סקר בנושא עזיבת הארץ מתישהו, ולמה? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בנושא עזיבת הארץ מתישהו, ולמה?

חן מ

Recommended Posts

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

212128, שמור על השפה שלך לפני שתמצא את עצמך עם אזהרה.

אני מצטער, אבל לא מספיק שהוא לא מבין כלום הוא עוד מעז ללעוג לאנשים שקטנים ממנו (ואני בספק) ומבינים הרבה יותר ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני לא ישקר מדינה בעייתי אבל במקומך אני מעדיף לנסות לתקן אותה ולא להשאיר אותה להתקלקל עוד .זה דבר הכי קל לעשות ,לקום ולברוח אבל זה מעשה לא חכם זה ממש לירוק לבאר ממנה אתה שותה מה עם המשפחה שלך גם הם חראות מה עם כל האנשים שנותנים את הנשמה שלהם כדי שלילד קטן ובכיין יהיה זמן לבכות על מחירי המוצרים זאת פריווילגיה (זכות) שיש לך בזכות האנשים האלו אם כל אלו באמת חראות או שזה הגזמה של בחור צעיר ופזיז?

העניין עם שליט באמת בעייתי אמרתי לא פעם. כאשר הציבור לוחץ על הממשלה חזק אין לה ברירה(ראה ערך חרדים) ואני לא מהאנשים שרוצים שהעסיקה תצא לפועל היית מעדיף שינסו לחלץ אותו במבצע צבאי בשני חלקים חלק אחד שיחרור שליט (החלק השני יהיה חיסול הקשורים לחטיפה ככה שיראו שאין להם שום רווח מחטיפות) גם במחיר חיו של שליט ואולי עוד חיילים זה סיכון שכל קרבי צריך לקחת, זה לא שקל להגיד דבר כזה אבל מתפקידם של חיילים לבצע משימות כאלו ואף להגן אחד על השני ככה שאנחנו לא מדברים על ילדים בגן זה צבא (דבר ששוכחים לפעמים בעמנו) לעומת זאת אני לא הייתי מוכן ששום אזרח ימות בגלל מחבל מעסקת שיחרור שליט גם שליט עצמו ירגיש עם זה לא טוב ועוד יוכל להתאבד בגלל רגשי אשמה. תוצאה של דבר כזה לפחות תראה לחיילים שאין מצב הם לא יחזרו אולי לא תמיד חיים לצערי אבל לפחות מהר בהרבה בלי סבל מיותר של ממשלה אימפוטנטית שלא יודעת מה לעשות רק שפעם הבא יאספו מידע איכותי תקופה קצר מאוד עד חצי שנה ויפעלו לשיחרור החטוף הבא אם יבוא :-\.

לתקן את המדינה? אתה יודע בכלל כמה יש לתקן פה? נכון לא הכול גרוע במדינה, אבל ראבק יש כאן הרבה דברים שצריך

לקחת בידיים ולעשות איתם משהו.

אני מעריך את הצבא שלנו למרות שאני חושב שלהיות חייל קרבי זה דבר שלא משתלם בסוף בכלל, אני לא מבין מה עושה אותו חייל

קרבי לאחר שחרורו מהצבא, מה הוא מקבל מהמדינה עבור 3 שנים שהוא תרם לה ונתן את חייו למענה?

יש לי חבר בקרבי שהיה 3 שנים בגולני ועכשיו כסף לבית אין, והאבסורד הוא שחבר שלו שלא שירת כבר פתח עסק ומרוויח יפה. (הם תכננו לפתוח ביחד את העסק, אני לא יודע אם הוא מצטער הוא אומר שבצבא הוא למד דברים שבאף מקום לא ילמד אותם אבל שורה תחתונה, חבר שלו מרוויח יפה ולא הוא).

אני לא מבין מה נסחפת עם המחירים ? זה הדבר היחיד שלא טוב כאן? מה עם המשבר בחינוך? אם אני לא טועה ראיתי כתבה שמדינת נמצאת מקום אחד מתחת למדינה מתפתחת בחינוך. המצב הבטחוני? הרווחה? השחיתות? 2 שרי כנסת בכלא וראש ממשלה

לשעבר בחקירות, שר משפטים לשעבר שהואשם בהטרדה, נשיא לשעבר באונס .. ככה נראית מדינה מתוקנת? מה נהיה מאיתנו? (לא בנימה של קיטור, אני באמת שואל).

