המחשבים של פעם.. - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשבים של פעם..

00Amir

Recommended Posts

• תגובות 168
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה כייף לקרוא את השרשור הזה.

מזכיר לי הרבה דברים ומשחקים שאהבתי.

המחשב הראשון שלי היה ממש חדש יחסית לכל אלו:

מעבד סלרון 466Mhz

32מגה פנימי, כרטיס מסך ATI RAGE עם 4 מגה שאפילו GTA2 היה נתקע.

היה לו דיסק קשיח 8 ג'גה, מסך 17, מקלדת 110 מקשים ורמקולים "165W" שהיום טלפונים נשמעים טוב יותר מהם.

היה גם מודם 56 ומכטיס FLYVIDEO 98 וכמובן- כיסויים שבאמת הייתי משתמש בהם.

בנוסף, היה לי עכבר שאני מתגעגע אליו- עם כדור כזה למעלה שמזיזים אותו עם האצבע כמו של הגרפיקאים. אני זוכר שהוא עלה 360 שקל בשנת 99.

היו לי גם כל מיני מחשבי XT שחברים הביאו לי שממש אהבתי להתעסק איתם, חבל שלא שמרתי אחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכברי trackball ניתן לקנות גם היום.

http://www.logitech.com/en-us/mice-pointers/trackballs

אני נזכרתי בתקופה שלחבר שלי היה מחשב עם 8MB של RAM (נשמע הזוי לגמרי היום אפילו לtablet) ואיך היה צריך לבצע עשרות מניפולציות כדי להריץ משחקים או Windows 95 בצורה כזאת או אחרת.

אם מישהו עוד זוכר היה ניתן לקבוע בboot איזה שורה תרוץ מתוך config.sys ומתוך autoexec.bat ידנית וכמובן התוכנה המהוללת QEMM שעזרה בכל כך הרבה מקרים של הגבלות בסביבה של MS DOS.

מעבר לזה, כמו שאני זוכר עד היום, כל החבר'ה בבית הספר ידעו לפחות כמה עשרות פקודות syntax ולא פחדו לעבוד עם CLI כי גם בתקופה ש Windows 98 יצא לאור עדיין הוא לא היה יכול החליף הכל עם GUI כמו המערכות היום.

אגב, מישהו זוכר איזה DOS/4GW פלאים היה עושה עם כל ההגבלות של מערכת ההפעלה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה תקופה עוד היינו ילדים :jump: - כתוצאה מכך כנראה משחקים יותר עניינו אותנו...

מה שמצחיק זה שגם היום אחרי 20+ שנה עדיין משחקים מעניינים אותנו :xyxthumbs:

לא היה כל כך הרבה חומרה בכל דור של היה מעבד אחד - 286 או 386 או 486 והלאה.. שכל אחד מהם זה דור..

כנ"ל עם חומרה היקפית - מודם 14,400 , כרטיס קול 16bit - וכו'... היה ערך אחד מכל דבר...

היום בכל דור של יש משפחות שלמות - משפחת i7 , משפחת i5 , משפחת i3 - יש לך לפחות 20 לבחור...

היה לפני זה הרבה סוגים של מחשבים סונים וחומרה שונה ומערכות הפעלה שונות

רק שאינטל וMS הצליחו לקחת את רוב אחוזי השוק ניהיה מצב כזה זמני שכל מעבד מסמל דור -עד שנכנסו כרטיסי המסך והכרטיסי קול הנפרדים

לפני זה היו לך של IBM\מוטורולה \אינטל ועוד חברות וכל מיני סוגים של חומרה

אמיגה \אטרי\אפל ועוד ועוד -היה הרבה בלגן בשלב מסוים

גם בתקופה שהיה בעיקר מחשבי מבוססי וMS עדין הייתה בשוק והיה לה חומרה אחרת

בשלב מסוים מעבדי PPC מIBM

היום הרבה חברות הבינו שללכת על חומרה ניפרדת יכול לעלות ביוקר -אז יש סטנדרטים מסוימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל סדרת x86 היא סדרה מפני עצמה ולא דגם של מעבד. חוץ מזה היו גם חברות כמו Cyrix ז"ל שיצרו מעבדים (למי שעוד מספיק מבוגר לזכור).

גם בהתחלה ייצרו מערכות הפעלה שרצו על פלטפורמת Alpha של DEC ז"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני זוכר היה לי מחשב 486 DX ..

סידירום של קריאטיב 8X

זכרון 4 בהתחלה אחכ הגדלתי ל8 אני חושב ..

בכל אופן אני זוכר שהבאתי להתקין במחשב 2 עם 4-5 דיסקטים מדוד שלי , הסתבכתי בהתקנה . מה עושים בדוס בשביל להתקין :D .

שחקתי שעות !! פרייהיסטוריק 1 ו..2 ועוד איזה משחק שאינ לא זוכר איך קוראים לו - אולי דינמו משהו - עם חתול חללי סגול שקופץ ולוקח יהלומים וכל מני מזיקים כאלה מפריעים לו בדרך .. היתה לזה מוסיקה מגניבה . דיוק 1 , דיוק 2 ..

