G.SKILL DDR31333 CL 7-7-7-21 ECO במארז מאוורר פחות מהרצוי. האם אינו יקר ומוגזם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

G.SKILL DDR31333 CL 7-7-7-21 ECO במארז מאוורר פחות מהרצוי. האם אינו יקר ומוגזם?

ssib

Recommended Posts

היי לכולם

אני בונה מחשב חדש

מעבד כנראה ATLON 2*4 635 לוח GA-870A-UD3

לפי המלצת ניק הלכתי לחפש את זכרון ה- (סכ"ה 4 גיגה) תדר מינימים 1333 במחיר הטוב ביותר שאמצא.

חשבתי בתחילה ללכת על KINGSTON 2048 1333MHZ CL 9-9-9-27 (שניים כאלה)

שלפי מה שהבנתי פשוטים אבל לא אמורה להיות איתם שום בעיה ואמורים להתאים לי יופי.

אולם כאשר שוחחתי עם המוכר הוא ציין שהמארז בו אני בונה את המפרט SILVERSTONE LC17B הינו מארז שוכב ולא מאוורר מידי ולכן מומלץ לי ללכת על

G.SKILL 4096MB (2048MB*2) 1333 CL 7-7-7-21 ECO

שבניגוד לקינגסטון שלדבריו הינם מאוד בסיסים וחסרי גוף קירור , גם עובד במתחים נמוכים במיוחד וגם בעל גוף קירור ולכן מתאם יותר למארז בעל איוורור לקוי מסוג זה.

כמובן שבאתי לשאול מה אתם שמומחים בנושא ואובייקטים יותר חושבים

אשמח אגב אם ניתן לפירוט מעט מעבר ל- קחי את זה או את ההוא, כך שגם אבין למה יש או אין סיבה לקחת זה או אחר.

תודה לכולם ויום נפלא שיהיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו במה שאומר המוכר אבל לדעתי זה לא מה שיעשה את ההבדל.

גוף הקירור שנמצא על מודולי הזיכרון השונים בשוק הוא פאסיבי, כלומר, ללא אוורור נאות או בסביבה חנוקה הוא לא ממש יעיל.

אני לא מכיר את המארז שציינת אבל חשוב לבדוק מה נתיב האוויר שבו ביחס למיקום הזיכרון.

בקשר למתח זה נכון אבל גם פה הפרש המתחים לא כל כך בא לידי ביטוי כשהסביבה עצמה לא מאווררת.

סביבה לא מאווררת היא בעיה בפני עצמה שמשפיעה על כל הרכיבים ואין פתרון קסם מלבד לדאוג לאוורור טוב יותר. כל פתרונות הקירור הפאסיביים שיש בשוק מתבססים על זרימת אוויר תקינה בתוך המארז אחרת יעילותם יורדת מאוד כי אין מה שיפזר את החום. קצת קשה לי להאמין שהמארז (גם אם הוא ל-HTPC) לא מאוורר בצורה סבירה לכל הפחות, אני מניח שהוא מיועד לזה.

אני באופן עקרוני גם מעדיף עם גוף קירור עליו (גם כסוג של הגנה פיסית), אבל עבדתי במהלך השנים עם כל כך הרבה מודולי פשוטים ו"חשופים" ומעולם לא נתקלתי בבעיה שהייתי יכול לשייך בוודאות וישירות להעדר גוף , לכן ההמלצה של !_Nike_! לדעתי נכונה (אלא אם כן ההפרש במחירים הוא לא משמעותי במיוחד).

בכל מקרה, יותר מדאיג אותי שאת קונה מארז שלא מאוורר בצורה תקינה מאשר כן גוף או לא גוף על הזיכרון. זאת נקודה שלדעתי חשוב לענות עליה (עד כמה מאוורר המארז ואם מתאים לרכיבים שאת מתכננת להרכיב בו).

