CD-ROM של מחשב נייד לא מזהה דיסקים (כמעט תמיד) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

CD-ROM של מחשב נייד לא מזהה דיסקים (כמעט תמיד)

Meturlal

Recommended Posts

שלום!

יש לי מחשב נייד Compaq Evo N150 שה-CD-ROM שבו (CD-ROM נשלף) לא עובד כמו שצריך זמן רב.

הבעיה היא שבגלל שהמערכת נהייתה "כבדה" ואיטית - החלטתי להתקין את Windows מחדש והאפשרות היחידה לאתחל את המחשב ממנה היא מה-CD-ROM (אין כונן דיסקטים פנימי במחשב ואין אפשרות לאתחל מאביזרי USB).

ה-CD-ROM עצמו לרוב לא מזהה דיסקים (גם רגילים, גם צרובים, גם מוזיקה וכו').

רק לאחר כ-50 עד 200 (כן, אני לא מגזים) הכנסות והוצאות של המגש - הוא מזהה את הדיסק ואז הוא פועל כמו שצריך (עד שמוציאים את הדיסק). גם הוצאתו של ה-CD-ROM מהמפרץ והכנסתו מחדש לא שינתה שום דבר (החיבורים נראים תקינים ונקיים מאוד).

למישהו יש מושג מה הבעיה ב-CD-ROM?

המחשב אינו באחריות ו-CD-ROM חדש כזה עולה כ-1200 ש"ח (וזמן האספקה הוא 3 חודשים)!!!

בהמון תודה מראש לכל מי שיכול לעזור!

הערה: דגם ה-CD-ROM הוא LG CRN-8243B (מחיפוש באינטרנט גיליתי כי דגם זה מתאים רק למחשבים Compaq Evo N150 ו- Inspiron 8000).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער להיות זה שאומר לך את זה אבל הCD שלך נדפק לגמרי.

זאת לא בעית תוכנה. תקנה חדש

כמו שאמרתי לקנות חדש זה עסק יקר מאוד (כ-1200 ש"ח)- חוסר בתקן אחיד בכונני מדיה של , מאלץ את הלקוחות לקנות דגם מאוד ספציפי שלרוב מתאים רק למחשב שלהם ולשלם עליו ביוקר!

מכיוון שמדובר במחשב ישן יחסית (בן שנתיים וחצי) - אני לא חושב שזה כדאי לקנות חדש.

המחשב עצמו מזהה את הכונן ואייקון של ה-CD-ROM מופיע ב-My Computer.

שאני מוציא ומכניס את הכונן מהמפרץ שהמחשב דולק (הכונן תומך ב"החלפה חמה") המחשב מזהה אותו כמו שצריך - אבל עדיין קריאת הדיסקים אינה כמו שצריך (כמו שכתבתי). ברשימת ה-Device Manager שב-Control Panel (לגבי ה-CD-ROM) כתוב: This device is working properly.

ניסית דיסק ניקוי?

אני אנסה (אני צריך לקנות או להשיג ממישהו, כי אין לי).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...