתצורת CF/SLI. כאשר מדובר על מערכת שגרתית עם כרטיס מסך בודד לא תהיה לך בעיה. יתכן גם שאתה מתייחס לבעית רוחב הפס בלוחות המכילים USB 3.0 ו-Sata 6Gb/s, גם פה משתמש ממוצע לא יבחין בשום מגבלה מכיוון שלרוב לא משחקים ובמקביל מעבירים קבצים להתקן אחסון חיצוני ואף ניתן לשנות את הגדרות ה- כדי למזער/לבטל אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או...קייי...

אני לא מקובע או משהו לגבי אינטל, פשוט שמעתי מהרבה אנשים שהמעבדים שלהם יש ביצועים טובים יותר,

ושהמעבדים של מתחממים מאוד

אבל אם אתם ממליצים אני בהחלט מוכן לשמוע ולבדוק על AMD

לגבי התצוגה,

אכן מדובר בכרטיס מסך בודד.

בשלב זה רזולוציה נמוכה יחסית,

אבל אני מתכנן בעתיד לקנות מסך בגודל 32" בחדר,

אז יהיה נחמד אם יוכל לשחק בה משחקים ברזולוציה HD

(ומסך המחשב ישמש לשאר היישומים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לקנות מסך ברזולוציה של 1920x1080 אז באמת המעבד כבר לא יהווה את צוואר הבקבוק אלא כרטיס המסך, אך זה עדיין לא סותר את ההעדפה למעבד משולש או מרובע ליבה.

ביצועים של מעבד מגדירים לפי שימוש. הרי לכל אחת מהיצרניות יש סדרות שונות של מעבדים. החל ממעבדי Entry level המיועדים לשוק הנמוך (כלומר עבודות משרדיות, HTPC, שרתי קבצים ועוד) וכלה במעבדי High End שמיעודים לשוק הגבוה (עריכות ווידיאו, אנימציה ועוד). בנוסף, נכנס כאן גם עניין התקציב, מתוך התקציב המוגדר צריך לבחור את המעבד המשתלם ביותר לשימושים מתוך ההיצע הקיים. נכון שהיום Intel מחזיקה בכתר הביצועים, אך זה נתון שלא אומר כלום כי המעבדים האלה הם לא בדיוק מעבדים למערכות ביתיות ואף למעלה מזה.

בקשר להתחממות, שוב, תלוי בין איזה מעבדים משווים. מעבדי מסוימים חמים יותר ממעבדים דומים של Intel, באחרים המצב הוא הפוך.

Core i3 וכל סדרת מעבדי Clrakdale הם מעבדים קרירים וחסכוניים יחסית (עקב תהליך ייצור של 32 ננומטר), אך גם סדרת מעבדי Athlon II (תהליך ייצור 45 ננומטר) היא בהחלט רחוקה מלהיות חמה או בזבזנית באנרגיה.

כבסיס למפרט מבוסס להלן ההמלצות שלי:

Athlon IIx3 440 (המעבד שניתן להגדירו כאולי הכי משתלם כיום) או מעבד Athlon IIx4 635/640.

לוח אם: GA-MA78LMT-US2H או GA-MA785GMT-UD2H, או אם חשובים חיבורי USB 3.0 אז GIGABYTE GA-770T-USB3 או GIGABYTE GA-770TA-UD3 (שמכיל גם חיבורי Sata 6Gb/s, חיבור שנכון להיום ולתקופת הזמן הקרובה די מיותר).

כדי לעזור לבחור את הלוח המשתלם יותר מביניהם צריך שתפרט קצת על הדרישות שלך מהלוח אם ישנן, בעיקר על חשיבות מספר חיבור Sata ואם יש חשיבות ל-4 חריצי זיכרון ותמיכה עד 16GB זיכרון, או ששני חריצים ותמיכה בעד 8GB זיכרון מספיקה?

זיכרון: כאן אין הרבה הבדל בין פלטפורמת למעבדי Clrakdale של . קנה 2x2GB (ערכה או פעמיים מודול בודד) הזול ביותר בתדר 1333/1600 שאתה מוצא מחברה ידועה.

לא ציינת את החנות ממנה אתה מתכוון לקנות, אם יש לך חנות מועדפת יהיה ניתן להמליץ מתוך המלאי הקיים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון

לאחר קריאת הרבה ביקורות, על רקע הדברים המלומדים של blank, ראיתי שיש הרבה דעות חיוביות ל-2 החלופות,

כאשר במבחנים מסוימים AMD לוקח, ובמבחנים אחרים INTEL (בעיקר במישחקים, שזז הייעוד של המחשב הזה - אבל גם לא בכל סוגי המישחקים)

בעיקר הבנתי ששניהם פלטפורמות חזקות, שיריצו כל דבר ללא בעייה

מאחר שבמחשב הזה לא חיפשתי לחסוך מעל לכל,

ולא היתה מטרה לקבל BANG FOR THE BUCK,

החלטתי בסופו של דבר ללכת עם הנטייה האישית שלי ל INTEL

מאותה סיבה, עשיתי את הקנייה ב-SkyPC בראשון, שנחשבים בעיני מקצועיים,

למרות שיש לי ליד הבית חנויות של 2 רשתות גדולות, שאצלם כל פריט זול בכמה עשרות שקלים

הקונפיגורציה שנבחרה:

מעבד Intel Core i3 540 Tray מחיר 563 ₪

http://www.skypc.co.il/pl_product~i3-540ay~3~0.htm

קירור למעבד CoolerMaster Hyper TX3 מחיר 101 ₪

http://www.skypc.co.il/pl_product~80320-100-35~18~0.htm

לוח אם Gigabyte GA-H55M-USB3 מחיר 614 ₪

http://www.skypc.co.il/pl_product~950520~10~0.htm

זברון G.Skill DDR3 4096 (2X2048) 1600MHz Cl 7-8-7-24 Eco מחיר 620 ₪

http://www.skypc.co.il/pl_product~F3-12800CL7D-4GBECO~15~0.htm

סה"כ למעבד + לוח + זכרון: 1,900 ש"ח

לקחתי את הלוח הזה כי אני לא אוהב לוחות "מסורסים"

אומנם אין בו RAID, אבל הוא נראה לי הרבה יותר איכותי מן הלוח הבסיסי GA-P55-UD3L (עם צ'יפסט H55) שזול ממנו ב-115 ₪

מאותה סיבה בחרתי בזכרונות במהירות 1600, למרות ההמלצה של החנות להסתפק בזכרונות 1333, שבסופו של דבר היו עולים רק 40 ₪ פחות

וזה לא שאני מזלזל בכסף, אבל למדתי שבקנייה גדולה (יחסית) תמיד כדאי לקחת בחשבון כ-10-15% תוספת למחיר כדי לקבל מוצר טיפה יותר טוב (ולעצור ולא לקפוץ מעל לפופיק בכמה רמות)

עוד שיקול היה לבחור רכיבים שזמינים במלאי החנות, כדי לשלם ולקחת,

ולרוץ הביתה להרכיב

הכל עובד מצויין והילד מבסוט

אין לי ספק שאפשר להרכיב תצורה מבוססת עם עוצמה לא פחותה ב-300-400 ₪ פחות

תודה רבה על העזרה וההכוונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...