עריכה: בדקתי את המפרט של המארז ודווקא עושה רושם שהוא מאוורר בצורה סבירה. שני מאווררים מקדימה, שניים מאחורה ואחד בצד (רק לא יודע אם הוא מגיע עם כל המאווררים). אם את לא מתכוונת להעמיס אותו בהמון רכיבים אלא להסתפק במינימום הנדרש (איזה כרטיס מסך את מתכוונת להוסיף?) אני לא רואה בעיה קריטית מבחינת אוורור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך על התגובה הזריזה About:blank

כמה תשובות והערות

1. איני קונה את המארז. המארז כבר נמצא ברשותי כ-3 שנים ואני פשוט משנה את החומרה המרכזית בו (שילוש + עוד מעט דברים)

כרגע הזכרונות שנמצאים בו הם :G.SKILL 800 4-4-4 2 x 1gb שלפי מה שהמוכר אמר גם בעלי גופי (שאר הפרטים הנכחיים במפרט שלי)

2. לגבי המארז - מדובר על אחד המארזים היותר מאווררים וטובים (במחיר סביר) ל- אני מצרפת לך כמה לינקים לגביו. עדיין, אין מדובר במארז מאוורר ברמות של המארזים העומדים האיכותיים (בוודאי לא כאלה המוצעים בסדר מחיר כשלו). אולי חשוב לציין שכרגע מותקנים בו רק שני מאווררי 80 מ"מ האחוריים ואני מתכננת להתקין בנוסף את שני ה- 92 הקדמיים (בדיוק כרגע מנסה לברר באשר למאוורר מסויים שהמוכר טען ששקט דבר שמבחינתי חשוב מאוד- כמובן שאם תוכל לייעץ לי גם בנושא זה אשמח מאוד)

לינקים על המארז

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=3&artpage=1499&articID=377

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=875

http://www.overclockersonline.net/reviews/5000322/

4. אמרת שמדובר על איוורור פאסיבי (ונראה לי שעדיף כך, אני רוצה שקט!). השאלה מה למשל קורה במקרה שאין איוורור כזה? האם במארז כשלי הזכרון עלול להפגע או לתפקד פחות טוב עקב עודף חום? אולי רכיבים אחרים (לוח?)

3. ההבדל במחירים הוא שהקינגסטון מוצעים כל מודול במחיר של 277 ש"ח כלומר יחד הם 554 ש"ח

הג'יסקייל הספציפי מוצע במחיר של 670 ש"ח - הפרש לא קטן במיוחד לדעתי.

השאלה אם הוא אכן עדיף (עבורי) וגם אם נניח כדאי לי להוסיף עוד כסף לזכרון טוב יותר, האם ברמת מחירים זו לא כדאי לקחת אחר שנותן תמורה טובה יותר למחיר. אגב, אין לי רצון מיוחד להוציא יותר ממה שצריך כך שאם זול יותר מספיק לי לחלוטין יפעל כמו שצריך ולא יעשה בעיות מבחינתי הוא עדיף.

(אגב, כרגע נראה שאני רוכשת מ- SKYPC)

שוב תודה לך על העזרה

עריכה: כמה תשובות לעריכה שלך :) (תודה)

1. כרגע מתוכנן הכרטיס: ‏HD 5670 512MB DX11 DVI DP PCI-E‎

בנוסף יותקנו לשם התחלה עוד שני כרטיסי PCI (לא יודעת מה יהיה בהמשך מבחינה זו)

2. באשר לקשיחים יותקנו בו כל ה- 6 (ואם ניתן גם יותר אז גם הם)

3. באשר למאווררים - כמו שאמרתי כרגע יש שני אחוריים, יתווספו שני קדמיים. בצדדי נראה לי שאין ממש צורך (ואני גם מנסה להוריד רמות רעש ככל שניתן) אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב רק ל-HTPC? אם כן, למה לא ללכת על לוח עם שבב גראפי מובנה?

הקירור הפאסיבי של הזיכרון הוא "סתם" חלק מתכתי שאמור לפזר טוב יותר את החום הנפלט משבבי הזיכרון עצמם. העדר גוף קירור כזה לא פוגע בביצועים ולא גורם נזק ישיר לרכיב הזיכרון (בטח כשלא נעשה OC) ולכן אני ממש לא חושב שיש הכרח לבחור דווקא בזיכרון עם גוף קירור כזה ועדיף לבחור בזיכרון הזול ביותר שעונה על הצרכים, בייחוד כשההפרש במחיר הוא די משמעותי.

