מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים?

radioactive

Recommended Posts

למה בשר של דג זה לא רצח? למה לרצוח דג כדי להוציא ממנו את הבשר ולאכול, זה יותר בסדר מלעשות אותו דבר לתרנגול או כל יצור חיי אחר?

גם צמחים הם יצורים חיים, דרך אגב. מדענים הוכיחו את זה בצורה חד משמעית - תבדקו בגוגל. ולמה כשאני שואל צמחוניים את השאלות האלה, הם מתחילים לצעוק ולקלל?

250px-Graffiti_TA.JPG

מדוע בשר אחד זה פחות רצח ובשר אחר זה יותר רצח, על איזה היגיון זה מתבסס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה יותר תאר'ד בשביל אקטואליה ותרבות, לדעתי...

לא כל הצמחוניים אוכלים דגים. יש צמחונים שלא אוכלים בשר עוף/בקר מטעמים בריאותיים כביכול ומעדיפים לאכול דגים.

ויש הטוענים שהסבל של יונק יבשתי גדול מהסבל של בע"ח ימי שאינו יונק. ולכן הם לא רואים בעיה לאכול דגים.

בניגוד אליך, אני לא חושב שהרעיון של הצמחונים דפוק. אמנם הם מצמצים לעצמם את התפריט בצורה מאד ניכרת. אבל איש באמונתו יחיה.

כל עוד אף אחד לא כופה עליי להיות צמחוני/טבעוני אין לי בעיה עם זה. שיעשו מה שהם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יותר תאר'ד בשביל אקטואליה ותרבות, לדעתי...

לא מרשים לי לכתוב שם...

לא כל הצמחוניים אוכלים דגים. יש צמחונים שלא אוכלים בשר עוף/בקר מטעמים בריאותיים כביכול ומעדיפים לאכול דגים.

ויש הטוענים שהסבל של יונק יבשתי גדול מהסבל של בע"ח ימי שאינו יונק. ולכן הם לא רואים בעיה לאכול דגים.

בניגוד אליך, אני לא חושב שהרעיון של הצמחונים דפוק. אמנם הם מצמצים לעצמם את התפריט בצורה מאד ניכרת. אבל איש באמונתו יחיה.

כל עוד אף אחד לא כופה עליי להיות צמחוני/טבעוני אין לי בעיה עם זה. שיעשו מה שהם רוצים.

אני לא חושב שסבל של יונק יבשתי יכול להיות שונה מהסבל של בע"ח ימי, אבל גם את זה אפשר לבדוק בצורה מדעית.

יש לי ידידה שהיא בדרך כלל צמחונית, אבל אם מישהו עושה על האש עם בירות וכל העניינים - היא לא יכולה לפספס את זה! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סותר. זה שאיש באמונתו יחיה וכל עוד הוא לא כופה עליי שום דבר אין לי בעיה עם זה, לא אומר שהרעיון של הצמחונים הוא לא רעיון דפוק.

הדוגמה לכאלה שלא אוכלים "בשר" אבל כן אוכלים דגים, מוכיחה בדיוק את זה.

דווקא מהבחינה הזאת רעיון הטבעונות הוא הרבה פחות דפוק מצמחונות, הם באמת לא אוכלים שום דבר שהגיע מהחי (גם לא אוכלים ביצים).

זה אומנם דפוק לחלוטין כמובן (לדעת האדם השפוי), אבל לפחות הרעיון כרעיון כללי לא סותר את עצמו כמו הצמחונים הטיפשים שאוכלים דגים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מהבחינה הזאת רעיון הטבעונות הוא הרבה פחות דפוק מצמחונות, הם באמת לא אוכלים שום דבר שהגיע מהחי (גם לא אוכלים ביצים).

זה אומנם דפוק לחלוטין כמובן (לדעת האדם השפוי), אבל לפחות הרעיון כרעיון כללי לא סותר את עצמו כמו הצמחונים הטיפשים שאוכלים דגים..

גם לא, יותר ויותר מחקרים מוכיחים שגם צמחים מסוגלים להרגיש כאב וסכנה.

