סקר בנושא עזיבת הארץ מתישהו, ולמה? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בנושא עזיבת הארץ מתישהו, ולמה?

חן מ

Recommended Posts

ההורים של חברה שלי ניהלו מפעל ליצור ריבת חלב באוסטרליה ועברו לארץ לפני כעשרים שנה בגיל יחסית מאוחר (29).

האבא התגייס לצבא (אומנם לתקופה קצרה כי היה לו בית לכלכל,אבל עדיין),עובד בממשלה ומרויח טוב והיום הם בעליו המאושרים של בית במדינת .

הם לא מצטערים על זה לרגע,טוב להם פה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי שטוב לו כאן שיהיה לו בכייף,רק אני לא מבין איך אנשים חיים עם איום תמידי של מלחמה עלינו?

כל הזמן שומעים חמאס,עזה,איראן,גרעין,איום על המזרח התיכון

די-כמה אפשר לשמוע את זה ולהגיד אוקיי נאכל את החרא בשקט ונמשיך בסדר היום?

כמה אפשר לשמוע את החמאס אומרים שהם לא מוכנים לעיסקאות שישראל מציעה להם?

לא עדיף ללכת לגור בשוויץ,שם הכל לטעמי נראה טוב ויפה?או בארה"ב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לנסות לשכנע את מי שרוצה לעזוב שישאר. להיפך, שיהיה להם בהצלחה.

אבל כשיבוא מולכם איזה אנטישמי/נאצי/פרו-ערבי ויגיד לכם בפרצוף "יהודון מסריח", מעניין אותי איך תרגישו.

ולכל חמור קופץ בראש שיגיב "אני אכסח את אמא שלו", שידע שבחו"ל מאוד קל לעוף על זה לכלא, בניגוד לארץ.

א. לא כל מי שמדבר עברית שוטפת הוא יהודי.

ב. לא לכל יהודי כתוב "JUDEN" על המצח.

ג. יש לך השקפה קצת מוטעית על התרבות במדינות הנחשבות בחו"ל.

ד. אני אישית לא מחבב את הגישה של "אני לא רוצה להתמודד עם אנשים שדיעותיהם נוגעות לליבי/זהותי לכן אשאר בתוך מולדתי ולא אצייץ", אבל מה שטוב לכל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם זה בצחוק או לא זו הדעה שלי.

גרתי פה 17 שנים מהחיים שלי, הייתי שנה אחת בארה"ב (סיימתי תיכון שם), יש לי אזרחות אמריקאית, עשיתי 3 שנים בקרבי.

אני כרגע עושה כסף מספיק לכרטיס טיסה ועוד איזה 500 דולר בכיס, ועף מפה לארה"ב לכמה שנים,

הסיבות הם כאלו,

א. אני לא רוצה לעשות מילואים (לפחות לא בזמן הקרוב), די שנאתי את השירות הצבאי שלי ואני לא מתכוון לאכול עוד חרא ממנו. לפחות לא לבולשיט של אימונים וקורסים.

ב. אני רוצה לטוס לטייל בעולם, יש לי כבר עבודה מוכנה בארה"ב עם מגורים.

ג. אין לי תיכנונים ללמוד בזמן הקרוב, אולי בארה"ב נעשה כמה קורסים פשוטים וזהו.

מה שכן אני רוצה לגדל פה את הילדים שלי.

וואלה יופי! ימני בשקל, זה מה שאתה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לנסות לשכנע את מי שרוצה לעזוב שישאר. להיפך, שיהיה להם בהצלחה.

אבל כשיבוא מולכם איזה אנטישמי/נאצי/פרו-ערבי ויגיד לכם בפרצוף "יהודון מסריח", מעניין אותי איך תרגישו.

ולכל חמור קופץ בראש שיגיב "אני אכסח את אמא שלו", שידע שבחו"ל מאוד קל לעוף על זה לכלא, בניגוד לארץ.