לדעתי עדיף להתקין לפחות מאוורר אחד מקדימה (ושניים כמו שאת מתכננת עוד יותר טוב) כדי לתרום לסירקולציה טובה יותר. מבחינת שקט עדיף לשאול בפורום אוברקלוקינג וקירור כי אני לא המומחה הכי גדול בתחום, אבל מניסיוני בגדלים של 90-80 מ"מ המאווררים של Cooling הם בין המשתלמים (ויש לזכור ש-א'. שקט זה דבר מאוד סובייקטיבי ו-ב'. ככל שהמאוורר קטן יותר כך הוא "מרעיש" יותר כדי לדחוף כמות אוויר מסוימת). את בכל זאת מתכוונת להכניס כמות נכבדת של רכיבים פולטי חום למארז יחסית צפוף ולכן סירקולציה לדעתי חשובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, About:blank

1. זה מחשב ל-HTPC + מולטיטסקינג משרדי בינוני +. היות וכך גם חשבתי שכדאי לא לרדת מהמעבד ה4 ליבתי הזה (נניח ל- 3 ליבות)

באשר ל-OC. כרגע ממש לא עומד לקרות. אבל, מי יודע אולי בעוד 3-4 שנים אתכנן OC די קטן (אם כי כרגע נראה לי שסביר יותר שלא)

2. כמה סיבות בגללן ננראה לי שכרטיס מובנה אינו מתאים

2א. ללוחות בעלי כרטיס מובנה עליהם הבטתי אין יציאה קואקסלית וייתכן ובהמשך אמצא עצמי נזקקת לה

2ב. כרטיסים מובנים בלוחות של גיגבייט נוטים להגיע ללא כרטיס מסך בעל שתי יציאות דיגטיליות דבר שבמקרה שלי נחוץ (צריך לתמוך בשני מסכים 24 32 FHD ואפילו יותר).

3ג. בכל מקרה איני בטוחה שכרטיס מסך מובנה מספיק יתמוך בתכני FHD אבל עקב 2ב זה כנראה לא יקרה ועקב 2א לא לא יוכל להיות לשם גיבוי.

בכל מקרה לפי דברייך נראה שאין כל סיבה שלא ללכת על הקינגסטון. כאמור אין מתוכנן OC בתקופה הקרובה וגם אם יהיה דבר כזה (עם דגש רציני על אם) סביר שזה יקרה לפחות בעוד 3 שנים.

באשר למאווררים, יהיו 92. מה שכן, אוטוטו אפרסם שאלה בפורום (צריכה עוד לעבור על כמה מאמרים קודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס הגראפי המובנה יכול לטפל בלי שום בעיה בתכני FHD כך שפה לא טמונה בעיה, אבל נכון שאין תמיכה בשתי יציאות דיגיטאליות במקביל ואם לזה התכוונת אז הכרטיס המובנה לא יעשה את העבודה (אם התכוונת שאת משתמשת בתצוגות לסירוגין אז הוא כן יספיק ותמיד אפשר להוסיף כרטיס מסך בעתיד אם יש צורך). במקרה כזה אולי בכלל כדאי לשקול מערכות מבוססת Core i3 + H55 (אני לא בטוח לגבי המחירים אז זאת בעצם הנקודה החשובה שצריך לבדוק, האם מחיר כרטיס המסך אותו צריך להוסיף עולה, שווה או נמוך מהפרש המחיר הבסיסי בין שתי הפלטפורמות).

כמו כן, למה בחרת דווקא את לוח האם הזה ולא למשל את ה-GA-770TA-UD3 שבעקרון מציע את אותו מכלול תכונות (מבחינת חיבורים) וזול יותר (ואפילו יש לו יציאה קואקסיאלית)?

