הצד של החרדים - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצד של החרדים

ross

Recommended Posts

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יואב אין כזאת מפלגה כרגע...

אם אנחנו נארגן עצומות, נפעיל לחץ פוליטי, נציף את הנושא אז תהיה כזאת מפלגה (או חדשה או קיימת שתשנה את המצע שלה).

כמובן שלדעתי עדיף חדשה בגלל שאני מניח שהימנים פה לא יצביעו מרץ והשמאלנים לא יצביעו ליברמן.

אח, הבעיה עם אתאיסטים שכל כך קשה לארגן אותם תחת דגל אחד.

לא תודה, יש לנו עניינים חשובים יותר כרגע לדאוג לגביהם. כשנסיים עם האיומים מחוץ, נוכל להתפנות לטפל באיומים מבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד עם עמדות ימין מוצקות (על כל הנובע מכך בקשר לעמדותי הנוגעות לאיומי חוץ), אני מתחיל לחשוב שאני לא מסכים עם הקביעה הזו שלך. איומי החוץ הללו לכשעצמם מהווים כמובן סכנה גדולה, אבל איתם יש לנו לפחות כלי כלשהו להתמודדות - צה"ל. איזה כלי יש לנו מול החרדים? כל עוד הם לא מנסים לעשות הפיכה במלוא מובן המילה הם לא מעניינו של צה"ל, וכל עוד הם מפעילים אלימות מוגבלת הם "זכאים" לפעילות נקודתית בלבד של המשטרה. מה יכול להיות לנו כנגדם, אם לא אחדות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה חושב שבית עם קיר רקוב יתמודד עם סערה?

עם כל הכבוד לבעיות החוץ שלנו, זה לא אומר שצריך להתעלם ממה שקורה בבית, תהילים לא עוזרים נגד טילים ותפילות לא עוזרות נגד מטענים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדתיים-לאומיים אינם מתפללים כל היום בכולל, ומכאן שאינם כלולים באמירה ההיא שלי מלכתחילה.

יחד עם זאת, למרות שאותם סרוגים אינם נופלים מהחילונים בכל מה שקשור ליצרניות או הגנת הארץ (ואף עולים על החילונים בממוצע בלא מעט מקרים בתחום האחרון), לא הייתי ממהר להחשיב אותם כגורם נייטראלי. חלקם אכן תומך בגישת ה"איש באמונתו יחיה", אבל יש לא מעט מהם שתומכים בכפיה דתית. נכון, לא מדובר במדרכות נפרדות לנשים וגברים וכיו"ב, אבל כן מדובר בהעדר בשבת, ההתעקשות שכל מזנון במקום ציבורי יהיה כשר (אני מבין זאת כאשר מדובר במזנון יחיד, אבל למה למשל שבטכניון שבו איזה 10 מזנונים ואולי 10% מהסטודנטים הם דתיים, צריך שכל ה10 מזנונים יהיו כשרים?), ההתנגדות להכרה בזוגות חד-מיניים...

בקיצור, הדתיים הלאומיים אינם "אוייב" כמו החרדים, אבל הם ממש לא בצד שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה חושב שבית עם קיר רקוב יתמודד עם סערה?

עם כל הכבוד לבעיות החוץ שלנו, זה לא אומר שצריך להתעלם ממה שקורה בבית, תהילים לא עוזרים נגד טילים ותפילות לא עוזרות נגד מטענים.

החרדים אוכלים אותנו לאט-לאט. מלחמה יכולה לאכול אותנו במהירות. חוץ מזה שעד עכשיו חרדים לא גרמו לאובדן חיי אדם באופן ישיר. בנוסף, בעיתות מלחמה העם שלנו תמיד מתגבש ושם את החלוקות בצד. אז בוא נשמור את החרדים מחוץ למערכה הפוליטית, לפחות כרגע, כי אנחנו צריכים להתמודד עם בעיות גדולות בהרבה.