המדינה נמצאת בקשיים הרבה יותר גדולים , והלוואי שהבעיה היחידה שלה היתה שהמחירים גבוהים כאן!

אני לא מבין למה המצב במדינה שלנו כזה, ולא אכפת לי ממדינות אחרות הייתי רוצה שהוא ישתנה לטובה כמובן.

עכשיו אל תתנו לי דוגמאות שבאפריקה יותר קשה או ברוסיה אתם יודעים מה זה מעניין לי.

הייתי בשמחה רוצה להיות חלק מהשינויים האלה, פשוט אני לא מבין איך אני יוכל לשנות מדינה שלמה, אז כן יותר קל לי לעזוב, לא לתמיד אבל לתקופות ממושכות

אחרי הצבא ב''ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אלו שינויים שאי אפשר לעשות ביום אחד,אלו שינויים שקשורים לאופי של הבן אדם

הנה היום שמעתי בחדשות שלבנון כבר מוכנים לעוד מתקפה על במקרה שתתחיל מלחמה...נעים לשמוע דברים כאלה?בשוויץ לדוגמא,שומעים כל הזמן דברים כאלה?

לא,אני בטוח שלא!אני בטוח ששם הם קמים בבוקר בכייף לבית ספר ולעבודה ולכל מה שהם עושים בחיי היום יום,מה גם שהחיים שלך אני די בטוח שנראים מאוד אחרת משלנו

משבר מים שנמשך המון זמן בארץ,אני די בטוח שאם היה כזה באחת ממדינות אירופה,היה נפתר בעשירית מהזמן שיפתר אצלנו מתישהו,אם בכלל יפתר...כמו שאומרים בטלוויזיה אם באמת נחסוך מים כמו שצריך,יפתר עוד 3 שנים....

חינוך בהחלט לקוי כמו שאומרים,אבל חינוך מתחיל מהבית..איפה נשמע דבר כזה שילדים יחפשו איך נראית בחינת הבגרות שהם הולכים לעשות?וזה שור להדלפה שהייתה של בחינת הבגרות במתמטיקה

אני לא הייתי רוצה שהילדים שלי יגדלו בחינוך כזה,הייתי רוצה שהם ילמדו בכיתה שבה יש לכל היותר 20 ילדים,מורה שיכול לגשת גם לילדים שמתקשים ולראות מה הבעיות שלהם ולעזור להם,עזרה אמיתית למתקשים אחרי הלימודים,ולא חרטא כמו שיש היום שמשרד החינוך אומר שילדים מתקשים מקבלים עזרה ובסוף מה שקורה זה שסתם משאירים אותם בבתי הספר עד שעות אחה"צ המאוחרות ונותנים להם להיזרק על הריצפה וכו'...

בשביל ארץ כזו קטנה בהחלט יש כאן גם יותר מידי אלימות,זה הפך למין טרנד כזה שכל סופ"ש,חבר'ה יוצאים למועדונים ואיכשהו היציאה נגמרת בקטטה\סתם דקירה\תיגרות אלימות בין חבורת X לחבורת Y,לדוגמא בין אתיופים לערבים...

איפה נשמע דברים כאלה?מי היה מאמין שמדינת תידרדר למצב הזה ולא תצליח לצאת ממנו?

ברור שיש בארץ דברים טובים גם,לדוגמא מקומות מאוד יפים,אוכל מאוד טוב...

ועם כל זה על כל המקומות היפים מתלבשים חמולות של עם ,שבמקום לשמור על הנחמד והקטן שיש לנו פה בארץ,מקלקלים והורסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתקן את המדינה? אתה יודע בכלל כמה יש לתקן פה? נכון לא הכול גרוע במדינה, אבל ראבק יש כאן הרבה דברים שצריך

לקחת בידיים ולעשות איתם משהו.

אני מעריך את הצבא שלנו למרות שאני חושב שלהיות חייל קרבי זה דבר שלא משתלם בסוף בכלל, אני לא מבין מה עושה אותו חייל

קרבי לאחר שחרורו מהצבא, מה הוא מקבל מהמדינה עבור 3 שנים שהוא תרם לה ונתן את חייו למענה?