וכן, אני לא רואה סיבה או צורך אמיתי להתעקש על מודולי בעלי גוף , זה נחמד, לא אגיד שלא, אם אפשרי אז בטח שכדאי, אבל פה הפרש המחיר קצת גדול מדי לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank

1. אני אשתמש בשני מסכים דיגטלים בו זמנית

2. דווקא הבטתי על מערכות מבוססת I3 ונראה שבמקרה שלי היחס עלות/ ביצועים רלוונטים+ פיצ'רים עדיף ב- + כרטיס מסך על פני אינטל

3. לגבי הלוח ב- GA-870A-UD3 יש מספר דברים שאין ב- GA-770TA-UD3

31. סלוטים PCI-E 2.0 (דור שני ) - משמעותי לפחות כרגע במיוחד לגבי כרטיסי הרחבהUSB3

32. כרטיס קול טוב יותר

33. גשר דרומי עדיף (על כל מה שיש בו)

34. שתי יציאות USB2 נוספות

35. לוח מתקדם יותר, תמיכה טובה יותר במעבדים עתידיים + פיצ'רים נוספים שהלוח נותן

היות והפרש המחיר לא כזה גדול נראה לי שהן כעת והן בראייה עתידית ה- GA-870A-UD3 עדיף.

4. הפרש של מעל 100 שקל עבור דבר שאיני ממש צריכה יקר גם לטעמי. טוב שענית והסברת לי ובכך חסכת ממני את ההוצאה הכנראה מיותרת הזו.

אגב, אם במקרה יהיה צורך וארצה, האם אוכל עם הזכרונות (והלוח) שבחרתי לעשות למעבד בעוד ככמה שנים OC (לא גדול מידי) או שלא ממש ואז יתכן ותיווצר לי בעיה עם הזכרונות? (אגב, אם זה רלוונטי הקירור שקניתי עבורו הוא מיני נינגה 2 וגם זה לפי ההמלצות שניתנו לי בפורום).

ושוב תודה רבה על כל העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שמערכת מבוססת משתלמת יותר בהשוואה ל-CI3 אך חשבתי להציע זאת רק כדי למצות את כל האפשרויות (גם אני הייתי בהתלבטות דומה ובסוף בחרתי בפלטרפומה דומה לשלך).

אם את מחפשת להוזיל עלויות בשלב ההתחלתי יכול מאוד להיות ש-2GB יספיקו לך בהחלט (לרוב השימושים המשרדיים זה יותר ממספיק), גם ככה את מתכננת לקנות מודולים בנפרד ולא ערכה, אז בעתיד הנראה לעין תמיד תוכלי להוסיף עוד מודול .

מבחינת OC לא תהיה לך מגבלה מיוחדת בגלל סוג הרכיבים.

עריכה: ו-!_Nike_! הקדים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שבסופו של דבר בחרת ב-870A-UD3. חבל שלא היה לוח במחיר דומה עם יותר חיבורי SATA.

לגבי - לא תהיה בעיה.

תודה על התגובה דניאל

כן, בסוף הצלחת לשכנע אותי. אתה רואה אני לא כזו קשה או מתעקשת ;) (רק קצת)

לגבי ה-SATA הלוואי והיו אבל כאשר עברתי על המפרט של הלוח מול זה של ה- GA-890XA-UD3 נראה שלשנהם אותו מספר חיבורי SATA6 SATA3 ESATA

(וכן גם אותו גשר דרומי אם כי כנראה NEC צ'פ מעט שונה) כך שבנושא ה-SATA נראה שלפחות על פניו אין הבדל מאוד משמעותי.

ההבדלים שאני ראיתי - מבחינת פי'צרים (ברור שהגשר הצפוני שונה) הם הן בקרוספייר והן במספר ה- PCI-E אבל לשלם על זה כ-200 שקלים נוספים נראה אפילו לי מוגזם.

ותודה על החיזוק העניין ה- OC

אני מעריכה שגם אתה סבור שאין בעיה ללכת על הקינגסטון אחרת אני מעריכה שהיית מעיר בנושא.

[br]פורסם בתאריך: 15.06.2010 בשעה 20:09:34

גם אני חושב שמערכת מבוססת משתלמת יותר בהשוואה ל-CI3 אך חשבתי להציע זאת רק כדי למצות את כל האפשרויות (גם אני הייתי בהתלבטות דומה ובסוף בחרתי בפלטרפומה דומה לשלך).