כך שגם אכילה של צמחים גורמת להם סבל.

מה שכן, אני לא מבין מה המוט הזה שתקוע לך בתחת על כל דבר שאתה לא מבין/לא אוהב/לא מסכים,

אתה צריך לקלל ולהתלהם, מילא אם היית כמו רון קופמן שמקבל על זה כסף.

אבל כשאתה סתם נרגן, זה קצת פחות אטרקטיבי ונסבל.

בנוסף, אי אכילת בשר הרבה פעמים פשוט נעימה יותר למערכת העיכול,

כשאתה מנהל אורח חיים פאסיבי, חסר פעילות גופנית זה דווקא יכול לגרום לך להרגיש הרבה פחות כבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התכוונתי לצמחונים שלא אוכלים בשר דגים, אבל אוכלים מוצרי חלב וביצים.

צמחונים שלא אוכלים בשר, אבל אוכלים דגים הם בכלל לא צמחונים בעיניי... איך זה בדיוק מסתדר?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טבעוני (לא אוכל בשר וחלב וביצים - כלומר אני גם צמחוני). אני מתייחס לדגים כמו לכל יצור חי אחר ולא אוכל אותם

יש צמחונים שהם צמחונים מסיבות שונות (לא התעללות בבעלי חיים). יתכן שהסיבה שהם לא אוכלים בשר קשורה לבעלי חיים מסוימים ולא כולם - יש כאלה שחושבים ש'בשר מהיבשה' לא בריא ודגים כן וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן, אני לא מבין מה המוט הזה שתקוע לך בתחת על כל דבר שאתה לא מבין/לא אוהב/לא מסכים,

אתה צריך לקלל ולהתלהם, מילא אם היית כמו רון קופמן שמקבל על זה כסף.

אבל כשאתה סתם נרגן, זה קצת פחות אטרקטיבי ונסבל.

אני אשאל אותך שוב את מה ששאלתי בפעם הקודמת שטענת ש"קיללתי"... איפה אתה רואה קללות? ::)

לדעתי אתה צריך ללכת להסתכלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טבעוני (לא אוכל בשר וחלב וביצים - כלומר אני גם צמחוני). אני מתייחס לדגים כמו לכל יצור חי אחר ולא אוכל אותם

יש צמחונים שהם צמחונים מסיבות שונות (לא התעללות בבעלי חיים). יתכן שהסיבה שהם לא אוכלים בשר קשורה לבעלי חיים מסוימים ולא כולם - יש כאלה שחושבים ש'בשר מהיבשה' לא בריא ודגים כן וכדומה

אני חייב לשאול, אז מה אתה כן אוכל?

כמעט בכל דבר יש ביצים, שזה כולל לחמים, עוגות, פסטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שצמחי - ויש דיי הרבה אוכל כזה

רוב הלחם וחלק מהפסטה לא מכילים ביצים. בתור בדיקה מהירה ניתן לבדוק אם יש ביצים ברשימת מרכיבים או אם כולסטרול > 0. לחם חיטה מלאה וכדומה כמעט תמיד ללא ביצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל אותך שוב את מה ששאלתי בפעם הקודמת שטענת ש"קיללתי"... איפה אתה רואה קללות? ::)

לדעתי אתה צריך ללכת להסתכלות.

אז זה היופי פה :)

זה לא אני טענתי, אלא משתמש אחר, למעשה אפילו כמה...

כל מה שצמחי - ויש דיי הרבה אוכל כזה

רוב הלחם וחלק מהפסטה לא מכילים ביצים. בתור בדיקה מהירה ניתן לבדוק אם יש ביצים ברשימת מרכיבים או אם כולסטרול > 0. לחם חיטה מלאה וכדומה כמעט תמיד ללא ביצים

השאלה היא, אם אתה עושה זאת מטעמי מצפון(לא לפגוע בחיות),

למה סבל של פרה/עוף מבחינתך לא מתקבל על הדעת וסבל של צמחים כן?

הוא הלך , אבל " לא ראו אותו ממטר "

עדיין יבש, אה? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...