יש לי חבר בקרבי שהיה 3 שנים בגולני ועכשיו כסף לבית אין, והאבסורד הוא שחבר שלו שלא שירת כבר פתח עסק ומרוויח יפה. (הם תכננו לפתוח ביחד את העסק, אני לא יודע אם הוא מצטער הוא אומר שבצבא הוא למד דברים שבאף מקום לא ילמד אותם אבל שורה תחתונה, חבר שלו מרוויח יפה ולא הוא).

אני לא מבין מה נסחפת עם המחירים ? זה הדבר היחיד שלא טוב כאן? מה עם המשבר בחינוך? אם אני לא טועה ראיתי כתבה שמדינת נמצאת מקום אחד מתחת למדינה מתפתחת בחינוך. המצב הבטחוני? הרווחה? השחיתות? 2 שרי כנסת בכלא וראש ממשלה

לשעבר בחקירות, שר משפטים לשעבר שהואשם בהטרדה, נשיא לשעבר באונס .. ככה נראית מדינה מתוקנת? מה נהיה מאיתנו? (לא בנימה של קיטור, אני באמת שואל).

המדינה נמצאת בקשיים הרבה יותר גדולים , והלוואי שהבעיה היחידה שלה היתה שהמחירים גבוהים כאן!

אני לא מבין למה המצב במדינה שלנו כזה, ולא אכפת לי ממדינות אחרות הייתי רוצה שהוא ישתנה לטובה כמובן.

עכשיו אל תתנו לי דוגמאות שבאפריקה יותר קשה או ברוסיה אתם יודעים מה זה מעניין לי.

הייתי בשמחה רוצה להיות חלק מהשינויים האלה, פשוט אני לא מבין איך אני יוכל לשנות מדינה שלמה, אז כן יותר קל לי לעזוב, לא לתמיד אבל לתקופות ממושכות

אחרי הצבא ב''ה.

טוב תראה 2 השרי בכלא ככה שיש תיקון והם לא נחים רק על רגל באיזה מלון,בעניין הנשיא גם זה בטיפול ואם הוא לא יכנס לכלא זה באמת מחדל מטורף אגב שחיתות יש בכל מקום זה שאתה לא יודע לא עושה את להכי גרועה בזה אתה פשוט יותר מודע כי אתה גר פה גם בצרפת שהיא לא מדינת עולם שלישי לא חסרות פרשיות הון ושלטון זה דבר נפוץ מאוד בעולם ולא רק במדינות נכשלות. אם אתה מתכוון גם לאלימות במשפט "שהבעיה היחידה שלה היתה שהמחירים גבוהים כאן!" גם זה בטיפול היום אדם שנחשב בהריגה ולא נחשב כרצח נשפט ל20 שנה שזה תקופה ארוכה מאוד נכון שזה לא מושלם אבל זה הרבה יותר טוב מלפני כמה שנים שאנשים שנשפטו על הריגה קיבלו 2-3 שנים בכלא גם בתחום התאונות הדרכים רוצים להחמיר מאוד את העונה דבר שיגרום להרתעה זה צעד חשוב מאוד להקטנת מספר ההרוגים גם לתשתיות יש פה צד אבל הוא יקר יותר ואיטי יותר .שינוי משמעותיים לוקחים זמן רב או אופציה אחרת ומהירה היא של מלחמת אזרחים שיכולה להביא שינוי גדולה במהירות עם הרבה צער גדול ושנאה גדולה בין המחנות לא משהו שהייתי רוצה לעם שלי. להיות חייל זה לא בשביל הכסף זה בשביל משהו חשוב בהרבה שכסף לא יכול לקנות כמו לדעת לעריך את הקיים, לדעת מהי חברות אמת,לדעת גבולותיך ולהכיר בעצמך דברים שלא ידעת בכלל אצל קרבי כל אלו רק מקצינים והופכים למשמעותיים הרבה יותר .

