מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים?

radioactive

Recommended Posts

מה אכפת לך שיעשו מה שבראש שלהם.

כל עוד זה לא מפריע לי ולא באים קבוצה של צמחוניים וקוראים לי רוצח, שגם לא ממש מזיז לי

אז כל פעם שעושים על-האש בח'ברה באות 2-3 בנות (לרוב) עם שניצל תירס או כל דבר כזה

ומבקשות ממך לשים להן על המנגל אבל שזה לא יגע בבשר

זה שזה רעיון דבילי ולא בריא מבחינת תזונה.. בעיה שלהם בלבד

לפי דעתי אם חייה לא נהרגה סתם לצורך הנאה בלבד ונהרגה לצורך אכילה וכו' אין לי בעיה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שיהיה יפה עד מחר, השאלה עדיין עומדת בעינה.

זה לא סותר. זה שאיש באמונתו יחיה וכל עוד הוא לא כופה עליי שום דבר אין לי בעיה עם זה, לא אומר שהרעיון של הצמחונים הוא לא רעיון דפוק.

הדוגמה לכאלה שלא אוכלים "בשר" אבל כן אוכלים דגים, מוכיחה בדיוק את זה.

דווקא מהבחינה הזאת רעיון הטבעונות הוא הרבה פחות דפוק מצמחונות, הם באמת לא אוכלים שום דבר שהגיע מהחי (גם לא אוכלים ביצים).

זה אומנם דפוק לחלוטין כמובן (לדעת האדם השפוי), אבל לפחות הרעיון כרעיון כללי לא סותר את עצמו כמו הצמחונים הטיפשים שאוכלים דגים..

:-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא, אם אתה עושה זאת מטעמי מצפון(לא לפגוע בחיות),

למה סבל של פרה/עוף מבחינתך לא מתקבל על הדעת וסבל של צמחים כן?

לא לאכול בכלל זה לא אופציה. הבחירה שיש היא לאכול צמחים או לאכול חיות כלומר חיות + כל הצמחים שהחיות האלה אכלו במהלך החיים שלהם

כמותית האוכל הצמחי שאני אוכל הוא הרבה פחות ממה שהחיות האלה אכלו (ארוחה אחת שלי היא אורך חיים כלומר כמות גדולה של ארוחות של החיה)

בנוסף אם עולה השאלה של 'צמחים שגדלו בשבי' הצמחים שמאכילים לחיות הרבה יותר בשבי (תנאים פחות טובים וכו) מצמחים שמגודלים ישירות בשביל בני אדם (שיש אליהם סטנדרטים חמורים יותר וכדומה וגם בחלק מהדברים ניתן לקנות צמחים מגידול אורגני אם תנאים טובים יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד צימחוני זה מושג רחב

כמו שכבר אמרו לא כולם עושים את זה מסיבות של "לא לירצוח חיות" -יש כאלו שעושים את זה בגלל הבריאות

חלק גם עושים את זה לא לפגוע בחיות בעלות תבונה מסוימת -כמו פרות לדוגמה שיש להן מוח הרבה יותר מפותח מדגים

(לא מדבר על יונקי ים -אלה דגים )

בגדול דגים פחות מזיקים לבריאות ומבחינה מוחית מפגרים

ולא אני לא צמחוני -אני טוחן סלאמי ומזהם לי את העורקים על בסיס קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את אלו , מה הם חושבים שהתולעים לא יאכלו אותם , או הצמחים לא יהנו מהמינרלים והמנוזלים שמצויים ברקמות שלהם ? לא מבין את זה , מערכת העיכול של האדם יכולה לעכל בשר , השיניים שלו כולל הניבים שמיועדים לאכול בשר , העיניים שלו ממוקמות בקדמת הראש כדי לצוד טוב יותר , בני אדם צריכים לאכול בשר ואת הבשר שלהם גם יאכלו , כל המתנשאים האלו שבאים להטיף כאילו האדמה לא תאכל אותם :facepalm: .

לא איכפת לי ואני מעודד אנשים שאוכלים מה שבא להם , אבל אני מתעב את אלו שבאים להטיף .

לא בעד כבד אווז , לא בעד עגל חלב , לא בעד תרנגולות מעונות , אבל בשר זה טוב כל עוד במידה הנכונה ובלי לענות את בעלי החיים . ( זה מגעיל אותי לאכל את הדברים האלו :puke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הריגה בהדהמה " זה סיגנון השחיטה של היהודים , דבר שמותיר את הבשר של החיה רך ולא מקשה את השרירים של החיה , אומנם השטות האיומה של המלחת הבשר היא מזיקה לבשר אבל השחיטה עצמה מותירה את הבהמה חיה עוד כך וכך שניות כך שהיא למעשה יודעת שהיא הולכת למות .

יש מדינות שאוסרות על סיגנון השחיטה הזה מפני שלוקח לחיות זמן למות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי סיפר לך את הקישקוש הזה? בדיוק להיפך.

"שחיטה כשרה נחשבת לשחיטה הממזערת את סבל החיה. למעשה אין זה כך. ההלכה מחייבת שבעל החיים יהיה בהכרה מלאה בזמן שחיטתו. הדבר מביא למאבק אלים, קורע לב וחסר סיכוי המסתיים במקרים רבים בכפיתתו ובגרירתו לעבר סכין הקצבים. רישום גלי מוח מראה כי גם לאחר חיתוך עב העורקים, בעל החיים הנשחט נשאר בהכרה וגוסס למוות עד כחצי דקה לאחר שחיטתו."
"בשוויץ, נורבגיה ושבדיה אסורה השחיטה הכשרה, בנימוק של התאכזרות לבעלי-חיים"

"משרד החקלאות ההולנדי אוסר שחיטה יהודית כשרה של שוורים בנימוק שהיא גורמת "סבל מוגזם", ומנוגדת לחוק האוסר התעללות בבעלי-חיים." (חודש מאוחר יותר הותרה השחיטה בתנאי שלא תארך יותר משלוש שניות)

מועצת רווחת בעלי החיים בבריטניה המליצה לממשלה לאסור על שחיטה לפי ההלכה היהודית או המוסלמית. למועצה הוצג מחקר הקובע כי פרות ועופות מאבדים את הכרתם כשתי דקות לאחר שגרונם משוסף, וכבשים מאבדות הכרתן בתוך 14-70 שניות.

ח"כ אברהם פורז, יו"ר הלובי למען בעלי-חיים: "בעולם מקובל שמהממים בעלי-חיים במכת חשמל, ואז החיה מאבדת את ההכרה במכת חשמל ולא סובלת. הרבנים אסרו זאת [...]. לכן השחיטה היהודית היא באמת אכזרית, וההולנדים צודקים בכך שאסרו אותה, גם אם באופן חלקי".

ד"ר איילת שמואלי, וטרינרית גן החיות בחיפה, טוענת ששחיטה יהודית כשרה משמעותה מוות בייסורים קשים לבהמה. "חותכים את עורק הצוואר והבהמה מדממת למוות באיטיות, מה שגורם לה עירפול חושים וכאב נוראי. ההצדקה ההלכתית לכך, שהחיה צריכה למות כשהיא בריאה, בפירוש אינה הומנית. מרגישים כאב בדיוק כמו בני אדם, יש להם אותם תאי עצב ואותה הולכה עצבית המתרגמת כאב למוח. לעומת זאת, בשחיטה לא יהודית החיה לא סובלת כל כך. ברגע שהיא מאבדת הכרה כתוצאה מהזרם החשמלי נחסכת ממנה המודעות למותה הקרב והכאבים הכרוכים בתהליך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...