משט לעזה - עמוד 19 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משט לעזה

אור כהן

Recommended Posts

ככל הנראה כלום. בטח שלא רפיח, בטח שלא גינוי מכל מדינה אפשרית, בטח שלא הפגנות אלימות היום ואתמול ברחבי הארץ, בטח שלא מזכ"ל או"ם הדורש לחקור את התקרית על בסיס פשעי מלחמה.

סה"כ היו לך עוד כמה טוב של פסטה ואורז בעזה וכמה שוודים וטורקים כבר בדרך הבייתה.

הפעם... ומה בפעם הבאה? מה עם הספינה הבאה ? טוב, לא יזיקו עוד כמה טונות של פסטה ואורז.

ולפני שתגיד דובי זובי, נמל עזה יפתח לתנועה חופשית. ואז אני בטוח שבין הפסטה והאורז תוכל למצוא עוד דברים, שיגדלו במשך הזמן... ואז אנו נתגעגע אל תקופת המנהרות.

כמובן, תהיה חייבת להתחיל לבצע בדיקות לספינות, מה שיביא המון מקרים יותר גרועים ממקרה זה כעת. לדעתך מצבנו יהיה טוב יותר? לדעתי הרבה יותר גרוע. עדיף לקטוע דבר רע בהתחלתו. אגב, מקרה אירן דומה לכך מבחינה זו.

ואין מה להשוות את מעבר רפיח שבשליטת המצרים, (עם אינטרסים מצריים שבמקרים רבים דומים לשלנו) לנמל פתוח שאין לאף אחד שום שליטה עליו, פרט לחמאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 626
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הפעם... ומה בפעם הבאה? מה עם הספינה הבאה ? טוב, לא יזיקו עוד כמה טונות של פסטה ואורז.

ולפני שתגיד דובי זובי, נמל עזה יפתח לתנועה חופשית. ואז אני בטוח שבין הפסטה והאורז תוכל למצוא עוד דברים, שיגדלו במשך הזמן... ואז אנו נתגעגע אל תקופת המנהרות.

כמובן, תהיה חייבת להתחיל לבצע בדיקות לספינות, מה שיביא המון מקרים יותר גרועים ממקרה זה כעת. לדעתך מצבנו יהיה טוב יותר? לדעתי הרבה יותר גרוע. עדיף לקטוע דבר רע בהתחלתו. אגב, מקרה אירן דומה לכך מבחינה זו.

ואין מה להשוות את מעבר רפיח שבשליטת המצרים, (עם אינטרסים מצריים שבמקרים רבים דומים לשלנו) לנמל פתוח שאין לאף אחד שום שליטה עליו, פרט לחמאס.

נגיד ונמל עזה יפתח לסחורות, מה אתה חושב יעבור שם שלא עובר במנהרות?

חוץ מזה שמשטים זה דבר יקר, ספינות זה דבר יקר

ברגע שישראל הייתה מתעלמת זה היה מוציא את כל המרץ מאותם מתלהמים, המימון היה יורד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שמשטים זה דבר יקר, ספינות זה דבר יקר

ברגע שישראל הייתה מתעלמת זה היה מוציא את כל המרץ מאותם מתלהמים, המימון היה יורד

אבל הייתה צריכה להראות לעולם שהם לא באמת רוצים להעביר דברים לעזה. הרי הצענו להם להעביר את הסחורות דרך נמל אשדוד והם סירבו. אני בטוח שזה יועיל לנו אם ההסברה הישראלית תהיה חכמה מספיק להעלות את זה בפני האו"ם.

חוץ מזה, שגם ככה עוברים אמל"חים במנהרות. למה לתת להם גם נמל? עוד מעט יעבירו להם נגמ"שים.... אנחנו לא רק שולחים להם 100 משאיות עמוסות ציוד כל יום אלא גם מי שרוצה יכול בכל שעה לשלוח משלוח רשום לנמל אשדוד שם המוצרים יועברו לעזה. מה רע בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה שואל ברצינות?

הדמיון שלך לא יכול להבין מה ניתן יותר להוביל בספינה שנושאת אלפי או עשרות-אלפי טונות, וזאת ללא כל פיקוח, על פני מנהרות שמובלות ע"י כוח סוס (סליחה, כוח אדם), וזאת תוך כדי מלחמה בלתי פוסקת של מצרים וישראל נגד אותם מנהרות ?!?

אז אני יגיד לך בדיוק מה יעבור במצב כזה: כפול 1000 כמות הקאסמים שעוברים כעת. כפול 10000 טילים גדולים וארוכי טווח יותר. עשרות אלפי טונות חומרי נפץ. מאות אלפי טונות קל ותחמושת. אלפי טונות של טילים נגד טנקים, וטילי נ"מ. כימי תוצרת אירן.

נו באמת. תמימות או היתממות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה שואל ברצינות?