איך זה שונה מאשכנזי מסריח, ספרדי מסריח או אפריקאי מסריח?

תתפלא, אבל יש יותר "אנטישמיות" בין היהודים מאשר על היהודים(לפחות בצורה המילולית)...

לפי איך שאתה מגיב ניראלי אף לא ביקרת במדינה זרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

שהם לא כל-כך אוהבים יהודים?....אלא אם כן מדובר ביהודים שמשתלחים במדינת כמובן,וגם אז הם לא ממש

ישמחו אם תשכב עם הבחורות שלהם.

לצורך העניין בוא נעזוב רגע את שוודיה שיש שם 4% מוסלמים שכנראה מסיתים לאנטישמיות...

מה לגבי פינלנד ודנמרק? יש לך איזה סימוכין לזה שיש שם אנטישמיות בולטת? (ואני מדגיש בולטת, כי גם בארץ יש לך ערבים שונאי יהודים ושונאי . השאלה היא אם שם זה באמת יותר גרוע ויותר מסוכן ליהודים מפה). קח גם בחשבון שבמדינות האלו אחוז האתאיסטים/אגנוסטים ולא דתיים גבוה במיוחד, ושישראלים שמהגרים לחו"ל לא תמיד מדגישים את זה שהם יהודים או מרגישים זיקה ליהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני ראיתי בישראל החיים נמצאים על המסלול המהיר. הכל קורה מהר, אין לאף אחד זמן לבזבז ולחיות "בשנטי" וכולם חיים "כאילו אין מחר".

מצד אחד זה חיסרון כי החיים לא רגועים יותר מדיי, מתקדמים ומתבגרים בשלבים מאוד מוקדמים. גיל 18 ,21 אתה גבר למופת ומוכן לכל צרה בהמשך.

מצד שני המדינה התקדמה עקב כך במהירות וכל תושביה יחד איתה. כשאתה כיהודי מגיע לחו"ל אחרי שעשית אתה מוכן לכל תנאי של עלייה קשה ככל שתהיה, אתה יודע לאלתר, אתה יודע יודע לצאת ממצבים קשים, יש לך כל סבל, יש לך חוכמה וטריקים למכביר ואתה באופן כללי שועל שטח שכל הזמן המח שלו מכוונן על "Let's Rock" ומוכן לכל משימה לכן מתקדם מהר בסביבה תחרותית.

אם נקביל את זה ל-Star Trek, שאר העולם מתקדם במהירות איטית שנטית, בעוד שבמדינת הכל מתנהל ב-Warp Speed.

finished_photo.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמאות שנתת נכונות אבל הן מעידות על זה שהחיים בארץ הם מעין מלחמת הישרדות בהרבה מקרים... מה טוב בזה?

למה אנשים שחיים במדינות כמו אלו שהזכרתי צריכים "לחיות כאילו אין מחר" ו"להתבגר מוקדם ולהתמודד עם מצבים קשים" אם הם נהנים מחיים די רגועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמאות שנתת נכונות אבל הן מעידות על זה שהחיים בארץ הם מעין מלחמת הישרדות בהרבה מקרים... מה טוב בזה?

למה אנשים שחיים במדינות כמו אלו שהזכרתי צריכים "לחיות כאילו אין מחר" ו"להתבגר מוקדם ולהתמודד עם מצבים קשים" אם הם נהנים מחיים די רגועים?

מה טוב בזה ?,כמו שאלכס אמר ,זה בונה בן אדם אופי ויכולת שמתאימה לסביבה תחרותית ,מה היתרון ? ,שסבבה ,התושבים הרגילים יחייו בקצב "רגיל",הישראלי יבוא לשם במנטליות של להיתקדם ,ובגלל שהוא יהיה כל כך מהיר מאחרים בכל הנושא של שוק העבודה למשמל ,הוא פשוט יתקדם מהר יותר (עם כל הרע והטוב שבדבר ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...