הצד של החרדים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצד של החרדים

ross

Recommended Posts

העלת פה הרבה טיעונים, אני רוצה להתייחס לאחד במיוחד:

ה"משל" הזה ממחיש בדיוק את הבעיתיות בדרך החשיבה החרדית ואת כמה שאני שמח שכמויות אדירות של יהודים ואנשים השתחררו מהדוגמה הזאת.

אתה היית מקבל הסבר כזה לרכבת?! כי אני לא.

אני הייתי מקבל הסבר שיסביר לי שהקרון הראשון(הקטר), נע בעזרת מנוע, המופעל משריפת המשחררת לחץ שמפעיל גלגלי שיניים המסובבים גלגלי מתכת ומניעים את כלל הרכבת.

ההסבר של "נו, כבר הסברתי לך מלא דברים לפני זה" הוא נורא ואיום.

המדע עדיין לא הגיע לתשובה הסופית, אך הוא בדרך. הדת לעומתה, מניחה שהיא יודעת כבר את התשובה הסופית, גם אם כל הדרך שלה היא טעות.

לשאר הדברים אני אתייחס ביוום אחר. עכשיו כבר מאוחר.

המדע בכלל לא בדרך להגיע לתשובה הסופית.

הפיזיקה מאז ומתמיד עסקה בקירובים (אינפיטיסימליים, אבל קירובים), ובמאה אחרונה, המדע כולו והפיזיקה בפרט עברו הסבה לתורות שאינן דטרמיניסטיות. בשל כך המדע כיום בעיקר מתבסס על ניתוח הסתברותי. במילים פשוטות, אם כבר המדע מתרחק מהתשובה הסופית, ולא מתקרב אלייה. לא סביר להניח שהמדע יצליח להגיע אי פעם לתשובה כזו, וודאי לא באמצעות המודלים הקיימים היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^

מה שאתה עושה זה לגרום ליותר שנאה, למה צריך את ההודעות האלה.

בכל אופן מוזמנים לצפות בהפגנה שמתבצעת היום על ידי חרדים שפויים ובכוח גדולי תורה, סוף סוף נפל לו המגדל השקרי של ציבור אלים, כל ההדועות שלי בעבר אמרו זאת -עכשיו ההוכחה נמצאת בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן מוזמנים לצפות בהפגנה שמתבצעת היום על ידי חרדים שפויים ובכוח גדולי תורה, סוף סוף נפל לו המגדל השקרי של ציבור אלים, כל ההדועות שלי בעבר אמרו זאת -עכשיו ההוכחה נמצאת בשטח.

נכון, וזה שהיתה אלימות קשה אתמול זה לא אומר כלום... העיקר שהיום הם הסתפקו בחסימת צומת גהה ובלקרוא לשוטרי מגב אתיופים "כושים". אבל זה בסדר, נכון? שיש חבר כנסת וסגן שר שאומר בפה מלא "ז*ן על בג"ץ", ושחבר כנסת אחר מצר לא על עצם העניין אלא על "הוצאת הכביסה המלוכלכת החוצה"...

וזה עוד בלי להזכיר את הנושא שבגינו מפגינים - הדרישה לשמור לעצמם את הזכות להפלות מזרחים כאוות נפשם. אבל הי, זה שספציפית היום הם נמנעו מהפעלת אלימות פיזית כבר עושה אותם צדיקים, לא?

אני בז לך ולשכמותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע יש חברה סלפנים זאת השאלה מאוד חשובה.

הפגנה שמתנהלת על ידי גדולי תורה ומשתתפים בה שפויים - היא מסודרת.

אדם שמשופע רק מהתקשורת על ידי הפגנות קיצוניות שמיצגים רק את עצמם -ומכליל על ציבור שלם אין לי אלא לרחם עליו, וגם שם עם יש שפויים הם מתנהגים בכבוד.

אך בהפגנה היום יש מעל 100 אלף חרדים ששם רובם חרדי אמת שיצאו בקריאת של הרבה גדולי תורה.

אני תמיד כותב דברים רק ממה שאני רואה במציאות וכמובן מכיר תציבור הזה אישית.

כמובן איני מדבר על הפרשה הזאת, אלא רק על ההפגנה.

אגב,בן דויד נראה לי שזה הבחור BrkV שקיבל באן, רק עכשיו הוא בא מהצד השני [שזה כמובן מביא עוד יותר שנאה לציבור החרדי] .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, "בן דויד" לא מעורר שנאה כי לכולם ברור שהוא טרול שבא לעשות פרובוקציות. אתה, לעומת זאת, על דעותיך המנומקות והמזוויעות, מעורר גם מעורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

מה נסגר כאן היום? :nixweiss:

מדיניות בג"ץ היא פשיסטיתת

מי מינה את ב ימשול בג"ץ למשול בנו רק בורא שמיים יחליט מי לא!

אני אקח את ההודעה שלך כדי לכתוב בכלליות

ההפגנה לא היית על מסקנת הבג"ץ , אלא על האמרה של השופט - שהוא יותר גדול מדעת תורה, לכן יצאו ממחאה.

בג"ץ קבע אם לא יקבלו את הפשרה -יכנסו לכלא, וזה מה שקרה אחרי החלטת האבות ודעת תורה - נבחר להכנס לכלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אשכנזים ספרדים -יש את הבעיה הזאת לדעתי ,ואם היה לי את הכוח הייתי נלחם בזה.