הרתעה

ן ן

/ \

/\

מביאה לחינוך מחדש

ן ן

/ \

/\

שמביא לשינוי המיוחל

זאת דעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תראה 2 השרי בכלא ככה שיש תיקון והם לא נחים רק על רגל באיזה מלון, בעניין הנשיא גם זה בטיפול ואם הוא לא יכנס לכלא זה באמת מחדל מטורף אגב שחיתות יש בכל מקום זה שאתה לא יודע לא עושה את ישראל להכי גרועה בזה אתה פשוט יותר מודע כי אתה גר פה גם בצרפת שהיא לא מדינת עולם שלישי לא חסרות פרשיות הון ושלטון זה דבר נפוץ מאוד בעולם ולא רק במדינות נכשלות. אם אתה מתכוון גם לאלימות במשפט "שהבעיה היחידה שלה היתה שהמחירים גבוהים כאן!" גם זה בטיפול היום אדם שנחשב בהריגה ולא נחשב כרצח נשפט ל20 שנה שזה תקופה ארוכה מאוד נכון שזה לא מושלם אבל זה הרבה יותר טוב מלפני כמה שנים שאנשים שנשפטו על הריגה קיבלו 2-3 שנים בכלא גם בתחום התאונות הדרכים רוצים להחמיר מאוד את העונה דבר שיגרום להרתעה זה צעד חשוב מאוד להקטנת מספר ההרוגים גם לתשתיות יש פה צד אבל הוא יקר יותר ואיטי יותר .שינוי משמעותיים לוקחים זמן רב או אופציה אחרת ומהירה היא של מלחמת אזרחים שיכולה להביא שינוי גדולה במהירות עם הרבה צער גדול ושנאה גדולה בין המחנות לא משהו שהייתי רוצה לעם שלי. להיות חייל זה לא בשביל הכסף זה בשביל משהו חשוב בהרבה שכסף לא יכול לקנות כמו לדעת לעריך את הקיים, לדעת מהי חברות אמת,לדעת גבולותיך ולהכיר בעצמך דברים שלא ידעת בכלל אצל קרבי כל אלו רק מקצינים והופכים למשמעותיים הרבה יותר .

הרתעה

ן ן

/ \

/\

מביאה לחינוך מחדש

ן ן

/ \

/\

שמביא לשינוי המיוחל

זאת דעתי

אני יודע שיש שחיתות בכל מקום אבל לא נמאס?

והיום עורכי הדין באים רק לסגור הסדרי טיעון ומנסים להוריד את רמת החומרה מהרג לרצח, או רק להאשים בניסיון לקשור קשר להריגה.

ככה שמי שהרג משהו וגם לא בכוונה מקבל סביבות ה5 שנים בכלא ...

ואני לא ממציא -

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3862210,00.html

http://news.walla.co.il/?w=//1236721

http://news.walla.co.il/?w=/1/850333

וזה עוד כלום, אז איך זה אמור להרתיע בדיוק?

ואני מסכים איתך בעניין התשתיות אבל מאיפה יהיה למדינה כסף לכבישים חדשים? רוב הכסף שלה הולך לחינוך ולבטחון ושניהם גרועים.

ובינינו, אם מציעים לך ללמוד תובנות חדשות בחיים משירות קרבי בצבא או לקבל עסק שמרוויח מעל ה12,000(שזה המון לעסק חדש) במה תבחר? ואת האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיש שחיתות בכל מקום אבל לא נמאס?

והיום עורכי הדין באים רק לסגור הסדרי טיעון ומנסים להוריד את רמת החומרה מהרג לרצח, או רק להאשים בניסיון לקשור קשר להריגה.

ככה שמי שהרג משהו וגם לא בכוונה מקבל סביבות ה5 שנים בכלא ...

ואני לא ממציא -

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3862210,00.html

http://news.walla.co.il/?w=//1236721

http://news.walla.co.il/?w=/1/850333

וזה עוד כלום, אז איך זה אמור להרתיע בדיוק?

ואני מסכים איתך בעניין התשתיות אבל מאיפה יהיה למדינה כסף לכבישים חדשים? רוב הכסף שלה הולך לחינוך ולבטחון ושניהם גרועים.

ובינינו, אם מציעים לך ללמוד תובנות חדשות בחיים משירות קרבי בצבא או לקבל עסק שמרוויח מעל ה12,000(שזה המון לעסק חדש) במה תבחר? ואת האמת.

