סקר בנושא עזיבת הארץ מתישהו, ולמה? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בנושא עזיבת הארץ מתישהו, ולמה?

חן מ

Recommended Posts

דרך אגב...אתם חושבים שחלק מהאנשים הישראלים לא עוזבים את הארץ מבחירה,כאילו בגלל שיש להם משפחות פה בארץ,או בגלל שכאילו מתוך הרגל שהם נולדו כאן אז הם יגורו כאן ויהיו כאן כל החיי שלהם?

ודבר נוסף?באופן כללי החיים באירופה ובארה"ב לא טובים יותר מהחיים בישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דרך אגב...אתם חושבים שחלק מהאנשים הישראלים לא עוזבים את הארץ מבחירה' date='כאילו בגלל שיש להם משפחות פה בארץ,או בגלל שכאילו מתוך הרגל שהם נולדו כאן אז הם יגורו כאן ויהיו כאן כל החיי שלהם?

[/quote']

:facepalm:

על ציונות שמעת?

וזה לא ברור לך שיש אנשים שלא רוצים לעזוב את המשפחות שלהם והסביבה המוכרת שבה הם גדלו, ולחיות בחו"ל כזרים? :bash:

ודבר נוסף?באופן כללי החיים באירופה ובארה"ב לא טובים יותר מהחיים בישראל?

זה תלוי איך אתה מגדיר "חיים טובים". בכל מקום יש דברים יותר טובים ופחות טובים - ביטחון, יציבות כלכלית, מערכת , מערכת חינוך, שירותי רווחה, , זכויות אדם, איכות סביבה, תרבות, חברה, מנטליות של התושבים ועוד. מבחינת ביטחון לדוגמה, אין ספק שיותר טוב באירופה.

האמת היא שעכשיו כשאני קורא את מה שכתבתי אני לא מצליח לחשוב על משהו שיותר טוב בארץ (לעומת רוב אירופה) מבחינת הקריטריונים האלה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch::lol: :lol: :lol:

וואוו מזמן לא צחקתי כך אפילו לא נעלבתי בשביל מישהו שקורה לעצמו אינטליגנט חוץ מי הרבה שטויות וניבולי פה לא קראתי דבר חכם אחד כן אני מתכוון אליך חמוד 212128 ,אולי אין לי ניסוח של דוקטור בטכניון אבל לפחות יש לי קצת ניסיון בחיים מאשר לכמה אנשים פה באיזור.... אני אפילו לא ינסה להגיב לך אני יסכם את דברי ב ציטוטים מדברי חוכמתך :

"המצב במדינה גרוע, ואני בתור חייל לא הייתי רוצה שהמדינה תפקיר אותי במשך 4 שנים בשבי ! פשוט לא מתאים לי החיים שלי שווים הרבה יותר מכולם במדינה."

אתה חייל בשביל שמצב זה לא יקרה בעתיד, והטענה שלך בהחלט אגואיסטית.

אתה באמת חושב שלא איכפת להם. המדינה לא מפקירה איש בשבי ,זה משהו שלא תוכל להבין כמה שלא תציע להם ,הם בחיים לא יחזירו אותו ויש גבול למה שאפשר להציע.

"ארץ זה לא רק חול, כן כן שמעת נכון ארץ זה השטח הטריטוריאלי של המדינה (אני יודע שאתה לא יודע מזה טריטוריאלי תחפש בגוגל) לדעתי ארץ היא אחת הארצות היפות בעולם, ואני אוהב את מורשת ארץ ואת ההיסטוריה שלה." אתה יודע זה נישמע עוד יותר מטומטם כשאתה מנסה להסביר זאת.

"אני מעריך את הצבא שלנו למרות שאני חושב שלהיות חייל קרבי זה דבר שלא משתלם בסוף בכלל" לא משתלם למי ? להורים שלך ? לחברים שלך ? לאנשים שחיים פה ? שטילים לא יפלו לך על הבית אולי? אתה כנראה מהמרכז ואין לך מושג מה זה מלחמה.

