שאלה הנוגעת לחלומות - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה הנוגעת לחלומות

יואב גולדהורן

Recommended Posts

היי. היה לילה מעניין, ובעקבות הלילה יש לי שאלה: אם יש דבר כזה חלום מתמשך?

חלמתי הלילה חלום (שכבר עכשיו, 20 דקות אחרי שקמתי, אני לא זוכר אותו). משום מה הייתה לי הרגשה ממש חזקה, אך מעט מבולבלת - או שזהו חלום המשך או שהחלום חוזר על עצמו. אני יותר חושב שהרגשתי שזהו חלום המשך, אולי כי כל פרט ופרט בחלום, כולל הסיפור של החלום, הרגישו לי מוכרים מאוד מאוד.

אז אני שואל - יש דבר כזה חלום מתמשך? חלום ב"פרקים" כמו סדרת טלויזיה?

אחרי קצת מחשבה, הגיוני שאני אחלום על אותה סיטואציה אבל ב"התפתחות" (כלומר בפרק נוסף, לא ב-replay), אם עסקתי בדברים דומים במהלך היום. הקטע הוא שבמשך כל השבוע המטורף-קמעה שעבר עלי לא היה יום אחד שעשיתי בו את אותה הפעולה (מלבד לישון לאכול לשתות ולהיות בשירותים).

אני רוצה לקשר את החלום למחשבה מסויימת כדי שאוכל להבין האם חלמתי חלום ממש ארוך, חלום בפרקים או שבכלל הרגשת הזמן היא תעתוע של המוח. אני לא מצליח להיזכר במחשבה מסויימת שהעסיקה אותי במשך מספר ימים (כלומר, לא היה לי שום דבר חשוב מספיק כדי לחשוב עליו באופן רצוף).

אני מקווה שמישהו יוכל לעזור לי להסביר את הרגשת האריכות המוזרה ביותר שחוויתי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שחלומות שנראים כמו 5דק' לוקחים כול הלילה.

בעיקרון חלום בהמשכים אין בדיוק,וגם אם חלמת שוב תמיד יהיו שינויים בזירה.

לפי מה שיצא לי לקרוא חלומות הם שאריות מידע מאוגדות בתאי הזיכרון שלנו,מן פסולת.

קצת קשה לא לייחס להם חשיבות כי לרוב חלומות שכאלו כה דומים למציאות או מתייחסים בדיוק למה שאותו אדם מרגיש\חווה שקל להתבלבל.

נושא מעניין :) נחכה לתגובות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלומות מעידים בין היתר על מה שהולך אצלך בתת מודע

קרה לי שחלום כלשהו חזר על עצמו, ואני מניח שזה אפשרי שחלום אחד יהיה המשך של אחר, אם כי זה לא נשמע לי כ"כ סביר

יכול להיות שמשהו שקרה לך השפיע עלייך, גם אם לא היית מודע על זה, וחלמת על זה, ואחרי זה הייתה התפתחות כלשהי ב "משהו" הזה, והחלום שלך המשיך בהתאם

היית מציע לך לפרש את החלום, אבל בשביל זה צריך פסיכולוג P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביעותי לילה זה לא דבר נדיר

השאלה אם מדובר באפיזודה חד פעמית או באירוע מתמשך החוזר על עצמו ומפריע לבריאות האדם\סובבים אותו

במידה והשני הוא נכון - פנה לעזרה מקצועית

במידה והראשון - לך לישון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה לי כמה פעמים בחיים שחלמתי וחלום ואז פתאום אמרתי לעצמי "וואי אני זוכר את זה חלמתי את זה פעם"

זאת הרגשה כאילו היית איפהשהו ואז מחקו לך את הזיכרון ואז אתה שוב נזכר במה שקרה וממשיך את זה כמו סרט המשך

תופעה ממש מגניבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלום בהמשכים זה משעמם, מה שבאמת מגניב זה חלום מודע.

חלום מודע זה שבעקבות משהו שקרה לך בחלום, בזמן שאתה חולם אתה מבין שהסיטואציה הזו לא אמיתית ואתה נמצא בחלום

ככה אתה יכל לעשות כל מה שאתה רוצה לעשות כמו לעוף או כל מה שעולה לך בדמיון.

יש שיטות לגרום לך להבין שאתה חולם.

שמים ליד המיטה מחברת עם עט ואיך שאתה מתעורר אתה ישר רושם מה שאתה זוכר.

אחרי מספר פעמים ייתכן ותשים לב שיש דפוס מסויים שחוזר על עצמו ואתה צריך לומר לעצמך כשזה קורה אני חולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא מעניין גם לי. אצטט מהמאמר בלינק שלמעלה:

האם ניתן לפתור חלום ולגרום לו לא להופיע שוב?

"כן, אם נותנים מענה לצורך שהחלום מדבר עליו, כלומר את הפלונטרים הרגשיים שיש לנו.

