שאלה למבינים בבירות - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה למבינים בבירות

Fighter

Recommended Posts

בקשר לגינס - עפ"י הידוע לי היא לא יוצרת בארץ אלא רק מבוקבקת, אז הטעם אמור לפחות להיות אותו טעם. בכל מקרה מדובר בבירה מעולה אבל אני מבין איך הרבה אנשים לא מתחברים לבירות סטאוט. אצלי זה דוקא בא מהגישה שבירה חייבת להיות מרירה, אני אישית לא מסוגל לשתות שום בירה מתוקה גם אם היא מחוזקת, תסלחו לי אבל לא מבין איך אפשר לשתות קריק, קסטיל רוז' וכל הזבל הדומה...

כשאני רוצה "לגוון" במעט את הבירה שאני שותה (וזה לא קורה לעיתים אצלי, אני חובב גינס/מרפי'ס רציני) אז אני בד"כ שותה לף, בלונד או ברון, ששתיהן בירות מעולות. ווינשטפן ופאולנר גם לא רעות, אבל אני מוצא אותן חלשות למדי. אמנם לא שתיתי אותה כבר המון שנים, אני זוכר שבאדוויזר (הצ'כית! לא האמריקאית חלילה) גם היתה מעולה. בירות ממבשלות מקומיות יצא לי לטעום רק את דאנסינג קאמל הכהה שהיתה חביבה מאוד אבל אני לא רואה את עצמי שותה אותה לעיתים קרובות.

ודבר אחרון, חייב להצטרף למי שהמליץ מקודם לשתות בירות מקומיות באירופה (ומצטער שאני לא מכליל את שאר העולם, אבל בואו נהיה ריאליסטים). בארצות כמו גרמניה, בלגיה והולנד הבירות האלה לפעמים מעולות ברמות שלא ניתן לתאר. פעם היתה לי רשימה של כמה עשרות בירות כאלה ולצערי אני כבר לא מוצא אותה. רק יכול להמליץ לכולם לארגן לעצמם רשימה דומה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אגב ניסיתי את באלטיקה 9- לא רעה ב-כ-ל-ל, טעם עדין מזכיר הוגארדן ווינשטפן, משהו באמצע.

אני חושב שאתה מדבר על באלטיקה 8 - זו הבירת חיטה שבאלטיקה מייצרים, והיא באמת בסגנון של ווינשטפן והוגארדן (שהן כמובן בירות חיטה).

ה-9 זה הבירה הכי חזקה שלהם, לא חושב שיש ממש קשר בינה לבין הבירות הנ"ל...

אגב, אלכס - המספר לא מייצג אחוז אלכוהול, סתם במקום לתת שמות ל-10 בירות הם מספרו אותם. נכון שה-9 היא החזקה וה-0 היא בלי אלכוהול, אבל כל האמצע די אקראי (למשל מספר שמונה היא 5% ומספר 5 היא 5.3% וכו').

אה, לא זוכר מי דיבר על זה, אבל מפעל קרלסברג נמצא באשקלון, לא באשדוד... אם כבר זה עלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה נכון אתה צודק, התבלבלתי, לפני יומיים קניתי את שתיהן סתם בשביל הפאן ולא שמתי לב לזה חח.

אגב, קרלסברג דוחה ברמות איומות, זו הסיבה למה אף פעם לא אהבתי בירות, רק כשניסיתי ווינשטפן ופאולנר, התלהבתי מהטעם האדיר שאפשר להפיק מהחיטה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לגינס - עפ"י הידוע לי היא לא יוצרת בארץ אלא רק מבוקבקת

אה, לא זוכר מי דיבר על זה, אבל מפעל קרלסברג נמצא באשקלון, לא באשדוד... אם כבר זה עלה.

רק שתיהיו בעיניינים, במפעל קלסברג באשקלון מייצרים: קלסברג, טובורג, סטלה וגינס.

במקרה, לא רחוק מהבית שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ בחום על פאב-מסעדה "גמברינוס" אצלינו באשדוד במרחק של כביש אחד מהתחנה המרכזית.

בירות טריות מהחבית ובמיוחד BARBAR האהובה עליי, לנקבות שלכם תוכלו להזמין בירה בטעם דובדבן טעימה בהרבה מכל שנדי.

גם האוכל שם לא רע, אחלה מקום להעביר את הערב. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אהבתי, אכן אין דרך לא לקרוא למישהו שאוהב "מכבי שנדי" משהו מעבר ל"מרמה בדמקה".

בכל אופן, גם ברבר מתקתקה דיה, אם כבר רוצים משהו בלגי חזק, יש את ה Gordons,

בירה מעולה שהיא עם 10% אלכוהול.

אני בתור חובב בירות כהות בעיקר, מחזיק את אלה ברשימה:

Goser

BarBar

Gordon

Leff Braun

יש סטאוט מעולה שיצא לי לשתות במסעדה בהרצליה, שנקראית "פראג הקטנה" - O'Haras.

בירות כהות שאני שותה בשוטף, כשאין משהו טוב זה או גולדסטאר או טובורג רד.

יש גם בירות בהירות שאני שותה מדי פעם אם ממש אין ברירה, שזה Edelweiss, Paulner ו Weinstephen,

שמבחינת טעם הן כולן די דומות(שיש להן גם אפשרויות לבירות כהות, אבל הן לא טעימות לי יותר מאלה שרשמתי לעיל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דווקא אחלה בירות בבאר שבע, בערביקה, הכל מהחבית ב20 ומשהו שקל ועוד 15 לREFILL.

http://www.rol.co.il/sites/arabica-bs/business.html

אגב, גינס בבקבוק שונה לחלוטין מגינס מהחבית, ממש טעם אחר ורמה אחרת, בחיים אל תקנו אותה מבקבוק.

והוגארדן טובה בכל צורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, גינס בבקבוק שונה לחלוטין מגינס מהחבית, ממש טעם אחר ורמה אחרת, בחיים אל תקנו אותה מבקבוק.

והוגארדן טובה בכל צורה.

בחיים לא ראיתי הבדל כ"כ ענק בין 2 שורות באותה תגובה. הראשונה היא חוק יהרג ובל יעבוד. השניה רחוקה כ"כ מהמציאות (לפי דעתי כמובן, לא לסקול אותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שונא, פשוט חושב שזאת בירה "מיותרת". אין לה טעם מיוחד, היא חלשה יחסית ואפילו הצדקה פיננסית אין כי עולה כמו בירות אחרות שאני אוהב. תוסיף לזה גם שתיה שלה מבקבוק ואז בכלל... מה שכן טוב - יש לה כוסות מגניבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...