"למה שאני אתן משהו למדינה? שהמדינה קודם כל תתן לי ואז אני אהיה מוכן להגן עליה" =>"הייתי בשמחה רוצה להיות חלק מהשינויים האלה, פשוט אני לא מבין איך אני יוכל לשנות מדינה שלמה, אז כן יותר קל לי לעזוב, לא לתמיד אבל לתקופות ממושכות

אחרי הצבא ב''ה." מעניין איך שאתה סותר את עצמך ,נכון קל יותר לעזוב ולברוח הפיתרון האידיאלי לכל בעיה. אתה רוצה שהמצב ישתנה בלי לעשות כלום ,מעניין מאוד...

הדיון שלי ניגמר עם בן אדם אטום ופסימי , שחושב בעיקר רק על עצמו. כדי לשנות מדינה שלמה לא צריך להזיז הרים, קודם כל תיהיה בן אדם עם לפחות קצת מוסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dufus,אתה רואה?אתה בעצמך אמרת שאתה לא מצליח לחשוב על משהו שיותר טוב בישראל לעומת אירופה....

internal,תגיד מה אתה רוצה ממנו?בן אדם אחד,אזרח פשוט בחיים לא יוכל לקום ולשנות!רק אם יתאגדו קבוצת אזרחים שיחליטו לעשות משהו אולי יהיה שינוי

תסתכל על הצעדה של משפחת שליט מהבית שלהם לירושליים..זה עזר למשהו?הזיז למישהו שם בכנסת?

ממש לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חן לשם שינוי אמרת משהו חכם ואני מסכים איתך ב 110% "בן אדם אחד,אזרח פשוט בחיים לא יוכל לקום ולשנות!רק אם יתאגדו קבוצת אזרחים שיחליטו לעשות משהו אולי יהיה שינוי"

אבל אם האזרח הזה חושב שהכל רע ובורח איך תתאגד קבוצה ? זאת הבעיה שלי איתו הוא לא מוכן לנסות , אם כל אחד יחשוב עם עצמו במה הוא יוכל להועיל, ביחד יצא משהו יפה ומבטיח.

לגביי שליט זאת בעיה שונה לחלוטין , תאמין לכנסת זה מזיז יותר מי מה שאתה חושב , הם גם רוצים להיבחר שוב, אז אם ידוע מי ראש שקבוצה גדולה לא תתמוך בהם הם מפחדים, אבל הבעיה היא יותר מי מה שאפשר להבין זה כמו חיי אדם אחד כדי להציל אלפים. אתה מחזיר חייל אחד הביתה נכון כולנו רוצים זאת גם אני , אבל מבקשים 1000 מחבלים והם יבקשו עוד הם פשוט רוכבים על הגל, התוצאות של העיסקה => רצון ליותר חטיפות כי זה משתלם, יותר כוח אדם להם לפיגועים.

מצידי שיפציצו אותם עד שיתכננו להחזיר אותו כדי שנפסיק , אך לצערי זה לא אפשרי בגלל העולם המטומטם והפציפיסטי שמסיבבנו וכן אנחנו תלויים בהם ולא הם בנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא ככה...הם מבקשים 1000 מחבלים ומבטיחים שהם יהיו בעזה ולא ייצאו את גבולות המקום הזה

אתה מבין?פה הבעייה,אף צד לא מוכן להתגמש,וככה נוצר מצב שאין פשרה ולא מגיעים לשום מקום

לא נראה לי שבחו"ל במדינות מתוקנות ברמה של כמו שווית,איטליה לונדון וכו' יש סיכסוכים כאלה עמוקים ורבי שנים

או שאני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, מישהו פה העלה את האפשרות שחן הוא חיזבאללון או חמאסניק שפשוט מנסה להוריד לכולם את המורל ולגרום לכם לעזוב? (לא אמרתי שבצורה מוצלחת...)

הפיגור של הפוסטים האלה ונטייה הפחדנית המוגזמת לא משאירים לי ברירה אחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שבחו"ל במדינות מתוקנות ברמה של כמו שווית' date='איטליה לונדון וכו' יש סיכסוכים כאלה עמוקים ורבי שנים

או שאני טועה?

[/quote']

תגיד לי אתה שפוי בדעתך?

על מלחמת העולם ה-I וה-II שמעת?

אתה מודע לזה ש-60 השנים של השלום באירופה הן אולי היחידות שבהן שרר שלום מאז המאה ה-17

http://en.wikipedia.org/wiki/Peace_of_Westphalia

שלא לדבר על רצף המלחמות והמאבקים מאז נפילת האימפריה הרומית במאה ה-2 לספירה

על מלחמת 100 השנים אני מניח שלא שמעת?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%AA_%D7%9E%D7%90%D7%94_%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D

ושלא לדבר בכלל על הסכסוכים שהיו לפני כן...