אם את מחפשת להוזיל עלויות בשלב ההתחלתי יכול מאוד להיות ש-2GB יספיקו לך בהחלט (לרוב השימושים המשרדיים זה יותר ממספיק), גם ככה את מתכננת לקנות מודולים בנפרד ולא ערכה, אז בעתיד הנראה לעין תמיד תוכלי להוסיף עוד מודול .

מבחינת OC לא תהיה לך מגבלה מיוחדת בגלל סוג הרכיבים.

עריכה: ו-!_Nike_! הקדים אותי.

אני דווקא מוצאת עצמי זקוקה ליותר מ- 2 גיגה . (מליון דברים בו זמנית חלקם לפעמים יכולים להיות כבדים) מה שכן

1. היות ואני מתכוונת לפחות בהתחלה לעבוד עם WINDOWS7 32 ADO FFV KT HFUK KBMK 4

2. יהיה במערכת כרטיס TV (ראה במפרט שלי) שלפי מה שקראתי מסתבך עם 4 גיגה ארצה לנצל את השיטה עליה קראתי אם אני זוכרת נכון בפורום הזה של להפנות חלק מהזכרון (0.5? 0.8?) למשהו אחר. מקווה שהדבר אינו מסובך מידי והן יביא לניצולת טובה יותר והן יפתור את הבעיה עם כרטיס הטלויזיה.

ושוב תודה לך :)

אגב, היות וציינת שבחרת מערכת דומה לשלי הבטתי על מפרטתך ונראה שהלכת על הזכרונות דומים מאוד לאלה שהוצעו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נראה שאת יודעת בדיוק מה את מחפשת, פשוט נוצר לי הרושם שאת מחפשת קצת להוזיל עלויות בשלב ראשון, אז חשבתי להעלות את עניין הזיכרון (זה לא שאני חושב שזה מיותר או בזבוז, פשוט זה מקום שאם מחפשים לחסוך, אפשר בדרך כלל לחסוך בו קצת).

בקשר לכרטיס אני באמת לא יודע לענות.

באמת בחרתי בזכרונות מאוד דומים לאלו שהוצעו לך אך הם לא היו הבחירה הראשונה שלי. סבלתי קצת מחוסר מזל בנוגע לזמינות חלקים כשקניתי את המחשב (לפני חודש בערך) ובגלל שאני צריך את המחשב לעבודה והעניין בשלב כלשהו נעשה קצת דחוף, החלטתי לא להמשיך להמתין ובסוף פשוט לקחתי את הזיכרון שהיה זמין במלאי (ולמען ההגינות אני חייב לציין שגם החנות הלכה לקראתי ובגלל שלא יכלה לספק את הזיכרון המקורי בו בחרתי נתנה לי את הזיכרונות האלה ללא תוספת מחיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נראה שאת יודעת בדיוק מה את מחפשת, פשוט נוצר לי הרושם שאת מחפשת קצת להוזיל עלויות בשלב ראשון, אז חשבתי להעלות את עניין הזיכרון (זה לא שאני חושב שזה מיותר או בזבוז, פשוט זה מקום שאם מחפשים לחסוך, אפשר בדרך כלל לחסוך בו קצת).

בקשר לכרטיס אני באמת לא יודע לענות.

באמת בחרתי בזכרונות מאוד דומים לאלו שהוצעו לך אך הם לא היו הבחירה הראשונה שלי. סבלתי קצת מחוסר מזל בנוגע לזמינות חלקים כשקניתי את המחשב (לפני חודש בערך) ובגלל שאני צריך את המחשב לעבודה והעניין בשלב כלשהו נעשה קצת דחוף, החלטתי לא להמשיך להמתין ובסוף פשוט לקחתי את הזיכרון שהיה זמין במלאי (ולמען ההגינות אני חייב לציין שגם החנות הלכה לקראתי ובגלל שלא יכלה לספק את הזיכרון המקורי בו בחרתי נתנה לי את הזיכרונות האלה ללא תוספת מחיר).

