שאלה הנוגעת לחלומות - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה הנוגעת לחלומות

יואב גולדהורן

Recommended Posts

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון מאוד, הוא סה"כ יכול לעזור לך לשפר את רמת החלומות אצלך, ולגרום לך להתפתח מנטאלית.

בסופו של דבר איכשהו אתה צריך להבין שאתה חולם, או להיכנס למצב של צלילות דרך WILD.

גם מסכת חלומות, זהו סה"כ כלי עזר (היה לי כזה) שנועד להראות לך שאתה חולם בעזרת הבהובים בחלום שאתה יכול לנצל אותם להבנה שמדובר בחלום.

בסופו של יום רק אתה יכול להבין שאתה חולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא

צלול הוא מהאופי של החלום כלומר העומק והניקיון של החלום , לא כל חלימה מודעת היא חלום צלול .

A lucid dream, in simplest terms, is a dream in which one is aware that one is dreaming. The term was coined by the Dutch psychiatrist and writer Frederik van Eeden (1860–1932).

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dream

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממציא הגדרות ?

הגדרות הן מוסכמות שמשתנות בעיקבות שינויים בשטח .

זה ההבדל בין דת למדע , במדע אתה פועל לפי מה שיש לך הוכחות על פי ניסיונות , בדת אתה פועל על פי קביעות שאינך יכול לשנות , הגדרות ? איזה הגדרות שלדברייך הן קביעות יש כאן ?

אני חושב שאתה טועה מאוד , הן בהסתכלות שלך , הן בגישה שלך והן בישום שלך .

אתה רוצה להתערב לי בחלום האישי שלי ולהגיד לי איך להגדיר את מה שאני חווה :screwy:

( אתה יכול להסכים או לא אתה יכול לדון לגבי המוסכמה או לא אתה יכול לא לתקשר או לא אתה יכול לקבל אות לא , אתה לא יכול לבוא ולקבוע לי כיצד לדון על המוסכמות שלי ! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממציא הגדרות ?

הגדרות הן מוסכמות שמשתנות בעיקבות שינויים בשטח .

זה ההבדל בין דת למדע , במדע אתה פועל לפי מה שיש לך הוכחות על פי ניסיונות , בדת אתה פועל על פי קביעות שאינך יכול לשנות , הגדרות ? איזה הגדרות שלדברייך הן קביעות יש כאן ?

אני חושב שאתה טועה מאוד , הן בהסתכלות שלך , הן בגישה שלך והן בישום שלך .

אתה רוצה להתערב לי בחלום האישי שלי ולהגיד לי איך להגדיר את מה שאני חווה :screwy:

( אתה יכול להסכים או לא אתה יכול לדון לגבי המוסכמה או לא אתה יכול לא לתקשר או לא אתה יכול לקבל אות לא , אתה לא יכול לבוא ולקבוע לי כיצד לדון על המוסכמות שלי ! )

אתה לא זה שקובע הגדרות כלליות לכולם,ואתה לא יכול להגיד למישהו שהוא לא עשה משהו, כאשר הוא עונה על ההגדרה הכללית של המשהו הזה. אם אתה אומר שהוא לא עשה חלום צלול שלך, זה לא שהוא לא עשה חלום צלול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה מישהו שהגיע לחלימה צלולה דרך שיתוק שינה (מצב בו הגוף משותק, כמו בחלום, אך למעשה האדם ער לחלוטין)?

אני חווה את התופעה לפחות פעם בשבוע כבר די הרבה שנים, אך למעשה אין לי האומץ ללכת עד הסוף ולנסות להגיע לחלימה צלולה. הקטע הוא שצריך בעצם "להכנע" לשיתוק ולנסות לחזור לישון בשיא הרוגע, ואז אמורה לבוא חלימה צלולה. כנראה שזה עובד כי למרות שאיני זוכר שהיו לי שיתוקי שינה גם בגיל ממש קטן, אני כן זוכר שהיו לי חלומות צלולים רבים. אני גם זוכר שהייתי מושפע מ"סיוט ברחוב אלם" וניסיתי ליצור בחלום כל מיני דברים שרציתי, מתוך מחשבה שאם אני אאחוז בהם, הם יהיו בידי כשאתעורר...