בקיצור...

יש שלום באירופה המודרנית בערך אותו משך זמן כמו גילה של ישראל

וכמובן ש-40 מתוך 60 השנים האלה היו בעצם שנים של המלחמה הקרה בין הגוש המזרחי למערב

על חומת ברלין לא שמעת?

berlin-wall-3.jpg?w=468&h=291

ועל המחתרת האירית אני מניח שלא שמעת?

הצבא האירי הרפובליקני (Irish Republican Army), ה־IRA (נודע גם בכינוי המחתרת האירית), הוא שם המאגד בתוכו מספר ארגונים לאומנים ששאיפתם הייתה לאחד את חלקי אירלנד תחת שלטון אירי עצמאי. ארגוני ה-IRA התנגדו לשלטון הבריטי בצפון אירלנד ופעלו נגדו באמצעים פוליטיים אך גם באמצעים אלימים כגון לוחמת גרילה ופעולות טרור כנגד אזרחים ומוסדות בריטיים.

במהלך יולי 2005 ה-IRA יצא בהודעה פומבית כי המלחמה הסתיימה וכי על כל הפלגים להניח את נשקם ולהרוס את מצבורי הנשק שברשותם. מספר ההרוגים על ידי ה-IRA בשלושת העשורים בהם פעל מוערך בכ-3,200.

או על המחתרת הבסקית?

http://en.wikipedia.org/wiki/Basque_nationalism

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch::lol: :lol: :lol:

וואוו מזמן לא צחקתי כך אפילו לא נעלבתי בשביל מישהו שקורה לעצמו אינטליגנט חוץ מי הרבה שטויות וניבולי פה לא קראתי דבר חכם אחד כן אני מתכוון אליך חמוד 212128 ,אולי אין לי ניסוח של דוקטור בטכניון אבל לפחות יש לי קצת ניסיון בחיים מאשר לכמה אנשים פה באיזור.... אני אפילו לא ינסה להגיב לך אני יסכם את דברי ב ציטוטים מדברי חוכמתך :

"המצב במדינה גרוע, ואני בתור חייל לא הייתי רוצה שהמדינה תפקיר אותי במשך 4 שנים בשבי ! פשוט לא מתאים לי החיים שלי שווים הרבה יותר מכולם במדינה."

אתה חייל בשביל שמצב זה לא יקרה בעתיד, והטענה שלך בהחלט אגואיסטית.

אתה באמת חושב שלא איכפת להם. המדינה לא מפקירה איש בשבי ,זה משהו שלא תוכל להבין כמה שלא תציע להם ,הם בחיים לא יחזירו אותו ויש גבול למה שאפשר להציע.

מה אכפת לי שיש גבול? אם הייתי בשבי 1000 אסירים או יותר היו נראים לי כאחד.

למדינה היה 4 שנים לחשוב על פתרון, לצאת למבצע צבאי בעזה ולהביא אותו עם לא יודע מה, המדינה נכשלה ולא רק בזה !

עם כל הכבוד לגלעד הוא לא החייל היחיד שנעדר ובשבי, מה עם רון ארד? למה לא מזכירים את רון ארד כמו גלעד שליט?

"ארץ זה לא רק חול, כן כן שמעת נכון ארץ זה השטח הטריטוריאלי של המדינה (אני יודע שאתה לא יודע מזה טריטוריאלי תחפש בגוגל) לדעתי ארץ היא אחת הארצות היפות בעולם, ואני אוהב את מורשת ארץ ואת ההיסטוריה שלה." אתה יודע זה נישמע עוד יותר מטומטם כשאתה מנסה להסביר זאת.

הנה הוכחת שאתה יותר טיפש ממה שכבר הראת לנו, תבין שלי אין טעם להגיב לך ואני לא יודע למה אני רושם את המילים שאתה קורא עכשיו !

אני שמח לפחות שהצלחתי להסביר לך מזה ארץ, דבר שכל ילד בן 10 יודע. ולא זה לא חול !