ברגע שנגיע לפיתרון - החלום לא יחזור כי מטרתו הראשונית היתה לתקן או להזהיר".

חלומות הם כלי נהדר להתחבר למה שקורה אצלי בלא מודע.

המון רצונות וצרכים מודחקים מופיעים בחלומות וכאשר אני זוכר אותם אני יכול להבין סיבות לאי שביעות רצון או אפילו קונפליקטים או בילבול פנימי.

היה לי חלום שחזר שוב ושוב על בחינה, שהרגשתי בו מצוקה לחץ ופחד מכישלון.

ודרך אגב אני נותן לרגשות, שעולים בחלום, משמעות רבה יותר מאשר לפרטים או לעלילה.

יום אחד החלטתי לסיים עם זה וישבתי ועשיתי לעצמי דמיון מודרך:

דימיינתי שאני יושב בכיתה (דרך אגב סיימתי תואר באוניברסיטה לפני כעשרים שנה...: תבין כמה זמן הסתובבתי עם החלומות הללו),

והכל בסדר ואני מרגיש שיהיה בסדר בין אם אצליח או אכשל,

כי ידוע שכשלון או הצלחה, הם סה"כ דעה של מישהו, על משהו שעשיתי או לא, או הייתי...

ואח"כ יצאתי מהמבחן, באמצע, בלי להגיש את הדף, מתוך שלמות שלא אכפת לי ואף אחד לא יבחן אותי יותר..

מאז, עד כמה שאני זוכר, לא חזר החלום.

.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון חלום הוא "תירגול" רגשות של המוח , הרגשות מתערבים בשיקולים השיכליים של החולם ולכן הם דורשים אימון , בקיצור , החלום הוא "סימולציה " מוחית למציאות .

אכן התפישה שלך את החשיבות של הרגש על פני המראה היא הנכונה מפני שהסימולציה בחלימה היא רגשית כלומר כיצד החולם יכול להתמודד עם הרגשות שלו , חיות חולמות גם כן גם להם יש רגשות .

חלומות הם לא כלי נהדר להתחבר אל הלא מודע , הם סימולציה שפוסלת דרכי עבודה ומאחסנת אותם בלא מודע . אם הלא מודע היה שווה משהו הוא היה במודע או בוא נגיד כ במילים של המטריקס " תוכנות שעושות את העבודה שלהן , אתה לא מרגיש אותן " כמו שמי שלא מבין ילך ויתעסק עם הרג'יסטרי של המחשב שלו , זה בתקיה נסתרת כי לא רצוי שמי שלא מתכנת / תכנן / מודע יתעסק עם זה .

דימיון מודרך היא אחת הדרכים לשחזר סצינות ולחוות אותן במודע ולהמשיך "לחלום" ישנן עוד טכניקות שקשורות לתנועות עיניים ועוד מאוד מוצלחות שמטפלות בפוסט טראומה , הלומי קרב וזיכרונות טורדניים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הצד המדעי של הדברים אתה יכול תור את אתר הפסיכולוגיה הישראלי , או אפילו בערך "שינה" . לגבי טיפולים פתח בערכים של טיפול בגריה מגנטית וחשוב שתפתח ב EMDR "עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים " יש כמובן אספקטים שמאנים אבל..

לצערי אני לא מוצא את השיטה של אחד הפסיכיאטרים שמטפל בעזרת זרם חשמלי קצר שמופעל על כפות הידים בעת העלאת החוויה קרי הזיכרון ומה שקורה שם ( נפלא ) הזיכרון מתחבר לזרם החשמלי ונעלם זה מעולה לזכרונות שאינם נעלמים והטיפול הוא של זמן קצר ומיד נחלש . נדמה אושרת קוטלר עשתה תוכנית עם הנושא מיזמן לפני ארבע שנים .

עריכה :

פתחתי ונזכרתי יש גם שיטה לטפל בדימיון מודרך NLP לא זוכר אם כתבת על זה , ( ראיתי כשפתחתי אושרת קוטלר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלום בהמשכים זה משעמם, מה שבאמת מגניב זה חלום מודע.

חלום מודע זה שבעקבות משהו שקרה לך בחלום, בזמן שאתה חולם אתה מבין שהסיטואציה הזו לא אמיתית ואתה נמצא בחלום

ככה אתה יכל לעשות כל מה שאתה רוצה לעשות כמו לעוף או כל מה שעולה לך בדמיון.

יש שיטות לגרום לך להבין שאתה חולם.

שמים ליד המיטה מחברת עם עט ואיך שאתה מתעורר אתה ישר רושם מה שאתה זוכר.

אחרי מספר פעמים ייתכן ותשים לב שיש דפוס מסויים שחוזר על עצמו ואתה צריך לומר לעצמך כשזה קורה אני חולם.

זה נקרא גם חלום צלול, וזה אדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...