מעוניין לרכוש תחנת עבודה עם 2 מעבדי XEON לעבודת גראפיקה - עמוד 7 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לרכוש תחנת עבודה עם 2 מעבדי XEON לעבודת גראפיקה

sashad2003

Recommended Posts

מה שחשוב שמערכת ההפעלה והתוכנות ישבו על דיסק מהיר, כל השאר יכולים להיות " דיסקים רגילים ".

כבר דיברת איתך על מקצועוית התגובות שלך לא ? הנה דוגמה LIVE...

בשום פנים ואופן אסור להשאיר ב-WORKSTATION דיסקי DATA איטיים כי ה-DATA הוא המשאב העיקרי של המחשב והם חייביים להיקרא\להיכתב מהר מאוד.

על כן המינימום במחשב כזה צריך להיות שני כונני 7200/10K RPM בתצורת RAID 0 עם RAID 1 לגיבוי או RAID 10 או 0+1 שמשלבים את שני הסוגים.

לשים במערכת הפעלה ודיסק עם סל"ד 7200 כדיסק המשני אפשרי רק למשתמשים ביתיים שלא אכפת להם שהסרטים שהם מורידים ישכבו על דיסק איטי ואילו המשחקים שלהם יעלו מהר מהדיסבק הראשי המהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נו, ומה זה סותר את מה שאמרתי ?

בהנחה שזה נכון, מה שאתה טוען !

sashad2003 כל הזמן מדבר על רייד כזה או אחר,

אז אין צורך בהכרזות בומבסטיות כמו WORKSTATION

ושאר ירקות , כל הכוונה הייתה שדיסקים של DATA, כפי שאתה

מכנה אותם לא חייבים להיות , יש כאן כמה אנשים

( אחד לפחות ) שאיך ששמעו שיש החזר מס, מנפחים את המפרט

כאילו אין מחר.

ובטח לא אתה תטיף על איכות התגובות.

בקישור הזה http://www.tomshardware.com/reviews/xeon-x5680-5600-series-westmere-ep,2692.html

הנה ציטוט שמפריך את הטענה שלך :

Especially when it comes to workloads like video editing, you want a healthy sustained write throughput. A couple of 160 GB X25-Ms in RAID 0 are probably even overkill for what we’re doing here.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יפתור את כל הויכוח כאן

http://www.tomshardware.com/reviews/xeon-x5680-5600-series-westmere-ep,2692-7.html

תשקיע בכרטיס מסך לפחותGTX 470- ולא פחות מ FX 3800

כדאי לתמוך ב -cs5 gpu support

http://www.nvidia.com/object/adobe_photoshop.html

ו...

http://blogs.pcmag.com/miller/2010/04/how_adobe_cs5_takes_advantage.php

וכמובן לא פחות מ 12 גיגה ראם

וכל דבר בסדר גודל הזה אוכל הכל בלי מלח ובלי מאמץ גדול במיוחד

אבל באמת שלא כדאי macpro תאמין לי מיניסיון חוץ מדאויין שזה חשוב למעצבים ...:)

התועלת ממש קטנה וכשמתחילים לתכנת (וכולם בסוף מתחילים) מקללים כל רגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה ציטוט שמפריך את הטענה שלך :

Especially when it comes to workloads like video editing, you want a healthy sustained write throughput. A couple of 160 GB X25-Ms in RAID 0 are probably even overkill for what we’re doing here.

1. מה בין מה שאני דיברתי עליו לזה ? אני ציינתי שמינימום לחבר שני כונני 7200 רגילים ב-RAID 0 ואתה קופץ לי לכמה מחוברים ב RAID 0 ::)

2. במחשב שאתה בונה ושמייצר לך כסף (פרנסה) לאחר הקנייה לצורך עבודה, לא קיים המושג OVERKILL. כל דקה קובעת במיוחד שלא מדברים על ה-OVERKILL כשלבחור יש החזר מע"מ.

נ.ב ה-" :xyxthumbs:" שרק אתה דוחף בסוף כל הודעה, אתה יודע שזה נראה כמו הפרעה נפשית :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק. רואים בברור ש X2 W5580 שמהירים בהרבה מהעבדים שהוא קנה (W5580 = 3.2ghz) הם בהפרש זניח מול ה X980, ובמקרה אחד, ה 980X מהיר מהם.

אין כאן שום ספק שהוא היה מקבל ביצועים טובים יותר עם X980 מאשר עם x2 5620 במהירות 2.4ghz - ובעלות נמוכה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קרא שוב את מה שאני רשמתי, באיטיות, ממש באיטיות ושים לב לסוגי הכוננים. רק אז תקרא את הציטוט שאתה רשמת. אין קשר בין אחד לשני.