אך אצל האשכנזים זה נובע בגלל סוג חינוך שהם רוצים, ולא בגלל צבע עור.

אבל הספרדים תמימים, ברגע שפותחים עיר שנועדה לספרדים [כמו אלעד] ובאים לשם אשכנזים אז הם לוקחים את המקומות הכי טובים, שוב הספרדים יותר מידי טובי לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה כיף לפתוח חדשות ולקרוא שהחרדים האשכנזים נכנסו לכלא

מגיע להם, איך הם יכולים בכלל להעיז לעשות אפליות כאלה וזה לא משנה אם זה בגלל הצבע עור (אני דווקא זוכר שבהתחלה הם היו אומרים לבנות הספרדיות "אתן מצחצחות שיניים?" ו "ספרדג'וקיות") או בגלל סוג החינוך

רגע... סוג חינוך? מה זאת אומרת שיש שני סוגים של דת? אולי שלושה סוגים של דת? הרב ההוא אמר ככה אבל הרב הזה פסק אחרת? הם עושים צחוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי קצת לההעשיר את הידע .

יש מנהגים של אשכנזים ויש של ספרדים [כל מקרה לגופו פעמים מנהג הספרדים לחומרא ופעמים של האשכנזים,וזה מה שקרה כשיהודים היו מפוזרים בכל מיני קצווי עולם ,וגם משבט שונה].

אך לא דברים הקשורים בעיקרי תורה עצמה, הרי כולם יש אותם תפילין 4 פרשיות וכו'.. אותו לולב ,סוכה [ לא חייב שתיהיה מקושתת אותו דבר ,אלא הגדרה של סוכה על פי התורה.] וכו'..

עוד דבר הרי היו 12 שבטים ,האר"י מסביר כי עם נחלק לשנים עשר שבטים, ולכל שער ישנו שער מיוחד דרכו עוברים התפילות והמצוות .

כל שבט זוכה להתקשרות עם הקב"ה בדרך מסויימת. מלבד עיקרי היהדות שהם שוווים אצל כל חלקי עם .

ומכיון שמוצא האשכנזים והספרדים אינו מאותו שבט, לכן שונים מנהגיהם ודרכי ההתקשרות שלהם, בתפילות ובמנהגים. הספרדים מוצאם משבט יהודה, ואילו האשכנזים מוצאם משבט בנימין, כפי שכתב הגאון החיד"א זצ"ל וזה הסבר השינויים בין הקהילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אבל אם כל הזמן בציבור הדתי אומרים שהמשיח יבוא בקרוב אולי הגיע הזמן לפרק את הקטע של השבטים ושהם יהיו עם אחד?

שיאחדו את כל המנהגים האלה למשהו אוניברסלי אצל כל החרדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/111/229.html

http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=1349

בכל מקרה, הופתעתי מאוד מכמות האנשים שחושבים שזה בסדר לשלוח מישהו לכלא מפני שהוא בוחר באיזו צורה הוא יגדל את הילדים שלו...

*פלאשבקים מרוסיה הסובייטית*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הופתעתי מאוד מהעובדה שהחרדים מוכנים ללכת לכלא בשביל להגן על, במילים פשוטות, הרצון שלהם להפלות.

ורוני היקר, אתה מוזמן לקרוא לכולם "סלפנים" ולהיות בטוח שהציבור החרדי "שקט ענו ונפלא, בלה בלה בלה הפגנה מתורבתת", אבל העובדות בשטח הן שבאותן הפגנות:

-החרדים צעקו לעבר שוטרים אתיופים "כושים/כושי מלוכלך" ולעבר השוטרים בכלליות "נאצים" ו "אתה כמו היטלר"

-נחסמו צירי תנועה ללא אישור המשטרה, סתם בשביל להפריע לציבור. ר"ג שותקה לכמה שעות טובות היום כי ז'בוטינסקי היה חסום ל 2 הכיוונים.

-נתלו בכל עיר פשקוילים שמכריזים "מלחמה" על בג"ץ (הנוסח, אם זכור לי נכון, הוא "אחיך יוצא למלחמה ואתה יושב בבית? בוא תתמוך, בלה בלה בלה, בעזרת השם ננצח")

הציבור החרדי דוחה, כוחני, כפוי טובה, ומהווה איום על ההתנהלות התקינה של המדינה הזו.

פה בד"כ אתה תוקע איזה "אל תכליל"

יותר מ 70 אלף חרדים שהפגינו היום ועשו מה בראש שלהם עם זמנם של מאות אלפים מתושבי שלא הגיעו לעבודה/הביתה/לסופר/כל דבר בסיסי אחר, בלי לקבל אישור לדבר שכזה, נותנים יופי של סיבה "להכליל".

אז לא, לא כולם עד האחרון שבהם ככה, אבל אני לא הולך לחפש צדיקים בסדום.

כל מי שיצא להפגין היום יצא להפגין על "הזכות" להפלות, ועל הדרך בקטנה- גם להפגין צפצוף על בג"ץ וחוקי המדינה.

אני לא מבין למה המשטרה לא משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות. כדורי גומי ורימוני עשן/גז מדמיע עובדים על חרדים מעולה בדיוק כמו על "פעילי שלום" מיידי אבנים בבליעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...