המדינה מתנהל גרוע עם הכסף שלנו זה לא דבר חדש כל כמה זמן שומעים על איזה כביש או איזה מבנה שלא בשימוש שבניתו עלתה כמה מליוני שקלים, חינוך החרדים לצאת לעבוד על ידי הפעלת לחץ על הרבנים עצמם ולא החרדים כציבור (צריך לחשוב עליהם כצבא וצבא לא יכול להסתדר ללא גנרלים). יש הרבה דברים קטנים יחסית וזולים מחסום בין כבישים דבר לא יקר מידי שיכול להציל חיים , שילוט ברור יותר ,רמזורים במקומות מסוכנים אלו לא דברים יקרים מאוד אבל משפרים מאוד את הבטיחות בדרכים.

הייתי מעדיף להיות חייל כי את הכסף תמיד יהיה לי זמן לעשות אם יש משהו בקופסא זה באמת לא דבר קשה(בצבא מכירים אנשים רבים דבר שיכול לעזור לך בעתיד הרבה יותר מ12K ), כאשר יש לי אני מעדיף להתחלק או לתת למי שבאמת צריך אותו לעזור למשהו מרגיש הרבה יותר טוב מאשר עוד שטר בארנק .

שמעתי משפט מאוד יפה ונכון מה שווה כל הכסף בעולם אם מלאך המוות לא לוקח שוחד(אולי בעתיד זה לא יתפוס אבל עד אז מי יודע מה יקרה עוד) . שעוברים דברים בחיים מבינים עד כמה כסף זה לא פקטור כזה חשוב ושלא צריך להגיע לרמה של כמעט סגידה לו בגלל כל תרבות הצריכה שלנו. יש דברים כמו משפחה ,חברים אמיתים לא הצבועים שאנו לוקחים כמובן מעליו ואלו הדברים שבאמת חשובים בחיים ובשבילם אני מוכן לוותר על כסף בשימחה.

שכחתי משהו חשוב עסק יכול גם להגיע להפסדים עצומים באותה מהירות שהוא מרוויח בעיקר אם הוא עסק חדש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה מתנהל גרוע עם הכסף שלנו זה לא דבר חדש כל כמה זמן שומעים על איזה כביש או איזה מבנה שלא בשימוש שבניתו עלתה כמה מליוני שקלים, חינוך החרדים לצאת לעבוד על ידי הפעלת לחץ על הרבנים עצמם ולא החרדים כציבור (צריך לחשוב עליהם כצבא וצבא לא יכול להסתדר ללא גנרלים). יש הרבה דברים קטנים יחסית וזולים מחסום בין כבישים דבר לא יקר מידי שיכול להציל חיים , שילוט ברור יותר ,רמזורים במקומות מסוכנים אלו לא דברים יקרים מאוד אבל משפרים מאוד את הבטיחות בדרכים.

הייתי מעדיף להיות חייל כי את הכסף תמיד יהיה לי זמן לעשות אם יש משהו בקופסא זה באמת לא דבר קשה(בצבא מכירים אנשים רבים דבר שיכול לעזור לך בעתיד הרבה יותר מ12K ), כאשר יש לי אני מעדיף להתחלק או לתת למי שבאמת צריך אותו לעזור למשהו מרגיש הרבה יותר טוב מאשר עוד שטר בארנק .

שמעתי משפט מאוד יפה ונכון מה שווה כל הכסף בעולם אם מלאך המוות לא לוקח שוחד(אולי בעתיד זה לא יתפוס אבל עד אז מי יודע מה יקרה עוד) . שעוברים דברים בחיים מבינים עד כמה כסף זה לא פקטור כזה חשוב ושלא צריך להגיע לרמה של כמעט סגידה לו בגלל כל תרבות הצריכה שלנו. יש דברים כמו משפחה ,חברים אמיתים לא הצבועים שאנו לוקחים כמובן מעליו ואלו הדברים שבאמת חשובים בחיים ובשבילם אני מוכן לוותר על כסף בשימחה.

שכחתי משהו חשוב עסק יכול גם להגיע להפסדים עצומים באותה מהירות שהוא מרוויח בעיקר אם הוא עסק חדש .

יש דברים נכונים במה שאתה אומר שאני מסכים איתם, ואם אתה חושב ככה אז שיהיה לך בהצלחה ואני רציני שלא תחשוב חלילה שיש כאן זלזול !

אבל רק דבר אחד, אין דבר כזה חברים אמיתיים בחיים. ואם אתה חושב שיש, אז הגבול שלהם יהיה קצר מאוד.

