שאלה הנוגעת לחלומות - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה הנוגעת לחלומות

יואב גולדהורן

Recommended Posts

חלום צלול (LUCID DREAM) זו תופעה מאוד מעניינת,אני התחלתי להתעניין לאחרונה בנושא.

ישנם הרבה מקורות ושיטות וטכניקות רבות כיצד להגדיל את הסיכויים להפוך חלום לחלום צלול.

אם הזמן יותר ויותר חלומות בכל יום הופכים לצלולים והחלום מתברר כמציאות שרק הדימיון הוא הגבול שבה.

ממליץ בחום לחקור את הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני רוצה לציין שכיום אין אחידות דעות בנוגע למהו חלום וממה הוא נובע- הרפיה למוח, עיבוד של התת מודע, עיבוד וכו' וכו'. יש הרבה גישות ואף אחת מהן לא נחשבת למקובלת באופן גלובלי.

בנוגע לחלום צלול- כן, אני גם רוצה להתחיל לנסות את זה, אבל לפי מה ששמעתי זה לא כ"כ קל... (לפחות לאנשים מסויימים, יכול להיות שלאחרים זה יותר קל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לציין שכיום אין אחידות דעות בנוגע למהו חלום וממה הוא נובע- הרפיה למוח, עיבוד של התת מודע, עיבוד וכו' וכו'. יש הרבה גישות ואף אחת מהן לא נחשבת למקובלת באופן גלובלי.

בנוגע לחלום צלול- כן, אני גם רוצה להתחיל לנסות את זה, אבל לפי מה ששמעתי זה לא כ"כ קל... (לפחות לאנשים מסויימים, יכול להיות שלאחרים זה יותר קל)

ההבדל הוא עיניים של זמן.

כלאמר למישהו זה יכול לקחת יומיים שלושה ולמישהו זה יכול לקחת חודש,זה טלוי אבל בסופו של דבר התוצאה היא אותה תוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלום הינה חוויה אידבידואלית ( אומנם יהיו כאלו שיטענו לגבי חווית חלום משותפת , אבל לא לעיניינו כרגע )

ההבדלים בין סוגי הסמים הינם גדולים מבחינת אופי החוויה ומקום ההיתרחשות שלה

חלום צלול ממש כמו כל חלום הוא הדרך של המוח לעבד חוויות אם תרצו להגיד : להתכונן ( נפשית ) וחזרה ( גנרלית ) לארועים עתידיים ( אפשר להגיד שהמוח מריץ סימולציות על ארועים עתידיים )

ואם זה חלום בקשר לארועים שעברו אזי המילה היא להתמיע / לרכז לאחסן וכו' את הזיכרון .

רבים מתבלבלים בין החוויות הליכאורה חדשות המתגלות להם בחלום כחויות "על חושיות" על תודעתיות אולם אלו חוויות שבסך הכל "נעלמו" מעיניי ההיגיון של האדם בזמן התרחשותם .

ישנם הבדלים בבני אדם בעוצמת הכיסוי החלומי כלומר , יהיו אנשים שהחלום שלהם יהיה דיי מפורש להם ויו כאלו שהסרטים שהם יראו יהיו כגודל הסרטים שרצים להם במוח ביום יום .

מעניין אולם ההבדים בין סוגי החלומות הם לא רבים ( יהיו כאלו שיגידו שההבדלים בחלומות הם כהבדלים שבין חיים של אדם אחד לשני ) לכולם יש חלומות על נפילה / ערום / טיסה / מוות / סקס / חיות / רדיפות וכו' ממש כמו שהחיים שלנו דומים ככה גם החלומות שלנו דומים .

העיקר בחלום הוא התחושה ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא עיניים של זמן.

כלאמר למישהו זה יכול לקחת יומיים שלושה ולמישהו זה יכול לקחת חודש,זה טלוי אבל בסופו של דבר התוצאה היא אותה תוצאה.

למען האמת, כשאמרתי הרבה זמן התכוונתי יותר לכיוון שנה+...

וד"א, מישהו אמר inecption (התחלה בעברית)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל כמה שאני מכבד את ג'קי לוי (ואני בהחלט מעריך אותו) הוא דיבר פה שטויות (עד כמה שדעה יכולה להיות שטויות) ופספס את כל הפואנטה של הסרט (ואולי גם של מטריקס). אין הרבה דימיון למטריקס (אולי קצת עקרונית, כי אחרי הכל חלום הוא מציאות מדומה) והוא ממש לא משעמם.

זהו אחד הסרטים היותר טובים שראיתי בתקופה האחרונה מומלץ בחום.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...