משט לעזה - עמוד 29 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משט לעזה

אור כהן

Recommended Posts

מה לעשות שגם GB מקולקל, צודק פעמיים ביום :P

אני מסכים איתך, GB הוא אימבציל ממדרגה ראשונה.

הבנאדם חסר השכלה והסיבה היחידה שהוא הגיע לתודעה האמריקאית היא הרעב של הרבה מהציבור

לדעות ימניות ראדיקליות אשר גובלות בגזענות הישנה והטובה של תחילת המאה הקודמת.

אבל, אין זה אומר, שהמסר שלו לגבי מה שהתרחש במשט אינו נכון.

אין זה אומר, שנקודת המבט שלו על הסיכסוך שלנו עם הפלשתינאים לא צודק(לפחות לדעתי).

לכן, גם אם מדובר באחד מהדמויות ההזויות ביותר אפילו יחסית לרשת FOX, אין זה אומר שצריך לשלול את דעותיו,

בעיקר כאשר לדעתי הוא צודק ב-100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 626
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הבעיה עם זה שהוא לא שונה מרדיקל אחר, אני לא רוצה שבן אדם שכל אמונתו מבוססת על קיומה של מדינה יהודית(וד"א אם תצפו מהתחלה אז כמות השטויות שהוא פולט בקשר לכלכלה המסכנה שלנו וכו' פשוט מעלביה) כדי שהמשיח שלו יחזור יהיה האדווקט שלנו.

איפשה איבדנו את אמון הציבור בזכותנו להתקיים, וזה כולל גם חלק ניכר מהציבור בארץ, וגם אם תגידו שיש פה רק 10% שמאלנים, 10% זה עדיין 10% יותר מידי. ויש הרבה יותר אנשים בארץ שלא מסכימים עם הדרך שבה המדינה מטפלת בבעיה הפלסתינאית.

מדינה אחת ל-2 עמים לא תעבוד, 2 מדינות לא יעבדו כל עוד ההבדל בין המדינות הללו(ולא משנה באשמת מי) יהיה כמו ההבדל בין מוזומביק לברברלי הילס, ומי שחושב שהחיים בעזה הם לא קטסטרופה הוא חיי בסרט, בתי הורסים בכל פינה, אבטלה שגובלת ב50% אין הספקת חשמל סדירה, אין הספקת מים סדירה, האנשים מתוכה לא יכולים לצאת, אף אחד פה לא היה מוכן לגור תחת התנאים האלה שבוע, והאנשים האלה חיים בתנאים האלה במחזורים תקופתיים לפחות מתקופת האינטיפדה הראשונה, כן אפשר בצדק להאשים אותם בזה, אבל בשנים האחרונות זה כל מה שאנחנו עושים, וזה לא מביא לשום פתרון.

הדעה האישית שלי שמה שצריך להבנות פה זה 2 מדינות תחת פדרציה אחת, כלומר 2 מדינות ריבוניות עם ממשל פרלמנטרי משלהם, תחת פדרציה אחת שתכלול חוקה בסיסית משוטפת אשר תטפל בגורמים הבסייסים כמו זכויות אדם, זכויות האזרח, חובות הממשל, סחר חופשי וכו'. בדומה למה שיש בארצות הברית, או לפחות במה שהתכוונו לעשות בארצות הברית עם הקמתה. המשטר הפרלמנטרי המקומי יכול להתנהל איך שהוא רוצה כל עוד זה לא מפר את החוקה של השלטון הפדרלי, השלטון הפדרלי יחולק שווה בשווה בין 2 המדינות ללא תלות בגודל אוכלוסיה או בכוחן, ובית המשפט העליון שגם הנציגות בו תיהיה שווה יפעל תחת הסמכות של השלטון הפדרלי ויפקח על החוקים המחוקקים במדינות הפרלמנטריות תחתיו כמו שהוא עושה היום. הבעיה הגדולה כמובן במקרה הזה תיהיה צה"ל, אבל את זה אפשר יהיה לפתור גם, צה"ל ישאר נכס ישראלי תחת פיקוח הממשל הפדרלי וישמש כצבא הפועל על שמירת הגבולות ומחוצה אליהן בלבד.

