הצד של החרדים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצד של החרדים

ross

Recommended Posts

ואני טוען שהיה אלוקים לפני היקום שיצר אותו :)

אם הגענו לנקודה שאלוקים לא מוגבל אז אנחנו במצב טוב,הלא כן?

להגיד "תמיד היה" זו אכן בעיה כי מה זה תמיד? איך אנחנו יכולים להבין מהו "תמיד"? (ואנחנו לא כי אנחנו מוגבלים) חוץ מהעניין כמובן שיש בעיה עם הזמן עצמו!

לכן כן, אלוקים "תמיד היה" אבל התמיד שאני מתכוון אליו לא שקול לתמיד שאתה מתכוון אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

WTF???

אתם מבלבלים ת'מוח על וכל מיני שטויות כאלה?

יאללה יאללה!

צבא עלק!

אם תראו אותי, אני מניח שתקראו לי חרדי, למרות שאף פעם לא חשבתי על עצמי ככזה.

חזרתי בתשובה בגיל 18 למדתי בישיבה כמה שנים, (מתגעגע לימים האלה), עשיתי , ואני עובד כשכיר וכעצמאי. (כן, ומשלם מס הכנסה וביטוח לאומי למדינה הדפוקה הזו).

תצאו מהסרטים שהתקשורת מאכילה אתכם! רוב החרדים עובדים. הרוב המוחלט.

צבא?

אני ממליץ בחום לא להתגייס.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3905558,00.html

התגייסתי לצבא (בתור דתי) שירתתי בתור לוחם, אבל עם המצב של היום - לדעתי דפוק מי שמתגייס. וזה לא קשור אם הוא חרדי חילוני או סתם משועמם. שיעשה משהו מועיל עם החיים שלו.

בקשר לדת ואמונה ... :facepalm:

עוד פעם הויכוחים האלה?

בגלל זה זה נקרא אמונה. זה לא , ושלא יבלבלו את המוח רבנים שמנסים להוכיח שיש אלוקים.

ואני אוהב אתכם - חילונים מתוקים ;D

תפסיקו עם השנאה הזו שיוצאת מהתקשורת. זה לא ככה במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני טוען שהיה אלוקים לפני היקום שיצר אותו :)

אם הגענו לנקודה שאלוקים לא מוגבל אז אנחנו במצב טוב,הלא כן?

להגיד "תמיד היה" זו אכן בעיה כי מה זה תמיד? איך אנחנו יכולים להבין מהו "תמיד"? (ואנחנו לא כי אנחנו מוגבלים) חוץ מהעניין כמובן שיש בעיה עם הזמן עצמו!

לכן כן, אלוקים "תמיד היה" אבל התמיד שאני מתכוון אליו לא שקול לתמיד שאתה מתכוון אליו.

כלומר, כל דבר שגדול מהתפיסה ויכולת החשיבה שלך אתה מייחס ל "אלוהים".

אני מציע שתקרא קצת על תיאוריית המיתרים, תלמד קצת על אבני הבניין של היקום, ועל האפשרות שהיקום הזה הוא חלק קטן מאוד ממרקם-על כלשהו.

קל מאוד להמציא טענה ש "אלוהים הוא לא מוגבל ויכול הכל כולל להיות מחוץ למרקם הזמן ולברוא יקומים"

באותה מידה אני יכול לטעון שמפלצת הספגטי המעופפת אחראית לזה.

Prove me wrong

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, כל דבר שגדול מהתפיסה ויכולת החשיבה שלך אתה מייחס ל "אלוהים".

אני מציע שתקרא קצת על תיאוריית המיתרים, תלמד קצת על אבני הבניין של היקום, ועל האפשרות שהיקום הזה הוא חלק קטן מאוד ממרקם-על כלשהו.

קל מאוד להמציא טענה ש "אלוהים הוא לא מוגבל ויכול הכל כולל להיות מחוץ למרקם הזמן ולברוא יקומים"

Prove me wrong

1.שנינו יודעים שהמושגים שדיברנו עליהם הם קשים ואין לנו, (חוץ ממך כמובן אתה לא מוגבל) יכולת לתפוס דברים שהם אינסופיים כמו למשל נצח.אם לכבודו האינסופי יש הסבר לזה-בבקשה.

2.תוכיח לי שהטענה שלך טובה יותר מהטענה שלי.