2. במחשב שאתה בונה ושמייצר לך כסף (פרנסה) לאחר הקנייה לצורך עבודה, לא קיים המושג OVERKILL. כל דקה קובעת במיוחד שלא מדברים על ה-OVERKILL כשלבחור יש החזר מע"מ.

נ.ב ה-" :xyxthumbs:" שרק אתה דוחף בסוף כל הודעה, אתה לא שם לב שזה נראה כמו הפרעה :s05:

1. הפוסל, במומו פוסל !

2. נאה דורש - נאה מקיים !

יש הבדל מהותי בין יעוץ בונה ותורם

לבין תגובות של ליצן חצר בסגנון " תקרא לי לשחק עליו " !

כל דקה חשובה - :lol: , לא כי כל השאר מציעים לו מחשב XT עם מעבד 25 מה"ץ.

:pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב. אין טעם.

סשה, בחירה נכונה.

כל יום/חודש יוצאות גרסאות חדשות של תוכנות ארגוניות התומכות בריבוי ליבות ויותר CACHE אז זה ממילא ישתלם לך.

אלכס, הוא קנה מכונה יקרה הרבה יותר, עם ביצועים הרבה יותר נמוכים ממה שהוא יכל לקנות, ומה שאתה יכול להגיד זה שאולי בעתיד זה יהיה מהיר יותר ??? שבכלל ההנחה הזו שגויה, מכיון שמדובר רק ב 25% יותר ליבות האיטיות יותר ב 40%. תמיד X2 5620 יהיו יותר איטיים מ X1 980X - גם בתנאיים אידאלים של ניצול ליבות מקסימאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^

צודק, זו גם המסקנה שעולה מהקישור של טומס',

לאחר קריאה איטית ::).

וכבר כתבתי שהשיפור ( לפחות שם ), נובע מגרסת התוכנה

ולאו דווקא ממערכת מחשב ( הירידה מ - 40 דקות לדקה + ).

אבל עזוב, יש החזרי מס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

נאה דורש - נאה מקרקר במקום לקרוא את התכלס

http://www.tomshardware.com/reviews/xeon-x5680-5600-series-westmere-ep,2692-12.html

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק. רואים בברור ש X2 Xeon W5580 שמהירים בהרבה מהעבדים שהוא קנה (W5580 = 3.2ghz) הם בהפרש זניח מול ה X980, ובמקרה אחד, ה 980X מהיר מהם.

אין כאן שום ספק שהוא היה מקבל ביצועים טובים יותר עם X980 מאשר עם x2 Xeon 5620 במהירות 2.4ghz - ובעלות נמוכה יותר

1+ זה בדיוק מה שכתבתי גם, אבל הוא לא מקשיב.

ואגב, לכל אלו שמציעים מערך RAID! מניסיון שלי על , , SGI, ALPHA WS, תמיד, תמיד פירקה את המערך לגזרים!

פוטושופ היא התוכנה היחידה שקורעת דיסקים לגזרים, אני לא יכול להוכיח את זה אבל... ניסיון שווה זהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאה דורש - נאה מקרקר במקום לקרוא את התכלס

http://www.tomshardware.com/reviews/xeon-x5680-5600-series-westmere-ep,2692-12.html

נו, מה אתה רוצה להגיד בזה ? אנו אמורים לנחש ? בכל מה שקראתי בלינק ההוא, אין שום דבר הסותר את מה שאמרו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, פותח הדיון כבר רכש את המחשב, וקנה מכונה חדשה.

אז קודם כל, מכונה טובה קנית - אז תתחדש ותהנה ממנה.

עכשיו צריך לעזור לו בנושא הכוננים הקשיחים מה לקנות (וכאן יש כנראה אנשים שמבינים יותר ממני, ויעזרו לך להחליט אם RAID לבד מספיק או שמומלץ RAID+SSD).

בכל מקרה, אפשר להמשיך, בצורה מתורבת, את הדיון לגבי צורת העבודה הטובה ביותר לתחנת עבודה.

אני יכול לספר שאני עובד כבר מספר שנים על תחנות עבודה של מספר מעבדים (לרוב IBM וקצת HP - אבל זה לא משנה, כולן כמעט זהות בביצועים).