הדמיון שלך לא יכול להבין מה ניתן יותר להוביל בספינה שנושאת אלפי או עשרות-אלפי טונות, וזאת ללא כל פיקוח, על פני מנהרות שמובלות ע"י כוח סוס (סליחה, כוח אדם), וזאת עם מלחמה בלתי פוסקת של מצרים וישראל נגד אותם מנהרות ?!?

נו באמת. תמימות או היתממות.

דיי תפסיקו להיות אטומים, אנחנו רושמים פוסטים מפורטים על כל אספקט, בגלל שלכם אין טענת נגדת אתם מוציאים דברים מהקשרם ומתחייס לדבר קטן מכל מה שרשמנו.

לא פעם ולא פעמיים רשמתי פה שלארגן משט עולה כסף, כן כסף! אמיתי! שלא גדל על עצמים, לא דמי כיס של אמא ואבא אלה סכומים נכבדים של כסף. עכשיו בוא נחשוב בהגיון, לחלק זה קשה אבל תשתדלו, כשיש לך דרך זולה יחסית להבריח נשק במנהרה ודרך יקרה הרבה יותר להושיט נשק על ספינות באיזה דרך תבחר? הממ איזה שאלה קשה...

אבל למה אני טורח בכלל, הרי גם לתגובה הזאתי לא יתייחסו כי אין לכם איך ואם כן תתיחסו אז תוציאו מהתגובה שלי איזה רמז במילים שלי שבטח לא חשבתי שניתן להוציא ותנסו להוכיח לי שהפילים וורודים.

עם סכינים אי אפשר לנסות לרצוח?? עם פטישים אי אפשר לרצוח?? אפילו עם מזלג או מברג אפשר לרצוח בן אדם.

נכון אפשר. אבל מניסיון רצח עם פטיש ועד כותרת מפוצצת של "בואו תראה איזה נשק נמצא על הספינה" הדרך רחוקה מאוד.

הנה כמובן ,יש לך את סינדרום הפחד מול העולם בגלל השואה ,אין שום צורה שבה אתה יכול להשוות את המצב שלנו עם הערבים ,למצב של היטלר עם היהודים .

אוח תאמין לי אני האחרון שחולה סינדרום הזה, זה הישראלים שכל כך מפחדים מכל מי ששונה מהם (קריא מי שלא ישראלי).

אנחנו לא הינו שום איום בשביל היטלר ,לא כלכלי ,לא דמוגרפי ,ובטח שלא צבאי ,הערבים לעומת זות מהווים את כל אלו יחד ופי עשרות מונים מכך ,בגלל הכמות שלהם .

ואיך אבו משה מאיים אליך? למה אבו משה שגר בישראל צריך לקרוא דברים גזענים כמו "הערבים הם טרוריסטים וצריכים למות"? (אני לא אומר שאין אבו משה אחר שמאיים/יאמיים על אבל לא צריך להכליל את כולם, גם בין ערבים יש אנשים שסובלים מזה, שהדבר האחרון שמדאיג אותם כשהם מתועררים בבוקר זה וכל מה שהם רוצים זה לחיות בשקט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי תפסיקו להיות אטומים, אנחנו רושמים פוסטים מפורטים על כל אספקט, בגלל שלכם אין טענת נגדת אתם מוציאים דברים מהקשרם ומתחייס לדבר קטן מכל מה שרשמנו.

לא פעם ולא פעמיים רשמתי פה שלארגן משט עולה כסף, כן כסף! אמיתי! שלא גדל על עצמים, לא דמי כיס של אמא ואבא אלה סכומים נכבדים של כסף. עכשיו בוא נחשוב בהגיון, לחלק זה קשה אבל תשתדלו, כשיש לך דרך זולה יחסית להבריח במנהרה ודרך יקרה הרבה יותר להושיט על ספינות באיזה דרך תבחר? הממ איזה שאלה קשה...

אבל למה אני טורח בכלל, הרי גם לתגובה הזאתי לא יתייחסו כי אין לכם איך ואם כן תתיחסו אז תוציאו מהתגובה שלי איזה רמז במילים שלי שבטח לא חשבתי שניתן להוציא ותנסו להוכיח לי שהפילים וורודים.

נראה לי שאתה באמת תמים.

המשט יועד לדבר אחד בלבד. וזה לפתוח את נמל עזה. כשנמל עזה יהיה פתוח, כבר לא יהיו יותר משטים.

כשנמל עזה יהיה פתוח, ידידתנו הגדולה והיקרה אירן, תספק את הספינות, ואת התחמושת אל החמאס, הלוחמים הגיבורים שלהם בקו החזית, וזאת חינם אין כסף. בדיוק כמו שקורה כיום עם החיזבאלה. ואז בהחלט יהיה שמח כאן.

הייתי עונה לך גם על הטעות שלך, שלהבריח טיל למצרים (לשלם שוחד), ואז לסחוב טיל על גב של בנאדם יותר זול מלהוביל על ספינה. (ספינות הן הדרך הזולה ביותר שידועה להובלת סחורה) אבל כל זה לא רלוונטי. מהסיבה הפשוטה שלאירן שווה הרבה כסף לעשות אצלנו בלאגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספינה. מחיר הובלה לכל יחידה הרבה יותר נמוך וניתן להביא כמות עצומה במשלוח אחד.