בכל מקרה, כל פעם שבה החלטתי להרפות ולא להלחם בשיתוק לוותה בהזיות חולניות למדי, שגרמו לי שוב לנסות לצאת מהשיתוק. אני יודע שאני פחדן, אבל השילוב של חוסר האונים שנגרם מהשיתוק יחד עם ההזיות יוצר אצלי תחושת בעתה שפשוט לא מאפשרת לי להישאר רגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל אותי? אם כן, אני לא מתעורר מיד כי אני לא באמת ישן. גם כשאני מנסה להלחם בשיתוק, עדיין לוקח לי לפחות חצי דקה עד שאני יכול לזוז לגמרי. אם במסגרת הזמן הזאת אני טיפה מרפה את הגוף, אז לרוב מתחילות ההזיות. בדרך כלל זה קולות או תחושה כאילו מישהו רוכן מעלי, ובפעמים הבאמת בודדות שהעיניים שלי היו פתוחות גם ראיתי דמויות. בשלב הזה הניסיון לצאת מהשיתוק עולה הילוך ולאחר כמה שניות שנראות כמו נצח, אני מצליח לזוז, וכמובן שכל זכר לטירוף שחוויתי לפני רגע נעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , השלב הזה נקרא ה"זקנה" או המכשפה , מרגישים כאילו איזו זקנה נשענת עלייך וחונקת אותך - חחח

זה בסדר גמור ,

גם הדמויות שאתה רואה , זה טיבעי לגמרי , זה שלב , ( יש לזה סיבות וכולם חוווים אותן )

אחרי כמה זמן השלב הזה מגיע אצלך ?

( אתה עדיין לא בשלב של החלימה אומנם , אתה רק בפתח )

הרגשות האלו הם טיבעיים ונורמליים , בכללי צריך פשוט לעבור אותם . אבל אני לא מנסה / מתימר / אמור להדריך אותך דרך תרד כיצד לעשות זאת ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קורה אצלי בתדירות די גבוהה כבר לפחות 10 שנים, וקראתי וראיתי כל דבר שרק מצאתי על התופעה, כך שאני ער לכך שמדובר בתעתועים ותו לא. עם זאת, כשזה קורה לי בפועל, לא משנה כמה אני אומר לעצמי באותו רגע שזה לא אמיתי, הפחד עדיין משתלט עלי.

אגב, רוב הזמן התופעה אצלי לא מלווה בהזיות. אני אומנם מרגיש שהגוף ממש כבד, אבל לא שמישהו יושב עלי או נוגע בי, והקולות היחידים שאני שומע באים מהMP3 איתו אני נרדם כל לילה. מה שכן, תמיד ההרגשה היא כאילו עובר בי חשמל במהלך כל השיתוק, וגם כשאני קם עוברים לי בגוף מעין "שיהוקים" חשמליים (קצת קשה לי לתאר את זה) במשך דקות הערות הראשונות.

עריכה: רק עכשיו שמתי לב ששאלת מתי זה קורה. זה קורה בדרך כלל שאני ממש עייף, לרוב ממש דקות ספורות אחרי שאני מנסה לישון. לפעמים אני אפילו הולך לישון כשבMP3 מתנגן שיר מסוים, נרדם ואז מתעורר לשיתוק שינה, וכשאני משתחרר ממנו עדיין אותו שיר מתנגן. לפעמים זה קורה סתם באמצע הלילה כשאני מתעורר מחלום. למרבה הפלא, דווקא לא יצא לי לחוות שאריות של חלום במצבים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שזה חוזר מפני שאתה תמיד נמצא על הסף ועדיין לא עברת , התגברת על הפחד שלך , יתכנו סיבות נוספות , בבקשה לא אמרת לי אם זה קורה לך כי אתה רוצה שזה יקרה לך או לא ,

מדוע אתה מרכיב וממתי ?

האם לוחות הזמנים של הרכבת האוזניות לפני השינה חופפים להפרעות בהרדמות ?

האם אתה עם כל הזמן בשינה או אולי לפני שאתה נירדם אתה מוציא אותם ?

האם שמת לב לזמנים בו מופיעה ה"הפרעה" הזו בשינה ? האם היא קשורה לאוזניות ? האם אתה ישן טוב יותר עם או בלי ? האם אתה נרדם טוב יותר או קשה יותר עם או בלי ?

ההאם הסביבה שלך לשינה נוחה וטובה לך ?

האם יש לך את החלומות האלו / הפרעות במקומות אחרים ?

האם יש מקום , זמן ותנאים בהם החלומות האלו פוקדים אותך יותר ?

מתי הייתה פעם האחרונה ?

מתי הייתה הפעם האחרונה בילעדיהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...