שאלה הנוגעת לחלומות - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה הנוגעת לחלומות

יואב גולדהורן

Recommended Posts

כמו ששוב אמרתי

ההגעה לחלום צלול היא יכולת מנטלית שיכולה להיות מפותחת על ידי תרגילים כדוגמת התרגילים שארטי מנה ,

יחד עם זאת ,

חלום צלול כהגדרתו הוא :" חלום" קרי פעילות מוחית לא מודעת "צלול" קרי בהיר , שקוף ולהלן מודעת .

לכן ,

אומנם , יכול החולם להתאמן על שמירת המודעות תוך כדי הרדמות ( תרגיל מצויין דרך אגב ) ( כמו שארטי סיפר ) לצורך הגעה לחלום אולם מה שהחולם יחווה זה יהיה היפנוט עצמי / דימיון מודרך ( מצב בו המתאמן / האדם עובר לרובד תודעתי עמוק יותר ) ולא למצב חלימה ( שבו החולם מצוי מודע לעצמו בזמן מצב מנטלי שהוא לא היה אמור להיות ) .

אומר כך , ההבדל בין חלום צלול לדימיון מודרך הוא המישור בו מתבצעת ה"חלימה"

( כדי להגיע למישור החלום , על האדם להתעורר - זה דגש חשוב ביותר כי זה ההבדל , ההתעוררות היא ההבדל , יש מרחב שהאדם צריך להיות חסר מודעות כדי להגיע אליו והוא הוא מרחב החלימה )

אני אנסה להסביר זאת מהדוגמה הבאה .

כדי להגיע לרמה של היפנוט , האדם נאחז במודעות שלו שמתמקדת במושא של התודעה שקבע לעצמו ( כמו שכתבתי - זהו אימון מצויין ודרך נכונה כדי להגיע בסופו של דבר לחלום צלול )

כדי להגיע לחלום צלול על האדם לאבד את המודעות שלו ולמצא אותה חזרה בחלום .

ההבדל הוא האיבוד של המודעות ומציאתה חזרה במישור החלום .

מקווה שמישהו הבין ( בכללי יבין רק מי שחווה ) או מי שמבין בגלי מוח החלום עובד על גלי מוח שונים ממצב של היפנוט

מי שרוצה לחפש בנושא גלי מוח בבקשה ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קרה לי כמה פעמים, בעיקר בילדות\גיל הנעורים.

איפה הבנת שזה כמעט בלתי אפשרי?

לא ממש הבנתי את זה ממקור, סתם מניסיון אישי ומכך שלמספר אנשים שאני מכיר לקח המון זמן להגיע לכך ומכך שיש המון עיסוק בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נע, היו לי כמה וכמה חלומות צלולים (לא הרבה, אבל יותר משניים זה בטוח) ואני מניח שעוד יהיו לי בעתיד.

אני זוכר אחד שכמעט נהרגתי בצונאמי פתאומי (שבכלל לא הגיע מכיוון הים, אני זוכר עד היום באיזה רחוב זה היה ולאיזה כיוון הסתכלתי), והצלתי מישהו/מישהי או לפחות הגנתי עליו עד שהצונאמי בלע אותנו. לא בטוח מה עלה בגורלי, אבל אני כן זוכר שדיברתי עם מישהו ושאלתי מה קורה איתו ואם הוא יודע שאנחנו בחלום.

אני גם זוכר אחד שהיה הרבה יותר ברור ובו עפתי, אבל משום מה הוא היה על רקע לבן (עד כמה שאני זוכר)... אבל ידעתי שזה חלום ואמרתי לעצמי "וואי מגניב חלום צלול! בא לי לעוף" ועפתי כמו סופרמן. כשהייתי קטן תמיד רציתי להיות מאוד , יכולת תעופה/ספיידרמן כזאת. אין לי מושג למה בחרתי לעוף במקום לזיין שישים בחורות במקביל... הייתי חנון כשהייתי בן 8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות החלום הצלול עולה ככול שהחולם מאומן בחלימה ומודע יותר בזמן הערות ,

סנאי אני בטוח שממתינים לך חלומות צלולים יותר .

בדרך כלל חלום על תעופה מעיד על תקופה בעייתית מעט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ? מה ?

אתה כלומר החולם הוא המקור לחלום , ולכן אתה יכול לקבל את המקור על ידי אימון , תקרא את התגובה של ארט טאטום ( אתה יכול גם לנסות להקשיב למוזיקה דרך אגב ) דף או שנים אחרוה ותראה למשל דרך אחת לאימון , אתה כמובן יכול להקיש בגוגל חלום צלול וללמוד , כמובן שאם תרחיב את החיפוש לחלומות / שינה / גלי מוח אז בכלל , אם גם תשקיע ולמעשה תתאמן לפני שאתה הולך לישון וכו' אולי תהיה לך גם דעה מבוססת על הנושא ואולי אולי גם תוכל ללמד אותנו משהו מהניסיון האישי שלך , הלוואי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה כן שכחתי לציין שאת נושא החלומות חקר כבר פרוייד :bash:

עריכה :

שלא יהיה ספק , הדעה שלי איננה מייצגת את התאוריות של פרוייד ( לטעמי יש בהן משהו , אבל בהחלט לא רק הוא צודק , למעשה הוא פרוייד צודק בקצת מאוד דברים אבל הכיוון שלו היה נכון והוא היה חלוץ וזו גדולתו החלוציות שלו ולאו דווקא המסקנות שלו )

התאוריה לגבי בעיות שמביאות את עצמן לידי ביטוי של תעופה בחלום היא :" החולם מנסה להתרומם מעל עצמו/אדמה /בעיה וכמו כן התנתקות ממשהו באופן טיבעי תעיד על חוסר קבלת הצרכים מאותו גוף שממינו מתנתקים , כמובן יש את השאיפות למעלה אבל הן בדרך כלל תבונא בצורה שונה מחלומות תעופה .