לשאר הדברים אנחנו יכולים להרחיב את מג"ב ואת המשטרה, והם יכולים לבנות מחדש את כוחות הבטחון שלהם. הדרך הזאת תתן את התוצאה הטובה ביותר לכל הצדדים, להם תיהיה מדינה, ולנו תיהיה הבטחה שאנחנו נוכל להגיד להם איזה מדינה כביכול לבנות, או יותר ששנינו נסכים על הדברים הבסייסים ביותר שמפרידים בין מדינה מערבית לאיראן, וכך לפחות נוכל להבטיח בצורה כזאת או אחרת שלא תקום פה מדינת אייטולות, כי רוב הרחוב הפלסתינאי אם לפחות מסתכלים על הגדה ממש לא רוצה את זה. ירושליים ד"א מבחינתי ירושליים תשאר מדינת , כאשר העיר העתיקה צריכה להיות אוזר מפורז כמו שהוזכר בכל הכרזה עד היום, את השרותים שלה היא תקבל מהרשות המונציפלית של ירושליים המערבית אבל ההתנהלות הפנימית שלה צריכה לעבור לאנשים שאכפת להם ממנה באמת ואלה הם האנשים הדתיים מכל הדתות, יש 4 רובעים בעיר העתיקה, הרובע היהודי, המוסלמים, הנוצרי, והארמני, שיקימו מועצה מנהלתית שתכיל נציגות שווה של כל הגופים הללו שיפעלו לצורך קידום העיר תוך הבטחה לזכיות שוות ומלאות לכל הדתות וסגרנו עניין. לוותיקן זה עובד נהדר העיר מתנהלת לבדה למרות שהיא מקבלת את רוב השרותים שלה מרומא.

כמובן שעכשיו יקפצו עלי ויגידו שאני שמאלני שמוצץ זין לערבים, אבל אם יש לכם פתרון טוב יותר שבאמת יכול לעבוד ולא יביא לסופה של מדינת אני אשמח לשמוע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שיכפו עליהם את הפתרון הזה, להביא פתרון אמיתי, כזה שלא תיהיה להם שום סיבה "נורמאלית" להגיד לו לא שהאו"ם והקוורטט יראו שהוא הפתרון האידיאלי להגיד הנה אנחנו מוכנים לוותר על X Y Z, לעשות M ו-N ועם עזרה כלכלית מהעולם לבנות להם מדינה לתפארת שלא תיהיה תלוי בנו ואם הם יגידו לא אז הפתרון השני שלנו זה טרנספר בכוח.

הבעיה שאפילו אנחנו לא מוכנים להקפיא בניה של בנין אחד בשכונה ש-95% מתושביה הם מוסלמים, הדרך הטובה ביותר לשמור על מזרח ירושליים זה להבטיח את את הדרך שבא ישלטו עליה, העיר העתיקה לא שייכת לאף אחד כאשר בפועל היא תלוי בנו, העיר המערבית שלנו וזהו.

הרי המריבה היא לא על ירושליים כעיר ישראלית, או כבירת , היא על ירושליים העתיקה, ועל הרובעים שאין לנו ולשום בן אדם שפוי מה לחפש בהם מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים צריכים "סיבה נורמאלית" לסרב לפתרון אם הם פועלים בצורה רציונאלית. אבל אין שום היגיון בהחלטות שמקבלים מהעבר השני של הגדר, והחשיבה שלהם היא לחלוטין לא רציונאלית. אז אין שום דרך בעולם לשכנע אותם לעשות משהו... והם חושבים בצורה כזאת רק בגלל שהם שונאים אותנו כל-כך, והם שונאים אותנו כל-כך בעיקר בגלל שרע להם מאוד בתנאים שהם חיים בהם. אז עד שלא יפסיק להיות רע להם מאוד, קשה לי להאמין שיהיה אפשר להגיע לפתרון כלשהו.