מבחינת מחשב מותג או לא - מלבד השרות (ולרוב יש בחברות האלו אנשים טכנים שמאוד מבינים, לצד טכנאים שלא באמת יודעים את ההבדל בין 4 ל-6 ליבות) אתה יכול לראות גם את האיכות במארז. כמו במארזים של אפל, גם ל-HP למשל המארזים הם לא סטנדרטיים, נבנים עם הרבה מחשבה, הכל מתאים (למשל תסתכל על תחנת Z600 - אין כמעט כבלים במחשב, הכל נשלף [כולל הספק כוח שמגיע ללא כבלים!] וכו'). החסרון של זה, מלבד המחיר (שעבור מחיר גבוה הביצועים אותם ביצועים) הוא שאם נשרף לך הספק למשל - אתה צריך ספק שלהם שהוא הרבה יותר יקר, שוב, מספק רגיל.

אבל, הנה, עכשיו שידרגנו את התחנות שלנו, והחלטנו ללכת דווקא על תחנה עם מעבד אחד ולא עם שני מעבדים.

הסיבה היא שכשיש מעבדים של 6 ליבות, לא ראינו את הצורך ללכת על שני מעבדים של 4 או אפילו שני מעבדים של 6.

צריך לזכור שהמעבדים האלו הרבה יותר יקרים (כי הם מסוגלים לעבוד בתצורה של 2 מעבדים וכוללים יותר "רגליים"), דורשים לוחות יותר יקרים (עם 2 תושבות וכו') ודורשים יותר זיכרון.

מה גם, תזכרו, שאם לא צריך 8 או 12 ליבות - ללכת על 2 מעבדים זה לא תמיד טוב - כי אם 2 פרוססים צריכים "לדבר" אבל הם על ליבות שב-2 מעבדים שונים ולא על אותו מעבד (מה שהיה חייב לקרות אם לוקחים מעבד אחד של 6 ליבות) - התקשורת יותר איטית ויותר "יקרה".

בסופו של דבר הלכנו על תחנת Z400 של HP (שיכולה לקבל עד 24GB של זיכרון, אנחנו לא היינו צריכים כל כך הרבה). מדובר בתחנת עבודה (ואנשים, לא כל מחשב עם 2 מעבדי XEON הוא שרת - יש תחנות עבודה בעולם...), שמגיעה עם מעבדי XEON וזיכרונות ECC ואחריות עיסקית (דברים שמאוד חשובים לנו).

ולגבי ההבדל בין XEON ל-I7. אז... אין.

האמת שבין ה-XEON 3680 לבין ה- I7 980 אין הרבה הבדלים - שניהם 3.33GHZ והבדלי הביצועים לא קיימים (זה אותו מעבד).

ההבדל הוא שזה מעבד שמיועד לתחנות עבודה ועובד עם זיכרונות ECC וכו'.

(אם היה מעבד 56XX במהירות 3.33 גם בין אחד כזה לבין 980 לא היה הבדלים - ההבדל הוא שמעבד 56XX מסוגל לעבוד עם עוד מעבד לידו, מה שמעבד 36XX או I7 לא מסוגל לעשות).

זה לא ההבדל בין QUADRO לבין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

תשמע, מזמן לא נהניתי לקרוא תגובה בדיון כל שהוא כמו עכשיו. :xyxthumbs:

גם תוכן הדברים וגם ההגשה - סוף.

אני אפילו לא אתחיל כאן במי צדק ומי לא, כל אחד עם קצת יושר אינט.... יבין לבד.

כמו שאמרת, המחשב כבר נקנה - או שלא ( אני דווקא מניח שלא, בכל מקרה לא נסגרה

ההזמנה ), אבל את זה רק פותח הדיון יודע.

עד כאן הכל טוב ויפה - באמת.

רק השורה האחרונה שלך היא פתח לעוד 10 עמודים של וויכוחים שבהם לא לוקחים שבויים :kopfpatsch:.

אם תוכל להאיר גם את נושא הקוואדרו מול ג'יפורס - אודה לך מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי ההבדל בין XEON ל-I7. אז... אין.

האמת שבין ה-XEON 3680 לבין ה-CORE I7 980 אין הרבה הבדלים - שניהם 3.33GHZ והבדלי הביצועים לא קיימים (זה אותו מעבד).

ההבדל הוא שזה מעבד שמיועד לתחנות עבודה ועובד עם זיכרונות ECC וכו'.

(אם היה מעבד 56XX במהירות 3.33 גם בין אחד כזה לבין 980 לא היה הבדלים - ההבדל הוא שמעבד 56XX מסוגל לעבוד עם עוד מעבד לידו, מה שמעבד 36XX או I7 לא מסוגל לעשות).

זה לא ההבדל בין QUADRO לבין GEFORCE.

רק חידוש נחמד בשבילך אתה תואהב את זה:

XEON X5680:

http://www.amazon.com/Intel-BX80614X5680-Xeon-X5680-Processor/dp/B003ELYSJQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1280343435&sr=8-1

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=47916

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...