לוגיסטיט זה יקר יותר מאשר לשלם ל 20 ערבים שיסחבו טילים במנהרות.

המשט יועד לדבר אחד בלבד.

כל אלה שלא מסכימים עם הדעה שלי תעשו טובה ותגיעו לגרסא שתואמת אחד את השני, לכל אחד פה יש גרסא משלו למה המשט היה מיועד.

זה היה צד פרובוקטי בשביל שישראל תתקוף, נטו, לא יותר ולא פחות.

וזה לפתוח את נמל הזה. כשנמל עזה יהיה פתוח, כבר לא יהיו יותר משטים.

אז הבלגן של אתמול עזר להחזיק את הנמל סגור? האו"ם לא מסכים איתך ופרט כל כך שולי שלא היה אפכת ממנו לאף אחד בשנים האחרונות הפך ל "לא מקובל" מבחינת העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלה שלא מסכימים עם הדעה שלי תעשו טובה ותגיעו לגרסא שטתואמת אחד את השני, לכל אחד פה יש גרסא משלו למה המשט היה מיועד.

שאלה, אתה נרקסיסט שמנופח מחשיבות עצמית? האם כל הדיון כאן בפורום הוא "כל הפורום" מול MasterDK, ועלינו לתאם עמדות ולהציג עמדה אחידה לפני ?

אז הבלגן של אתמול עזר להחזיק את הנמל סגור? האו"ם לא מסכים איתך ופרט כל כך שולי שלא היה אפכת ממנו לאף אחד בשנים האחרונות הפך ל "לא מקובל" מבחינת העולם.

האו"ם אף פעם לא מסכים איתנו לכלום.. איך אמר אדם חכם... או"ם שמו"ם.

ובטח שבשורה האחרונה זה עזר להשאיר את הנמל סגור. הרבה יותר מאשר אם היו נותנים למשט "ההומניטרי" הזה להגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב בוא לא נתחיל בויכוח למי יש גדול יותר כי לא ניצא מזה.

האו"ם אף פעם לא מסכים איתנו לכלום.. איך אמר אדם חכם... או"ם שמו"ם.

שוב הוצאת את הדברים מהקשרם. אמרת שהמטרה של הספינה הייתה לפתוח את הנמל בעזה. כלומר אם ספינה מגיע לעזה הנמל נפתח, אם היא לא מגיע הנמל לא נפתח. המציאות מראה שהיא לא הגיעה כלומר לפי הלוגיקה שלך הנמל לא אמור להיפתח, אבל עומד לקרות בדיוק ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתיימר להיות רואה חשבון של החמאס, אבל מחיר הובלה לכל יחידה באונייה הרבה יותר זול בהשוואה לכל אמצעי הובלה אחר. זו עובדה. לא סתם רוב הסחורות וחומרי הגלם מובלים באוניות. כמות הנשק שניתן להכניס באמצעות אונייה אחת היא עצומה. פשוט בלתי אפשרי להעביר כמויות שכאלה במנהרות. בטח לא באותו פרק זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב הוצאת את הדברים מהקשרם. אמרת שהמטרה של הספינה הייתה לפתוח את הנמל בעזה. כלומר אם ספינה מגיע לעזה הנמל נפתח, אם היא לא מגיע הנמל לא נפתח. המציאות מראה שהיא לא הגיעה כלומר לפי הלוגיקה שלך הנמל לא אמור להיפתח, אבל עומד לקרות בדיוק ההפך.

אתה קורא את המפה המדינית הפוך ממה שקיים. נמל עזה ממש לא עומד להיפתח בשנים הקרובות, עם המשט או בלי המשט. מה שקרה אתמול היה ניסיון לשנות זאת. ניסיון שנכשל.

אני לא מתיימר להיות רואה חשבון של החמאס, אבל מחיר הובלה לכל יחידה באונייה הרבה יותר זול בהשוואה לכל אמצעי הובלה אחר. זו עובדה. לא סתם רוב הסחורות וחומרי הגלם מובלים באוניות. כמות הנשק שניתן להכניס באמצעות אונייה אחת היא עצומה. פשוט בלתי אפשרי להעביר כמויות שכאלה במנהרות. בטח לא באותו פרק זמן.

שלא לדבר שבכל מקרה גם במנהרות הנשק מגיע בספינות. האם הנשק גדל בסיני ? איך הוא מגיע לסיני? בספינות לנמל מצרי או דרך סודן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קורא את המפה המדינית הפוך ממה שקיים. נמל עזה ממש לא עומד להיפתח בשנים הקרובות, עם המשט או בלי המשט. מה שקרה אתמול היה ניסיון לשנות זאת. ניסיון שנכשל.

טוב, אני עייף ועצלן ולא מוצא את הכתבה שבה אמרו ש"מצור על עזה לא מקובל בלה בלה בלה".. אבל נחיה ונראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...