אני משתדלת לדעת About:blank

מה שאיני יודעת אני הולכת וקוראת וחוקרת ושואלת (עוד ועוד) עד (שלפחות נדמה לי) שאני מבינה :)

כמובן שלפעמים אני עדיין טועה ואז אני שמחה שמתקנים אותי (ראה ערך לוח האם שניק הוריד אותי מהעץ הגבוה לבינוני).

באשר לזכרון שלך, נשמע שיצא לך טוב ושגם היה לך עסק עם חנות נחמדה (שזה חשוב).

אני באמת מקווה שלא יהיה בעיות עם כרטיס הטלוויזיה והזכרון לאחר ההפניה של הזכרון העודף לאפיק שהוצע היות ואני באמת זקוקה ליותר מ-2 גיגה.

מעריכה שאם לא אנסה לא אדע. (יש לך מושג אם העניין ההוא מסובך?)

ותודה על התשובות שלך (אשמח ללמוד ממך עוד בין אם פה או בת'רדים אחרים). :xyxthumbs:

נראה שבפורומים וקרור כרגע דיי שקט כך שלא ממש עונים לי שם - חבל :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצון להרחיב את הידע תמיד מבורך, אז אני בעד :xyxthumbs:

יצא לי טוב עם הזיכרון ופחות טוב עם רכיבים אחרים שנאלצתי להתפשר אליהם או להחליף לרכיב זהה בעלות קצת גבוהה יותר, אבל אין מה לעשות, היה חסר במלאי אצל הייבואן ובשום מקום לא היה בדיוק את מה שחיפשתי. בסך הכל אני מרוצה.

אני לא יודע בדיוק למה את מתכוונת מבחינת הפניית הזיכרון לאפיק אחר, את יכולה לפרסם קישור לדיון הזה?

מבחינת מאווררים, אני כאמור לא מומחה בתחום, אבל מניסיוני יש כמה מאווררים שקטים.

יש את ה-Noctua NF-B9 שהוא בטוח שקט וגם מגיע עם מתאימים שמאפשרים להוריד את מהירותו (כמובן על חשבון כמות האוויר שדוחף), אבל המחיר..... לדעתי קצת מוגזם.

יש את ה-Glacialtech silent blade II שלי באופן אישי יש ניסיון חד פעמי וקצר איתו. הרושם שקיבלתי הוא שהוא מאוורר סביר, שקט יחסית ודוחף כמות אוויר סבירה לרעש, מאוד דומה למאווורר של Arctic Cooling (שאין ב-SkyPC) שהוא גם PWM מה שיאפשר לך לנטר ולשלוט על מהירותו (אם יחובר לחיבור שבלוח האם). המאווררים של Cooling הם בדרך פשוט משתלמים. זולים, שקטים יחסית ודוחפים כמות אוויר סבירה.

אולי אפילו הייתי הולך על ה- Tri-cool שמגיע עם מתג שמאפשר לקבוע את מהירותו (במהירות בינונית-נמוכה בדרך כלל די שקט אבל יש צורך לפתוח את המארז כל פעם כדי לשנות מהירות, או למצוא דרך לקבע את המתג מחוץ למארז).

מצד שני, צריך לדאוג שהמאווררים ידחפו אוויר ולכן לא הייתי הולך על מאוורר של 800RPM מכיוון שהוא בקושי מזיז אוויר, מצד שני לא הייתי הולך על מאוורר של מעל ל-1200 RPM בגלל הרעש. אני מקווה שבפורום קירור יעזרו למקד אותך קצת יותר, אבל מבחינת הניסיון שיש לי הייתי ממליץ על ה- Cooling (או ה-Noctua).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מחסור במלאי אצל היבואן זה מבאס (חווה את זה כעת עם כמה מאווררים שרוצה ובארץ פשוט אין)

2. שימוש בעודף זכרון במערכות 32 : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=413047.0

3. אוקי. עושה רושם שהמאווררים שיבחרו יהיו של AC (ותודה שהגבת והסברת לי שם את העניין). כמובן שאני יודעת גם לקנות במקומות אחרים - לרוב לא אמורה להיות בעיה עם החלקים האלה ובטווח הטיפה יותר ארוך בכל מקרה אין עליהם אחריות.

