שאלה הנוגעת לחלומות - עמוד 7 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה הנוגעת לחלומות

יואב גולדהורן

Recommended Posts

אני כמובן לא מעוניין בתופעה. לפעמים אני הולך לישון בידיעה גמורה שכנראה אחווה שיתוק שינה במהלך הלילה, וכמובן שאז זה קורה... ולשאר השאלות:

1. אני מרכיב כי מבחינתי אין דבר יותר משעמם מלנסות לישון. אני עושה את זה מאז שגיליתי את שדרן הרדיו הווארד סטרן אי שם ב2004, שעם תוכניתו אני נרדם רוב הזמן. בשאר הזמן זה סתם מוזיקה.

2. לא שמתי לב לקשר בין השניים.

3. אני הולך לישון עם האוזניות עלי, אבל בדרך כלל עד הבוקר הן כבר נופלות ממני.

4. לרוב זה קורה כשאני ממש עייף בשעות הלילה הקטנות. בלי קשה לי להירדם בלילה, אבל אם אני ישן צהריים זה בדרך כלל ללא . עכשיו גם כשאני חושב על זה, לא זכור לי שחוויתי שיתוק שינה כשיש אור יום בחוץ. לא יודע אם זה קשור לאוזניות או לא.

5. כן, סביבה נוחה למדי.

6. קרה לי כשהייתי גר עם ההורים, בצבא, בדירה שלי ובעוד מקומות.

7. כאמור התופעה מתגברת כשאני הולך לישון ממש עייף.

8. אתמול. התחלתי מכינה להשלמת בגרויות לא מזמן ותוך כדי אני גם עובד, מה שלרוב מוביל לתשישות עד שאני מגיע למיטה ובעקבותיה שיתוק השינה.

9. אני זוכר תקופות מהצבא ומבית הספר שזה היה קורה רק אחת למספר חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי

יפה שמת לך לתופעה שקוראת כאשר אתה ממש עייף

העיניין הוא שהגוף שלך נירדם לפני השכל שלך או בוא נגיד אתה נרדם לפני התודעה שלך .

האוזניות הן משהו שמשאיר את התודעה שלך ער , כאילו מחזיק את השכל שלך במצב ער ,

אני יכול להיכנס להסברים רבים אבל הינה העצה שלי .

בגלל שאמרת שאינך מעוניין בתופעה ,

הייתי ממליץ לך

ראשית להחליף מוסיקה למוסיקה מטטיבית מרגיעה ללא קפיצות / שינויי קצב וכו' , מה שקוראים מוסיקה מרגיעה אולי גל חדש בסגנון .

זאת בתנאי שאינך יכול להרדם ללא ( מהסיבות שלך ) מה שבהחלט עדיף לגמרי , לא להירדם עם ועם מוסיקה מפני שהמוח צריך את זמן השינה לעיבוד החומר שהוא עצמו קלט בשעות העירות והינה אתה מכניס לו חומר / מידע נוסף לעיבוד בצורת מוסיקה ושידורי רדיו ( הווארד סטרן מגניב - חח ) מענינים , ( אל תטעה לחשוב שהאדם "מת" שהוא ישן , המוח פשוט מוריד את סף הרגישות לקליטת מידע , זה הכל ואילו אתה לא נותן לו , האוזניות והשידור "מגרים" אותו ומפעילים עליו סטרס למרות שאתה חושב שאתה ישן אז אתה לא שומע , עובדה , רעש חזק מאוד יכול להעיר וכו' )

אנא זכור , לשמוע רדיו זה הכי גרוע מפני שההנחה הכללית של השדרנים היא " להשאיר את המאזינים ערים " חח

זה מה שקורה לך , המוח שלך ער והגוף שלך נרדם , כל זאת מכיוון שאתה מונע מהמוח שלך להרדם , ( יש כאן קשר לגלי מוח ועייפות הגוף )

המצחיק הוא שמודטים מנסים להגיע למצב הזה במשך אימון - ראה את התגובה של ארט טאטום קודם למשל .

( אם יש לך מכשיר שיכול לכבות את המוסיקה לאחר מספר דקות זה גם טוב , כמו טיימר של הטלויזיה למשל , משהו כזה ,)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בזה משהו. למרות ששיתוק שינה אני חווה עוד מלפני ההרגל של שינה עם . מצד שני, בגלל השעמום הכרוך בניסיון לישון מבחינתי, גם ללא האוזניות אני תמיד מנסה להעסיק את עצמי במחשבות עד ההרדמות.

מה שהכי מעצבן בשיתוק שינה הוא שאם כבר חוויתי אחד במהלך הלילה, עד שאני לא אקום מהמיטה ואשאיר את עצמי ער לכמה דקות, כל ניסיון לחזור לישון פשוט יגרום לעוד התעוררות במצב הזה לאחר מספר דקות. כבר היו לי לילות של לפחות עשרה התקפים כאלה ברצף בטווח זמן מאוד קצר, שלא הפסיקו עד שקמתי והתהלכתי קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מצב לא רצויי

שוחחת עם רופא על כך ?

הייתי ממליץ בחום רב להיתיעץ עם רופא המומחה לבעיות שינה הבעיה הזו מוכרת וניתן לטפל בה .

( הבעיה הזו מתקיימת אצל מודטים אך הם עוברים אותה אם היא חוזרת ומפריעה לאוח החיים כניראה היא צריכה טיפול ,

יתכן שאתה צריך ללמד את עצמך להירדם שוב , כלומר לצלול בעדינות אל תוך השינה , )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שגרמתי לזה להשמע הרבה יותר נורא ממה שזה באמת. יש תקופות ארוכות שאין לי את זה, ויש תקופות שזה קורה כמעט כל לילה. בכל מקרה, רוב הזמן אני לא מרגיש פחד אמיתי כשזה קורה, אלא סתם מתעצבן מזה שכנראה ואאלץ לקום לשתות כוס מים או משהו אם אני מעוניין לחזור לישון. אני מאמין שלמצב הנפשי יש השפעה ישירה על התופעה, שכן אני באמת מתקשה לישון בתקופות לחוצות. לא נראה לי שיש צורך בהתערבות רפואית.