3.לגבי ההמצאה של "אלוהים הוא לא מוגבל ויכול הכל כולל להיות מחוץ למרקם הזמן ולברוא יקומים"

אתה עושה צחוק :facepalm: ? מה לא אמיתי בטענה הזו? שהרי אם אלוקים לא היה יכול לעשות את זה אז הוא היה מוגבל!!!

והוא לא יכול להיות מוגבל כי אחרת מישהו אחר הגביל אותו!!!!!!!!! ואז הוא לא אלוקים.

יכול להיות שמפלצת הספגטי היא אלוהים מה אכפת לי השם?

היא לא יכולה להיות מפלצת ספגטי אמיתית כי אז היא מוגבלת :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין אפילו לאן אני חותר פה :lol: קרא שוב את הפוסטים שלי ושלך, אני מניח שבסופו של דבר תעלה על הנקודה.

.שנינו יודעים שהמושגים שדיברנו עליהם הם קשים ואין לנו, (חוץ ממך כמובן אתה לא מוגבל) יכולת לתפוס דברים שהם אינסופיים כמו למשל נצח.אם לכבודו האינסופי יש הסבר לזה-בבקשה.

אתה יודע, לרדת לפסים אישיים אף פעם לא קידם דיון כלשהו בדרך כלשהי. יהיה נחמד אם תימנע מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נבהיר משהו - לפני היווצרות היקום לא היה דבר כזה "זמן" ולכן אם אתה רוצה לכבול את אלוהים למושגים פיזיולוגיים ולהגיד שהוא "תמיד היה" אז אתה טועה, כי אין דבר כזה "תמיד" כי לא היה זמן לפני היווצרות היקום.

אם תטען ליישות שהיא מעבר לזמן אתה נכנס ל"ספל התה בשביל החלב" (חפש בויקי אם אין לך מושג מה זה), כלומר עד שאתה לא מביא הוכחה לכך או לפחות תמיכה כלשהי, התיאוריה שלך בלתי קבילה ואתה לא יכול להציג אותה כטענה.

אם תטען שאלוהים מתקיים במרחב-זמן משלו (כלומר מישור שנמצא מעל המישור שלנו) אתה נכנס למצב "מישור הבטרייה הסגולה" (אתה מוזמן לחפש בדת ואמונה מה זה בכלל, זה איפשהו לפני 7-10 עמודים אאל"ט).

בכל מקרה אתה לא יכול להוציא טענה שכזאת בלי להודות שאין לך שום דרך לתמוך בה, מה שהופך את הטענה לבלתי-לוגית ולכן מגוחך שמישהו יאמין לה (כמובן אמונה לא מתבססת על הבנה בכלל ולא על היגיון אלא מעצם הגדרתה היא תחושה שמנוגדת לכל כללי המציאות, אבל אז אתה קורא לעצמך "לא-מציאותי" ומעטים האנשים שהאגו שלהם מוכן לספוג את העובדה הזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מעז להתכחש לקיום של FSM? איך אתה מסוגל?! עוד מעט תגיד גם שה"חד קרן הוורוד הבלתי נראה" לא קיים

בקיצור, הסיפור פה פשוט... "אלוהים קיים" זה התשובה הקלה של רוב האנשים שלא מסוגלים לחשוב טיפה מעבר לעובדה של מאיפה לעזזל יש אותו בכלל

אבל בשביל זה יש די ויותר תאוריות כאלו או אחרות.... ויכוח שלא יגמר בין הדת למדע, די סתמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון באופן כללי אתה טועה ,נכון הוא הדבר שהרבה אנשים לא מכירים חרדים באופן אישי, אך גם אם אתה פוגש כאלה -זה לא אומר שהם בקיאים למשל בנושא מציאות הבורא, אם למשל אני פוגש כמה אתאיסטים ברמה של שקל [גם בצד הדתי כמובן שישנם כאלה ], אז זה יתן לי לחשוב הנה זה מה שיש להם להציע, אך בשביל לדעת באמת צריך לבדוק זאת אצל חברה שבקיאים בנושא .

מה היה קורה עם היית פוגש שבבניקים במגרש הכדורסל? זה היה מצייר אצלך דבר שלילי על שאר החרדים, ומה היה קורה אם היית פוגש כמה אברכים רציניים -זה היה נותן לך צד חיובי לשאר החרדים.

אני לא נכנס לטענות שלהם, אלא באופן כללי -לא דנים אוכלוסיה שלמה לטוב ולרע מלשוחח עם כמה חברה .