"אני מעריך את הצבא שלנו למרות שאני חושב שלהיות חייל קרבי זה דבר שלא משתלם בסוף בכלל" לא משתלם למי ? להורים שלך ? לחברים שלך ? לאנשים שחיים פה ? שטילים לא יפלו לך על הבית אולי? אתה כנראה מהמרכז ואין לך מושג מה זה מלחמה.

לא משתלם לא לי לא להורים שלי ולא לחברים שלי !

למה לא לי ? כי מה חייל קרבי מקבל בתום הסדיר שלו ? שלוש שנים שאתה מסכן את החיים שלך במדינה אתה לא מקבל כלום ! "משכורת" של 700 ש''ח

לא מספיקה אפילו לקנות טוסט מהשק''ם ! אז למה שאני אתן משהו? בשביל מי? בשביל המדינה המושלמת שלנו? בשביל אותם ערבים שהורסים את המדינה

ומביאים 700 ילדים ומקבלים קצבאות ילדים בשווי שכר העבודה החודשי של מנכ''ל בנק הפועלים ?

על כל המיליארדים שהם מקבלים מהביטוח הלאומי ? והמיליארדים זו לא הגזמה, התקציב של הביטוח הלאומי גבוה או שווה לתקציב הבטחון תבדוק את זה !

למה לא להורים שלי ? למה שהם יחיו בדאגה? למה מה קרה? אני רוצה שבשלוש השנים הבאות הם ילכו לישון בראש שקט בלי דאגות

מה קורה לי ואיפה אני. אז הנה אני לא אגואיסט.

"למה שאני אתן משהו למדינה? שהמדינה קודם כל תתן לי ואז אני אהיה מוכן להגן עליה" =>"הייתי בשמחה רוצה להיות חלק מהשינויים האלה, פשוט אני לא מבין איך אני יוכל לשנות מדינה שלמה, אז כן יותר קל לי לעזוב, לא לתמיד אבל לתקופות ממושכות

אחרי הצבא ב''ה." מעניין איך שאתה סותר את עצמך ,נכון קל יותר לעזוב ולברוח הפיתרון האידיאלי לכל בעיה. אתה רוצה שהמצב ישתנה בלי לעשות כלום ,מעניין מאוד...

התכוונתי שקודם כל המדינה תהיה נורמלית ואז אני יהיה מוכן לקחת חלק בשינויים האלו, שאנשים יתחילו להזיז תעניינים מה אתה רוצה שאני אעשה?

אני ראש ממשלה? אם אני אראה שבשנים הבאות ב''ה מדינת לוקחת תעצמה בידיים אני ישקול אפילו להשאר ואולי גם לא לעבור לחו''ל (מה שנראה לי שלא יקרה

בחיים). תבין שבמדינה יש אנשים מעליך שהם מקבלים את ההחלטות בשבילך ואם אלו לא יעשו משהו מה אני אוכל לעשות ?

אם אני יראה שהמצב במדינה ישתפר וזה בכל התחומים, בבטחון, ברווחה, בחינוך אני אשקול להשאר ולהשקיע במדינה, בתור ילד בן 17 אין לך מה לעשות !

הדיון שלי ניגמר עם בן אדם אטום ופסימי , שחושב בעיקר רק על עצמו. כדי לשנות מדינה שלמה לא צריך להזיז הרים, קודם כל תיהיה בן אדם עם לפחות קצת מוסר.

חחחחחחחחחחח תשמע טובב המדינה שלנו בצרות אם חיילים כמוך שומרים עלינו !

לא מספיק, שאין לך בגרות כי אפילו את ההבדל בין מדינה לארץ אתה לא יודע, ואתה עוד חושב שארץ זה חול, אתה משחק אותה חכם ולועג לאנשים ששמים אותך

בכיס הקטן ! שוב הוכחת לכולם שיש לך עוד הרבה מה ללמוד, הורג אותי שאתה חושב שילדים בני 17 יכולים לעשות משהו ולשפר את המצב של המדינה ..

אין אין אתה חי בסרטט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעונים שלו יותר הגיוניים משלך - מכל מה שכתבת כל מה שהבנתי זה: אני אגואיסט, רק שהמדינה שלי תהיה מושלמת אני יאהב אותה אבל אני לא מוכן לקחת חלק כדי להפוך את המדינה שלי לטובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעונים שלו יותר הגיוניים משלך - מכל מה שכתבת כל מה שהבנתי זה: אני אגואיסט, רק שהמדינה שלי תהיה מושלמת אני יאהב אותה אבל אני לא מוכן לקחת חלק כדי להפוך את המדינה שלי לטובה יותר.

