משט לעזה - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משט לעזה

אור כהן

Recommended Posts

• תגובות 626
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב, אני עייף ועצלן ולא מוצא את הכתבה שבה אמרו ש"מצור על עזה לא מקובל בלה בלה בלה".. אבל נחיה ונראה

בדיוק.. נחיה ונראה.

ואם אתה אדם אמיתי, אתה יכול להודות שכל התאוריה שלך לגביי "הובלה בספינות ואז דרך מנהרות, היא יותר זולה מהובלת ספינה ישירות לנמל הסופי" היא שגויה להחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אתה אדם אמיתי, אתה יכול להודות שכל התאוריה שלך לגביי "הובלה בספינות ואז דרך מנהרות יותר זולה מהובלת ספינה ישירות לנמל הסופי" היא שגויה להחריד.

יש לי דעה שביססתי ואני לא רואה שום סיבה לרדת מהדעה שלי עד שלא יוכיחו לי אחרת. ומה קשור אדם אמיתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי אחורה אבל אתה רציני?

הרי ברור שהובלה בספינות היא הרבה יותר זולה מהובלה בספינות + הובלה תת קרקעית, אתה מוסיף כאן גורם נוסף שמייקר את ההובלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דעה שביססתי ואני לא רואה שום סיבה לרדת מהדעה שלי עד שלא יוכיחו לי אחרת. ומה קשור אדם אמיתי?

כתבתי על עצם העובדה שגם דרך מנהרות, עדיין הנשק צריך להגיע מאירן אל המנהרות דרך ספינות.

כתבו שהעלות ההובלה הזול ביותר בעולם, הוא ימי. וזה ידוע לכל מי שעוסק במסחר כלשהו.

אבל בחרת להתעלם מכל זה, או שאין לך תשובות לזה.

אדם גדול יודע להודות בטעותו. אדם אמיתי מתקן את דעותיו, כשמוכח לו הטעות שבהן. (אני לא מדבר על כל דעותיך, אלא רק בנוגע לעלות למדוברת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא היתה צריכה לעלות על המשט הזה, זה אחרי הכל כל מה שהם רצו. היה צריך לחבל במדחפים שלה או לגרום לה לעצור ולגרום להם להגיע מרצונם לחופי .

אבל יש גם בעיה של המודיעין שאכזב, חשבו בהתחלה שלא ייתקפו, מה שייתברר כשגוי.

בסך הכל אני תומך בצה"ל ומאמין שלא היה אפשר לתת למשט להגיע לעזה.

לסיכום: תנו לצה"ל לכסח!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה קנית אותי ונגיד שאתה צודק.

א. זה לא משנה את התמונה הכוללת.

ב. אם בכל זאת מבריחים נשק לעזה בספינות למה צהל לא פושטת גם עליהן?

קודם כל, יפה שאתה מסוגל להודות בזה. (לא הרבה מסוגלים להודות בטעות)

א. נכון, זה לא משנה. העלויות כאן כלל לא משנות. כי בכל מקרה, כל פרויקט הברחת אמצעי הלחימה, ממומן במלואו ע"י אירן. וזה כסף קטן עבור אירן תמורת היתרונות הענקיים של החזקת מוצב קדמי נגד .

ב. הנשק מגיע מוסתר בספינות לגיטימיות העוגנות בנמלי מצרים וסודן. משם הם נפרקות, ע"י תשלום שוחד לפקידי מכס במדינות המדוברות. ברור שישראל לא יכולה לסרוק את הספינות בנמלים מצרים וסודנים. כדי שחיל הים יוכל לסרוק את כל הספינות השטות במי הים האדום, עליו להיות גדול פי כמה ממה שהוא כעת, לפעול במלוא כוחו בים האדום, ולפלוש לכל ספינה העוברת שם.

וברור שזו ממש לא אפשרות, לא מבחינה מדינית ולא מבחינה צבאית. האופציה היחידה של היא להילחם בהברחות הנשק בנקודת היעד. אם זה המנהרות או נמל עזה. ואם כבר חייבים להילחם על כך, אז עדיף להילחם במנהרות, ששם גם הצינור הוא פי אלף קטן, וגם יש לך אפשרות תגובה כלשהי. (ישראלית ומצרית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כיסח בכלל, עם כדורי צבע אתה יכול לירות בחתולים כשהם מייללים לך מתחת לחלון, לא יותר מזה.

ואם צה"ל יפשוט על כל ספינה שמבריכה לעזה, המצב שלנו יהיה יותר גרוע, כוח האדם שיידרש יהיה אדיר, צריך המון מודיעין כי לא כל סירה שמבריחה רושמת את זה על הדגל שלה ומנופפת בזה לכל עבר וחלק ממנו גם מיוצר שם (כדוגמא: הקאסמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כיסח בכלל, עם כדורי צבע אתה יכול לירות בחתולים כשהם מייללים לך מתחת לחלון, לא יותר מזה.

שתוק?

זה אמצעי נהדר לפיזור הפגנות. בחיים לא חטפת כדור צבע בגוף אה? זה לא נשמע מאיים אבל בוא נגיד שאפילו עם ציוד מגן במגרש פיינטבול אתה תצא עם סימנים כחולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתוק?

זה אמצעי נהדר לפיזור הפגנות. בחיים לא חטפת כדור צבע בגוף אה? זה לא נשמע מאיים אבל בוא נגיד שאפילו עם ציוד מגן במגרש פיינטבול אתה תצא עם סימנים כחולים.

שטויות, כדור פיינטבול כמעט ולא מורגש מטווח שעולה על עשרה מטרים. מה גם שגם בטווחים קרובים יותר זה לא אפקטיבי בכלל כדי להדוף תוקף (אלא אם כן אתה מצליח לפגוע לו בביצים, זה קרה למישהו שאני מכיר והוא פשוט התעלף במקום).

אבל אני יכול לתאר לעצמי די בקלות את התסריט שהוביל לזה - קצין מטומטם אחד אמר לקצין מטומטם אחר "שמע, מה זה משנה אם זה פיינטבול או לא, רובה זה רובה", הקצין המטומטם השני אמר לו "וואלה, צודק" ומשם הכל התחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...