אני אף פעם לא מבין את כיוון התפיסה של הראש הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נבהיר משהו - לפני היווצרות היקום לא היה דבר כזה "זמן" ולכן אם אתה רוצה לכבול את אלוהים למושגים פיזיולוגיים ולהגיד שהוא "תמיד היה" אז אתה טועה, כי אין דבר כזה "תמיד" כי לא היה זמן לפני היווצרות היקום.

אם תטען ליישות שהיא מעבר לזמן אתה נכנס ל"ספל התה בשביל החלב" (חפש בויקי אם אין לך מושג מה זה), כלומר עד שאתה לא מביא הוכחה לכך או לפחות תמיכה כלשהי, התיאוריה שלך בלתי קבילה ואתה לא יכול להציג אותה כטענה.

אם תטען שאלוהים מתקיים במרחב-זמן משלו (כלומר מישור שנמצא מעל המישור שלנו) אתה נכנס למצב "מישור הבטרייה הסגולה" (אתה מוזמן לחפש בדת ואמונה מה זה בכלל, זה איפשהו לפני 7-10 עמודים אאל"ט).

בכל מקרה אתה לא יכול להוציא טענה שכזאת בלי להודות שאין לך שום דרך לתמוך בה, מה שהופך את הטענה לבלתי-לוגית ולכן מגוחך שמישהו יאמין לה (כמובן אמונה לא מתבססת על הבנה בכלל ולא על היגיון אלא מעצם הגדרתה היא תחושה שמנוגדת לכל כללי המציאות, אבל אז אתה קורא לעצמך "לא-מציאותי" ומעטים האנשים שהאגו שלהם מוכן לספוג את העובדה הזאת).

לפני שאתה חופר על בטריות סגולות תקרא את הדיון בעצמך.

כבר הבהרנו שלא היה דבר כזה "זמן" וגם אמרתי שיש בעיה עם "תמיד" ואולי פעמיים שלוש לגבי הבעייתיות שבזמן.

בכל אופן,פרשתי מהדיון. היה משעמם לי בבוקר.

יום טוב לכולם :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב כלשהו בדיון שוב הטענה לפיה "הרוב המוחלט של החרדים עובדים".

אולי די כבר עם השקר הזה? אם זו אמת, תתכבדו נא להביא נתונים כלשהם שתומכים בדבריכם. להגיד "אני מכיר מלא חרדים שעובדים" זה הגיון שתופס אולי אצל חרדים, אבל לא אצל רוב הציבור. בינתיים, נתוני ביטוח לאומי ומס הכנסה אומרים אחרת.

חזרה על שקר 1000 פעם לא תהפוך אותו לאמת.

רגע, בעצם גם זה הגיון שתופס אצל החרדים. טוב נו, תשכחו שאמרתי משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על התגובות בקשר לאמונה אני לא דתי לא מבין בזה ולכן לא אגיב עליהם.

בקשר לצבא האנשים האלה לא יתגייסו לא משנה מה תעשה להם. (בעמנואל הם הולכים לכלא ולא מקשיבים לבג"ץ, עקשנות יש להם) אז מה היתרון בלא לתת להם פטור? יש שתי אפשרויות: הם לא ילכו לעבוד זה בדיוק מה שקורה עכשיו, המדינה לא מפסידה כלום. או שילכו לעבוד והמדינה תרוויח כסף. דרך אגב בחו"ל כל החרדים עובדים הם טוענים שזה בגלל שאין . העובדה הפשוטה שבחו"ל המדינה לא ממנת אותם, זה נכון. אבל צריך לזכור שהחרדים בחו"ל לפחות בארה"ב הם מהקבוצות העשירות במדינה (עם זה שיש להם בעיות בשעות עבודה הם לא יכולים לעבוד מיום שישי בצהריים כשבחו"ל יום ראשון הוא יום המנוחה) ואי אפשר להשוות הכנסה מעבודה להכנסה מקצבאות (גם בארץ לחרדים יש סיכוי טוב להצליח, יש להם חסרונות כמו תפילה ועוד, מצד שני יש להם הרבה יתרונות לדוגמא הם לא ישרפו שעתיים ביום על פייסבוק) (אף אחד לא התייחס להשוואה לערבים שמאד דומים לחרדים לוקחים קצבאות ולא עושים אבל לאף אחד לא אכפת)

בקשר לחיים שלהם כל עוד בנאדם מרגיש טוב עם עצמו מה אכפת לכם?

