מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים?

radioactive

Recommended Posts

דבר ראשון, האתר הזה מלא בטעות, שחלקן הובאו פה כבר, אבל בלי שום ביסוס

זה לא חוכמה לתת קישור לאוסף טענות מאתר של אנשים ששונאים את הדת ויגידו הכל נגד הדת, בין אם הוא נכון או לא (אני לא אומר שכל מה שכתוב שם לא נכון, אבל אני כן אומר שלדעתי הם שונאים את הדת כל כך שהם כותבים כל שקר שהם מוצאים על הדת)

תראה על מה הם בוכים שם, על הבדל של 4 אגורות בין מחיר של קוטג' עם הכשר בד"צ לבין מחיר קוטג' בלי הכשר

והם מציגים את זה כאילו זה שבד"צ מרוויחים מזה כסף זה האסון הכי גדול מאז שקמה מדינת ישראל

גם לחיות הטורפות באפריקה אתה מנג'ס על איך לאכול את הטרף? או שאיתן אתה לא מתעסק?

:lol:

good point

למרות שלנו יש שליטה על איך אנחנו שוחטים את החיות, אבל אין לנו שליטה על איך החיות הטורפות אוכלות

בכל מקרה, נשמע לי כאילו החיות עוברות סבל רציני

נכון שחותכים להן את הראש במכה אחת מהירה (ככה לפחות קראתי איפהשהו, אז אני אניח שזה נכון) אבל הראש נשאר חי, כמו שאמרו פה, במשך כמה שניות

להגנת היהדות אני אציין שממילא לפי התורה היינו אמורים להיות צמחוניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חכה... לא הגעתי אפילו לחלק של חרקים טפילים מסויימים שכדי לאכול יצור חי אחר, מטילים את הביצים ישר לגוף של היצור ואז הצאצא בוקע ואוכל את היצור מבפנים

מישהו פה אי פעם נאכל מבפנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכה... לא הגעתי אפילו לחלק של חרקים טפילים מסויימים שכדי לאכול יצור חי אחר, מטילים את הביצים ישר לגוף של היצור ואז הצאצא בוקע ואוכל את היצור מבפנים

מישהו פה אי פעם נאכל מבפנים?

נשמע כואב

Necrotizing Fasciitis נחשב?

עדיין, אני חושב שאין טעם להשתמש במה שהחרקים והטורפים עושים כדי להצדיק את מה שאנחנו עושים, בניגוד אליהם, לנו יש את היכולת למנוע מהחיות את הכאב בין היתר

(אגב, לי אישית זה לא מפריע, אני לא צמחוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיטה של היהדות היא שיטה טובה לאיכות הבשר ( כמובן למעט המלח ) החיה מתה כתוצאה מאיבוד דם וחנק , עד שהמוח של החיה מת . הויכוח הוא על ההכרה של החיה לפני שהיא מתה כמו למשל במכת חשמל או לחילופין יריה בראש דבר שמהמם את החיה והיא איננה מודעת למוות שלה העובדה שהיא מודעת למוות שלה זה מה שגורם לחיה סבל ( אבל גם משאיר את הבשר רך וגם בצורה רוחנית ליכאורה מרומם אותה - סליחה על הפלצנות הרוחניקית אבל יש אנשים שזה איכפת להם , כמו ההוא שיושב ואוכל וכל ביס הוא מדמיין את מהלך החיים של אותו ביס - דיי רוחניקי / מדיטציוני לא בשביל כולם עדיין , לאנשים כאלו מאוד קשה לאכול בשר כי הם ניכנסים לסרט של רצח ושל דם ושל פחדים שהם עצמם גם חלק משרשרת המזון - לא לשכוח מדברים כאן על חיים ומוות דבר שהוא בבסיס הפחדים של בני האדם :) )

לטענת הארופים ושוחרי "טובת " בעלי החיים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחח גם אני חשבתי על זה.... עוד דיון שהופך לדת ואמונה אבל כאן זה קצת שונה מכיוון שמנסים לברר עם שחיטה כשרה היא הומאנית או לא ולא מדובר על דת ישירות רק על סוג השחיטה אז בינתיים זה בסדר..

אני מניח שהמקומות בהן הבהמות סובלות אחרי השחיטה הם מקומות אשר האנשים שםן לא יודעים לשחוט את הבהמה ולכן הסבל.