אתן המחשה ממשחק מחשב (אני מאמין שהרבה כאן משחקים, אז שיהיה):

אתה מתמודד מול שני אוייבים בו-זמנית. האחד הוא ה"בוס", והוא מאוד מסוכן, תוך כמה מכות אתה נפסל ומת. השני הוא גם בוס, וקשה להוריד אותו בדיוק כמו את הבוס הראשון, אבל הוא עושה ה-ר-ב-ה פחות נזק ולא מפריע לך כשאתה נלחם בבוס המסוכן יותר. האם אתה באמת הולך לבזבז זמן, תחמושת וחיים על הבוס השולי, במקום להתמקד באוייב העיקרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים כדאי לקבל החלטה שבטווח הקצר נראית לך פחות דחופה אבל בטווח הארוך היא יותר קריטית.

אגב, נושא הגרעין האירני נמצא תחת קונצנזוס רציני במערכת הפוליטית- אתה רוצה להגיד שליבני נניח הייתה מטפלת פחות טוב (או יותר טוב לצורך העיניין) בנושא הגרעין האירני מבינימין נתניהו ואהוד ברק?

לכן חשוב לבחור במפלגה שתקדם את הפרדת הדת מהמדינה כערך עליון, כלומר- לא תוותר עליו בגלל שיקוליים קואליציונים כאלה ואחרים, פתרון מדיני אמיתי לא יהיה פה בקרוב לצערי (ואולי בכלל?), הגרעין האירני זוכה לקונצנזוס, זה בדיוק הזמן לטפל בבעיות פנים (שינוי שיטת ממשל, הפרדת דת ממדינה, חוקה ועוד שאר ירקות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים אוכלים אותנו לאט-לאט. מלחמה יכולה לאכול אותנו במהירות. חוץ מזה שעד עכשיו חרדים לא גרמו לאובדן חיי אדם באופן ישיר. בנוסף, בעיתות מלחמה העם שלנו תמיד מתגבש ושם את החלוקות בצד. אז בוא נשמור את החרדים מחוץ למערכה הפוליטית, לפחות כרגע, כי אנחנו צריכים להתמודד עם בעיות גדולות בהרבה.

אתה מתמודד מול שני אוייבים בו-זמנית. האחד הוא ה"בוס", והוא מאוד מסוכן, תוך כמה מכות אתה נפסל ומת. השני הוא גם בוס, וקשה להוריד אותו בדיוק כמו את הבוס הראשון, אבל הוא עושה ה-ר-ב-ה פחות נזק ולא מפריע לך כשאתה נלחם בבוס המסוכן יותר. האם אתה באמת הולך לבזבז זמן, תחמושת וחיים על הבוס השולי, במקום להתמקד באוייב העיקרי?

היום מעל 50% מתלמידי כיתות א' הם חרדים וערבים. אני לא יודע איזה איום קיומי ממשי נשקף למדינה מבחוץ, אך אם תשאיר את מצב הפנים כפי שהוא - עוד 20 שנה אין לך לא , ולא כח עבודה יצרני.

לגבי איומים חיצוניים אלו ואחרים, גם כאלו שיחרטו על דגלם בראש ובראשונה מלחמה בפרזיטיות ידעו לטפל בהם ולא יזניחו אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בלי שמישהו שאל את עצמו למה הרכבת נוסעת בכלל

בקיצור, את נושא התאולוגיה אי אפשר למצות מאחר וכל צד בדיון ידבוק בעמדתו

אני אשאר באמונה שלי שמתומצתת באמירה של ג'ורג' קרלין ז"ל בקטע הזה http://www.youtube.com/watch?v=YzEs2nj7iZM

ולמי שלא רוצה לראות הכל, תעברו ל8 שניות האחרונות.... למרות שכל הקטע חשוב בנושא הדת

אכן ז"ל - אבל הקטע הזה לדעתי יותר טוב

http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום מעל 50% מתלמידי כיתות א' הם חרדים וערבים. אני לא יודע איזה איום קיומי ממשי נשקף למדינה מבחוץ, אך אם תשאיר את מצב הפנים כפי שהוא - עוד 20 שנה אין לך לא , ולא כח עבודה יצרני.