4. אתה לא במקרה מבין משהו בספקים ומארזים, נכון? ;)

(נראה לי שאני יכולה לנחש מה תהה התשובה לשאלתי שם פשוט שאלתי כדי להיות בטוחה- מצד שני מידי פעם מתברר שהספקים שמגיעים עם מארז זה או אחר אינם רעים כלל).

ושוב תודה לך על כל העזרה :)

עריכה:

הנה כמה דוגמאות לבעיה שיש ל- Hauppauge WinTV PVR 150 עם 4 גיגה זכרון

אני תוהה עם התוכנה שהבאתי בקישור אמורה להיות מסוגלת לפתור את העניין. אחרת למרות כל הצער

אשקול להשאר עם 2 גיגה לפחות לעת עתה.

http://www.hauppauge.com/site/support/support_pvr150.html

http://www.neowin.net/forum/topic/721254-hauppauge-wintv-pvr-150-windows-7-64bit-beta-1/

מצד שני ראיתי פה פתרון שדיווחו שעובד

Open up msconfig --> boot tab --> advanced options --> set maximum memory a little lower than the full 4GB amount ( I was able to drop it just a tick ..4095 ). Of course this is really only for those with 4GB as there will not be a performance difference.

http://thegreenbutton.com/forums/p/84587/423104.aspx

ואני תוהה אם אינו דומה במידה מסויימת לפתרון המוצע למעלה בשרשור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה על הקישורים והמידע על כרטיס הטלוויזיה. אנין מבין בין השורות שאת מתכוונת להתקין מערכת 64BIT, אם אכן כך יש לי (אולי) פתרון ביניים).

לפי מה שקראתי הבעיה עם הכרטיס אופיינית למערכת 64BIT. אם המחשב משמש כמחשב משרדי + אני לא רואה צורך ממשי להתקין מערכת 64BIT ולדעתי ניתן להסתפק בזמן הקרוב במערכת 32BIT מה שיתכן שיפתור את הבעיה (כי רק ~3.2 GB ימופו גם ככה). מצד אחד תוכלי לנצל עוד 1GB של לעבודה השוטפת ומצד שני תרכשי 4GB ולא תצטרכי לדאוג לשדרוג עתידי. בבוא היום אם ימצא פתרון לבעיה של הכרטיס (אני בספק), אם תחליפי כרטיס (סבירות יותר גבוהה) או אם יגיע הרגע בו מערכת 64BIT תהיה משהו הכרחי תוכלי לנצל את כל הזיכרון ואם הכרטיס עדיין יהיה שם, ניתן יהיה לשבור את הראש ולחפש פתרונות יצירתיים.

אני חושב שזה מה שאני הייתי עושה.

בקשר לפתרונות, יצירת DISK (מחזיר אותי אחורה...) היא פתרון נחמד אבל מתייחסלמערכת 32BIT, אם תתקיני מערכת 32 BIT לדעתי הבעיה עם הכרטיס לא בהכרח תהיה קיימת (ככה לפחות התרשמתי ממה שקראתי, אם פספסתי משהו אנא הסבי את תשומת ליבי).

בקשר לפתרון השני של הפחתה מזערית של כמות , זאת בהחלט אפשרות ואפילו פשוטה, אם תתקלי בבעיה בהחלט יהיה כדאי לנסות אותה.

בקשר לספקים אני לא כל כך שולט בסדרות ספקים, מי מייצר למי וכל עניין המיתוג כך שדעה מבוססת אין לי על ההבדלים של דגמי ה-HEC וה-CoolerMaster (בהנחה שזה אכן הספק במארז, אבל לדעתי למחשב כזה שתי הבחירות סבירות מאוד ויספיקו). מבחינת מאוורר הייתי קונה מאוורר 12 ס"מ של AC או Schyte 1200RPM S-flex/Slip Stream ס"מ לקדמת המארז וזהו, יעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר למארז כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...