לא ממש חשוב , זהו איננו תרד פתרון חלומות כרגע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח.. מהנושא הראשון הגענו לחלומות צלולים, זה היה ברור שזה יקרה :)

אני הייתי בתחום הזה למשך שנה בערך.

במהלך השנה הצלחתי להכניס אותי למצב של חלום צלול 8 פעמים (!!!)

הכל נרשם ביומן חלומות שעדיין נמצא בחדרי.

זה דורש המון ריכוז, וסבלנות, אבל בסוף מצליחים, הטריק הוא להישאר מספיק זמן במודעות אחרי שמצליחים.

אסור להתרגש על יתר המידה אם במקרה הצלחתם להגיע למצב של חלום צלול, כי אתם פשוט "תשאבו" מחוץ לחלום ותתעוררו (כשרקע שחור יאפוף אותכם)

פעם הייתי משתמש בMILD, כאשר אני נכנס למצב של מודעות מתוך חלום.

כיום אני משתמש בWILD, כאשר אני נכנס למצב של מודעות דרך ההרדמות, ושומר עליה עד ההגעה לחלום ובהמשך.

חוויה מעניינת במיוחד, שלא תשכחו מהר. ההרגשה שהצלחתם לעשות משהו אחרי כלכך הרבה אימונים אף סכום כסף לא יוכל לקנות.

מה לא עשיתי? הרמתי שקיות בכוח המחשבה, פירקתי מארזי מחשב והעפתי אותם בבית בעזרת כוח המחשבה, עפתי, יצרתי את סביבתי, וכ'ו וכ'ו וכ'ו....

ככל שהמודעות תיהיה יותר גבוהה כך החלום יהיה יותר איכותי, כלומר, חד (1080P) לעומת מטושטש (240P), קל לשליטה (Dualshock 3) וקשה לשליטה (Wii Mote)

מישהו היה במאדים דרך אגב? כי אני כבר עפתי לשם פעם אחת :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן

גם יומן חלומות הוא דרך מצויינת

( גם השיטה של ארטי לשמר על מודעות לפני ה"נפילה" לשינה וגם הדרך שאור מדגים קרי לשמור את המודעות לחלום לאחר החלומות בעזרת יומן חלומות הם דרכים טובות להכניס את המודעות אל שלב החלימה שליכאורה אמור להיות ללא מודעות )

ישנם שאמנים שחוקרים את הנושא ומגדילים את התודעה שלהם על ידי שימוש בחלומות שכאלו , ממש כמו שאור פירט על "הרמת שקיות " פרוק מארזים" וכו' החולם יכול להשתמש באמצעי הזה שהוא ממש כמו מעבדה למציאות - אם תרצו , משהו בדומה לרגע בו ניאו ניכנס בפעם הראשונה עם מורפיוס אל תוך התוכנה במטריקס למי שזוכר.. - כדי להגדיל ולהרחיב את התודעה האישית שלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא עשיתי? הרמתי שקיות בכוח המחשבה, פירקתי מארזי מחשב והעפתי אותם בבית בעזרת כוח המחשבה, עפתי, יצרתי את סביבתי, וכ'ו וכ'ו וכ'ו....

בעולם שאתה כל יכול בו ושאתה יוצר, זה מה שהיה לך לעשות? לפרק מארזי מחשב?! :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם פשוט לא קולטים.

היום ישנתי בערך 7 שעות (צריך לפחות לישון 6 שעות כדי להתחיל לחלום ברצינות) והיה לי חלום צלול.

אגב הבנתי שמספיק שתקרא על הנושא בעיון במהלך היום יש סיכוי טוב שיתרחש אצלך חלום צלול (כמו הראשון שלי)

בכל מקרה לא הספקתי לרשום אותו, ורק עכשיו בלימודים אחרי שפתחתי את הנושא זנכרתי בו (כי הוא נדרס על ידי חלום אחר)

כשקלטתי שאני חולם פתאום הרגשתי כמו במציאות מדומה.

נזכרתי כי עליי לשמר את הצלילות כדי לא לאבד את ההכרה לכן כל הזמן אמרתי לעצמי שזה חלום, ובכל פעם שאמרתי זאת החדות עלתה בחזרה כמו זריקת אנדרנלין.

הלכתי ביום מואר וצבעוני על מדרכה שמוקפת בצמחיה, ובזמן שהבנתי שאני חולם יזמתי בעצמי תעופה ועפתי גבוהה לעננים.

אחר כך התחלתי ליצור דברים (ערים, נהרות, הרים, וכ'ו...), כמובן שלא שחכתי להזיז מעט דברים בכוח המחשבה.

הלכתי בסביבה החדשה שיצרתי כולי מתפאר בהשיגי, עפתי קדימה במהירות גבוהה ואז עצרתי, בנקודה הזאת אני כבר לא זוכר מה קרה, כנראה איבדתי את הצלילות והמשכתי לחלום.

כבר כמה חודשים לא היה לי חלום צלול, תודה על התארד הזה, נזכרתי כמה כיף ומרהיב חלום צלול הוא.

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...