אני עם RROONNII

זה לא רק השחיטה אלא גם התנאים של התחזוקה וכל הפעולה אינה מתאימה לרוב ההלכה -זה מקומות שעושים בשביל יותר רווח [דוגמא: על 'השגחת הרבנות' אין פיקוח מקפיד -כל כך צריך להכיר את הנושא ולבין מדוע חרדים אינם אוכלים 'רבנות ']

כמו שציין 'מישהו שלא מצליח להיכנס ' על האתר 'חופש ' דברים שלדעתי נכונים ,על אף אם יש שם דבר אמת -הוא לרוב חלקי- לדוגמא אותם מקומות שלא נוהגים על פי כל ההלכה שם הם מחפשים ומראים הנה השחטה- היא אכזרית -ואז מכלילים , הכל נובע משנאה לכל הקשור לדת ולחימה בה.

הדברים היחידים שהם יכולים להיות נכונים לגמרי שם זה רק כנגד חלק מטענותם של מחזירים בתשובה, בכל אופן האתר 'חופש' הנו גוף ש90 אחוז מעתיק מכל מיני מקומות הקשורים נגד הדת. הם אינם בקיאים בלימוד הלכה וכו'..

מה שצריך לעשות זה לבדוק ולא להסתמך על אף אחד .

למשל על פי תורה יש תמיד לחסות את הדם - נובע מסיבה שיכול להכנס לליבך אכזריות אחר שאתה שוחט,וגם שהחיות מסביב לא יראו את שחיטת "חבריהם" ר' אפרים על השולחן ערוך -

"ואין זה נכון דיש בזה משום צער ...ואין לך צער גדול מזה, יורה דעה לו." - כלומר, החוק נגד גרימת כאב שלא לצורך לבעלי חיים חל לא רק על רווחתם הגופנית של בעלי החיים, אלא גם על רווחתם הנפשית.

בקיצר זה רק טיפה מהים.

נכון הוא הדבר שלפני נח נאסרו באכילת בשר ונצטוו לאכול רק מן הצומח, רק מ-נח והאלה הותרה אכילת הבשר [לא נכנס לסיבות לכך ]

....................

צמחוניים:

כשאין בורא לעולם כל אחד יכול לעשות את המסור שנראה לו כנכון - ומוסרי -לכן צמחונים יכולים לומר זה לא טוב להרוג בעל חיים לשם אכילה .

ומצד אחר קניבל לדעתו זה מוסרי לאוכל גם אדם.

אך מי שמאמין בבורא לעולם ושנתן תורה איך לנהוג בעולם - יודע שהחיות מטרתם זה בשביל האדם - לכן מותר לו לאכול או להשתמש בהם לצורך כמו ליבוש וכו'.

אך לעשות זאת בלי לצער אותם -וכאן מכניסה התורה את השחיטה וההלכות הרבות בה למימוש.

נסיים - שכל העניין של צער כבר הגיע לדרגה של יותר אכפתיות משל האדם עצמו

דברו קצת אם אנשים כאלה , הם יראו כלב משוטט ברחוב ואדם עני לידו זרוק הם יחוסו יותר על הכלב.

מקרה שהיו היה -אפשר להביא הרבה דוגמאות מהמציאות - מקרה זה בא להראות את המוסריות שבא מהאדם עצמו.

המשטר בגרמניה הנאצית חשש לצער בעלי החיים, ובכ"ח בניסן תרצ"ג 2 באפריל 1933 חוקק חוק האוסר על שחיטת בהמות ועופות ע"פ דין ישראל. וכן ידוע שהיטלר היה צמחוני וחובב חיות מושבע, ואפילו בימי מלחמת העולם הראשונה בזמן ששירת בקו, היה מאוד "מקורב" לכלב שנקרא בשם "פוקסל". ובסרטי תעמולה רבים ניתן לראות אותו מלטף כלבים, אך גם בהיעדר המצלמה רכש לכלבתו כבוד מיוחד.

דוגמא מובהקת למערכת המוסר המעוותת הזאת מתאורת בביוגרפיה שחיבר איאן קרשו על אדולף היטלר, כאשר יוזף גבלס שהיה שר התעמולה של גרמניה הנאצית הראה להיטלר סרט שמציג את השחיטה היהודית, והיטלר פשוט הזדעזע לנוכח "הברבריות", וחוסר ההומאניות של היהודים כלפי בע"ח.