בקשר להתנהלות של המדינה אני מסכים איתך, נקווה שהמצב שלנו יהיה טוב.

ואגב אתה היחידי בנושא כאן שבאמת מבין עניין, למה השאר פשוט ילדים קטנים. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר באוסרליה כבר שנתיים. עזבתי כי אני בספק גדול לגבי עתידה של מדינת ישראל ואיך היא תראה עוד עשר שנים.

קל לחיות פה כמו שצריך, אמנם המחירים יחסית לארץ גבוהים אבל גם המשכורות בהתאם ככה שאחרי כל תשלומי המחיה השוטפת(שכירות,חשמל,, אוכל וכו') אפשר לצאת לבלות ולקנות בגדים,ריהוט וחלקי-מחשב (כמובן :-)) ואפילו לחסוך אחרי כל זה. ולמי שתוהה, אני שף. למזלי, לפני שנתיים זה עדיין היה מקצוע נדרש באוסטרליה (באוסטרליה, כמו בקנדה, יש את שיטת ההגירה לפי נקודות. ככה שאם אין לך מה לתרום לכלכלה, תצטרך להתחתן או ללמוד פה מקצוע נדרש).

חיי התרבות פה מפותחים לאין-שיעור מישראל ואני מדבר בעיקר על מוזיקה. יש הרבה הופעות של מוזיקה מקומית ואמנים מכל העולם באים להופיע על הזמן, לא כמו בארץ, שפעם בשנתיים אמנים שהיו בשיא הצלחתם בשנות השמונים מגיעים להופיע....אם הם לא מבטלים בדקה-התשעים כמובן...

וחוץ מזה יש הצגות,תערוכות,מחזמרים,אופרות,סימפוניות ומסיבות טראנס. כל אחד ופיינט הבירה שלו.

לגבי אנטישמיות ושאר ירקות, לא נתקלתי אפילו בגילוי אנטישמי אחד. כמובן שיש בדיחות ועקיצות אבל זה הדדי. כמו הבדיחות העדתיות הנפוצות בישראל.

מה שכן, ישנה ביקורת על המדיניות של בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-פלסתינאי. לא נתקלתי ביחס עויין כלפי כי אני ישראלי, אבל היו כמה וכמה שהביעו בפניי את סלידתם מאותה תקרית המשט האומללה. זה נהיה קשה יותר ויותר להגן על . אבל כמו שאמרתי, יש לרובם את התבונה לבחון כל אדם בנפרד לפי אישיותי ולא לפי רקעו הסוציאלי. טוב, לפחות לנבונים מביניהם. נתקלתי בכמה אנשים עם השכלה כפרית ובורות מהממת. כמו בכל מקום אחר בעולם, אני משער.

געגוע לארץ? אני מתגעגע לעברית, לחבריי,למשפחתי ולתל-אביב. בהחלט לא מתגעגע לפוליטיקה ולמלחמה האינסופית בחמאס\ג'יהאד\חיזבללה וכו' וכו'

אם ממש תוקף אותי געגוע, אני מבקר באיזור היהודי\ישראלי במלבורן. מדבר קצת עברית, קונה במבה וחומוס צבר במחיר שערורייתי רואה ערס או שניים שבאו "לעשות מכה" ונוסע חזרה בצד שמאל של הכביש לביתי. בו יש קירות מלבנים אדומות, מים באסלה שמתערבלים ימינה, ברזי-מים חמים בצד שמאל ומתגי-אור שצריך להוריד כדי שהאור ידלק.

שפיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר באוסרליה כבר שנתיים. עזבתי כי אני בספק גדול לגבי עתידה של מדינת ישראל ואיך היא תראה עוד עשר שנים.

קל לחיות פה כמו שצריך, אמנם המחירים יחסית לארץ גבוהים אבל גם המשכורות בהתאם ככה שאחרי כל תשלומי המחיה השוטפת(שכירות,חשמל,, אוכל וכו') אפשר לצאת לבלות ולקנות בגדים,ריהוט וחלקי-מחשב (כמובן :-)) ואפילו לחסוך אחרי כל זה. ולמי שתוהה, אני שף. למזלי, לפני שנתיים זה עדיין היה מקצוע נדרש באוסטרליה (באוסטרליה, כמו בקנדה, יש את שיטת ההגירה לפי נקודות. ככה שאם אין לך מה לתרום לכלכלה, תצטרך להתחתן או ללמוד פה מקצוע נדרש).