אגב, אם זה לא היה ברור, זה לא קרה לי כי התחלתי להתעסק עם כל העניין של חלימה מודעת. שיתוקי שינה קרו לי הרבה לפני שבכלל שמעתי על המושג 'חלום צלול' ולמעשה מעולם לא ניסיתי לחוות חלום שכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח

כן זה מצחיק אבל יש אנשים שמתאמנים להגיע למצב כזה

על כל מקרה בן כמה אתה ( אמרת חייל ? ) ( יש גילאים בעיקר בגיל צעיר שהתופעה הזו קיימת יותר ולאו דווקא קשורה לבעיה פיזיולוגית )

הפחד הוא תחושה מלווה ואיננו מטרה או מניע מכל סוג

אם אתה יכול להתגבר על זה לבד אז אני מקווה שתשתמש בעצות שרשמתי לך ובמידע שאתהיכול להשיג ברשת על הפרעות שינה , כמו שאמרתי זה מצב מוכר בו אתה נכנס לאטוניה של השרירים כאשר אתה עוד ער ו /או קופץ לשנת החלומות ( שלב מאוחר הרבה יותר בשינה מיד עם הכניסה שלך למיטה ( דבר שקורה הרבה פעמים אם אתה מאוד מאוד עייף , הרבה פעמים אם אתה מאוד עייף וישן בצורה לא נוחה / תנוחה לא נוחה וכו כלומר תנאים לא נוחים , דרך אגב , מומלץ לעשות "טקסים" מה שנקרא שיגרת שינה , כלומר סדר פעולות רוטיני לפני השינה , נניח מתיחות במשך חמש דקות , ציחצוח שיניים ואז כניסה למיטה , שיכבה על צד שמאל להרגעות ואז לעבור לצד ימין להרדמות , זה מה שניקרא "טקסים" או שיגרת שינה , דבר זה עוזר מאוד ללמד את הבן אדם לשקוע בשינה מפני שמוכנסים כאן אלמנטים התניתיים ( התניה ) .

בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה כיף לך :P

אני מתאמן כבר זמן רב כדי להגיע למצב של שיתוק שינה.

חוויתי את כל התופעות המדוברות, אגב האם הרגשת את הנפילות (כמו ברכבת הרים) שחווים ככל שנכנסים עמוק יותר לשינה?

בפעם הקודמת שניסיתי (אני משתמש בטכניקת העיין השלישית, אותו עיקרון רק שאני משתמש בעיניים כדי לשמור על מודעות) הגעתי ממש עד הקטע שמופיעים קטעים קצרים של חלומות, באחד כרית כחולה גדלה וגדלה, ואז עוד פעם חזרה למצב בין החלום לשינה עם דיסקו והבהובים בעיניים, ואז עוד קטע של בחור בג'קט שחור עם מכונית שעומדת לדרוס אותו, ממש קטעים, אבל לא הצלחתי להיכנס פנימה ויצאתי מהשיתוק.

גם אני הצלחתי להגיע למצב שאני שומע ורואה אנשים, שמעתי טריקות של דלתות כל הזמן :P

תנצל את זה לטובתך :P

אגב אני מצאתי שהדרך היחידה שאני יכול להירדם היא על הבטן, אולי מה שאתה צריך זה למצוא את התנוחה הנכונה? (ובנוסף למצוא את המחשבה הנכונה כאיתה תוכל להירדם?)

אור כהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשינה, יכולים להתהפך כ"כ הרבה פעמים. כך שאני לא חושב שזה כ"כ משנה מהי תנוחת השינה ההתחלתית שלך. אתה פתאום יכול למצוא את עצמך בתנוחה שבכלל לא תיארת לעצמך שתכנס אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד :)

מה לעשות אני פשוט לא מצליח להירדם על שום צד אחר (אלא אם אני ישן עם פוך ואז אני יכול לישון על הגב)

אני פשוט חייב לחץ כלשהו בצד הקדמי בגופי כדי להירדם, אם לא אני יכול שעות לשכב בלי להירדם, חוץ מאם אני ממש הרוד ואז אני נופל למיטה וטראח נרדם.

לא רק זה אני גם צריך לחשוב מחשבות מסויימות כדי להירדם, ולא לא אצליח להירדם כלל (שוב, אלא אם אני ממש הרוג)

כל עוד אני יושן על הבטן וחושב מחשבות ספציפיות אני נרדם במהירות.

לכו תבינו :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זו נקראת תנוחת הרדמות

לא כולם מתגלגלים ומתהפכים בשינה וגם תלוי אחרי כמה זמן הגוף מחליף תנוחה

בעיקרון כאשר הגוף מחליף תנוחות זה בגלל שלא נוח לו .

מי שנרדם על הגב או על הצד יחליף תנוחות פחות ,

וכן ידוע לי שיש יוצאים מהכלל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לדעת

תשים לב באיזה תנוחה אתה נרדם ובאיזה תנוחה אתה מתעורר

תשים לב לבלגן על המיטה

תקבל עדות מהבת זוג ( אם יש )

אפשר לדעת לא אמרתי שזה הכי קל , אבל אפשר , ממש כמו התשומת לב להרדם כך יכולה להיות תשומת לב להתעורר .

כמובן שלא לדבר על נניח אם היית צריך ללכת למעבדת שינה וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...