וכך גם עשה השוואה מעניינת הרב שי פירון ז"ל: "הסכנה במוסריות שקרית באה לידי ביטוי בהתנהגותם של הנאצים אשר חוקקו חוקים המגנים על ומגבילים את השימוש בהם לצורך ניסויים רפואיים. את היהודים הורידו לדרגת תת - אדם ואת החיות העלו מעלה. זוהי דוגמא קלה לכשל המוסרי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שניצל, נראה לך שרוני יירתע מקצת עובדות או אמירות של אחרים

שמקשות על חייו, ויפסיק לשפוך את שקריו המיסיונריים לאוויר העולם והפורום?

ובחזרה לנושא:

לא צמחוני, אם כי אני בערך יכול להבין צמחונים.

"חבל" לי על בעלי החיים, ואני כן מרגיש צער כלשהו עבורם, אבל עד שלא יהיה תחליף

טוב מספיק בשביל לגרום לי להפסיק לאכול בשר, (טוב = מזין וטעים) אני

לא מתכוון להפסיק בעתיד הנראה לעין.

בנוגע לצמחונים שאוכלים דגים - ובכן, זה פשוט טיפשי לחלוטין. מי אתם שתקבעו איזה חיות

סובלות יותר ואילו פחות? או שתאכלו חיות או שלא. לי ההפרדה נראית טיפשית לחלוטין.

וטבעונים - נראה לי מוגזם. אומנם חיות שגדלות בשבי אינן בהכרח הכי מאושרות שאפשר או

לא יודע מה, אבל לא לאכול ביצים ומוצרי חלב בגלל זה? ממש מוגזם לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי הבעיה עם אוכלי החיות היא שמעורב בזה אסוציה של חידלון / מוות /רצח כאשר אתה למעשה מנסה לחיות קרי לאכול , אבל בוא נגיד שזה חומר למי שעושה מדיטציה בשיעור מספר 2 - אז אולי זה לא לכולם , ובקיצור , כאשר אתה תוקע שיניים בסנדוויץ' עסיסי נניח של חזה עוף ואתה יודע שהיום העופות מהונדסים גנטית שיהיה להם חזה גדול ( 40% ממשקלם ) עד כדי כך שהן למעשה נופלות מהרגליים או למשל שכדי להאכיל אותן נותנים להן בקיצור לאכול את החרא של עצמן , אני יודע , זה קצת מבעס את הסנדוויץ' ואז צריך להוסיף קצת יותר חומרי טעם בצורת רוטב מפוקפק מה שיוצא בסוף שאתה אוכל חרא עם חרא - צחוק הגורל , ממש כמו התרנגולת המחורבנת שאתה כרגע אוכל , ואתה כניראה ליצרן התרנגולות ממש כמו שהתרנגולת בשבילך - "צדק פואטי" , אז כמו שהבנתם , עדיף להיות דביל ולאכול סנדוויץ' טעים ולראות הישרדות / כוכב נולד וככה אתם מתאימים למערכת - :xyxthumbs:

צימחוני סבבה ומנקה את הגוף ועושה קל ובהיר על הנשמה , במיוחד לאנשים חושבים ( מצחיק אבל בטבע , הבהמות אוכלות עשב ואצל בני אדם הבהמות אוכלים בשר - סססתתתם ) ( אבל באמת קשה לעשות מדיטציה ולאכול הרבה בשר ביחד - פשוט קשה )

צימחונים שאוכלים בשר דג זה די בסדר - אכן גם לדג כואב , אבל מישהו צריך לאכול אותו , לא ? מה אתם הולכים לפתוח שיכון לדגים צעירים ? או אולי בית אבות לדגים ? ולמה לכרישים מותר לאכול דגים ולבני אדם אסור ? מה בני אדם הם לא "כרישים"

טיבעונות זה סבבה הדרך הקלה להשמין , אוכלים כל היום אגוזים וקינואה . פליצות חופשי על הבר מכל השעועית והחומוס .

ובאמת באמת , קורעים את הפרות מיזה ששואבים להם את החלב ברפת תעשייתית וקורעים לתרנגולות את התחת בזה שלא נותנים להן לישון וביצה כל יום , בבבעעע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה האמיתית שלאנשים אין בעיה להרוג, לדפוק בפטיש ולחתוך דגים בעודם בחיים היא מאוד פשוטה.

לדגים אין גבות!!

אם לדגים היו גבות והם היו עושים פרצוץ מבוהל וכואב אז היו קמים אירגונים נגד התעללות בדגים וכו..

scared.jpg&t=1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...