מזה יותר הגיוניים ? אנחנו מדברים על דעות שרלוונטיות למצב במדינה כיום !

וחבל שהבנת את זה ככה כי זה לא מה שהכוונתי. וגם אין לי כח להסביר מה התכוונתי ומה לא.

אבל בקצרה - אם המצב יתחיל להשתפר פה, למה בינתיים הוא גרוע אני ישאר אם לא, לא.

לקרבי אני לא אלך בחיים, וזה לא בגלל שאני לא יכול אלא לא רוצה שהמדינה תנצל אותי 3 שנים ובסוף אני יקבל ממנה צינור.

ההוא חושב שילד בן 17 יכול לעשות משהו במדינה ולהזיז עניינים ... מעניין .

אם הממשלה לא תחליט לקחת את המצב של המדינה לידיים לא נראה לי שהרבה ישארו כאן.

וגם, כל מי שהחליט שהוא רוצה להשאר, תדעו לכם שהמצב במדינה יכול להיות הרבה יותר גרוע.

בקצב הזה, אין לחמאס בעיות, קצב הילודה של הערבים גדול יותר משל היהודים ככה שאולי בעוד X שנים יבחר ראש ממשלה ערבי?

הרי אנחנו מדינה דמוקרטית לא? ועוד יש שרי כנסת ערבים שמקבלים משכורת גבוהה, נהג פרטי, הטבות, , פנסיה מעולה. ועוד מציגים את כמדינה גזענית, ואומרים שאנחנו מקפחים את הערבים במדינה ! וואלה מדינה למופת.

עורכים פגישות במדינות אויב, סוריה לצורן העניין ומצפצפים על מה שאומרים להם בארץ, שכחתי מה ח''כ הערבי אמר מתי שלא הרשו לו להפגש בסוריה

עם גורמים פוליטיים .

תראו זו דעתי, ואתם יכולים לא לקבל אותה אין לי בעיה. שכל אחד יעשה מה בא לו וזהו, למה נמאס לי כבר מהעניין הזה. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי 212128 אתה אמיתי כאילו? אני רואה שחיי אתה בסרט של חדשות בשעה 20:00 כי חוץ מי זה אתה לא יודע כלום...

תגיד לי עם הארץ הכי יפה בעולם ועם המורשת המדהימה שלך , ראיתה ארצות אחרות בעולם ?

ואם לא תיהיה פה מדינה מי בדיוק יגור פה קבוצת מוסלמים נכון זו תיהיה אותה ארץ ואותה היסטוריה , נישמע מלהיב ביותר.

וכן אנשים כמוני שומרים על כפוי טובה שכמוך, שאיכפת לנו מהמדינה ומהאנשים שחיים פה, ואפילו מי אנשים כמוך שכולם על הזין שלהם , כדי שתוכל לישון טוב בלילה וטילים לא יפלו לך על הבית ומחבלים לא יתפוצצו באוטובוסים כן זה אנחנו , וגם במלחמה האחרונה כן גם שם היתי וראיתי חברים ניפצעים וחלק מי אנשים שהכרתי נהרגו ואחרי זה בא סמרטוט כמוך שמנסה לירוק לי בפרצוף ולהגיד אני לא מבין דברים! אין לך פשוט טיפת בושה, ופה גדול!

ובאמת עדיף שאנשים כמוך יעזבו את הארץ ועדיף עכשיו כך לפחות לא תוכלו לחזור.

וכן אני רואה בך אגואיסט מוחלט ולא רק אני!

ומה קשור הגיל לפני שתי פוסטים בכיתה שאני יורד עלייך בגלל הגיל , פתאום ילד בן 17 לא יכול כלום , אבל מה עם עוד שנה ושנתיים וכך הלה?

קרבי זה לא הכל בחיים יש הרבה מחלקות חשובות גם מודיעין, ותומכי לחימה, נהגים , טבחים ... הרשימה ארוכה אבל להתגייס כדי להיות פקיד ולצאת מידי חובה זה כבר משהו אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...