לגבי איומים חיצוניים אלו ואחרים, גם כאלו שיחרטו על דגלם בראש ובראשונה מלחמה בפרזיטיות ידעו לטפל בהם ולא יזניחו אותם.

יש לך ביסוס לנתונים הסטטיסטיים הללו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשה חביבה, אבל ממש לא מדוייקת. אני אציע תיקון קל: הבוס הראשון הוא בעל פוטנציאל נזק אדיר ויכול תאורטית להרוג אותך בכמה מכות, אבל יש לך דרכים לחסום את המכות הללו אם אתה עומד על המשמר. יתרה מזאת, אותו הבוס אינו ניתן להריגה, וכל מה שאתה יכול לעשות בהתקפות שלך עליו זה לכרות לו יד, שאותה הוא יצמיח מחדש תוך זמן מה - ובזמן הזה הוא לא יכול לעשות לך כלום ואתה לא יכול לעשות לו כלום (כי כאמור, חוץ מהיד הזו הוא פלתי פגיע). הבוס השני נשאר כפי שתארת אותו.

מה יוצא מכל זה? מול הבוס הראשון כל מה שצריך לעשות בין הצמחת יד אחת לשניה זה לעמוד על המשמר ולהיות מוכן. מעבר לזה, אין שום דבר אחר שאתה יכול לעשות איתו (חוץ מלקוות שאחרי שתכרות לו מספיק ידיים, הוא יברח\יכנע). בינתיים, דווקא הבוס השני שאתה מתעלם ממנו, שגורם מעט נזק אבל באופן רציף, יהיה זה שיהרוג אותך... בקיצור, תזכיר לי לא לצרף אותך לריידים בWOW עם האסטרטגיה הזו שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 דברים הבנתי בשבוע האחרון 1 אני חייב להשיג אזרחות נוספת 2 החילונים הם כת בדיוק כמו החרדים

אני חייב להשיג אזרחות נוספת כי עוד 10 שנים המדינה הזו רק תדרדר.

החילונים הם כת כי הם דופקים את עצמם באדיקות, פגשתי השבוע קרוב משפחה גבר חרדי נשוי בן 33 ואב ל-5 שעדיין רשום בכולל ועושה כסף טוב בשחור ובגלל שהוא עובד בשחור הוא גם מקבל קצבאות. תנו להם פטור והם יצאו לעבוד, כולם יודעים את זה אבל אז לא יהיה מה לקלל אותם. או שלאנשים החילונים במדינה חשוב לתמוך בלומדי תורה. שר האוצר כבר יודע את זה (הוא הציע השבוע לתת להם פטור גורף) הצבא מסכים אבל הציבור החילוני חייב לדפוק את עצמו.

אני תומך בלתת להם פטור מסיבות כלכליות אבל בשביל מי שמתעקש אפשר לתת להם שירות לאומי שיותר מתאים להם וחלק ממנו הם עושים כבר עכשיו כגון תמיכה בילדים חולים, תרומות דם וכו'

אני מקווה שאני אשיג דרכון אירופאי (דרך סבא שלי) ואברח מפה אני ממליץ לכל מי שאכפת לו מהחיים שלו לנסות לעשות אותו דבר תוך 5 שנים 50% לא יתגייסו ועוד 25% לא יעבדו אין ברירה חייבים לברוח.

נ.ב. אם יפסיקו להם את הקצבאות הם כנראה יצאו לעבוד אבל הם לא יעשו בכל מקרה, או סרבנות מצפון (21 יום בכלא הם ישרדו את זה בדיוק כמו בעמנואל) או פטור של משוגע (אני מכיר יותר מ-1 שרצה לעבוד ועשה פטור של משוגע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך ביסוס לנתונים הסטטיסטיים הללו?

לא, אני סתם זורק נתונים לאוויר, ומי שבאמת רוצה לדעת ידע למצוא את הדברים (נחש מי אני?)

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/938/034.html

http://taubcenter.org.il/index.php/e-bulletin/a-demographic-look-ahead-at-israel/lang/he/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...