משט לעזה - עמוד 26 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משט לעזה

אור כהן

Recommended Posts

• תגובות 626
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דובי ניסו את מה שאתה אומר "להפריח את השממה הערבית" עוד בתקופת גולדה, הם פוצצו כל מפעל שבנו כי הם יודעים שהעוני לטובתם.

קודם כל לא ניסוי בדיוק, ודבר שני יוה"ש זה לא עזה כרגע, ברור שבעזה החמאס יסכל כל נסיון, אבל אם תסתכל על הגדה, על הקמת העיר הפלסתינאית החדשה, על הפסטיבלים שהולכים שמה ועל המצב הכלכלי המשופר אתה גם רואה שקט משמה לא משנה כמה סרחון פוליטי יש ביננו עכשיו, הרחוב הפלסתינאי ברשות שקט יחסית.

בכוח לא תשיג כלום, אתה לא יכול "האוייב" גדול ממך פי מאות, מצד שני משום מה ממדינות ערב העשירות אנחנו לא שומעים כמעט שום דבר מעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שבקום מדינה פלסטינית (אבל רק בשטחים בהם לא ניתנה לישראל זכות ריבונית על פי האו"ם, כלומר גבולות 67') צריכים לחזק את הרשות הפלסטינית מבחינת כוח. הם הרי נלחמים נגד החמאס והפת"ח.

לאחר עופרת יצוקה כוחות הרשות פעלו חזק נגד חמאס ושירשו די הרבה פעילים, מנהרות ואאל"ט גם מפעל או שניים.

תזכרו שהאינטרס של העם הפלשתינאי (חוץ מהראדיקלים, כמובן) זה לחיות בשקט, ככה שברגע שאתה מוציא את הראדיקל מהמשוואה אתה מקבל WIN WIN SITUATION. הם חיים בשקט, אנחנו חיים בשקט, וכל תא טרור שצץ מטופל ע"י הרשות וע"י צה"ל. הפלשתינאים עצמם סובלים תחת שלטון חמאס, אין סיבה שבהינתן הכוח המתאים הם לא ילחמו בו בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם שמת לב, יואב, אבל הרשות הפלסטינית היא הפת"ח. אני גם לא יודע אם שמת לב, אבל המצע של הפת"ח כולל "מאבק בישראל" בדיוק כמו אצל החמאס - הם פשוט פחות ספציפיים לגבי שיטות העבודה הרצויות.

בסה"כ רוצים שקט? חלק מהתושבים אולי כן (ביו"ש אולי הרוב, בעזה הרבה פחות) אבל אף גורם שלטוני בשני הצדדים הפלסטיניים לא רוצה בכך... השלטון של הפת"ח ושל החמאס גם יחד הוא שלטון של מאבק. נגמר המאבק - נגמרה הלגיטימציה לשלטון הזה ולתקצוב במליארדים מצד סעודיה ואיראן.

בקיצור, המסקנה שלך נכונה בהתחשב בהנחת היסוד - אלא שזו לא נכונה מלכתחילה. אין שום גורם פלסטיני מעל לרמת האזרח הפשוט שמעוניין בשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיי איך אני רוצה כבר שיגיע השלום. אני כמעט 19 שנה בישראל ומעולם לא חוויתי שנת שלום אחת.

מתוך 25 השנים שאני חי, 18 שנה אני חי במלחמה. 7 שנות השלום היחידות שהכרתי מאז שיצאתי לאוויר העולם הן שנות ילדותי ברוסיה.

True Story.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיי איך אני רוצה כבר שיגיע השלום. אני כמעט 19 שנה בישראל ומעולם לא חוויתי שנת שלום אחת.

מתוך 25 השנים שאני חי, 18 שנה אני חי במלחמה. 7 שנות השלום היחידות שהכרתי מאז שיצאתי לאוויר העולם הן שנות ילדותי ברוסיה.

True Story.