בקשר לעמנואל וכל המריבות שלהם שמעתם על הפנתרים השחורים שהארגון של השחורים שדגל באלימות והביא לשוויון בארה"ב (כולם מדברים על מרטין לותר קינג כי זה יותר נחמד לדבר על אדם שלא נהג באלימות אבל השוויון הגיע מהפנתרים השחורים) הם מרגישים שהמדינה דופקת אותם ולכן הם נלחמים בחזרה. (וכמו שכולנו יודעים הם גם מנצחים) לפי דעתי הם יותר דופקים את המדינה, אבל המדינה גם דופקת אותם. (אין אדם במדינה, שהמדינה לא דופקת אותו)

ולמי שכתב שהם דואגים רק לעצמם מה הבעיה בזה? כל אדם דואג למי שיותר קרוב לו (משפחה, חברים) והם דואגים גם לאנשים שלא מכירים בכלל רק שהם באותה קהילה (אתה רוצה שמיליון איש שכל העולם שונא ידאגו לכל העולם) דרך אגב אני שונא חברות גדולות שמעסיקות בסין עובדים ב 5 סנט לשעה אבל תורמים מיליונים לאפריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה מטומטמת בין ערבים לחרדים בכל הנוגע לגיוס חובה.

אנחנו לא מגייסים ערבים בדיוק מאותה סיבה שהנאצים לא גייסו יהודים - בנאדם לא יבגוד בעם שלו בצורה כזאת. אם תיתן אימונים צבאיים לערבים, ונשק מתקדם ותחשוף אותם לסודות צבאיים, הלך עליך.

מצד שני החרדים הם חלק מהעם היהודי והם בגידה בכך שהם לא מוכנים לתת שלוש שנים למדינה שמממנת אותם במשך שבעים שנה כל אחד.

זו צביעות מגעילה ואנוכית שפשוט מחליאה אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתך זה בסדר שיהודים יקרעו את התחת 3 שנים וערבים יעשו כסף/ילמדו באותו זמן??? (לא ידעתי שאנחנו עומדים לרצוח 6 מיליון ערבים? מתי התאריך יעד ? ההשואה לנאצים מטומטמת לחלוטין)

מבחינתך מי שנולד כיהודי הוא בוגד כי הוא לא מסכים לשרת 3 שנים אבל מי שנולד ערבי זה בסדר. תחשוב על זה קצת זה גזעני לחלוטין

השוואה מטומטמת בין ערבים לחרדים בכל הנוגע לגיוס חובה.

אנחנו לא מגייסים ערבים בדיוק מאותה סיבה שהנאצים לא גייסו יהודים - בנאדם לא יבגוד בעם שלו בצורה כזאת. אם תיתן אימונים צבאיים לערבים, ונשק מתקדם ותחשוף אותם לסודות צבאיים, הלך עליך.

מצד שני החרדים הם חלק מהעם היהודי והם בגידה בכך שהם לא מוכנים לתת שלוש שנים למדינה שמממנת אותם במשך שבעים שנה כל אחד.

זו צביעות מגעילה ואנוכית שפשוט מחליאה אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתך זה בסדר שיהודים יקרעו את התחת 3 שנים וערבים יעשו כסף/ילמדו באותו זמן??? (לא ידעתי שאנחנו עומדים לרצוח 6 מיליון ערבים? מתי התאריך יעד ? ההשואה לנאצים מטומטמת לחלוטין)

מבחינתך מי שנולד כיהודי הוא בוגד כי הוא לא מסכים לשרת 3 שנים אבל מי שנולד ערבי זה בסדר. תחשוב על זה קצת זה גזעני לחלוטין

אתה מפספס את הפואנטה ומכניס לי מילים לפה.

תסתכל על זה ככה - ערבי שעבר אימונים בצה"ל יכול לפגוע קשות במדינה שלנו, כי ברגעי מלחמה הם צריכים לירות באחים שלהם. אם יש להם ביד, והם עברו אימונים צבאיים, ונחשפו לסודות צבאיים, הם יכולים בקלות להפנות את כל זה נגדנו. זה פשוט להכניס חפרפרת לתוך הצבא בידיעה מראש שהיא חפרפרת.

מצד שני החרדים הם יהודים ולכן יש עליהם את החובה לעזור ליהודים אחרים - אותם יהודים שמממנים להם חיים במדינה הזאת!

זה לא גזעני, זה ראציונאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...