עכשיו השאלה היא מה צריכה לעשות כדי שהחיים שלהם יהפכו להיות טובים יותר. אפשרות אחת היא לאפשר לכל משטי הסיוע להיכנס לעזה, אבל דעתי היא שזה יפגע בישראל יותר מאשר יעזור לה לקדם את השלום. אפשרות שנייה היא לשלוח סיוע הומניטרי שעבר פיקוח - אבל כמו שאנחנו רואים, גם זה לא עובד. אפשרות שלישית - <כאן אמורה להופיע אפשרות הרבה יותר טובה, פשוט אין לי בראש אף רעיון לאפשרות כזאת!>.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע ביבי לא מנתק כבר את היחסים עם טורקיה ?!?

שום דבר טוב לא יצא משמירתם... אם בכלל טורקיה לא תנתק קודם לכן.

יש לנתק את היחסים מיידית, ולהודיע שהם לא יחודשו עד התנצלות פומבית טורקית על התערבות של טורקיה לצד החמאס, וניתוק כל יחסים עם החמאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ביבי ינתק את היחסים עם טורקיה הוא יהיה האידיוט הכי גדול באזור ויגרום לנזקים כמו ביטול עסקת המל"טים של התעשיה אוירית, ביטול עסקות נשק והשבחת בשווי מאות מיליוני דולרים (מה שיוביל לפיטורין של אלפי עובדים בישראל), ביטול כל אופציה בעתיד הקרוב לרכוש מים מטורקיה, פגיעה ביבואנים ויצואנים שעובדים עם טורקיה. האם אני בכלל צריך להמשיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות.

א. היחסים עם טורקיה עומדים להתנתק גם ככה. אם הם ישמרו על משהו, זה יהיה רק על מנת לקבל ישראלי.

ב. אסור לישראל כלל לספק לטורקיה. אתה יכול לסמוך על כך שכל ישראלי שיסופק לטוריה, יועבר לבדיקות באירן וסוריה כדי לפתח אמצעי נגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, יכול להיות שאני תמים, אבל יכול להיות שלמשט יש איזה שהוא קשר לצניחת הנפט ב4%?

עוד דבר, לפי הGB הזה, גם באמריקה יש הסתה נגד ישראל!... אז מה הולך פה?? עכשיו גם אמריקה אנטישמים? למרות שממה שהבנתי הרוב המוחלט באמריקה תומך בנו, אבל נראה שהרוב של המדיה מסית נגדנו... אני באמת לא מבין את זה! מאיפה הדברים האלו באים לעזאזל!? מישהו יכול להסביר או לתת השערה? כי אני יוצא מדעתי פה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורכיה עד כדי כך טיפשה?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3899203,00.html

אני לא מאמין שזה יצא לפועל. זו פשוט הכרזת מלחמה.

אם זאת הכרזת מלחמה זאת ההכרזה הכי מפגרת ששמעתי מיימי, נהרוג את הראש ממשלה עוד לפני שהתחילה המלחמה, ככה הוא יחליט לקפח את חייו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורכיה עד כדי כך טיפשה?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3899203,00.html

אני לא מאמין שזה יצא לפועל. זו פשוט הכרזת מלחמה.

זה שטויות

כדי למצאו חן בעיני האיסלאם הקיצוני בתורכיה לצרכים פנימיים (זה גם מסיט את תשומת הלב מבעיות הפנים וסותם את הפה לחילוניים) להשיג כמה נקודות אין מאחורי זה כלום, כאילו שבאמת איכפת לו מכמה תורכים או מהפלסטינאים

הוא כמו הערסים האלה שצועקים "תחזיקו אותי או שאני הורג אותו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...