חיי התרבות פה מפותחים לאין-שיעור מישראל ואני מדבר בעיקר על מוזיקה. יש הרבה הופעות של מוזיקה מקומית ואמנים מכל העולם באים להופיע על הזמן, לא כמו בארץ, שפעם בשנתיים אמנים שהיו בשיא הצלחתם בשנות השמונים מגיעים להופיע....אם הם לא מבטלים בדקה-התשעים כמובן...

וחוץ מזה יש הצגות,תערוכות,מחזמרים,אופרות,סימפוניות ומסיבות טראנס. כל אחד ופיינט הבירה שלו.

לגבי אנטישמיות ושאר ירקות, לא נתקלתי אפילו בגילוי אנטישמי אחד. כמובן שיש בדיחות ועקיצות אבל זה הדדי. כמו הבדיחות העדתיות הנפוצות בישראל.

מה שכן, ישנה ביקורת על המדיניות של בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-פלסתינאי. לא נתקלתי ביחס עויין כלפי כי אני ישראלי, אבל היו כמה וכמה שהביעו בפניי את סלידתם מאותה תקרית המשט האומללה. זה נהיה קשה יותר ויותר להגן על . אבל כמו שאמרתי, יש לרובם את התבונה לבחון כל אדם בנפרד לפי אישיותי ולא לפי רקעו הסוציאלי. טוב, לפחות לנבונים מביניהם. נתקלתי בכמה אנשים עם השכלה כפרית ובורות מהממת. כמו בכל מקום אחר בעולם, אני משער.

געגוע לארץ? אני מתגעגע לעברית, לחבריי,למשפחתי ולתל-אביב. בהחלט לא מתגעגע לפוליטיקה ולמלחמה האינסופית בחמאס\ג'יהאד\חיזבללה וכו' וכו'

אם ממש תוקף אותי געגוע, אני מבקר באיזור היהודי\ישראלי במלבורן. מדבר קצת עברית, קונה במבה וחומוס צבר במחיר שערורייתי רואה ערס או שניים שבאו "לעשות מכה" ונוסע חזרה בצד שמאל של הכביש לביתי. בו יש קירות מלבנים אדומות, מים באסלה שמתערבלים ימינה, ברזי-מים חמים בצד שמאל ומתגי-אור שצריך להוריד כדי שהאור ידלק.

שפיות...

חחחח אני ואתה ממש באותו ראש ואני שמח שהצלחת להתאקלם שמה והכול הסתדר ברוך ה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שלכל מדינה או למדינות מסויימות, יש מקצועות "נדרשים" (אני לא זוכר את השם המדוייק), שבעצם אם אתה עונה לקריטריונים של המקצוע מעודדים עלייה או משהו כזה..? מישהו יודע על מה אני מדבר? ואם כן איפה אפשר לראות את המקצועות הללו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משתנה ממדינה למדינה ותלוי בתקופה. בד"כ יש ביקוש לרופאים ולאנשים בתחום ההיי טק, אבל עדיף לחפש מידע לגבי מדינה ספציפית כדי למצוא תשובות יותר ממוקדות ורלוונטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע...ככה זה עובד בקנדה...ובאוסטרליה כמו שאמר השף פה

pcbuster...בהתחלה כשהגעת היה לך קשה להתאקלם שם?איך התבססת מבחינה כלכלית למעבר?כאילו בית שם כמה הוא עולה?יקר יותר מבית בת"א?זול יותר?

ואח"כ איך מוצאים עבודה?בכל זאת אתה לא במדינה שלך,אתה שולח קורות חיים לכל מיני מקומות ומזמנים אותך לראיונות עבודה כמו שהיית עושה אילו היית בישראל עכשיו?

זה לא מוזר בהתחלה להתרגל לזה שאתה לא שומע על כל הקטע של טרור וזה ויש שקט מיזה?

דיברת על חיי לילה,איך זה מבחינת בילויים?כאילו אנשים יוצאים שם בימי שישי למועדונים ולבארים לשתות ולרקוד וכו' כמו פה בת"א?

אתה מתכנן לחזור לישראל בשלב כלשהו,או רואה את עצמך רק באוסטרליה כל החיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...