היה גם נורטון קומנדר :) ..וגם היה את 3.11 והתוכנות המוזרות של קריאטיב שבאו עם הסידירום כנראה חחח ועוד כמה משחקים עצובים מאוד בזמנו :)

חלמתי על 95 שיצא אז .. ועד היום לא היה לי אותו חחחח

רק זה מה שאני זוכר בראש

חחחח

נ.ב לדוד שלי היה 286 נראה לי בשנת 90 עם הכפתור של הטורבו 33MHZ .. המארז המסריח הזה

שחקתי שם סטריט פייטר , ו.. סטרייק דזרט ..זה עם המסוק ועוד כמה משחקים שמי זוכר אותם :D

אחכ אחרי ה- 286 קנה 486 עם סידירום 4X ..משחקים :אקסן , דום , דום 2 , WWF 94 דיסנט , ואת הילד בלי הגוף שרוכב על סקייטבורד מעופף :) ועוד כמה יפים ..חחח ואז הגיע ה- PENITUM MMX166 אם אני לא טועה :) - משחקים : שליחות קטלנית , POD , DUKE 3D , MDK עם 16/32 פנימי וכרטיס מסך אם בכלל היה שם , שאת NFS 2 המקורי שהיה לי בקושי הריץ :D ( אני לא ממש זוכר חומרה באותה תקופה ) רק משחקים כמו שכבר הזכירו כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוכרים את המשחק קארמגדון?!

זה היה משחק אדירררר הייתי מכור אליו חודשים רבים הלוואי ויוציאו כזה חדש

carmageddon 2 היה המשחק. אני די בטוח שאם היו מוציאים אחד חדש היום, הוא היה יוצא חרא.

נזכרתי בצורב הראשון שהיה לנו. הוא היה במהירות X2.

אני זוכר שכל דיסק של 650MB היה עולה משהו כמו 10 שקל, היה צריך לסגור כל תוכנית שרצה במחשב כשרוצים לצרוב והfail rate בצריבות היה מטורף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הצורב הראשון קניתי בשותפות עם חבר שלי - הוא היה כמובן SCSI ובא בבנדל עם כרטיס בקר. העברנו אותו מאחד לשני ברוטציה.

אנשים נזכרים בעבר בנוסטלגיה ושוכחים את כאבי הראש שהיו אז - בשנת 1995 עבדתי קצת עם מחשבים. הייתה לנו קבוצת עבודה שרובה הייתה עם 3.11 לקבוצות עבודה, מחשב אחד עם 95 (חידוש עצום אז) והמחשב שלי עם NT4 (היה לי אחלה מחשב עם 16 מ"ב ומעבד 100 מה"צ) השרת היה נובל.

אלוהים ישמור, לא יאמן כמה BSOD אכלתי שמה. תבינו שה-NT4 נחשבה לפאר היצירה והיציבות לעומת מה שהלך שם.

שלא לדבר ש-Plug'n'Play היה עדיין בחיתוליו ובכל התקנת חומרה חדשה עדיין היה עיסוק עם IRQ וקבצי האיתחול במיוחד במחשבי החלונות 3.11 (שרץ על DOS למי ששכח). דיסקים וכונני CD חיצונים חוברו עם SCSI ואינטרנט מהיר בישארל היה רק בחברות הי-טק גדולות ובאוניברסיטאות כאשר חלק גדול מהמידע עדיין זרם בערוצים כגון FTP, telnet, IRC. בגלישה ב-WEB הדפדפן המוביל היה נטסקייפ ובוני אתרים הקפידו לא להכביר בגרפיקה על מנת שהאתרים יעלו במהירות. כל זה היה רק לפני 15 שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman לא מזמן היתה תוכנית ששודרה בערוץ 8 על משפחה שנתנו לה "לחיות בעבר " עד שנת 2000

שכל יום שעובר זה כאילו שנה שלמה בטכנולוגיה

וזה פותח לך את העינים כמה הטכנולוגיה יתפתחה מאז וכמה בולשיט היה אז

אנשים זוכרים את הדברים היפים בטכנולוגיה אבל לא את הדברים הרעים

שוכחים כמה זמן לקח לפתוח מחשב ואת הפקודות המעצבנות שהיה צריך לכתוב להפעיל משהו שהיום עושים בפחות משניה בלחיצת כפתור

שוכחים את הסאונד המעצבן בהרבה מחשבים\קונסולות -פשוט כי הטכנולוגיה לא היתה מספיק טובה

ועוד כל מיני שטויות

טוב חיפשתי את השם -זה Electric Dreams

קבלו דוגמית -

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל השוואה מעניינת - אני אקח מחשב מכובד למדי מ-1995 ואשווה למחשב מקביל היום...

ב-1995 מחשב מכובד ומעורר קנאה כלל --

מעבד פנטיום (לא MMX) במהירות 100 מה"צ (ליבה אחת כמובן)

לוח אם של מסדרה 430 עם תמיכה ב-PCI (וואו!)

16 או 32 מ"ב זיכרון

דיסק קשיח של 500 עד 1000 מ"ב (זה מגה, לא ג'יגה)

כרטיס מסך "מאיץ" ATI MACH 64

כרטיס קול 16 ביט עם זוג קופסאות רעש ("רמקולים")

כונן CD (או צורב לבעלי הממון)

מודם 28800

מסך 15 אינץ'

מחשב מהולל כזה היה עולה בסביבות 2000 דולר בישראל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...