בהתחשב בזה שהמלחמה נמשכת כבר 128 שנים...

אז קשה לי להאמין שתראה את סופה בזמן הקרוב.

בעיקר לא כשישראל לא מוכנה להפעיל את מלוא כוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שבקום מדינה פלסטינית (אבל רק בשטחים בהם לא ניתנה לישראל זכות ריבונית על פי האו"ם, כלומר גבולות 67') צריכים לחזק את הרשות הפלסטינית מבחינת כוח. הם הרי נלחמים נגד החמאס והפת"ח.

לאחר עופרת יצוקה כוחות הרשות פעלו חזק נגד חמאס ושירשו די הרבה פעילים, מנהרות ואאל"ט גם מפעל או שניים.

תזכרו שהאינטרס של העם הפלשתינאי (חוץ מהראדיקלים, כמובן) זה לחיות בשקט, ככה שברגע שאתה מוציא את הראדיקל מהמשוואה אתה מקבל WIN WIN SITUATION. הם חיים בשקט, אנחנו חיים בשקט, וכל תא טרור שצץ מטופל ע"י הרשות וע"י צה"ל. הפלשתינאים עצמם סובלים תחת שלטון חמאס, אין סיבה שבהינתן הכוח המתאים הם לא ילחמו בו בחזרה.

אין דבר כזה גבולות 67, 67 מעולם לא נחתם כגבול מדיני או כקו הישמש למסע ומתן עתידי כלשהו או לשם claim of property כלשהו בעתיד בהסכם הפסקת האש של 1948, הוא נתחם בתור טווח צבאי המשמש להפסק אש, וגם מול הירדנים בלבד לא היה שום קו ירוק מול המצרים.

מה שאתה מתכוון אליו היא תוכנית החלוקה, כיוון שב-48 כבר שילשנו את שטח המדינה.

True Story.

אז צ'צניה ואפגניסטן סתם היו חלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה גבולות 67, 67 מעולם לא נחתם כגבול מדיני או כקו הישמש למסע ומתן עתידי כלשהו או לשם claim of property כלשהו בעתיד בהסכם הפסקת האש של 1948, הוא נתחם בתור טווח צבאי המשמש להפסק אש, וגם מול הירדנים בלבד לא היה שום קו ירוק מול המצרים.

מה שאתה מתכוון אליו היא תוכנית החלוקה, כיוון שב-48 כבר שילשנו את שטח המדינה.

טכנית כן, אבל בפועל אף אחד לא מבקש לחזור לגבולות 67', וההצעות האמריקאיות, האו"ם-יות והפלסטינאיות שקיבלנו (מהדרגים המדיניים כמובן) כולן כללו את גבולות 67', אז אין צורך לתת להם עד תוכנית החלוקה אם זה לא פרקטי (התיישבנו שם כבר יותר מדי).

ויקטור:

זורקים את הפת"ח, בערך כמו שקרה בעיראק. אתה רוצה משטרה מקומית חצי-צבאית אבל אתה לא רוצה את הנוכחית, אז אתה זורק אותה, מחסל את היריבים הרציניים שלה (במקרה שלנו, חמאס) ושם שליט-בובה. כמו במלה"ע ה-II במדינות הכבושות תחת כוחות הציר.

חוץ מזה שיש כוחות שתומכים בנו באוכלוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראו את גלן בק מסביר כמו שצריך ב- Fox News, ושוב אני שואל איפה ההסברה שלנו ?!

http://video.foxnews.com/v/4223912/inside-the-freedom-flotilla

http://video.foxnews.com/v/4223984/glenn-beck-web-exclusive

ואו.... כל כך הייתי עושה את ערוץ פוקס על זה... כפרע על האמריקאים האלו... ההסברה שלהם עלינו יותר טובה מההסברה שלנו על עצמנו... פשוט מקומם, אין מילה אחרת - מ-ק-ו-מ-ם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...