חשוב!!!! האקרים טורקים השיגו עשרות אלפי ססמא&# - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חשוב!!!! האקרים טורקים השיגו עשרות אלפי ססמא&#

Klayhamn

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש למישהו פרטים לגבי איך הם בכלל השיגו את הסיסמאות? הרי הסיסמאות במאגר לא מאוחסנות סתם כך, אלא מוצפנות [MD5 או כל שיטת הצפנה אחרת] ולכן נראה לי לא הגיוני שהם השיגו מאגר נתונים ובזה נגמר הסיפור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למישהו פרטים לגבי איך הם בכלל השיגו את הסיסמאות? הרי הסיסמאות במאגר לא מאוחסנות סתם כך, אלא מוצפנות [MD5 או כל שיטת הצפנה אחרת] ולכן נראה לי לא הגיוני שהם השיגו מאגר נתונים ובזה נגמר הסיפור..

הרבה אתרים נבנים באמצעות חאפרים.

ובאתרים כאלה הסיסמאות לא בדיוק מוצפנות, או מוצפנות בצורה חד-חד-ערכית אשר מאפשרת מציאת הסיסמא.

בדרך כלל באתר כזה כאשר תבקש לבצע שחזור סיסמא, הסיסמא תישלח לך לאימייל ולא תיוצר לך סיסמא חדשה. אומנם זה רק אחד הסימפטומים לזהות אתר כזה, אבל זה סימפטום די נפוץ.

ברגע שמזהים סיסמא שנשלחת בשחזור, הם ינסו לנסות להשיג את הבסיס נתונים וכל הסיסמאות בשיטות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לי כמו קנוניה להגדיל רשימות מיילים של חברות ספאם :smile1:

אני מכיר אישית את מי שיצר את הכלי הזה ואין שום סיכוי שבעולם שהוא עושה משהו עם המיילים האלה.

זה באמת כלי שנוצר (דקות לאחר שהרשימה התפרסמה אגב) בשביל לעזור לאנשים לבדוק האם המייל שלהם ברשימות, מתוך רצון טוב.

בנוסף ככל שמתפרסמות רשימות נוספות - הוא מעדכן את המאגר, אז גם אם חיפשתם אתמול - שווה לחפש שוב היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר אישית את מי שיצר את הכלי הזה ואין שום סיכוי שבעולם שהוא עושה משהו עם המיילים האלה.

זה באמת כלי שנוצר (דקות לאחר שהרשימה התפרסמה אגב) בשביל לעזור לאנשים לבדוק האם המייל שלהם ברשימות, מתוך רצון טוב.

בנוסף ככל שמתפרסמות רשימות נוספות - הוא מעדכן את המאגר, אז גם אם חיפשתם אתמול - שווה לחפש שוב היום.

סומך עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני סתם עושה סלט בין כמה דברים, אבל חשבתי שכל דבר שדורש ממך סיסמא לא באמת מאחסן אותה אצלו, אלא מאמת אותה מול נוסחא מתמטית שהוא משתמש בה?

אם כן, איך הצליחו לשלוף אלפי סיסמאות מהומלס?

ואם לא, מישהו מוכן בבקשה להסביר לי את העניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני סתם עושה סלט בין כמה דברים, אבל חשבתי שכל דבר שדורש ממך סיסמא לא באמת מאחסן אותה אצלו, אלא מאמת אותה מול נוסחא מתמטית שהוא משתמש בה?

אם כן, איך הצליחו לשלוף אלפי סיסמאות מהומלס?

ואם לא, מישהו מוכן בבקשה להסביר לי את העניין?

כן כל מערכת של אתר שעובדת עם database כמו sql וחבריו מקודדת את הסיסמא

למשל הצפנה של MD5

http://www.asp.org.il/article/%D7%94%D7%A6%D7%A4%D7%A0%D7%AA-%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A9%D7%99%D7%98%D7%AA-MD5

פשוט מאוד הטורקים ישבו אחרי שהם הצליחו לפרוץ את ההגנה של המערכת באתר עצמו הורידו את כל המאגר נתונים שבעצם מכיל סיסמאות, משתמשים וכו'

והחלו להריץ על זה תוכנות שאין לי מושג מה הן עד שפענחו את ההצפנה וגילו את כל הסיסמאות

בדומה למה RAZOR וחבריו עושים כדי לבנות keygun למשחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרנו קודם - זה שאמורים לעשות את זה לא אומר שבאמת עושים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן. יש הרבה מאוד אתרים (בעיקר ישראלים) שברגע שאתה עושה "שחזור סיסמה" פשוט שולחים לך את הסיסמה הנוכחית למייל.

המשמעות היא שהסיסמה שמורה ללא הצפנה.

אני מניח שזה בדיוק מה שקרה בהומלס, פיצה האט וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אתרים נבנים באמצעות חאפרים.

ובאתרים כאלה הסיסמאות לא בדיוק מוצפנות, או מוצפנות בצורה חד-חד-ערכית אשר מאפשרת מציאת הסיסמא.

בדרך כלל באתר כזה כאשר תבקש לבצע שחזור סיסמא, הסיסמא תישלח לך לאימייל ולא תיוצר לך סיסמא חדשה. אומנם זה רק אחד הסימפטומים לזהות אתר כזה, אבל זה סימפטום די נפוץ.

ברגע שמזהים סיסמא שנשלחת בשחזור, הם ינסו לנסות להשיג את הבסיס נתונים וכל הסיסמאות בשיטות שונות.

האש קריפטוגרפי לעולם לא יהיה חד-חד ערכי. למעשה, אין דרך פרקטית למצוא פונקציה הפיכה לפונקציית האש, ובפרט md5 הנפוצה. אני מניח שהתכוונת ליכולת להריץ שאילתות על טבלאות rainbow (יש עוד שיטות) וככה למצוא את הסיסמה מתוך ההצפנה, אך חשוב לציין שלא מדובר בפונקציה הפיכה, אלא בטבלאות שנבנו בתהליך ארוך של ניסיון לשקלל את כל מרחב הסיסמאות.

מה שהיום קל ונפוץ לעשות הוא לבצע המלחה (salting) של כמות ביטים מסויימת לסיסמה, ואז לבצע את ההצפנה, לרוב md5. בשיטה זו הכלים לעיל הופכים לחסרי תועלת באופן תיאורטי. באופן פרקטי -אולי- אפשר להוציא גם אז חלקיק של אחוז מהסיסמאות.

בכל מקרה, די ברור שהחברות כאן פשוט לא ביצעו שום צורה של הצפנה, בנוסף על העובדה שהם היו חשופים מספיק על מנת שיוכלו לשלוף את מאגר המשתמשים והסיסמאות. פשוט מחדל וביזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...